Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Kokx273

Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Kokx273 » 2019-11-17, 21:31

Mam ostatnio problem. Chciałbym dostać na gwiazdkę fotę marki Diablo, jednak moja mama jest sprzeczna, aby go kupić nie ze względu na jego cenę, ale ze względu na jego nazwę oraz logo. Czy taki fotel może być zły pod względem duchowym? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.

Magnolia

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Magnolia » 2019-11-17, 21:40

Fotele tego typu są w ofercie również innych marek, nie musi chyba być koniecznie ten, prawda?
Jeśli chodzi Ci o sam fotel, to można wybrać taki bez znaków i logo jednoznacznie złych.
Twoja mama ma rację odradzając konkretnie tą markę. Poszukaj w ofercie foteli innej marki.

Sam fotel nie stanowi problemu duchowego, to jest mebel do siedzenia.
Ale katolik unika wszystkiego co ma związek z szatanem. Więc jeśli można poszukać innej marki dla takiego mebla to ja bym to zrobiła.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Dezerter » 2019-11-17, 21:53

Ja bym ci też nie kupił, choć ładny to on jest, poszukaj całkiem podobnego, ale bez napisu i emblematu głowy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-11-17, 22:12

Niby nic tam duchowego nie ma (prawdopodobnie; różnie może być, ale to raczej głupota wytwórcy), jednak zadajmy sobie pytanie: czy usiedlibyśmy w fotelu nazwanego imieniem Hitlera? Albo komendanta obozu śmierci?
A szatan jest stokroć gorszy od nich.

Dominik

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Dominik » 2019-11-18, 11:09

Bardzo dobry argument Marku.

@Kokx273 , pochwal się nam swoim fotelem, jak go już będziesz miał ;)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-19, 07:16

Rozuniem, czemu chcesz ten fotel- są dobre.
Ale skoro masz jakiekolwiek wątpliwości, czemu nie kupisz innej marki. Jeszcze taniej wyjdzie

Dominik

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Dominik » 2019-11-19, 08:18

Chyba tutaj nie chodzi o wątpliwości naszego gościa, a o przekonanie mamy. Może chce pokazac mamie "patrz mamo, na forum religijnym tak napisali, więc mogę go kupic".
Takie odniosłem wrażenie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-11-19, 09:02

Obejrzałem te fotele. Niestety, nie tylko nazwą nawiązują do diabła - jest także "odpowiednie" logo, a także (nie wszystkie) mają stylizowany wygląd (z symbolicznymi rogami itd).

Biserica Dumnezeu

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-11-19, 13:03

Wydaje mi sie, ze ten temat to taki pretekst, jak wymoc to, co sie chce.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Niezapominajka » 2019-11-19, 13:31

Tak. Jakby jedna ocena była twierdząca - śmiało, można kupować, rzeczy nie szkodzą natury duchowej - to pewno zostałaby przedstawiona rodzinie tylko ta jedna, pozytywna.

Mnie sam widok takego fotela szczerze odstrasza. Obudzić się w nocy i widzieć coś przypominające diabła. Sory. Może głupie podejście ale jednak.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-11-19, 14:00

Dlaczego sądzicie że to tylko pretekst? Może autor wątku faktycznie ma taki dylemat. Nie byłoby to specjalnie dziwne.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Niezapominajka » 2019-11-19, 14:11

W pierwszym poście wyraźnie napisał, że mama nie pozwala na zakup ze względu na wygląd/nazwę. Chciał uzyskać informacje aby przekonać mamę, że jednak może go dostać, że to nic groźnego. Ale jednak, nie spotkał się z żadną odpowiedzią która mogłaby mu w tym pomóc.

Ale widzisz Marku - to są tylko moje domysły :) Może być inaczej. Może protest mamy dał mu do myślenia, nie wiem.

W każdym bądź razie, ja jednak jestem przeciwna takim "bajerom". I zdania nie zmienię
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-11-19, 14:19

Niezapominajka pisze: 2019-11-19, 14:11 W każdym bądź razie, ja jednak jestem przeciwna takim "bajerom". I zdania nie zmienię
No, ja myslę!
pozdrawiam

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-19, 23:24

Pochodzenie nazwy jest proste.
Fabuła gry. Jest o wojnie między aniołami a demonami, jeśli dobrze pamiętam.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy fotel gamingowy marki Diablo jest zły pod względem duchowym??? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-11-19, 23:27

ALe raczej nie po stronie aniołów? ;)

Zablokowany