Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ

Wolfi

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Wolfi » 2019-10-27, 23:32

@bambam ale tym memicznym pepe to mnie rozbawiles, dzieki wariacie ;)


Wolfi

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Wolfi » 2019-10-29, 23:14

@bambam nie no nie moge xD
scYQFve.gif
scYQFve.gif (233.14 KiB) Przejrzano 934 razy

bambam

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: bambam » 2019-10-30, 04:21

a to ja z moją nieistniejącą żoną
Obrazek

Gral

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gral » 2019-11-04, 15:39

Dlaczego się modlimy?

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-11-04, 15:50

Bo szukamy kontaktu z Bogiem

Gral

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gral » 2019-11-04, 15:54

Czy Bóg może modlić się do Boga? Np. modlitwa Jezusa do Boga Ojca.
Ostatnio zmieniony 2019-11-04, 15:58 przez Gral, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-11-04, 16:45

Mamy już to omówione na forum, np. w tym temacie viewtopic.php?f=9&t=9096&hilit=bóg+modlący

Proszę, przeczytaj co już było poruszane na ten temat, by nie powtarzać tego samego.

Dodano po 36 minutach 26 sekundach:
Chyba że masz inne pytania, to pytaj :)

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Niezapominajka » 2019-11-04, 17:10

Ja się modlę, bo zaczęłam rozumieć i akceptować, że wszystko co dobre od Niego pochodzi. Więc staram się mu codziennie, w modlitwie wieczornej która trwa nawet to 10min (wiem, krótko..) dziękować za to co mnie spotyka i rownież za to co mnie nie spotyka, że mnie od tego chroni i strzeże ;) oraz proszę go o wiele łask dla mnie i innych a także przepraszam za wszystko, co było złe, co zawaliłam.. Wierzę, że on siedzi obok mnie i ze łzami w oczach patrzy na mnie z MIŁOŚCIĄ i bardzo chce przytulić, a nawet przytula, tylko że moja skorupa strachu, nerwów, lęków jest jeszcze zbyt gruba żeby w to uwierzyć i poczuć.. Modlę się, bo kocham Boga i tęsknię za nim codziennie.. tak jak tęsknie za kimś bardzo bliskim - rodzeństwem, rodzicami.. dlatego chcę choć przez chwilę z nim rozmawiać :) bo modlitwa to przede wszystkim rozmowa. Której trzeba się uczyć.. aby wiedzieć jak i co powiedzieć. Chociaż i tak Bóg nas rozumie i wie wszystko co znajduje się w naszych sercach :)
Ostatnio zmieniony 2019-11-04, 17:10 przez Niezapominajka, łącznie zmieniany 1 raz.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Gral

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gral » 2019-11-04, 17:39

Magnolia pisze: 2019-11-04, 15:50 Bo szukamy kontaktu z Bogiem
Bóg jest wszędzie i ma z nami stały kontakt czy my Go o to prosimy czy nie. A czy nas wspomaga gdy Go o to prosimy a kiedy nie prosimy to nas nie wspomaga?

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-11-04, 17:40

A zdradzisz nam o co Ci chodzi? Kim jesteś? Bo mamy tu zwyczaj przywitania się w dziale "Przywitaj się" - może dasz się nam ciut poznać?

Gral

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gral » 2019-11-04, 17:59

Przede wszystkim jestem już nie młodym człowiekiem i mam problemy z poruszaniem się po tym forum. Gdy sobie nie poradzę będę musiał zrezygnować. Wszedłem w to forum licząc, że uda mi się porozmawiać na różne sprawy związane z religią, moją religią i znaleźć odpowiedź na wiele pytań, których przez życie trochę się nagromadziło, a na które odpowiedzi nie udało mi się znaleźć. Nie jestem pewny jednak czy dobrze trafiłem gdy widzę odpowiedź mego potencjalnego rozmówcy typu:" o co ci chodzi", Kim jesteś czy zarzut na początek, że się nie przedstawiłem. Przecież również nie wiem Magnolio kim Ty jesteś ale wcale mi to nie przeszkadza by spróbować z Tobą porozmawiać jeżeli coś wiesz na interesujące mnie problemy. Wchodząc na to forum zakładałem, że nie będzie problemu gdy przedstawię bardziej udolnie lub mniej udolnie sprawę, która mnie ciekawi. Bo nie wiem a chcę się dowiedzieć. Gdy się mylę oczekuję i tolerancji i ewentualnego sprostowania. Nawet JPII mówił: poprawcie mnie, zatem niewiedza nie powinna przynosić ujmy.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Niezapominajka » 2019-11-04, 18:20

Gral pisze: 2019-11-04, 17:59 Przede wszystkim jestem już nie młodym człowiekiem i mam problemy z poruszaniem się po tym forum. Gdy sobie nie poradzę będę musiał zrezygnować. Wszedłem w to forum licząc, że uda mi się porozmawiać na różne sprawy związane z religią, moją religią i znaleźć odpowiedź na wiele pytań, których przez życie trochę się nagromadziło, a na które odpowiedzi nie udało mi się znaleźć. Nie jestem pewny jednak czy dobrze trafiłem gdy widzę odpowiedź mego potencjalnego rozmówcy typu:" o co ci chodzi", Kim jesteś czy zarzut na początek, że się nie przedstawiłem. Przecież również nie wiem Magnolio kim Ty jesteś ale wcale mi to nie przeszkadza by spróbować z Tobą porozmawiać jeżeli coś wiesz na interesujące mnie problemy. Wchodząc na to forum zakładałem, że nie będzie problemu gdy przedstawię bardziej udolnie lub mniej udolnie sprawę, która mnie ciekawi. Bo nie wiem a chcę się dowiedzieć. Gdy się mylę oczekuję i tolerancji i ewentualnego sprostowania. Nawet JPII mówił: poprawcie mnie, zatem niewiedza nie powinna przynosić ujmy.
Witam Cię. Może ja się wypowiem tylko tyle, iż ze strony Magnolii nie był to żaden zarzut, na pewno.. zapytała kulturalnie, z ciekawości. Czasem zdarza się ze ktoś przychodzi zrobić więcej zamieszania niż pożytku i znika. Magnolia jest bardzo uprzejma, kochana osoba i nie miała nawet na myśli Cię urazić, uwierz. Widzisz, już wszyscy wiedza, jak przeczytają post, ze nie chcesz się ujawniać bądź pisać o sobie. Nie odbieraj tego źle. Większość użytkowników po prostu chce opowiedzieć swoją historie, kim są, co robią. Nie chodzi o zdradzanie tożsamości tylko w skrócie opowiedzenie o sobie kilku słów aby było wiadome z kim mamy do czynienia.

Wszyscy starają się akceptować siebie nawzajem, tolerować. Oczywiście, oczekujemy wypowiedzi na poziomie tzn z kultura. Nie akceptujemy obraz w stronę użytkowników badz przede wszystkim Boga, wiary, religii.
Ostatnio zmieniony 2019-11-04, 18:26 przez Niezapominajka, łącznie zmieniany 1 raz.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Gral

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Gral » 2019-11-04, 18:56

Przyznaję, że coraz mniej rozumiem. Napisałaś do mnie Joasiu95 obronę Częstochowy Magnolii. Ale ja się na nią nie obraziłem. Mało tego, moim zamiarem wejścia na to forum nie była potrzeba dyskusji o Magnolii, czy o kimś innym, lecz chęć pogłębienia mojej wiedzy, którą uważam za bardzo ubogą. Jesteś trzecią osobą, która odezwała sie do mnie ale niestety żadna z tych osób nie podjęła się wyjaśnienia poruszonej sprawy tylko wciąga mnie w jakieś dziwne dyskusje. Z Twojej wypowiedzi wynika ponadto, iż uczestnik tego forum poddawany jest jakiejś dziwnej inwigilacji, próby zaszufladkowania mnie do czegoś?, kogoś? Wnioskuję to stąd ,że piszesz: "już wszyscy wiedzą (...) ze nie chcesz sie ujawnić bądź pisać o sobie (...) większość użytkowników chce opowiedzieć swoją historię, kim są co robią ..." Czyli co? Zajmujesz się badaniem uczestników forum? Pod jakim kątem? Jesteś pewna, że "wszyscy"? Na podstawie czego wyciągasz te wnioski? Przecież ja napisałem o sobie, napisałem też, że nie jestem za bardzo sprawny komputerowo i mogę mieć problemy z poruszaniem się w nim a Ty skomentowałaś to, że ja nie chcę? Dalej, o jakie informacje o mnie Ci chodzi i dlaczego?

ODPOWIEDZ