Depresja

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
Biserica Dumnezeu

Re: Depresja

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-05, 23:57

Celne podsumowanie.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Depresja

Post autor: takisobie » 2019-10-05, 23:58

bambam pisze: 2019-10-05, 23:30 Ten filmik widziałeś? Przeklejam jeszcze raz...
Apropos słynnego "nie jojcz" czy innych porad w stylu "znajdź sobie dziewczynę" / "wyjdź do ludzi":

od 23 do 24 minuty:
To co mówi dalej jest ciekawe tzn że pomaga gdy ma się z kim przez to przejść i daje wiarę że to może pomóc tylko ty i ja mamy wspólny problem czyli brak ogarniętej osoby która by była blisko i pomogła tak po prostu swoją obecnością.
Spotkania ze specjalistą też dużo dają ale są jednak ograniczone czasowo i w ogóle forma kontaktu to nie to samo co z kimś kto zawodowo się nie zajmuje takimi sprawami.

Kiedyś szukałem takich osób o jakich piszesz (przechodzili przez podobne problemy) ale to przez Internet ciężko bo nikt obcy raczej nie poświęci dużych ilości czasu a druga sprawa pracowanie nad czymś na odległość też nie jest to samo co rozmowy w cztery oczy albo chociaż przez telefon czy skype.
Ostatnio zmieniony 2019-10-05, 23:59 przez takisobie, łącznie zmieniany 1 raz.

bambam

Re: Depresja

Post autor: bambam » 2019-10-13, 11:16

Prawda boli:




Szkoda, że Kościół praktycznie w ogóle nie mówi nic na ten temat.
Ostatnio zmieniony 2019-10-13, 11:30 przez bambam, łącznie zmieniany 1 raz.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Depresja

Post autor: takisobie » 2019-10-13, 12:45

I tak będziesz miał odpowiedź że wszystko od ciebie zależy i sam możesz wszystko zmienić ku lepszemu, co byś nie wkleił..

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Depresja

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-13, 13:54

Trochę źle rozumiecie Nie wiem, ale się dowiem.
On mówi, że rzeczywiście, niektórzy ludzie to przegrywy, ale w żadnym stopniu nie zachęca do pogłębiania tego stanu!
To jest raczej rodzaj ostrzeżenia: "jeśli teraz nic z tym nie zrobisz, to będzie tylko gorzej".
Wszystko, co dotyczy Ciebie, jest zależne od Ciebie.

Magnolia

Re: Depresja

Post autor: Magnolia » 2019-10-14, 23:07

@bambam @takisobie też mam dla was film:



Ciekawe, że psychiatra mówi ze depresje da się wyleczyć, szczególnie gdy się ją leczy... że antydepresanty należą do bezpiecznej grupy leków i skutecznie pomagają... widać światełko w tunelu!

bambam

Re: Depresja

Post autor: bambam » 2019-10-15, 18:31

takisobie pisze: 2019-10-13, 12:45 wszystko od ciebie zależy i sam możesz wszystko zmienić ku lepszemu..
ToTylkoJa pisze: 2019-10-13, 13:54 Wszystko, co dotyczy Ciebie, jest zależne od Ciebie.

To nie jest prawda.
Przykład: jak ktoś urodził się z niską inteligencją i był wychowywany w sposób nierozwijający inteligencji to mając iq 80 nie zostanie matematykiem choćby uczył się matematyki od świtu do nocy. Lepiej go nie okłamywać, powiedzieć mu prawdę i zachęcić raczej do tego w czym ma szansę na sukces.

Inny przykład: jak ktoś miał patologicznych rodziców, patologiczne dzieciństwo i do tego trafiał na patologicznych ludzi to czy to jego wina, że teraz jest bezdomnym pijakiem?
A ten co urodził się w bogatej, kochającej rodzinie, dostał super geny, nigdy nie chorował, ma iq 130, zdrową psychikę, poczucie humoru, jest przystojny i piękny fizycznie to czy to jego zasługa, że teraz ludzie lgną do niego, ma żonę modelkę, własną super firmę i 40 przyjaciół co dadzą się za niego pochlastać?

Kłamiąc, że wszystko "zależy od Ciebie" pozbywacie się tylko współczucia do przegranych i poczucia, że świat jest niesprawiedliwy.
Prawda boli.
Ostatnio zmieniony 2019-10-15, 18:36 przez bambam, łącznie zmieniany 3 razy.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Depresja

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-15, 19:27

@bambam
Są rzeczy, których nie da się przeskoczyć. Ja np. nigdy nie zostanę historykiem. No nie ma opcji. Jest mi trudno zapamiętać jakąkolwiek datę.
To jednak nie powinno mnie powstrzymać przed znajomością jakichkolwiek podstaw. Dodatkowo, nie zostanę historykiem, nie dostanę się na studia, które wymagają matury z historii (np. prawo chyba), ale mogę wybrać inne studia i zostać, np. dentystą. Do tego nie potrzebuję historii.
Jeśli drzwi są zamknięte, wyjdź oknem.
To, że ktoś nie zostanie inżynierem nie oznacza, że musi się stoczyć i pić na umór. Potrzeba do tego, co prawda, mnóstwo samozaparcia i trzeba się przełamać i poprosić kogoś o pomoc czasem, ale nie każdy musi być inżynierem. Sprzątaczki i ekspedienci też bywają szczęśliwymi ludźmi. Kelner też nie potrzebuje być szczególnie błyskotliwy, a w lepszych restauracjach źle się nie zarabia.
Czasem trzeba dostosować marzenia do możliwości, ale nie oznacza to, że trzeba rezygnować z absolutnie wszystkiego "bo ja miałem źle w życiu i w ogóle już mi nic nie wyjdzie, BO JA MIAŁEM ŹLE WIĘC MUSZĘ MIEĆ ŹLE DO KOŃCA".
Też musiałam skonfrontować niektóre marzenia z możliwościami. Tak już działa życie z trudno. Ale niektóre niedogodności trzeba po prostu obejść, bo inaczej się nie da. Ale w żadnym wypadku się poddać! Po prostu pójść inną drogą...
Ostatnio zmieniony 2019-10-15, 19:27 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Depresja

Post autor: takisobie » 2019-10-15, 19:35

Magnolia wybacz nie interesuje mnie historia tego człowieka dlatego że nie nie ma sensu porównywanie się do innych. Rozumiem że chodzi tutaj o wskazanie że coś jest możliwe i to ma dać nadzieję ale to co jednemu pomogło nie oznacza że sprawdzi się u kogoś innego, ponad to każdy ma inną sumę doświadczeń , inną historię życia , inne warunki i otoczenie , inne możliwości do podejmowania lub nie podejmowania decyzji i w związku z tym nie widzę sensu w takich historiach bo wiem doskonale że to na mnie żadnego wpływu nie będzie miało.

bambam ja tak nie twierdzę że wszystko zależy od ciebie , w ogóle wyciąłeś ten fragment z innego kontekstu wypowiedzi
Prawdy nie trzeba daleko szukać : gdyby wszystko zależało od ludzi dotkniętych depresją czy czymkolwiek podobnym to nie byłoby zawodu psychologa psychoterapeuty ani psychiatry bo każdy by sobie ogarniał własną psychikę.

bambam

Re: Depresja

Post autor: bambam » 2019-10-15, 19:57

ToTylkoJa pisze: 2019-10-15, 19:27 Ale niektóre niedogodności trzeba po prostu obejść, bo inaczej się nie da. Ale w żadnym wypadku się poddać! Po prostu pójść inną drogą...
nie rozumiem tego co napisałaś.
Możesz na przykładzie mi wyjaśnić?

Problem: nie mam żony i smutno z tego powodu. Co to znaczy tutaj nie poddać się i pójść inną drogą?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Depresja

Post autor: Dezerter » 2019-10-15, 20:26

bambam pisze: 2019-10-15, 19:57
ToTylkoJa pisze: 2019-10-15, 19:27 Ale niektóre niedogodności trzeba po prostu obejść, bo inaczej się nie da. Ale w żadnym wypadku się poddać! Po prostu pójść inną drogą...
nie rozumiem tego co napisałaś.
Możesz na przykładzie mi wyjaśnić?

Problem: nie mam żony i smutno z tego powodu. Co to znaczy tutaj nie poddać się i pójść inną drogą?
=))
Chłopaku - podobasz mi się B-)
Mówiąc językiem ekonomicznym - na rynku jest deficyt mężczyzn chcących zawrzeć związek małżeński (mieć żonę) - czyli panuje rynek mężów, a jeszcze inaczej - jest duży popyt na ciebie :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Depresja

Post autor: Magnolia » 2019-10-15, 21:08

Nawet na tym forum są samotne kobiety. Zapatrzeni w swoją depresję tego nie zauważycie, mam wrażenie.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Depresja

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-15, 21:56

Twoje zachowanie po prostu nie przyciąga kobiet.
Szczerze? Sama nawet bym na Ciebie nie spojrzała.
Bo od Ciebie aż bije tą depresyjną, nieprzyjemną "energią".
Tylko że to nie jest nic, nad czym nie da się pracować.
Prawda jest taka, że Ty sam odpychasz kobiety swoim podejściem. Jak będziesz wszędzie pokazywał, że Ciebie to nikt nie chce... To sam wykreujesz sobie tę rzeczywistość.
Musisz czymś kobietę przyciągnąć, a z pewnością nie zrobisz tego jojczeniem.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Depresja

Post autor: takisobie » 2019-10-15, 22:36

ToTylkoJa pisze: 2019-10-15, 21:56 Musisz czymś kobietę przyciągnąć, a z pewnością nie zrobisz tego jojczeniem.
Przepraszam a czym zakompleksiony człowiek z niską samoocena może przyciągnąć kobiety ? Sam jestem ciekaw i może użyje takowych sztuczek.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Depresja

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-15, 22:37

@takisobie
A co robisz, żeby pozbyć się kompleksów i podbudować samoocenę?
Ostatnio zmieniony 2019-10-15, 22:38 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”