Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Dyskusje historyczne związane z Kościołem
ODPOWIEDZ
random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Post autor: random1414 » 2019-12-14, 19:02

"Nieżyjący już „święty” Jan Paweł miał wiele wspaniałych chwil podczas swojego panowania. 31 lipca 2002 r. Wiedźma Azteków dokonała egzorcyzmów na Janie Pawle II podczas kanonizacji Juana Diego przez Novus Ordo. To połączenie poganina i protestanta było religijnym synkretyzmem i jest formą współczesnego gnostycyzmu."
Ostatnio zmieniony 2019-12-14, 19:48 przez random1414, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Post autor: Dominik » 2019-12-14, 20:38

Coś od sobie napiszesz? Na razie tylko cytujesz tekst z fejsa tłumaczony na Polski. Nie wiem czy coś zarzucasz, może masz pytania?

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Post autor: random1414 » 2019-12-14, 21:00

Mam pytania jak komisja odpowiedziała na zarzuty dot ew. złamania I przykazania i na inne

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-14, 21:04

A skąd wiedza na temat istoty tego okadzania?

Magnolia

Re: Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Post autor: Magnolia » 2019-12-14, 21:04

Jaka Komisja? Ja nie pamiętam tego wydarzenia, nie wiem czego szukać w internecie..
A może sam szukałeś, znalazłeś coś?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-12-14, 21:07

Marek_Piotrowski pisze: 2019-12-14, 21:04 A skąd wiedza na temat istoty tego okadzania?
I czemu wstawiasz słowo święty w cudzysłów?

Dominik

Re: Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Post autor: Dominik » 2019-12-14, 21:10

Na Fejsie w angielskiej wersji słowo Święty jest w cudzyclowie jak się kliknie w link na filmie

Magnolia

Re: Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Post autor: Magnolia » 2019-12-14, 21:16

Jan Paweł II został świętym po procesie kanonizacyjnym, który rządzi się bardzo surowymi zasadami. Dlatego jak najbardziej ten tytuł należy sie Janowi Pawłowi II i nie powinien być w cudzysłowiu.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Post autor: random1414 » 2019-12-14, 21:18

Jak najbardziej natomiast w tym fragmencie z fb jest w cudzysłowie

Magnolia

Re: Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Post autor: Magnolia » 2019-12-14, 21:21

ALe skoro sam uznajesz ten tytuł to po co przepisywać głupoty z fb?

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Post autor: random1414 » 2019-12-14, 21:25

Chciałbym uzasadnienia komisji bądz forumowiczów czy kogoś dlaczego ta msza była ok i argumentacji że zdania tych ludzi są niepoprawne

Magnolia

Re: Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Post autor: Magnolia » 2019-12-14, 21:50

Ale widzisz, podajesz coś z Fb do tego po angielsku i sprzed wielu lat i każesz nam sie do tego odnieść... no prosze cię... trzeba usiąść do google i poszukać na własną rękę komentarzy tego wydarzenia... ale u źródeł czyli na watykańskich stronach, albo dobrych agencjach dziennikarskich... a nie na stronach antykościelnych. Bo tam znajdziesz sensację a nie prawdę.

Ale można wnioskować, ze w tym wydarzeniu nie było nic złego, skoro proces kanonizacyjny skończył się pomyślnie, czyli kanonizacją. Gdyby cokolwiek budziło tak poważne zastrzeżenia jak np że Jan Paweł II zgrzeszył przeciwko I przykazaniu to z pewnością proces trwałby nadal, albo zostałby przerwany, gdyby były jakiekolwiek wątpliwości tego typu.

Najprawdopodobniej, bo całego komentarza jednak nie rozumiem do końca, komentarz jest tendencyjny i szukający sensacji...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Post autor: Dezerter » 2019-12-14, 23:04

random1414 pisze: 2019-12-14, 19:02 "Nieżyjący już „święty” Jan Paweł miał wiele wspaniałych chwil podczas swojego panowania. 31 lipca 2002 r. Wiedźma Azteków dokonała egzorcyzmów na Janie Pawle II podczas kanonizacji Juana Diego przez Novus Ordo. To połączenie poganina i protestanta było religijnym synkretyzmem i jest formą współczesnego gnostycyzmu."
Kim była ta "wiedźma Azteków" - poproszę o jej dane personalne, albo jakieś źródło mz bezośredniej relacji, albo jakiś powazny artykuł na ten temat.
Ja tam nie widzę żadnej "wiedźmy", tylko kilka kobiet wprowadzanych przez celebransa, a więc nie są to osoby przypadkowe, a zatwierdzone w protokole spotkania, jako punkt tej ceremonii
widzę tam pobożne kobiety, klękające przed ołtarzem, całujące papieża w "pierścień Św Piotra " i okadzające ołtarz i kapłana - normalny zwyczaj w KK - jako wyraz oddania czci Chrystusowi obecnemu w tych 2 znakach.
Okadzają również innych kapłanów - zapewne współodprawiających Eucharystię z JP II.

Gdzie ty tam widzisz, albo słyszysz " egzorcyzmy" (właśnie - ja nic nie słyszę!) ?! :-o
To połączenie poganina i protestanta było religijnym synkretyzmem i jest formą współczesnego gnostycyzmu."
Nie wiem o którym z pastorów to piszesz więc się nie wypowiem, ale znam wiele przypadków niestety wśród braci protestanckich.

A na pytanie z wątku
Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedziała na to
Odpowiem
Jaka komisja?
Dwa razy mógłbym mu ewentualnie zarzucić, że pozwolił, lub zachował się/na coś co mogłoby mieć takie pozory i być powodem zgorszenia (a Słowo wyraźnie mówi, że mamy tego unikać.)
... i wiązać się z I przykazaniem:

1. Jak pozwolił (a przynajmniej nie zaprotestował/odbyło to się w jego obecności - na ołtarzu gdzie była odprawiana eucharystia buddyści postawili posążek Buddy - spotkanie w Asyżu
2. Ucałował Koran

Ale to jego ewentualne grzechy z których już zapewne się dawno wyspowiadał , a już na pewno został rozliczony - był tylko grzesznym człowiekiem, tak jak my i spowiadał się co 2 tygodnie, więc nie moja sprawa by go rozliczać z grzechów - został już rozliczony.
Nie mam natomiast żadnych wątpliwości, że jako Karol Wojtyła i JP II, był bardzo wierzącym chrześcijaninem, dobrym pasterzem i człowiekiem, Wielkim człowiekiem i chyba najwybitniejszym Polakiem - ja jestem z niego dumny.
Ostatnio zmieniony 2019-12-14, 23:12 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Czy Jan Paweł II zrobił coś przeciwko I przykazaniu.Jak komisja odpowiedzieła na to

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-12-15, 10:25

Tez taksadze.Wiele niezrecznosci byc moze wynika z niedokladnsci protokolu albo z roznego odbioru kulturowego ...ale oskarzenia rzucane na JP II w tym wypadku sa podobne do oskarzen, ktore wysuwali faryzeusze w stosunku do Jezusa i apostolow: nie rozumieli istoty czci Boga i zamienili ja na formalizmy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa, postacie, wydarzenia”