Patriotyzm...Miłośc do ojczyzny...Pamięć o przodkach...

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Ona Samotna Dusza

Patriotyzm...Miłośc do ojczyzny...Pamięć o przodkach...

Post autor: Ona Samotna Dusza » 2019-11-08, 18:31

Witajcie, chciałabym porozmawiać z Wami o patriotyzmie, czy nimi jesteście-Patriotami, czy nie za bardzo?
Nasi dziadkowie, pradziadkowie, walczyli, ginęli, byśmy my teraz mieli lepsze życie, żyli w bardziej godziwych warunkach niż oni.
Czy może dla Was to już tylko historia?

I podobno prawdziwi patrioci to żyją tylko w Polsce?
Ostatnio zmieniony 2019-11-08, 18:34 przez Ona Samotna Dusza, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Patriotyzm...Miłośc do ojczyzny...Pamięć o przodkach...

Post autor: Andej » 2019-11-08, 18:41

Ona Samotna Dusza pisze: 2019-11-08, 18:31 Witajcie, chciałabym porozmawiać z Wami o patriotyzmie, czy nimi jesteście-Patriotami, czy nie za bardzo?
Nasi dziadkowie, pradziadkowie, walczyli, ginęli, byśmy my teraz mieli lepsze życie, żyli w bardziej godziwych warunkach niż oni.
Czy może dla Was to już tylko historia?

I podobno prawdziwi patrioci to żyją tylko w Polsce?
Dla nas patriotyzm, to uczciwość wobec Ojczyzny. Nie oszukiwanie na podatkach, dbanie o dobre imię Polski i Polaków, rzetelna praca. modlitwa w intencji Ojczyzny ... I wiele innych przejawów.
Wiele osób, uważających się za Polaków, stara się szkodzić Polsce i Polakom. Także parlamentarzyści, artyści, naukowcy. Ale na naszym skromnym podwórku spotykam ludzi wyśmiewających polskość. Uważających wszystko polskie za gorsze. Dla których (przytaczam zwierzenie jednego z najbardziej znanych polityków) polskość, to nienormalność. I dla niemal całej jego formacji politycznej.
Dla Polaka, polskość to normalność, chleb powszedni. To wartość, o którą warto dbać. Codziennie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Ona Samotna Dusza

Re: Patriotyzm...Miłośc do ojczyzny...Pamięć o przodkach...

Post autor: Ona Samotna Dusza » 2019-11-08, 18:47

Andej pisze: 2019-11-08, 18:41

Dla nas patriotyzm, to uczciwość wobec Ojczyzny. Nie oszukiwanie na podatkach, dbanie o dobre imię Polski i Polaków, rzetelna praca. modlitwa w intencji Ojczyzny ... I wiele innych przejawów.

Wiele osób, uważających się za Polaków, stara się szkodzić Polsce i Polakom. Także parlamentarzyści, artyści, naukowcy. Ale na naszym skromnym podwórku spotykam ludzi wyśmiewających polskość. Uważających wszystko polskie za gorsze.
Dziękuje za Twoją wypowiedz,
wiesz czasami mam wrażenie że Polacy, tym bardziej poza ojczyzną sami siebie Polaków nie lubią,
wolą być dobrzy, milsi, dla obcego niż do własnego rodaka...Wolą wspierać obce, niż nasze Polskie.
Czasami bywa że wstydzą się przyznać że są z Polski, Polakami...Bo czują się gorsi na tle innych narodów?

Pisownia. Andej
Ostatnio zmieniony 2019-11-08, 20:36 przez Andej, łącznie zmieniany 4 razy.

Biserica Dumnezeu

Re: Patriotyzm...Miłośc do ojczyzny...Pamięć o przodkach...

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-11-08, 19:19

Nie urodzilem sie w Polsce.
Jezyk polski nie jest moim ojczystym jezykiem.
Nie mieszkam w Polsce.
Jestem ( tak mysle zyjac jak zyje ) polskim patriota.
Jestem z tego dumny i nie wstydze sie ( wraz z wieloma Polakami tutaj na obczyznie ) przyznawac do polskosci.

Patriotyzm to o wiele szersze pojecie niz tylko miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania, jezyk i kolor skory.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Patriotyzm...Miłośc do ojczyzny...Pamięć o przodkach...

Post autor: Dezerter » 2019-11-08, 20:37

Od kiedy jako nastolatek uświadomiłem sobie, że gdybym urodził się za Odrą, to byłbym patriotą niemieckim :-o , a jak trochę na wschód za Bugiem, to byłbym patriotą ukraińskim :-\
to przestałem się zbytnio tym ekscytować ;)
Lubię żyć w Polsce, jestem zadowolony, że jestem Polakiem, mogę się nazwać umiarkowanym patriotą, ale 11.11 będę odpoczywał, bez flagi, marszów itp
Ostatnio zmieniony 2019-11-08, 20:38 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Patriotyzm...Miłośc do ojczyzny...Pamięć o przodkach...

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-11-08, 21:56

I odpoczynek ( w odpowiedniej atmosferze ) , i flagi, i marsze, a moze i Msza sw. ... wszystko dla ludzi.
Oby prowadzily serce do prawdy, uczciwosci - a to wszystko w Bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Patriotyzm...Miłośc do ojczyzny...Pamięć o przodkach...

Post autor: Andej » 2019-11-09, 07:12

Uważam, że wywieszenie flagi to najmniejszy gest, jaki ma obowiązek wykonać Polak. Sprawia mi wielką przykrość ignorowanie całej spuścizny historycznej. To odcinanie się od korzeni. Zapominanie o przeszłych pokoleniach.
Smutno mi i dziwię się. Przez analogię sądzę, że rodząc się za Odrą byłoby się protestantem (jeśli dalej za Odrą, a jeśli bliżej, to ateistą). Gdyby za Bugiem, to prawosławnym. Gdybyś ze Morzem Śródziemnym to muzułmaninem. A gdyby ... to hinduistą, animistą i tak dalej Z tego wynika, przez analogię, że niedzielę powinieneś świętować podobnie. Siedząc w domu. Nie uczestnicząc w żadnych obrzędach. Bo przecież to przypadek, że akurat katolicyzm ...

Tak jak katolik czci Boga i Kościół, tak Polak czci swoją Ojczyznę i swój naród. To analogiczny stosunek do społeczności w której żyjemy.

Bardzo zmartwiła mnie taka postawa wobec polskości. Zaczynam rozumieć Tuska, z tym jego uważaniem polskości za nienormalność. Nie spodziewałem się jednak, że ta postawa znajduje zrozumienie gdziekolwiek poza wrogami Polski (co obserwujemy ze strony pewnej grupy posłów, czy dziennikarzy związanych z partią tefałen). Potrzeba więcej modlitwy o Ojczyznę. Potrzeba kolejnych ofiar, aby wzbudzić tożsamość narodową. Tak wiele osób już zginęło za nią. Walcząc równocześnie o polskość i wiarę. Siew krwi poszedł na marne. Szkoda.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Patriotyzm...Miłośc do ojczyzny...Pamięć o przodkach...

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-11-09, 08:23

Nie Andeju.
Siew krwi nie poszedl na marne.
Nie wiemy jedynie, w ktorym miejscu wyda plon nadspodziewanie obfity.
I moze to byc, ze nie tam bedzie najobfitszy, gdzie Ty czy ja sie spodziewamy.

Wiecej optymizmu i zaufania.
Zbytnio pokladasz zaufanie w Twoich zapatrywaniach na sposoby zycia.A to tylko wycinek mozliwosci.

Usmiechnij sie .
Ja tez flagi nie wywieszam.
Ide albo do kosciola, albo w modlitwie pozostaje w tym dniu.
I to nawet wowczas, gdy nie mam w sobie pelnej krwi polskiej.
Bo Polska to serce. Bog i serce dla Polski.
Tak to czynie.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Patriotyzm...Miłośc do ojczyzny...Pamięć o przodkach...

Post autor: Viridiana » 2019-11-10, 15:55

Ona Samotna Dusza pisze: 2019-11-08, 18:31 Witajcie, chciałabym porozmawiać z Wami o patriotyzmie, czy nimi jesteście-Patriotami, czy nie za bardzo?
Sądzę, że jestem patriotką. Wzrusza mnie polska historia i interesuje mnie to, co się dzieje w kraju (chociaż nie zawsze jestem na bieżąco).
Ona Samotna Dusza pisze: 2019-11-08, 18:31 I podobno prawdziwi patrioci to żyją tylko w Polsce?
Co masz na myśli?
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ