sekta - "Kościół Boga Wszechmogącego"

Dominik

sekta - "Kościół Boga Wszechmogącego"

Post autor: Dominik » 2019-09-28, 20:25

Ostatnio obserwuję działania sekty o nazwie Kościół Boga Wszechmogącego
Powstała ona w Chinach, sporo mają filmów pełnometrażowych na YT z Polskim lektorem.

Dlaczego o tym piszę.
Na Fejsie jest sporo profili które reklamuje to ugrupowanie. Profile te mają polskie imiona, nazwiska, a zdjęcia profilowe Chińczyków. Każdy udostępniony przez nich post na fejsie prowadzi do ich strony.

Nawet kilkaset moich znajomych, którzy są czasem w 100% katolikami mają takie "osoby" w znajomych.

Ich strona

Kod: Zaznacz cały

https://pl.kingdomsalvation.org/
Przykładowy profil na fejsie

Obrazek

Jeszcze strony na fejsie

Kod: Zaznacz cały

https://www.facebook.com/CzytaniaslowBoga/
https://www.facebook.com/Ewangelianadzis/
Ostatnio zmieniony 2021-01-24, 23:00 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Magnolia » 2019-09-28, 20:56

A czemu nam to mówisz Dominiku? Ostrzegasz?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14724
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4083 times
Been thanked: 2893 times
Kontakt:

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Dezerter » 2019-09-28, 21:03

... no i....
bo zabrakło mi nieco puenty
chyba, że słowo sekta ma załatwiać wszystko?
czemu Kościół Boga Wszechmogącego ma być zły, bo ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Dominik » 2019-09-28, 21:10

Ostrzegam. Np. do pięciu znajomych napisałem, że polubili stronę sekty, dwie odpisały zdziwione, że co niby jest nie tak z tymi stronami.

Dodam jeszcze, że ostatnio 90% ruchu na forum pochodzi z Chin (zablokowałem ten ruch). Nie są to wejścia wykonane prze ludzi, a przez programy komputerowe.
Dezerter pisze: 2019-09-28, 21:03 ... no i....
bo zabrakło mi nieco puenty
chyba, że słowo sekta ma załatwiać wszystko?
czemu Kościół Boga Wszechmogącego ma być zły, bo ...
Głoszą że Jezus przyszedł już ponownie w Chnach pod postacią kobiety
Dalej nie bardzo wiem, ale katolickie strony przestrzegają przed nimi

Magnolia

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Magnolia » 2019-09-28, 22:06

No cóż, żyjemy w czasach ostatecznych...

Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. Mt 24, 24

Nie wszędzie gdzie zobaczymy obrazek z Jezusem znajdziemy prawdziwe Objawienie...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14724
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4083 times
Been thanked: 2893 times
Kontakt:

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Dezerter » 2019-09-28, 22:08

Kto z katolików, kto z chrześcijan znających Pismo uwierzy w takie bzdety ?, że
Jezus przyszedł już ponownie w Chnach pod postacią kobiety
my wiemy jak będzie z powtórnym przyjściem Jezusa - nie ma najmniejszej wątpliwości, że:
I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą. MATEUSZA 24:30

Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadały nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen. OBJAWIENIE 1:7

gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej, w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa. Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego. 2 TESALONICZAN 1:7-9
tego nie da się przeoczyć
Ujrzą Syna człowieczego, a nie córkę o skośnych oczach [-x ;) Ale dzięki Dominiku, że obserwujesz i ostrzegasz o kolejnych modnych zwiedzeniach.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ziolo
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 16 wrz 2019
Lokalizacja: Mława
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 23 times
Been thanked: 18 times

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: ziolo » 2019-09-29, 17:50

@Dominik Gratuluję, Dominiku, strzał w 10. Podjąłeś ważniejszy temat niż Świadkowie Jehowy. To znak czasu, bo chyba najgroźniejsza sekta od początku Kościoła. Znak działania ojca kłamstwa - szatana. Sam kiedyś się nabrałem i dopiero po 10 minutach oglądania zorientowałem się, że to kłamstwo. Dlaczego najgroźniejsza ? Do tej pory sekty wypaczały NT przez złą interpretację, ale chyba nie ma dotąd na świecie sekty, która odrzuca wszystkie listy apostolskie! czyli większość NT a do tego sprytnie to uzasadniają. Pomijam już fakt, głoszenia, że Jezus już przyszedł na Ziemię ( to głosili św.Jehowy i inni ), narodził się w Chinach jako kobieta. Najgorsze to to ,że mieszają prawdę z kłamstwem i taką papkę puszczają w Necie. Teologia szatana.

Dominik

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Dominik » 2019-09-29, 18:09

Dostałem w spadku pewną grupę religijną na Fejsie i ją strasznie zaniedbałem. Tak bardzo, że dostałem na messengera wiadomość od zaniepokojonej osoby, że nie którzy publikują materiały tej sekty w grupie. Właśnie tak dowiedziałem się o tej sekcie, a grupę staram się rozruszać już bez takich incydentów.

W internecie raczej nic konkretnego o ich nauczaniu nie ma, po za Jezusem pod postacią kobiety.
Dziękuje ziolo za trochę więcej informacji o nich.

Dominik

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Dominik » 2019-11-17, 17:41

Tak się zastanawiam, jakie żniwo ta sekta w Polsce poczyniła?
Macie może jakieś dane na ten temat?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14724
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4083 times
Been thanked: 2893 times
Kontakt:

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Dezerter » 2019-11-17, 20:27

Myślę że to trafia raczej do młodych, poszukujących, nieznających Biblii i historii Kościoła. Może przejdzie jakiś wyznawca i napisze nam czemu woli Kościół Boga Wszechmogącego od Kościoła Katolickiego.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Andej » 2019-11-17, 22:29

Jeśli coś z Chin, to jest to celowe działanie ichnich władz. Sądzę, że to nie tylko sprawa religijna. To walka polityczna. I walka z instytucją Kościoła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Dominik » 2019-11-17, 23:22

Tylko dlaczego władze chińskie miałyby tworzyć nową religię do walki z Kosciolem?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Andej » 2019-11-17, 23:25

Dominik pisze: 2019-11-17, 23:22 Tylko dlaczego władze chińskie miałyby tworzyć nową religię do walki z Kosciolem?
To walka o dominację. Watykan jest jednym z ważniejszych wrogów. Władze chińskie nie tolerują łączności z papieżem. Komuniści, nawet tacy kapitalistycznie, zawsze uważali Kościół, za głównego wroga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

rab bożyj
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2020

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: rab bożyj » 2020-01-03, 02:10

Dlaczego sekty?


- Ponieważ ten ruch religijny podszywa się pod wiarę, której nie wyznaje. Z chrześcijaństwa zapożyczyli wyłącznie imię Jezusa i oczekiwanie na Jego powtórne przyjście, mające nadać autorytetu ich "wcielonemu Bogu", oraz dekoracje służące przekonaniu adeptów, że mają do czynienia z wyznaniem chrześcijańskim.

W rzeczywistości nie czują się związani nauczaniem Biblii, wręcz twierdząc że studiowanie Biblii "nie jest wypełnieniem woli Bożej"; bo twierdzą że Bóg może dowolnie zmieniać swoje Imię, nauki, oraz zasady, których wymaga od wiernych. Jako dowód podają, że ludzie znający Pismo Święte wcale nie chcą uznać "Błyskawicy" powracającym Chrystusem. Nic dziwnego - orędzia "Błyskawicy" są sprzeczne zarówno ze Starym jak i Nowym Testamentem w sposób widoczny dla osób mających o Biblii choćby elementarne pojęcie. Mówiąc krótko - ktoś, kto te rewelacje pisze, prawdopodobnie Biblii nawet nie czytał i samo pojęcie Boga jako Ojca i Jezusa Chrystusa jako miłosiernego Odkupiciela ludzi jest mu nieznane.

Podstawą ich wiary ma być wyłącznie posłuszeństwo "wcielonemu Bogu" aż po wyrzeczenie się wszelkich własnych marzeń i potrzeb (własne plany to rzekomo oznaka "szatańskiego usposobienia"). Podstawą ich nauczania są orędzia guru sekty ogłaszane wprost jako "słowo Boga", czy wręcz "Ewangelia". W żadnym przypadku nie Biblia, cytaty biblijne służą wyłacznie na okrasę.
Podstawą i stałym elementem ich modlitwy ma być, a jakże, lektura tych orędzi.


- Ponieważ stosują techniki typowe dla grup psychomanipulacyjnych. Podstawą całej nauki jest straszenie nieuchronną katastrofą (na opisanie okropności tej katastrofy nie oszczedzają ostrych określeń, z bluźnierczymi włącznie - piszą np. że "Bóg będzie się rozkoszował cierpieniem i śmiercią" nieposłusznych ludzi. I kto tam, wśród piszących takie androny widział chrześcijanina!), a jedynym ratunkiem przed tą katastrofą nie jets według nich żadne nawrócenie (wszelkie uczynki pobożne oprócz posłuszeństwa "Błyskawicy" nie mają rzekomo wartości przed Bogiem), tylko posłuszeństwo sekcie.

Stosują techniki marketingowe żywcem zerżnięte od "Ciała z Brooklynu", nie tylko ich ilustracje i filmy można pomylić z publikacjami Świadków Jehowy (oprócz dziwacznych klipów, zawierających marszowo-taneczne układy w wykonaniu profesjonalnych tancerzy o azjatyckiej urodzie, zupełnie ni pri czom), ale nawet styl ich orędzi, bełkotliwy, męczący i nie do końca wiadomo, czego dotyczący, okraszony niezwiązanymi z tematem cytatami biblijnymi przypomina Strażnicę.
Bez żenady wprowadzają w błąd, cąła ich "misyjna działaność" polega na spamowaniu z pustych kont pod fałszywymi nazwiskami i danymi. i jest to spamowanie prowadzone tak naiwnie, że na pewno nie robi tego nikt znający polskie warunki.

-Poza tym, media donoiszą o uwikłaniu tej grupy w przestępstwa kryminalne, porwania, szantaże, zabójstwo (w Chinach) i oszustwa (w Stanach).
Byli też zaangażowani w agresywne działania przeciw chińskim kościołom protestanckim, do tego stopnia, że ukrywjący sie chrześcijanie zaczeli współpracować z komunistycznymi władzami, by uniknąć ataków ze strony wyznawców "Błyskawicy".

Właśnie takie skutki "gorliwości" sekciarzy, fakt że mimo deklarowanych prześladowań sekty przez KPCh liderom udało się uciec do USA, oraz widoczny w nauczaniu "Błyskawicy" brak znajomości podstaw wiary chrześcijańskiej, pozwalają sądzić, że to może być nie ruch oddolny, ale kreacja chińskich komunistów, próbujących opanować jakoś falę nawróceń na autentyczne wyznania chrześcijańskie.

Miło mi, jeśli komuś pomogłem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Andej » 2020-01-03, 02:17

Z tego wynika, że jesteś przekonany, że sekta nie jest sterowana przez władze chińskie i nie realizuje w zakamuflowany celów politycznych?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”