Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-08-30, 22:02

Na gramatykę zwykle nie zwracam uwagi; często im użytkownik internetu starszy, tym trudniej mu posługiwać się klawiaturą. Co do treści, to rzeczywiście trochę wygląda jak prowokacja, a jeśli adres mailowy jest z rodzaju tymczasowych, to raczej wiadomo, o co chodzi. A ja w shoutboxie uwierzyłam w tę historię.

Wolfi

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Wolfi » 2019-08-30, 22:25

Dominik pisze: 2019-08-30, 21:07 hmmm, frachtowiec, tylko nie wywołuj wilka z lasu,,,
Dominik dobrze ci radzi ;p

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-08-31, 21:05

Uwaga, uwaga.
Użytkownik frachtowiec napisał do mnie bym go przechrzcił, od teraz ma nick "takisobie".

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-09-03, 15:54

Spędziłam tu miły czas, ale dzisiaj piszę, by się pożegnać. Powód częściowo jest Wam znany – im mniej mnie będzie w różnych częściach internetu, tym lepiej. Zamiast uczyć się włoskiego, siedzę na forach i portalach społecznościowych, a internet daje przecież fantastyczne możliwości jeśli chodzi o naukę języków. Poza tym za dużo tu o sobie ujawniłam, czego żałuję. Przestałam się tu czuć pewnie, mam wrażenie, że wszystko, co napiszę, będzie ocenione i odniesione do mnie personalnie. Nie umiem przeżywać wiary tak, jak Wy, ale nie powinnam o moim przeżywaniu wiary pisać w sieci, bo nic dobrego z tego nie wynika.Moje konto można usunąć, można zostawić, ale może się tu jeszcze jakaś Kasia zjawi, więc warto zwolnić login, bo trochę szkoda, poza tym nie lubię zostawiać w sieci nieużywanych kont. Jeśli moje zachowanie kogoś uraziło, przepraszam. Dziękuję za wspólny czas, życzę dużo opieki Pana Boga dla Was wszystkich i żebyście zawsze trwali w wierze tak, jak trwacie i jeszcze bardziej.
🌻

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-09-03, 16:35

Odkrycie czegoś bardzo swojego i prywatnego jest zawsze mało komfortowe. Ale jednocześnie stawanie w prawdzie najbardziej nas rozwija duchowo, bo dostrzegamy co trzeba naprawić/poprawić/zmienić. Kasiu wykorzystaj tą wiedzę jaką tu o sobie zdobyłaś.
życzę Ci dystansu do siebie, bo nie mamy wpływu na to co inni sobie o nas myślą, z drugiej strony : co nas to obchodzi skoro nie mamy na to wpływu. Tym czym naprawdę powinniśmy się przejmować, jest Bóg, dał nam Objawienie by się nim w życiu kierować i tego Ci życzę, by Ewangelia Dobrej Nowiny i Miłości do Boga, do siebie i do bliźnich wypełniła całe Twoje życie.
Pozdrawiam, Kasia-Magnolia

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2019-09-03, 17:38

Kasiu, niech ci błogosławi Bóg Najwyższy i obdarza potrzebnymi łaskami.
Ucz się, a jak będziesz chciała podyskutować, czy poczytać czegoś ciekawego, to zapraszamy - my tu zawsze będziemy. :ymhug:
Wróć z nowym nikiem i zacznij nowy rozdział - masz 3 dni na pożegnania - wystarczy?
Ostatnio zmieniony 2019-09-03, 17:39 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

NadziejaSwiata

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: NadziejaSwiata » 2019-09-03, 18:17

Witam wszystkich forumowiczów, mieszkańców Dolnego Śląska, a w szczególności Wrocławia.

Zapraszamy wszystkich na pierwsze spotkanie Kościoła Nadzieja Świata na

CIACH

Nie zapraszamy tutaj na niekatolickie spotkania. Dominik
Ostatnio zmieniony 2019-09-03, 19:30 przez NadziejaSwiata, łącznie zmieniany 1 raz.

Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-03, 18:22

Jezus uwalnia. A Ty kim jestes?
Ostatnio zmieniony 2019-09-03, 18:23 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-09-03, 19:20

Magnolia pisze: 2019-09-03, 16:35 Odkrycie czegoś bardzo swojego i prywatnego jest zawsze mało komfortowe. Ale jednocześnie stawanie w prawdzie najbardziej nas rozwija duchowo, bo dostrzegamy co trzeba naprawić/poprawić/zmienić. Kasiu wykorzystaj tą wiedzę jaką tu o sobie zdobyłaś.
Zgadzam się, tylko nie uważam, że opowiadanie o swoich słabościach wszem wobec jest dla mnie dobre, podobnie jak nie uważam za dobre dzielenie się rozterkami duchowymi. To moje odczucia, rozumiem, że ktoś może myśleć inaczej. Wolę o tego typu sprawach mówić kapłanom. Rozmawiać z innymi o wierze, Kościele, Biblii, Panu Bogu, dzielić się tym, co dobre na zewnątrz – tak... Ale tym, co wewnętrzne? Obojętnie, złe czy dobre – trzeba ostrożnie... Na wiele spraw można spojrzeć dużo wyraźniej z perspektywy czasu, wtedy lepiej wyłania się z nich prawda, także prawda o nas. Czasem napisałam tu o sobie zbyt dużo. Myślę, że pożyteczniejsze dla mnie byłoby, zamiast pisania osobistych wynurzeń, poproszenie o modlitwę, zwłaszcza w momentach, kiedy dopadały mnie wątpliwości, rozterki duchowe.
Dezerter pisze: 2019-09-03, 17:38 Ucz się, a jak będziesz chciała podyskutować, czy poczytać czegoś ciekawego, to zapraszamy - my tu zawsze będziemy.
Wróć z nowym nikiem i zacznij nowy rozdział - masz 3 dni na pożegnania - wystarczy?
Po raz kolejny mnie zaskakujecie... Muszę Ci się przyznać, że natrafiwszy kiedyś na Twój post o tym, że (jeśli dobrze pamiętam) na jakichś rekolekcjach modliłeś się w intencji forum, trochę się uśmiechnęłam. Jak to – modlić się za internetowe forum i jego użytkowników? A będąc tutaj, doświadczyłam, że chyba rzeczywiście ta modlitwa przynosi owoce, bo bywałam na wielu forach, także religijnych, ale tak życzliwych ludzi jak tutaj, nie spotkałam nigdzie. Nie piszę tego dla zasady czy pustego wychwalania, piszę szczerze, bo się dziwię, jestem pozytywnie zaskoczona, że fora internetowe mogą takie być.

Nowy rozdział z nowym nickiem... Najpierw muszę więcej porozmawiać z Panem Bogiem, spędzić z Nim więcej czasu... Potem internet. Inaczej to jak budowanie na piasku, przecież widziałam wiele razy, że samo zaczynanie od nowa w internecie nic nie daje, od nowa trzeba zacząć w życiu... Na szczęście Pan Bóg pozwala zawsze zaczynać od nowa...

Dziękuję za dobre słowa. Proszę o modlitwę, bardzo jej potrzebuję.


Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-03, 19:25

Modlitwe masz zapewniona.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2019-09-04, 13:13

Kasia pisze: 2019-09-03, 19:20... Myślę, że pożyteczniejsze dla mnie byłoby, zamiast pisania osobistych wynurzeń, poproszenie o modlitwę, zwłaszcza w momentach, kiedy dopadały mnie wątpliwości, rozterki duchowe. ...
Jedno i drugie jest ważne. Modlitwy nasze pomagają. Nam samym i tym, w intencji których, modlimy się. Ale opisywanie swoich problemów jest terapią. Zawsze, gdy jesteś zmuszona zwerbalizować je i sprecyzować, znajdujesz coś więcej. Ile razy, w trakcie pisania, zdarzyło się, że znalazłaś rozwiązanie? Niekoniecznie 100%, nie koniecznie ostateczne. Ale pozwalające zrobić krok do przodu.
Pisząc o problemach swych pomagasz też innym, mającym podobne, ale nie potrafiącym ich opisać.
Tłamszenie w sobie problemów tylko pogarsza stan. Opisujac, więc, na forum, zwiększasz skuteczność naszych modlitw.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2019-09-04, 17:59

Kasia miło pisze, ale i bardzo mądrze:
widziałam wiele razy, że samo zaczynanie od nowa w internecie nic nie daje, od nowa trzeba zacząć w życiu... Na szczęście Pan Bóg pozwala zawsze zaczynać od nowa...
Święte słowa - to , że jest to forum takie jakie jest, to, że jestem nadzwyczajnym szafarzem, że ewangelizuje to wszystko dzięki od nowie ;) .
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: takisobie » 2019-09-13, 21:25

Na forum pustki, wszyscy na spotkaniu w Ożarowie ? ;)

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-09-13, 21:32

Ja jestem tutaj, na forum ;)

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-09-13, 22:56

W Ożarowie jest Marek, Dez i ja byłam... ;-) A gdzie się reszta podziewa?

ODPOWIEDZ