Depresja

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
ODPOWIEDZ
takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Depresja

Post autor: takisobie » 2019-12-08, 20:45

Dezerter pisze: 2019-12-08, 15:59 "szukanie w swoim życiu wszystkiego co można zoptymalizować i polepszyć " jest sprzeczne z wolnością, czy że godzi w moją wolność? (4.53)
Szukanie wszystkiego do optymalizacji to skupianie się na sobie które na dłuższą metę prowadzi do katastrofy a nie czegoś dobrego, kwestia druga tutaj to totalny niewypał jeśli chodzi o przykład : zmiana sylwetki bo to się należy kościołowi (co za brednie)
Dezerter pisze: 2019-12-08, 15:59 To jest przecież nic innego jak wezwanie do świętości, które Mikołaj wyraża słowami biblijnymi (4.59)
bądźcie doskonali jak doskonały jest wasz Ojciec
Nie wiem czy wiesz ale np osoby zmagające się z perfekcjonizmem biorą takie słowa dosłownie (nie z własnej winy) i prosta droga do skrupulanctwa bo przecież "muszę być doskonały" lub jakieś podobne tego typu interpretacje.

Nie neguję w zupełności tego kanału i filmików ale przejrzałem kilka i po prostu jedyny zdrowy odruch to wyłączenie i przejście na lepsze źródła.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Depresja

Post autor: Dezerter » 2019-12-09, 17:51

Bracie - każdy ma prawo do własnych opinii, możemy się pięknie różnić, tylko trudno by ci było chyba konstruktywnie odpowiedzieć jak bym napisał, że twoje opinie to "brednie" :-\
Skrupulantów jest niewielu, więc nie dziw się, że w nauczaniu powszechnym nie uwzględnia się tych osób.

Ojcowie pustyni - ludzie świeccy z pierwszych wieków wśród myśli rozpraszających na modlitwie wymieniali smutek a od smutku już blisko do depresji.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Depresja

Post autor: Andej » 2019-12-09, 22:06

takisobie pisze: 2019-12-08, 20:45 ... Szukanie wszystkiego do optymalizacji to skupianie się na sobie które na dłuższą metę prowadzi do katastrofy a nie czegoś dobrego, kwestia druga tutaj to totalny niewypał jeśli chodzi o przykład : zmiana sylwetki bo to się należy kościołowi (co za brednie) ...
Nie bardzo rozumiem powyższe zdanie. Ale jeśli masz na myśli zbudowanie nowej tożsamości, to przyznaję rację. Uważam, że zadaniem człowieka nie jest zmiana tożsamości, ale odnalezienie jej i rozwijanie. Każdy otrzymał na chrzcie i bierzmowaniu dary Ducha świętego. Każdy rodząc się został wyposażony w jakiś genotyp, w talenty, predyspozycje. Należy je odkrywać i rozwijać. Ale nie zmieniać. Trzeba uszanować te dary. Zmiana tożsamości jest przejawem pogardy dla Stworzyciela. Dla darów otrzymanych od Niego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Depresja

Post autor: takisobie » 2019-12-21, 20:25

Można zmieniać rzeczy złe które się dotrzega albo są sygnały z zewnątrz ale gość na filmiku podaje absurdalne przykłady a poza tym zmiana to tylko proste słowo.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Depresja

Post autor: abigail » 2020-08-05, 19:55

Andej pisze: 2019-12-09, 22:06 Każdy rodząc się został wyposażony w jakiś genotyp, w talenty, predyspozycje. Należy je odkrywać i rozwijać. Ale nie zmieniać. Trzeba uszanować te dary. Zmiana tożsamości jest przejawem pogardy dla Stworzyciela. Dla darów otrzymanych od Niego.
jak to sie ma do np osobowości schizoidalnej? to jest dar który otrzymalam?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Biserica Dumnezeu

Re: Depresja

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-08-05, 21:02

Andej nieraz bardzo dobrze pisze.
Lecz nie tym razem.
To moja osobista opinia.

Ps: nie we wszytkim sie zgodze.
Ostatnio zmieniony 2020-08-05, 21:03 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Depresja

Post autor: sądzony » 2020-08-05, 21:35

abigail pisze: 2020-08-05, 19:55
Andej pisze: 2019-12-09, 22:06 Każdy rodząc się został wyposażony w jakiś genotyp, w talenty, predyspozycje. Należy je odkrywać i rozwijać. Ale nie zmieniać. Trzeba uszanować te dary. Zmiana tożsamości jest przejawem pogardy dla Stworzyciela. Dla darów otrzymanych od Niego.
jak to sie ma do np osobowości schizoidalnej? to jest dar który otrzymalam?
Nie zmienisz typu osobowości.
Każdy prawdziwy dar
jest i krzyżem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Depresja

Post autor: Andej » 2020-08-05, 22:23

abigail pisze: 2020-08-05, 19:55 jak to sie ma do np osobowości schizoidalnej? to jest dar który otrzymalam?
Czy tak na prawdę jest?
Zaletą jest bogactwo intelektualne. Umiejętność znacznie głębszego rozumienia. Szkoda ino, że trudno to wyeksportować na zewnątrz. Jednak, gdy się przełamuje, to rady, spostrzeżenia są wyjątkowo cenne.
To, rzecz jasna, moje subiektywne spostrzeżenie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Depresja

Post autor: Czarny » 2020-08-05, 23:11

Andej pisze: 2020-08-05, 22:23
abigail pisze: 2020-08-05, 19:55 jak to sie ma do np osobowości schizoidalnej? to jest dar który otrzymalam?
Czy tak na prawdę jest?
Zaletą jest bogactwo intelektualne. Umiejętność znacznie głębszego rozumienia. Szkoda ino, że trudno to wyeksportować na zewnątrz. Jednak, gdy się przełamuje, to rady, spostrzeżenia są wyjątkowo cenne.
To, rzecz jasna, moje subiektywne spostrzeżenie.
Moje spostrzeżenia są podobne :-bd

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Depresja

Post autor: Dezerter » 2021-02-12, 16:06

Jak się żywić w depresji- wykład prof Ewy Stachowskiej
Co ma wspólnego jelito z depresją? Jak zmienić samopoczucie osoby z depresją za pomocą diety? Które składniki mogą być pomocne, a których unikać? Co to jest "śródziemnomorskie" jelito? I jak do zmiany samopoczucia mają się nasze tradycyjne kiszonki?

Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Ilona89
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 20 kwie 2021
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Depresja

Post autor: Ilona89 » 2021-05-04, 21:24

@bambam i @takisobie , a jak u Was teraz? W jakiej jesteście formie po upływie tego długiego czasu?

Czy coś się u Was zmieniło?
"Miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą." (I List Jana 3:18)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Depresja

Post autor: sądzony » 2022-11-18, 19:36

Bardzo ciekawe. Nie tylko o depresji.

"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”