10 niezwykłych faktów o mocy Eucharystii

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: 10 niezwykłych faktów o mocy Eucharystii

Post autor: Andej » 2019-09-22, 22:30

robbo1 pisze: 2019-09-22, 11:34 ... W przypadku przemiany eucharystycznej mamy jednak mieć do czynienia z cudem.
...
Pierwszym cudem stało się zmiana wody w wino. ...
Tak, to cud. Cud, z którego korzystamy. Daje życie wieczne.

To w Kanie, to nie był pierwszy cud. W Biblii są opisane wcześniejsze. I donioślejsze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.


robbo1

Re: 10 niezwykłych faktów o mocy Eucharystii

Post autor: robbo1 » 2019-10-03, 07:42

Ten zamiany wody w wino to Jego pierwszy cud.
A wiara w to,że ma miejsce to czego nie dostrzegamy.Rzeczywista przemiana jest nierzeczywistym dostrzeganiem tego co nie zachodzi.
Jeżeli ma miejsce to nierzeczywista.
Wtedy ma jednak to inne znaczenie.

Przypominam i upominam! Patrz Regulamin! Andej
Ostatnio zmieniony 2019-10-03, 08:17 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: 10 niezwykłych faktów o mocy Eucharystii

Post autor: Andej » 2019-10-03, 08:19

Uważam, że pierwszym cudem Jezusa było wzbudzenie reakcji świętego Jana w trakcie spotkanie brzemiennych Niewiast. Nawiązanie prenatalnego kontaktu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: 10 niezwykłych faktów o mocy Eucharystii

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-03, 08:42

Chyba Andeju Ciebie nie rozumiem, albo nie masz racji.
Nawet w tajemnicach swiatla modlimy sie w drugiej tajemnicy w temacie "Objawienie sie Pana Jezusa w kanie Galilejskiej".
Objawienie sie poprzez wstawiennictwo Maryi, Jego matki i cud przemiany wody w wino.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: 10 niezwykłych faktów o mocy Eucharystii

Post autor: Andej » 2019-10-03, 08:49

Czy wpływ Jezusa na nasz życie zaczął się od Kany?
Dobrze i prawidłowo się modlicie. Ale jaki ma ta modlitwa związek z moim postem? Jam napisał o pierwszym cudzie. Choć może za pierwszy powinienem uznać samo poczęcie. Tu mam wątpliwości. Przyznaję Ci rację, że nie powinienem napisać, że to był pierwszy cud, ale że jeden z cudów Chrystusa poprzedzający Kanę.
A narodziny Jezusa, czy nie były cudowne? Czy to nie cud, że Bóg narodził się w ludzkim ciele?
Czy nie dostrzegasz cudowności całej egzystencji Boga w ludzkim ciele?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: 10 niezwykłych faktów o mocy Eucharystii

Post autor: Magnolia » 2019-10-03, 09:51

Tu rozmawiamy o cudzie Eucharystii:


Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: 10 niezwykłych faktów o mocy Eucharystii

Post autor: Andej » 2019-10-03, 10:02

Przepraszam, że odniosłem się do postów zbaczających z nurtu wyznaczonego tytułem wątku. Ordnung muss sein. (Przepraszam, to nie po polsku.)
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.


robbo1

Re: 10 niezwykłych faktów o mocy Eucharystii

Post autor: robbo1 » 2019-10-10, 19:51

Szkoda,że temat eucharystii nie jest analizowany.
Rozumiem,że jest wiara w cudowne przemienianie,i żadnych rzeczywistych dowodów,że tak jest.
Mam w domu książkę ,którą napisali Ron Tesoriego i Lee Han :
"Niewidzialne.Nowe dowody cuda eucharystyczne pod mikroskopem".
Tak naprawdę kupiłem ją ponieważ udanie kwestionuje pod pewnymi względami ewolucjonizm.
W niej m.in omówione są trzy przypadki rzeczywistej przemiany "hostii w ciało".
To niestety potwierdza,że jeśli takie przypadki ukazują rzeczywistą przemianę.
W innych przypadkach mamy do czynienia z nierzeczywistą przemianą.

Biserica Dumnezeu

Re: 10 niezwykłych faktów o mocy Eucharystii

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-10, 20:13

Przemiana jest przemiana. I zachodzi ze wzgledu na wole Boga, a nie dlatego, ze przeczytamy ksiazki i one nas przekonaja.

Jest jedna ksiazka, ktora o tym mowi w sposob rzeczywiscie namacalny. Ale tez nie przekonala wielu ludzi. Chociaz jest mowa i o woli Boga i o spelnienieu sie tej woli w tym samym miejscu i w tym samym czasie.
Miejscem jest Wieczernik, czas to wieczerza przed Wielkim Piatkiem ( liczonym p zydowsku, a wiec od trzeciej po poludniu w czwartek ) ... wola Boga to slowa Jezusa: Oto Cialo Moje ... oto Krew Moja ...
Uwierzyles?
Ostatnio zmieniony 2019-10-10, 20:14 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: 10 niezwykłych faktów o mocy Eucharystii

Post autor: Magnolia » 2019-10-11, 09:12

robbo1 pisze: 2019-10-10, 19:51
W niej m.in omówione są trzy przypadki rzeczywistej przemiany "hostii w ciało".
To niestety potwierdza,że jeśli takie przypadki ukazują rzeczywistą przemianę.
W innych przypadkach mamy do czynienia z nierzeczywistą przemianą.
To jest kompletna bzdura!

Właśnie to, co dzieje się wyjątkowo, cuda eucharystyczne, są dowodem na to, że to dzieje się naprawdę i zawsze, przy każdym przeistoczeniu. Spożywamy prawdziwe Ciało pańskie. To już nie opłatek, tylko Hostia.

Żałujesz że temat Eucharystii nie jest analizowany? A co robią w tych filmikach kapłani, jeśli nie analizują i nie tłumaczą krok po kroku?!

Zastanawiające jest to jak sobie tłumaczysz, że Ty nie słuchasz Słowa Bożego, które mówi : "Bierzcie i jedzcie , to jest Ciało Moje" bo nie uczestniczysz w Eucharystii i nie przyjmujesz komunii? Jak sobie z tym radzisz?!

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: 10 niezwykłych faktów o mocy Eucharystii

Post autor: Viridiana » 2019-10-12, 09:49

robbo1 pisze: 2019-10-10, 19:51 Rozumiem,że jest wiara w cudowne przemienianie,i żadnych rzeczywistych dowodów,że tak jest.
Wiara w ogóle nieraz polega na tym, że nie mamy na coś dowodu, ale w to wierzymy. Taka jest jej natura. Nie widzimy Boga fizycznie, nie widzieliśmy Chrystusa jako człowieka, ale wierzymy.
Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli» - J 20, 29
robbo1 pisze: 2019-10-10, 19:51 W niej m.in omówione są trzy przypadki rzeczywistej przemiany "hostii w ciało".
To niestety potwierdza,że jeśli takie przypadki ukazują rzeczywistą przemianę.
W innych przypadkach mamy do czynienia z nierzeczywistą przemianą.
Nie. Obecność Chrystusa w Eucharystii jest bardziej skomplikowaną sprawą. Cuda eucharystyczne tego typu to widzialna przemiana, natomiast na zwykłej Mszy ta przemiana jest niewidzialna.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)


robbo1

Re: 10 niezwykłych faktów o mocy Eucharystii

Post autor: robbo1 » 2019-10-17, 18:39

Pretensje ,że wypominam nieprzeanalizowanie tematu,jest jak najbardziej słuszna.
Wywody tego,czy innego duchownego ,to ich wywody,pod,którymi można się podpisać,albo nie.
A wiara to w istocie więcej niż wiedza,niemniej nie powinna być jej przeciwna.
A pisanie o występowaniu tego,czego nie widać nie dyskwalifikuje rzeczywistości wydarzenia,jeżeli widać "skutki" niewidocznego dzieła.
Tutaj nie ma widoku przemiany ,ani dowodu ,że nastąpiła.
Jest wasza wiara,i tej wam zazdroszczę,już tego rodzaju nie.

ODPOWIEDZ