Witajcie

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
joannaberlak

Witajcie

Post autor: joannaberlak » 2019-10-29, 13:15

Witam Was wszystkich :) Interesuję się kwestiami religijnymi. Jestem chrześcijanką ale fascynuje mnie również buddyzm.
Dziękuję za miłe przyjęcie do grona.

Dominik

Re: Witajcie

Post autor: Dominik » 2019-10-29, 13:21

Witaj

Dlaczego interesuje Cie buddyzm, co w nim ciekawego odnajdzie katolik?

joannaberlak

Re: Witajcie

Post autor: joannaberlak » 2019-10-29, 13:24

Podczas mojej podróży do Chin miałam tak dużą i intensywną styczność z religią buddyjską. Zaczęło się już w Rosji (Buriacja), a trwało przez całą Mongolię, aż po Wyżynę Tybetańską. Pogłębianie nowej religii dawało mi i nieustannie daje niesamowitą radość, z poszerzania wiedzy, a co ważniejsze rozumienia tej jakże ciekawej sfery duchowej.
Ostatnio zmieniony 2019-10-29, 17:24 przez joannaberlak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłam "skrywanie" na "pogłębianie" , Magnolia

Magnolia

Re: Witajcie

Post autor: Magnolia » 2019-10-29, 17:23

Dominik pisze: 2019-10-29, 13:21 Witaj

Dlaczego interesuje Cie buddyzm, co w nim ciekawego odnajdzie katolik?
Też jestem zaciekawiona odpowiedzią na to pytanie, bo katolicyzm jest tak fascynujący, że buddyzm może się schować. Więc jeśli ktoś poznał prawdziwie katolicyzm, to by niczego nie szukał w innych religiach...
Ale czekamy Joasiu na odpowiedź.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Witajcie

Post autor: Dezerter » 2019-10-29, 20:31

Witaj na forum - fascynująca podróż - prawie szlakiem Marko Polo, mój znajomy jechał podobną trasą motorem - fascynujące opowieści snuł. Mamy też wątki o filozofii i psychologii myślę, że cię zainteresują
Jak byś chciała pisać o buddyzmie, to mamy dział - inne religie, a w nim już kilka wątków o buddyzmie poczytaj i jak chcesz coś dodać, to śmiało odświeżaj, albo zakładaj nowe.
Ostatnio zmieniony 2019-10-29, 20:36 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ