Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-12-02, 16:48

Mając poparcie tak wielkiej partii jak Tefałen może nieźle zamieszać. Sądzę, że to strategia Anytypisu. W pierwszej turze rozdrobnić maksymalnie, aby w drugiej turze wszyscy niedoszli kandydaci przekazali słoje głosy na kandydata antypis, którzy stanie w szranki z Dudą.

Taka kandydatura przeraza. Antykatolicki katolik. Można też nazwać go katolikiem niusłikowym względnie lisłikowym. Był w ekipie, która miała wypromować Lisa na prezydenta. Mam nadzieję, że wypadnie podobnie jak jego ekspryncypał w 2004.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-02, 18:08

Kogo konkretnie masz na myśli, mówiąc "antypis"?

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Niezapominajka » 2019-12-02, 20:13

Marek_Piotrowski pisze: 2019-12-02, 11:54 Załamka.
Marku, a możesz uzasadnić swoją opinie? Chętnie się dowiem czemu „załamka” :D bo ja z polityki to noga jestem..
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-02, 20:59

Po pierwsze, gość jest skrajnie lewacki (i niemądrze ekologiczny).
Po drugie, nie akceptuję jego posługiwania się wiarą w głupich żartach ("mam talent").
Po trzecie, jest politpoprawny do bólu (taki "Tygodnik Powszechny" do sześcianu).
Po czwarte. mam go za człowieka niezbyt mądrego.

W dodatku ma niestety szansę wzbudzić sympatię nieświadomych katolików, gdyż publikuje katolickie książki.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: takisobie » 2019-12-02, 21:50


Jawne kpiny z poważnych rzeczy jak wybory głowy państwa. Nie jestem w stanie i nie próbuję nawet zrozumieć jaki jest sens tego typu kandydatur , chyba że jedynie celowe rozbijanie głosów.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2019-12-02, 21:52

Jawne kpiny to mieliśmy naprawdę lata temu... Chołownia nie jest głupim człowiekiem, wstydu by nam nie przyniósł...
Ale kiedyś Tymiński wystawiał Polskę na pośmiewisko... a jesli pamiętam dobrze to było podobnych kandydatów wielu (chyba nawet jednoczesnie kilku)

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: takisobie » 2019-12-02, 22:00

Magnolia pisze: 2019-12-02, 21:52 Jawne kpiny to mieliśmy naprawdę lata temu... Chołownia nie jest głupim człowiekiem, wstydu by nam nie przyniósł...
Ale kiedyś Tymiński wystawiał Polskę na pośmiewisko... a jesli pamiętam dobrze to było podobnych kandydatów wielu (chyba nawet jednoczesnie kilku)
A co w ogóle przemawiałoby za tym żeby oddać na niego chociaż pół głosu ?

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2019-12-02, 22:02

Że jest katolikiem?

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: takisobie » 2019-12-02, 22:45

Pan Braun np też jest katolikiem i patriotą:) no i poza tym katolików jest wielu tak że tym się nie wyróżnia
Ostatnio zmieniony 2019-12-02, 22:46 przez takisobie, łącznie zmieniany 1 raz.

Antagonista

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Antagonista » 2019-12-03, 00:40

Ahh, prawdziwa kwintesencja demokracji. Kolejna okazja do świętowania. Showman ma szansę zostać wybranym przez nieznających się na polityce i gospodarce obywateli na jeden z najważniejszych urzędów w państwie.
Katolików się proszę nie doszukiwać, to tyko teatrzyk. Wszyscy wiemy, że PiS dużo mówi, a później dogadani z partią Razem oddają aborcjonistce stanowisko przewodniczącej sejmowej komisji ds. polityki społecznej i rodziny w zamian za poparcie przez nich podwyżki podatków. Zresztą cały ten podział na "cywilizację" i "antycywilizację" jest na rękę obu stronom. Wystarczy spojrzeć jak zgodnie głosowali przy podziale łupów w obecnej kadencji Sejmu. Partyjny interes jest na pierwszym miejscu, nikomu krzywda się nie stanie. Możemy wyjść z tego upodlenia jedynie drogą gigantycznej naprawy moralnej.
Co do pana Hołowni - można chyba powiedzieć, że budzi większą sympatię i ma zdecydowanie mniej za uszami od reszty aferzystów z tego zabetonowanego systemu. Fakt, że taka osoba może w ogóle namieszać dużo mówi o reszcie kandydatów. Przypominają się wybory na Ukrainie.
Ostatnio zmieniony 2019-12-03, 00:41 przez Antagonista, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-12-03, 07:15

Magnolia pisze: 2019-12-02, 22:02 Że jest katolikiem?
I to do tego antykatolickim. Takiego centrolewica może zaakceptować. A nawet lewacy, na okres niszczenia Kościoła.

Tak na prawdę to kandydat biznesowy. Sądzę, że Tefałen dobrze skalkulował swojego kandydata. Gdyby wygrał, to niewyobrażalną kasę by przyniósł swoim mocodawcom. A jeśli odpadnie, to i tak zwiększy oglądalność, a tym samym przysporzy reklam, czyli kasy.

Progresizm Hołowni jest dla mnie nie do przyjęcia. On dalej idzie niż Synod Amazoński czy in spe niemiecka schizma.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2019-12-03, 09:02

Rzucasz zarzuty a żadnych konkretów...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-12-03, 09:15

Magnolia pisze: 2019-12-03, 09:02 Rzucasz zarzuty a żadnych konkretów...
Kolejne oskarżenie, znów bezpodstawne.

-------------------------------
Nie zarzuty, tylko opinie.
Konkrety w wypowiedziach, które są publikowane w internetach.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2019-12-03, 09:21

to że Pan Hołownia jest katolikiem antykatolickim dla mnie jest zarzutem, zapytałam co rozumiesz pod tymi słowami, nie usłyszałam odpowiedzi - konkretnych argumentów poświadczających ten zarzut.
Innymi słowy wygląda to na pomówienie...

Nie kazdy podziela Twój pogląd na politykę (no i nie jest ten pogląd jedynym słusznym, co mam nadzieję rozumiesz), ale jak proszony jesteś o argumenty i uzasadnienie to należy się ono pytającemu... a nie odsyłanie do internetu...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-03, 09:38

Niestety, w dużej mierze zgadzam się z Andejem. Byłoby źle gdyby wygrał, jeszcze gorzej gdyby wygrał pod szyldem katolicyzmu.
Wyggogluj Magnoliu "Hołownia Jezus Zwierzę" , "Hołownia aborcja" itd

ODPOWIEDZ