Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-06-13, 20:48

Dokładniejsze informacje:
Sesja tym roku odbędzie się ona w dniach W dniach 13-15 września 2019 roku początek w piątek wieczorem, zakończenie obiadem w niedzielę).
W tym roku bierzemy się za temat najważniejszy – ZBAWIENIE. Temat wydawałoby się znany, ale czy zastanawialiście się kiedyś:
• Dlaczego zbawienie wymagało śmierci Syna Bożego?
• Czy Jezus Chrystus zajął moje miejsce na krzyżu?
• Od kogo nasz Pan nas wykupił?
• Czy Bóg Ojciec domagał się krwi dla zmazania zniewagi grzechu?
• Co Pismo Święte mówi o zbawieniu?
• Czy na pewno dobrze rozumiemy zbawienie? Jak rozumieją je inni?
Sesja prowadzona jest w formule Konferencja + dyskusja.
Głównym prelegentem będzie znany biblista i apologeta, profesor nauk teologicznych i autor kilkunastu książek (zarówno o charakterze naukowym, jak i popularyzatorskim), ks biskup Andrzej Siemieniewski (biskup pomocniczy Wrocławski).
Księdza Biskupa wspierać będzie zespół http://www.apologetyka.katolik.pl: Jacek Święcki, Tomasz Dyć, Kamil Beniuk oraz Marek Piotrowski.
A oto orientacyjna agenda sesji:
Obrazek
Miejscem tradycyjnie będzie dom rekolekcyjny Ojców Misjonarzy Krwi Chrystusa w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą (http://www.ozarow.cpps.pl). Dojazd z Warszawy podmiejskimi Kolejami Mazowieckimi (21 minut) lub autobusem 713. Na pewno parę osób będzie jechało samochodami z Warszawy – więc jeśli kontakt będzie odpowiednio wcześnie, może uda się załapać na podwózkę. Możliwy jest dowóz uczestników do domu rekolekcyjnego z dworca PKP Ożarów czy przystanku autobusowego w Ożarowie.
Jest możliwość uczestniczenia w części sesji (nawet w pojedynczych konferencjach), także w sposób ‚dochodzony’ (dla osób z Ożarowa i okolic). Osoby, które chciałby spożyć posiłki (bez noclegu) także proszone są o zgłoszenie tego organizatorom – musimy poinformować kuchnię o zapotrzebowaniu na konkretną ilość posiłków (zwłaszcza obiadów).

Osoby zainteresowane bardzo prosimy o kontakt mailowy: Tomasz Dyć, tek [ANTY-SPAM] wp.pl
( w adresie e-mail ciąg [ANTY-SPAM] należy zamienić na znak @, to zabezpieczenie przed spamem generowanym przez internetowe).
Pytania można także kierować na grupę facebook:
https://www.facebook.com/IX-SESJA-Apolo ... 841497323/
(proszę się nie sugerować numerem sesji w adresie)
Podkreślamy, że spotkanie przeznaczone jest jedynie dla katolików i to w pełni utożsamiających się z nauczaniem Kościoła.
Prosimy też o przekazanie informacji osobom potencjalnie zainteresowanym (także duchownym!).

Materiały z poprzednich sesji znajdziecie na stronie http://www.apologetyka.katolik.pl
Filmy z konferencji dostępne są na naszym kanale na Youtube https://www.youtube.com/channel/UClw1mT ... _yA/videos

Zapraszam!

Magnolia

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Magnolia » 2019-06-13, 21:01

Bardzo ciekawie się zapowiada!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Dezerter » 2019-08-22, 23:01

W innym wątku Marek pyta, kto z nim na Sesji się spotka? Magnolia się zadeklarowała, że będzie przyjeżdżać - ja będę w dzień i w nocy, ktoś jeszcze chce się spotkać z nami?
Zróbmy jeden dzień spotkanie forumowiczów - sobota - od 14 do 16.30 zapraszam na kawę, do kawy też coś się znajdzie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-23, 09:36

Koniak? ;)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Dezerter » 2019-09-08, 10:14

Ja wolę whisky irlandzką, a ty cygara przywieź ;)
A dla tych co nie łapią żartu wyjaśnię, że niby oficjalnego zalecenia nie słyszałem, ale zwyczajowo, to wstrzemięźliwość alkoholowa obowiązuje. Ja sobie właśnie uświadomiłem, że ja się jeszcze nie zapisałem, a jak miejsc już nie ma :?: :-o :!!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-09-08, 10:39

Nie znamy pojęcia "brak miejsc" ;)
Zapraszam. Poza wszystkimi (raczej duchowymi) pysznościami fajnie się po prostu spotkać.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: takisobie » 2019-09-12, 20:45

Marek_Piotrowski pisze: 2019-09-08, 10:39 Nie znamy pojęcia "brak miejsc" ;)
Zapraszam. Poza wszystkimi (raczej duchowymi) pysznościami fajnie się po prostu spotkać.
Fajnie by było to prawda ale mi akurat wstyd przed innymi nie pozwolił nawet pomyśleć o tym żeby może pojechać.
Mimo wszystko dziękuję za zaproszenie i zazdroszczę tym którzy mają odwagę :ymblushing:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-09-12, 21:12

takisobie pisze: 2019-09-12, 20:45
Marek_Piotrowski pisze: 2019-09-08, 10:39 Nie znamy pojęcia "brak miejsc" ;)
Zapraszam. Poza wszystkimi (raczej duchowymi) pysznościami fajnie się po prostu spotkać.
Fajnie by było to prawda ale mi akurat wstyd przed innymi nie pozwolił nawet pomyśleć o tym żeby może pojechać.
Mimo wszystko dziękuję za zaproszenie i zazdroszczę tym którzy mają odwagę :ymblushing:
Nie kapuję. Czego się wstydzisz?

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: takisobie » 2019-09-12, 23:07

Tego jaki jestem . Osobę wycofaną łatwo dostrzec, ocenić, wysmiać i jeszcze bardziej okryć wstydem i to w sumie najczęściej bariera nie do przejścia.

Magnolia

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Magnolia » 2019-09-13, 07:45

Taki sobie, te konferencje można po prostu słuchać, na sali w zeszłym roku było około 20-25 osób. Nikt nikogo do rozmowy nie zmusza. Wspólnie się je, ale miejsca jest dość by siedzieć osobno albo tylko słuchać rozmowy innych.
Pewne zachowania nieśmiałe są normalne w środowisku ludzi, których widzisz pierwszy raz w życiu.
Rok temu Marek mnie zapytał czemu się nie odzywam, bo też byłam na tyle nieśmiała, że głos więzł w gardle. Ale nikt mnie nie wyśmiał ani nie zawstydził, to nie takie środowisko. wszyscy są życzliwie nastawieni.
Dorosły człowiek ma prawo zachowywać się jak chce, jesli nie krzywdzi innych swoim zachowaniem. Otoczenie najczęściej jest bardziej akceptujące niż sami sobie tej akceptacji udzielamy.
A poznanie bp Siemieniewskiego jest miłym doświadczeniem, słuchanie Jego konferencji jest wielce ubogacające.
Ostatnio zmieniony 2019-09-13, 07:46 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Dominik » 2019-09-13, 09:10

Ja jestem osobą bardzo nieśmiałą, ale mimo to chętnie bym pojechał na takie spotkanie gdybym tylko miał kto mnie zabrać. Siedział bym cichutko i słuchał rozmów innych i pogłębiał swoją wiedzę.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: takisobie » 2019-09-13, 16:20

Teoretycznie nikt na takie "cichutkie" osoby nie zwraca uwagi ale nagle ktoś może to zrobić i tym samy można się nieźle zawstydzić bo ci otwarci często są cwani w takim sensie że lubią zaczepić jakimś tekstem , sypnąć żarcikiem bez świadomości że to może kogoś wewnętrznie sporo kosztować.

Magnolia

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Magnolia » 2019-09-13, 23:03

Taki sobie, wprawdzie w swoim pokoiku jest bezpiecznie i nikt się z Ciebie nie spojrzy nawet... ale straciłeś naprawdę bardzo dobry wykład bp Siemieniewskiego. No i atmosferę wymiany poglądów na żywo...
Już nie mogę się doczekać aż pojawi się nagranie, bo chętnie wysłucham tą konferencję raz jeszcze.
To dopiero jeden wykład a ja czuję się ubogacona i nakarmiona tajemnicami Objawienia.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Dezerter » 2019-09-14, 13:21

Nikt się nie zadeklarował że przyjedzie na spotkanie forumowiczów, kawowe po obiadku, ale i tak będę czekał- kawa, ciasto i winogrona czekają... najwyżej zjedzą apologeci😉

Dodano po 48 sekundach:
Dezerter pisze: 2019-08-22, 23:01 W innym wątku Marek pyta, kto z nim na Sesji się spotka? Magnolia się zadeklarowała, że będzie przyjeżdżać - ja będę w dzień i w nocy, ktoś jeszcze chce się spotkać z nami?
Zróbmy jeden dzień spotkanie forumowiczów - sobota - od 14 do 16.30 zapraszam na kawę, do kawy też coś się znajdzie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Sesja Apologetyczna - zaproszenie

Post autor: Magnolia » 2019-09-14, 23:40

To prawda Dez, zaproszenie padło, ale w sierpniu... zdążyłam zapomnieć. Ale dziękuję, ze dostałam kawałek sernika;-)

Ta sesja, wprawdzie moja druga, ale uważam że wyjątkowo cenna w wiedzę i rozjaśnione kwestie. Bardzo dziękuję organizatorom oraz bp Siemieniewskiemu za cierpliwość wyjaśniania tajemnic i odpowiedzi na każde pytanie.

Mam pewną konkluzję na koniec dzisiejszego dnia, pisze tu, bo nie zdążyłam na forum powiedzieć. Ludzie zadając pytania chcą znać na wszystko odpowiedź, zaspokoić ciekawość jakby do końca. A w teologii mierzymy się z Bogiem, Nieskończonym i niemożliwe jest ogarnąć naszym rozumem wszystkie Boże tajemnice. Czasem przyznanie że coś jest tajemnicą i nie wiemy czegoś na pewno, nie jest naszą porażką, ale pokazuje innym jak Wielki jest nasz Bóg, jaki Potężny i Niepojęty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”