Polecane gry komputerowe

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Dominik

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Dominik » 2019-11-27, 10:23

Magnolia pisze: 2019-11-20, 16:39 A mimo ze gra jest dla dzieci od 4+ to grają naprawdę dojrzali ludzie, także juz na emeryturze. Osobiście nie umiem sobie wyobrazic by 4 latek ogarnął powyżej 30 lvl.
Mam 17lvl. Też sobie nie wyobrażam czterolatka przy tej grze. Głównym problemem jest pojemność szopy, nie da się na zapas przetrzymywać przedmiotów. Jedna sztuka tego, tego i tamtego, 10 tamtego i szopa pełna.

Mam ochotę po prostu skasować grę, zamiast sobie odpocząć przy niej to muszę myśleć na kilka ruchów do przodu,,, jak bym normalnie wielki biznes prowadził.,,, a co to będzie przy 100lvl :-l #:-s

Magnolia

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Magnolia » 2019-11-27, 10:26

Odkryłeś stały problem - szopa. Jesli juz cię to drażni to daj sobie spokój, bo szkoda nerwów;-)
Ja sie przyzwyczaiłam... ale to jest nie do przeskoczenia, szopa stale jest za mała a narzędzia do jej rozbudowy przychodzą strasznie wolno...

Dominik

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Dominik » 2019-11-27, 10:41

Jedna rozbudowa szopy, a tu zaraz 4 nowe rodzaje przedmiotów, które trzeba gdzieś upchać. Dobrze że fabryki mają malutkie magazyny i można po jednej sztuce brać.

8 grudnia jadę do sanatorium, więc jeszcze pogram.

Dominik

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Dominik » 2019-12-02, 23:00


Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Praktyk » 2019-12-04, 09:56

Ja najwięcej w życiu cisnąłem (w kolejności chronologicznej) w.
- wszystko co było na pegazusie
- wszystko co było na amidze
- gdy weszły PCty: Polanie, Transport Tycoon
- Heroes of M&M 3 ( najwięcej godzin z życia przebimbanych :) )
- Diablo ( trochę mniej godzin )

potem stwierdziłem, że koniec z tym, bo szkoda życia.

ale... pojawiły się smartphony

tu najbardziej wszedł Heartstone
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Andej » 2019-12-04, 10:06

A nie lepszy pasjans? Też doskonale służy do zabijania czasu. Też zamiast zrobić coś pożytecznego można sobie układać karty. I mniej stresujący od gierek w których traci się kolejne życia. Polecam marnowanie bożego daru, jakim jest czas, na układanie pasjansów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Praktyk » 2019-12-04, 12:30

Myślę, że Bóg nie ma nic przeciwko marnowaniu czasu od czasu do czasu. Po co byłaby np muzyka. Obiektywnie nie wnosi żadnej namacalnej korzyści do życia. Ale po coś jest. I nawet można ją wykonywać na chwałę Bożą:)

Ciekawe, czy można grać w CS-a na chwałę Bożą :d...
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-04, 12:34

Dla własnego zdrowia psychicznego należy przeznaczyć sobie czas na odpoczynek (już 8h nieprzerwanej pracy czy to fizycznej, czy psychicznej może mieć wpływ na zdrowie). Ktoś będzie oglądał seriale, ktoś rozwiązywał krzyżówki, a ktoś grał w gry.
Przemęczony człowiek, to człowiek zły, nieuprzejmy i niezadowolony.
Przeznaczenie jakiegoś czasu na odpoczynek, którym mogą być np. gry, to po prostu dbanie o swoje zdrowie.
Z tego, co mi wiadomo, dbanie o zdrowie jest spoko.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Andej » 2019-12-04, 14:27

Praktyk pisze: 2019-12-04, 12:30 Myślę, że Bóg nie ma nic przeciwko marnowaniu czasu od czasu do czasu. ...
Sądzę, że Bóg jest zdecydowanie przeciwny marnowaniu czasu.

Ale relaks, nie jest marnowaniem czasu. Jest regeneracją. Jest konieczny. Słuchania muzyki, uprawianie sportu, czytanie książki i wiele innych mogą być formami relaksu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Wolfi

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Wolfi » 2019-12-07, 21:14

Polski producent Playway ma wydac interesujaca gre, "I am Jesus Christ" symulator Jezusa. ;p Z trailera to wyglada jak granie magiem, uzdrawiasz, wypedzasz demony.
Playway jest znane np. z symulatora menela lub potepionego w piekle.
Tak sb myslalem co to krejzole takie gry tworza, a to przecie Polskie wariaty. ;p

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Dezerter » 2019-12-09, 22:53

Słyszałem komentarz, że gra jest oparta na Biblii i nie ma antychrześcijańskiej wymowy - trzeba sprawdzić!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Niezapominajka » 2019-12-10, 22:11

Albo ja jestem jakaś „głupia” albo nie umiem grać w Township!

Magnolia, Dominik - poradzicie mi. Zauważyłam, ze jest aplikacja na smartphone właśnie Township. Ściągnęłam z ciekawości - nie wyskoczyło mi nic do utworzenia konta. Gdzie ja mogę stworzyć konto? Czy tylko poprzez połączenie się z Facebookiem? :)

Ogólnie gra nawet jak na telefon zaskakuje grafika. Pierwsze wrażenie całkiem miłe - wciąga. Wieczorem pograć przez chwile nie zaszkodzi :D fajna grafika i miła muzyka. Ogólnie to lubię takie gry - tworzenie miasta.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Magnolia

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Magnolia » 2019-12-11, 08:14

Konto trzeba mieć w Game Centre, albo tworzy się przez podanie maila.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Adam » 2019-12-11, 23:31

Też słyszałem o tej grze "I am Jesus Christ". Trailer wygląda nawet całkiem spoko:



Na pewno oprawa graficzna jest lepsza niż wszystkich gier wydawnictwa "Pasterz" razem wziętych :P

Aż musiałem wkleić link do fragmentu piosenek z ich zacnych produkcji:
Ostatnio zmieniony 2019-12-11, 23:50 przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Black Fox

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Black Fox » 2023-01-10, 22:19

Lubię zręcznościówki wszelakiej maści.

Zacznę od platformówek. Lubię tutaj serie takie jak "Crash Bandicoot", "Spyro the Dragon", "Rayman", "Ape Escape". Nie ukrywam, że teraz noszę się z zamiarem zakupu takich gier jak "Sonic Frontiers" czy... Zapomniałem tytułu, ale jest składanka pierwszych gier z serii "Klonoa".

Lubię też bijatyki... Np. "Tekken", ale nie wiem czy powinienem wspominać o tej grze. Kto grał ten zna choćby motyw diabelskiego genu przewijającego się przez historię rodu Mishimów w tej grze. Może to złagodzi Waszą ocenę tej gry, ale wśród postaci jest zawodnik z Meksyku, który jest księdzem pomagającym dzieciom, nazywa się King. Tutaj ciekawostka. King miał partnera ( nie, nie jest gejem. Mowa o partnerze z tej samej drużyny zapaśniczej ), którego zabił inny zawodnik. King początkowo chce go zabić, ale potem mu wybacza... A co potem... To już dużo lepsza historia.
Co do mordobić interesuje mnie też seria "Super Smash Brothers".

ODPOWIEDZ