Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Antagonista

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Antagonista » 2019-11-17, 12:20

Dlaczego nie widziałem takiego oburzenia po wyborze pani Magdaleny Biejat z partii Razem, popartej głosami PiS, na przewodniczącą sejmowej komisji ds. polityki społecznej i rodziny? Opowiadającą się za aborcją na życzenie - cytuję - "O ile mi wiadomo, płody nie są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, ponieważ nie dostają ani PESEL-u, ani dowodu osobistego, natomiast my się zgadzamy na lewicy, że powinno być dopuszczone przerywanie ciąży do 12 tygodnia bez żadnych warunków".
Ostatnio zmieniony 2019-11-17, 12:25 przez Antagonista, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-11-17, 12:58

Antagonista pisze: 2019-11-17, 12:20 ... płody nie są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, ponieważ nie dostają ani PESEL-u, ani dowodu osobistego, ...
Może nie są obywatelami, ale poczęte dzieci mają prawa. Na przykład do dziedziczenia majątku. Czy nie jest to jednym z praw obywatelskich?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Antagonista

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Antagonista » 2019-11-17, 13:05

To słowa pani Magdaleny Biejat - przewodniczącej sejmowej komisji ds. polityki społecznej i rodziny.
Ostatnio zmieniony 2019-11-17, 13:10 przez Antagonista, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2019-11-23, 17:47

Dyskusja o eutanazji przeniesiona do tego wątku, gdzie lepiej pasuje i nie "zginie" wśród komentarzy aktualnych:
viewtopic.php?f=14&t=9461&p=188105&hili ... ja#p188105

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-11-28, 22:08

Dyskryminacja i szykany za podawanie oczywistych faktów. Skandal na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. https://wpolityce.pl/polityka/475210-pr ... ksualizmie.
Wykładowca pozbawiony pracy za podawanie faktów na temat homoseksualizmu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-28, 22:20

Pozostaje też sprawą tego donosu. Jego konkretnej treści. Bo jeśli to jest na zasadzie "bo mnie serduszko boli, jak się podaje fakty naukowe" no to sorry, traktować ich mocnym napięciem. ALE jeśli w donosie podważane są "fakty", interpretacja tych faktów wraz z argumentami i to ma ręce i nogi, to należy zwrócić honor.
Nie oceniać bezpodstawnie przede wszystkim.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-11-29, 07:52

ToTylkoJa pisze: 2019-11-28, 22:20 ... Nie oceniać bezpodstawnie przede wszystkim.
Przede wszystkim nie ulegać naciskom lobby LGBT i nie potępiać wszystkiego, co im się nie podoba.
Przede wszystkim reakcja powinna być proporcjonalna do winy, jeśli była wina (nie wyimaginowana lecz rzeczywista).
Przede wszystkim uczelnie nie mogą rugować wszystkich nielewicowych pracowników.
Przede wszystkim dyskryminacja za poglądy powinna być karalna, gdyby nie debilizm skrajnej poprawności politycznej.

Jestem oburzony postawą władz wspomnianej uczelni. To już kolejny przypadek dyskryminacji osób za poglądy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-29, 09:29

Czy masz jakieś inne informacje na ten temat?
Jak przebiegał wykład? Treść wykładu? Treść zarzutów?
Nie można oceniać sytuacji na podstawie domysłów, bo tak naprawdę ten artykuł nie mówi nic.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-11-29, 10:04

ToTylkoJa pisze: 2019-11-29, 09:29 ... Nie można oceniać sytuacji na podstawie domysłów, bo tak naprawdę ten artykuł nie mówi nic.
Czytającym ze zrozumieniem wyjaśnia wiele. Działania tej uczelni wpisują się w ten sam lewacki trend, którego efektem było wyrzucenie z uczelni (po procesie sądowym przywrócony) innego wykładowcy, zamkniecie przewodu doktorskiego z powodu poglądów. Były też sprawy, które nie były nagłaśniane.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-11-29, 18:55

Kolejny kwiatek. Lewicowa ideologizacja uczelni. Na UJ tylko przedstawiciele lewicy mają prawo dyskutować, wypowiadać się. https://www.fronda.pl/a/skandal-uniwers ... 36884.html
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-29, 22:15

Bo przecież nie mogło chodzić o niechęć do wchodzenia w kontrowersyjne tematy, ze względu na opinię publiczną.
Nie mogło chodzić o to, że przy takich dyskusjach "dyskusja" często przestaje opierać się na argumentach.
Nie może chodzić o to, że uniwersytet nie musi wyrażać zgody na każdą debatę.
To tylko lewacka propaganda. Bo JAKI nie ma prawa prowadzić tego wykładu.
Nawet jeśli wyrażał zgodę na paradę i deklarował, że nie pozwoli dzielić ludzi przez poglądy (nie wiem, jak teraz, gość zmienia zdanie w 24 h). Po prostu nie lubimy Jakiego i nie pozwolimy.
Swoją drogą to też nie musi być głupi powód. Że uczelnia może chcieć uniknąć potencjalnego skandalu przez taką "dyskusję".

Poza tym, nie pozwolił na konferencję o gender. Ok, przyjęłam, ale jaki konkretnie był temat konferencji? O czym mieli prowadzić dyskusję? Można dyskutować o gender, albo o gender...

Artykuł mówi tylko, że UJ nie wyraził zgody. Nie mówi, z jakiego powodu, czy nawet jaki plan na tę konferencję przedstawił Jaki.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-12-02, 10:04

Frasyniuk przypomina o sobie. Znów wraca język antypisowskich formacji. Owsiakowe określenia. |Nie oburza mnie Frasyniuk. Oburza mnie to, że emocje biorą górę nad rozumem. Nienawiść. I nawoływanie do nienawiści. Na razie nawołują do seksualnego wykorzystywania przeciwników politycznych, wbrew ich woli, czyli gwałcenia. Niedługo, może już w trakcie kampanii prezydenckiej zaczną nawoływać do fizycznej eksterminacji "pisiorów". I z pewnością spotkają się z aprobatą UE. вот культура.
https://wiadomosci.wp.pl/wladyslaw-fras ... 877145729a
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.


Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18862
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4597 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-02, 11:54

Załamka.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Praktyk » 2019-12-02, 13:10

Całkiem przyjazny facet :)
Celuje w elektorat pisu więc to co może spowodować, to zwiększenie prawdopodobieństwa drugiej tury między Dudą a X.
Tylko również z dużym prawdopodobieństwem tym X-em nie będzie on.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ODPOWIEDZ