Refleksja

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
helperman
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 8 lis 2019
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Refleksja

Post autor: helperman » 2019-11-09, 16:28

Nie wiem czy to właściwa rubryka i miejsce ale chciałbym podzielić się
pewną obserwacją. Najwyżej administracja to usunie, jeśli treść naruszy
regulamin; wciąż go studiuję : /

Jest taka sprawa że współczesne massmedia często próbują kreować
(zwłaszcza w programach typu 'show') sylwetkę i portret człowieka, który
w codziennym życiu nie istnieje.
Bo prawda jest taka że nie da się prezentować 24h tylko w glorii i chwale.
Tylko w najlepszym świetle, tylko w idealnie leżącym ubraniu, tylko
super humorze i samopoczuciu.
Bo gdy gasną światła w studiu telewizyjnym, gdy blaknie make-up
to nawet największy celebryta okazuje się być najzwyklejszym człowiekiem.
Człowiekiem który czegoś nie wie, czegoś nie umie zrobić, coś go boli,
wobec czegoś czuje się bezradny. Tę prawdę realizatorzy show chcą często
ukryć bo być może spadły by dochody z dystrybucji.

A przecież idealny jest tylko Bóg, Jezus.
Niech mówią o chwale Królestwa Twego
I niech opiewają potęgę Twoją
(Ps 145, 11)

Magnolia

Re: Refleksja

Post autor: Magnolia » 2019-11-09, 17:41

Marcinie, administracji nie trzeba sie bać, bo nie jest straszna;-)
Regulamin wystarczy przeczytać raz, a potem życzliwie traktować innych użytkowników forum i nie bedzie trzeba pamiętać o regulaminie.
p.s Temat przeniosłam do właściwego działu.

Twoje spostrzeżenia są ciekawe, nawet bardzo. Ja mam takie same, gdzieś umyka w tej telewizji czy internetach prawda o człowieku, jaki się tylko jakaś maska człowieka idealnego, którego na wszystko stać, jeździ fajnym autem, wakacje miał w jeszcze fajniejszym miejscu, a dzieci są aniołami...
A potem z niczego wybucha skandal... i spada się z piedestału...dlaczego w ogóle się siedziało albo chciało siedzieć na tym piedestale?!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Refleksja

Post autor: Dezerter » 2019-11-09, 20:24

Ciekawa obserwacja, ale tylko prawdziwa w stosunku do niektórych programów, bo w wielu innych wręcz roi się od osób, którym daleko do doskonałości i mam wrażenie, że coraz więcej takich, które pokazują "gorszych" od nas przeciętnych widzów, byśmy mogli:
- pośmiać się z nich
- poczuć się lepiej
- skomentować
to jeszcze nie patostrimy, ale niebezpiecznie idzie w tym kierunku :(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Refleksja

Post autor: Praktyk » 2019-11-09, 21:25

helperman pisze: 2019-11-09, 16:28 Nie wiem czy to właściwa rubryka i miejsce ale chciałbym podzielić się
pewną obserwacją. Najwyżej administracja to usunie, jeśli treść naruszy
regulamin; wciąż go studiuję : /
Może wstyd się przyznać ale nigdy go nie czytałem :P
Wystarczy przyjąć zasadę "Bądź miły i szanuj innych" i cały regulamin możesz odpuścić :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Refleksja

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-09, 22:00

Powiedziałabym, że wręcz przeciwnie. Tylko "gwiazdy" próbują udawać idealnych. Co dziwnego, kiedy wszędzie czekają paparazzi?
W popkulturze postacie kreuje się na nieidealne, a jeśli jest ktoś perfekcyjny, w opozycji do niego stawia się kompletnego nieudacznika, wykazując w ten sposób pewien aspekt humorystyczny.
Z bardzo prostego powodu- ludzie nie lubią postaci idealnych. Z postacią idealną trudno jest się utożsamiać, a o to chodzi twórcom. Jeśli utożsamiasz się z postacią, jesteś bardziej ciekawy utworu. A jak jesteś ciekawy, to płacisz żeby obejrzeć.
Dlatego postaci miewają trudne dzieciństwo, są nielubiani.
A najlepiej, jak później przezwycięża swoje słabości i jest super ekstra.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Refleksja

Post autor: Praktyk » 2019-11-10, 09:32

A że nie da się ciągle być super ekstra wesołym, wygadanym, towarzyskim, wypoczętym to idą w dragi. Bo za plecami czekają już bardziej wypoczęci.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Magnolia

Re: Refleksja

Post autor: Magnolia » 2019-11-10, 14:28

Masz rację Praktyku, strach przed ludźmi że odkryją jacy oni sa naprawdę popycha w świat iluzji, w narkotyki.

Kiedyś byłam na koncercie gwiazdy popu, towarzyszyłam córce, gdy zobaczyłam wypełniony stadion ludźmi, fanami, to miałam takie myśli, że to nie godzi się by tak szaleć za człowiekiem, by oddawać mu takie hołdy, że to tylko człowiek. Że jedyny komu nalezy się taki hołd to Bóg. Czyli wprost patrzyłam na bałwochwalstwo. Byłam tam dla zabawy córki i własnej, ale na tym koniec. Nie był to dla nas bóg. Ale dla wielu fanek tak...

Idąc dalej, jak taki człowiek ma sobie poradzić z takimi myślami, ze oto kilkadziesiąt tysięcy kobiet chętnie poszłoby z Nim do łózka gdyby tylko kiwnął palcem? A tych kobiet w każdym mieście, na każdym koncercie jest kilkadziesiąt tysięcy... jak wybrać jedną, jak jej zostać wiernym, jak mieć wartości? No powiem wam, że można marzyć o byciu idolem tylko w pełnej nieświadomości z czym to się łączy.

Jak silny trzeba mieć charakter by funkcjonować w tym showbiznesie? Bez wiary w Boga, bez ustawienia Go na pierwszym miejscu...? nieprawdopodobnie niebezpieczne jest wejść na taką drogę kariery.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Refleksja

Post autor: Viridiana » 2019-11-12, 14:30

Dezerter pisze: 2019-11-09, 20:24 Ciekawa obserwacja, ale tylko prawdziwa w stosunku do niektórych programów, bo w wielu innych wręcz roi się od osób, którym daleko do doskonałości i mam wrażenie, że coraz więcej takich, które pokazują "gorszych" od nas przeciętnych widzów, byśmy mogli:
- pośmiać się z nich
- poczuć się lepiej
- skomentować
to jeszcze nie patostrimy, ale niebezpiecznie idzie w tym kierunku :(
O, z tym się zgodzę. Wychodzi na to, że mamy w telewizji dwie skrajności - z jednej strony perfekcja, a z drugiej ktoś, z kogo widz "może się pośmiać" i podnieść sobie poczucie wartości.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Refleksja

Post autor: Niezapominajka » 2019-11-12, 16:09

Żal mi ludzi występujących w tych programach. Ludzie nabijają wyświetlenia i oglądalność bo można się pośmiać z biedy i ułomności drugiego. Ja nawet tego nie włączam bo szczerze poziom życia niektórych mnie dołuje. Lepiej się za nich pomodlic bądź wspomóc przy okazji niż włączyć serial i się śmiać. Niby nic gorszego ale uczymy siebie i innych pewnych zachowań - wyśmiewania egoizmu i pychy - bo ktoś jest gorszy.
To idzie w tragiczna stronę. Nie chce myśleć co będzie za kilka lat jeśli się to nie zmieni.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

ODPOWIEDZ