Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Eden

Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-03, 06:17

Poprzez Facebooka dotarła do mnie informacja, że jest na YouTube kanał mężczyzny - ma na imię Grzegorz (nazwisko? - tylko pierwsza litera jest mi znana: W) - i on publikuje nagrania, w których przekazuje, tak twierdzi, BEZPOŚREDNIE przekazy od Boga w Trójcy Jedynego oraz od Maryji, Matki Bożej.
Kanał nazywa się: "Wposłudze"
jego dorobek jest tu:
https://www.youtube.com/channel/UCkBM-8 ... LAQ/videos
:?:
Zapytania mam do Forumowiczów:
1) czy jest Wam znany ten Grzegorz i jego poselstwa? (tzn. on mówi, że to nie jest od niego, ale np. Jezus, albo Bóg Ojciec mu DYKTUJĄ coś, a on tylko to spisuje, aby potem dzielić się tym z całym światem, który rozumie język polski);
2) czy uważacie, że to możliwe, aby Grzegorz był prorokiem na dni ostateczne, bo tak siebie określa?
3) czy zgadzacie się z treścią jego przekazów? (głównym ich motywem obecnie - nie wiem dokładnie jak było wcześniej bo nie znam wszystkich nagrań - jest intronizacja Jezusa na Króla Polski; wiem tylko z Facebooka, że zapowiadał też nastanie III wojny światowej, oraz nastanie 3 dni ciemności - w tym celu wzywał usilnie do gromadzenia maxymalnej ilości wody i jedzenia!).

Oczekuję na Waszą reakcję, bo mam na Facebooku znajomego (mieszka w Belgii; Polak), który jest zauroczony Grzegorzem; nazbierał zapasy jadła i wody... Może bym mu mógł coś od Was przekazać, bo to co mu do tej pory pisałem, on nie uznał za dowody, że Grzegorz nie jest warty tego, aby mu dawać taki posłuch...
Ostatnio zmieniony 2020-05-25, 15:43 przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-01-03, 08:32

No cóż, zerknęłam na kanał. Nie robi to na mnie wrażenia wiarygodności z kilku powodów.
Przede wszystkim jak ktos słyszy głosy to idzie się zbadać do psychiatry, bo to nie jest stan normalny.
Po drugie, jak ktoś uważa że ma przesłanie od samego Jezusa to idzie do swojego proboszcza, który ocenia to pod względem teologicznym i jesli da wiarę temu co słyszy to idą razem do biskupa, który równiez to ocenia i zbiera materiały do oceny wiarygodności, poprawności teologicznej.
Zanim to nie zostanie poddane ocenie to się o tym nie opowiada, nie rozpowszechnia, bo przecież zawsze jest taka możliwość że to zły zwodzi. Po to potrzebny jest czas by zobaczyć owoce w tym człowieku i tych przepowiadań, bo "po owocach ich poznacie"
A tu wychodzi pan, sam jeden, który przestrzega przed jakimiś działaniami samego Boga, który karze się na nie przygotować... No jest to ewenement, bo jaka logika w tym jest że Jezus nas ostrzega o zbieraniu wody i żywności ? Do tej pory żaden święty mistyk nie miał podobnych objawień. Bóg przyjdzie kiedy zechce, jedyne co jest naszym zadaniem to czuwać, nawracać się, starać się żyć w nadziei spotkania Boga. Ale w Biblii jest napisane, ze ten dzień nas zaskoczy jak złodziej, więc dlaczego teraz miałby nas Jezus ostrzegać i nakazywać gromadzenie wody? O sprawiedliwych zadba sam, to jest wielokrotnie napisane w Biblii.
Choćby w tym widać niezgodność teologiczną.

A Intronizacja miała miejsce w 2016 r w Łagiewnikach, ale Pan uważa że nie dość prawidłowo została przeprowadzona..

Ja się zastanawiam gdzie jest Jego proboszcz, Jego biskup, komu powierza przesłanie otrzymane od samego Jezusa? Czy kanał na Yt jest właściwym środkiem przekazu?



Siostra Faustyna całe życie miała wizje Jezusa i dyktował jej różne przesłania i zadania, a jednak Dzienniczek ukazał światło dzienne po jej śmierci, pewne zadania spełniły się po jej śmierci, choć za życia wydawało się że nie uda się ustanowić święta Miłosierdzia Bożego, bo nie było woli biskupów.

sylvi91

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: sylvi91 » 2020-01-03, 08:41

Fałszywy, bo to ja jestem tym Waszym "prorokiem" jedynie w PL. Streszczam przekaz a Wy nie rozumiecie matematyki chyba. Bóg mi obwieści Edenie jedynie to, że: jeżeli (X=3) => (dobrobyt). oraz, że Arkaę NOego w Dolinie Łódki warto bedzie wybudować. Ale mnie nie stać na budowę takiego obiektu na chwalę Pana, więc szukam inwestora. Dostałem też w prezencie dar rozumienia w miarę dobrze języka angielskiego, dlatego przetłumaczyłem Wam kampanię o pieniążku od Positive Money założonej przez Bena Dysona. Robiłem wolontariat przez ostatni okres, ale w PL to mi się chyba nie uda. Podatki i ZUS i żywności koszta i rachunki. Mimo że jest jak mówię to mnie raczej nie odpuszczą abym posługiwał się pieniadzem.
Jan Pustelnik powiedział Wam wszystkim, że nie uwierzycie. Uwierzcie więc.
Dziękuję.


Biserica Dumnezeu

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-03, 08:54

Nie sylvi ... to ja jestem tym jedynym prorokiem w XX -ZZ czytamy klozet.
Nie stac mnie na buty, bo nosze podkowy, a to jest wlasnie dzisiaj przekaz nowy §$%" ( tutaj umiescilem caly wszechswiatowy przekaz miedzygalaktyczny )

sylvi91

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: sylvi91 » 2020-01-03, 09:27

P.S. Ksiądz piosenkarz, Jakub Bartczak tez inspiruje mnie bardzo. Oni są Jego posłańcami. Ksiądz teodor, ten on bankologii też jest obdarzony jakąś dobrą mocą i ludzie do niego ciągną, ale nie Grzegorz. Fałsz bije od niego tak mocno, że nawet nie czytałem i nie słuchałem co ma do powiedzenia.
Masz wybór.

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-01-03, 08:54 Nie sylvi ... to ja jestem tym jedynym prorokiem w XX -ZZ czytamy klozet.
Nie stac mnie na buty, bo nosze podkowy, a to jest wlasnie dzisiaj przekaz nowy §$%" ( tutaj umiescilem caly wszechswiatowy przekaz miedzygalaktyczny )
NIe mówię Ci o sobie jako tym jedynym dla świata. Pokazałem Ci na obrazku a właściwie na video księdza, posłanic Boży. O co Ci chodzi.
TO ON. KOniec. Ja go słucham.

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
Poza tym, to jest jeszcze ksiądz sportowiec, a właściwie kulturysta konkkretnie. Ja jestem dla polskiego internetu guru może jakims tylko. No to chcesz to wierz. Przypomij sobie słowa Jana Pustelnika. OK/

Sylvi91 post jest nie na temat, przeczytaj regulamin, dostajesz upomnienie. Magnolia

Dodano po 7 minutach 46 sekundach:
Magnolia mam to w nosie, Wyleciałem wielu forów, a wiele samemu upadło, a głównie dlatego, że ludzie nie wierza w moje słowa, wolą szukać jakichs kłamstw jak Masz tu filmik i zamknij temat z zaznaczeniem kłamstwo internetu. Zwodziciel. Tu jest prawda :
Uwierz mi nie Grzegorzowi. OK. KOniec tematu dla mnie. 01.

Piszesz że masz w nosie regulamin? to chyba długo z nami nie zabawisz. Oficjalne ostrzeżenie. Magnolia.

Dodano po 16 minutach 31 sekundach:
Tak mam w nosie regulamin. Dziękuję. Szczególnie ten od sortowania śmieci w PL, wypuszczony przez MŚ. Proszę o ban permanentyny. OK?
Proszę tylko, co nie oznacza, że musisz się do prośby przychylać 'szalona' kobieto.
Priva Ci napisałem. Mam szacunek do Ciebie, ale indolencją umysłową grzeszysz. NIe rozumiesz też czytanego tekstu. Tak samo jak z tą "Arką Przymierza" w innym wątku, co wytłumaczyłaś za raz pokrętnie innymi zajęciami i rozproszeniem przez dzieci. OK. Rozumiem raz czy dwa. Ale ludzie , nie notorycznie. Zrozumienie to podstawa. Dlaczego w Chrześcijaństwie przez ponad 2000 lat historii nie doszliście że tylko 3 kosze w rodzinie? 3 święta Trója Trzech Króli w religii - istotna liczba. BAn? BAn? ABn? już. KOniec. Ostatni mój post, na forum? dziękuję Państwu bardzo. Miłego dnia i Powodzenia w życiu.

Dla ochłonięcia dostajesz ban na 24 h. Magnolia
Ostatnio zmieniony 2020-01-03, 09:41 przez sylvi91, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Andej » 2020-01-03, 09:33

sylvi91 pisze: 2020-01-03, 09:27... Tak mam w nosie regulamin. ...
Na czym spisany? Spróbuj przepisać/ wydrukować na tekturze i ponownie umieść w nosie. Ciekawe, czy tlenu nie zabraknie. Bu=o tu, na Forum zaczyna brakować.
Opanuj się!

Dlaczego tak bardzo zależy Ci na zbanowaniu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-03, 10:23

Zakładam poważny temat (poważny, bo zobaczcie jak wielu ten kanał "Wposłudze" ma widzów!! Grube tysiące), a tu się ktoś wygłupia! Dobrze, że @Magnolia zareagowała; dziękuję.

Mi jest szkoda tego znajomego z Facebooka, bo on wsłuchany w Grzegorza bardzo; ale nie do końca, hahaha... Bo co prawda zapasy wody i żarcia zrobił, ale nie wrócił do Polski, a "prorok" Grzegorz nawołuje do powrotów z emigracji (ten mój znajomy, Przemek, nie wraca, bo mówi, że ma kredyt do spłaty, to za granicą lepiej zarobi...).

A może by tak zainteresować przypadkiem Grzegorza władze kościelne? Ja się nie znam na tych drogach reagowania w takich sprawach, ale może kto by wiedział, co zrobić, bo szkoda ludzi, co - jak Przemek - słuchają go bez żadnego zastanowienia chyba...
Przemkowi pokazywałem w Biblii, że takie osoby jak Grzegorz to fałszywi prorocy, ale Przemek nie słucha... i dalej suchary zbiera, hehe...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-03, 14:08

Władze kościelne to on zapewne ma w nosie...

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-03, 14:29

Marek_Piotrowski pisze: 2020-01-03, 14:08 Władze kościelne to on zapewne ma w nosie...
Zapytam Ciebie tak wprost, publicznie, ale personalnie zarazem: Czy Ty, będą tak mocno obeznany z realiami katolicyzmu (w końcu książki piszesz), możesz coś realnie zrobić, aby "proroka" Grzegorza jakoś - że tak powiem - uspokoić? [mam na myśli skierowanie jego przypadku do jakiejś struktury kościelnej, która mogłaby mimo wszystko dać mu upomnienie, a najlepiej zakaz "wygłupiania się" przed kamerą; piszę o "wygłupach", bo jak ktoś ogłasza się prorokiem na czas ostateczny, któremu Jezus dyktuje listy, to ja nie wierzę mu; nie znam stanu psychicznego Grzegorza, ale znam wyniki badań ludzkiej populacji: okazuje się, że najwięcej przypadków zaburzeń psychicznych, ma miejsce na tle religijnym!].

4 razy pisałem do niego maile; bardzo kulturalne, krótkie, w stylu: "Witam. Czy mogę się o coś zapytać?" (a miałem zamiar się zapytać, co np. będzie po tych 3. dniach ciemności?).
Jak myślicie, co mi odpisał?
Nic. Zero reakcji z jego strony; a już miesiące minęły...

Jak pisałem, temat znam dzięki temu znajomemu Przemkowi (młody chłopak, młoda żona, dziecko małe); zrobiłem dla niego takie oto opracowanie: https://docs.google.com/document/d/1g8e ... sp=sharing [w jego treści piszę, że jest opcja komentowania artykułu, ale teraz nie ma jej dla tego tu na Forum udostępnienia; jak ktoś chce, to niechaj skomentuje tu, aby i inni od razu widzieli].
Niestety, jest tak "zapracowany", że mimo upływu już miesięcy, nie przeczytał go; a raz to nawet napisał mi, że nie przeczyta i już...
Za to jak tylko Grześ (jak tak w naszych pisaniach z Przemkiem nazywam tego gościa) nowe nagranie opublikuje, to Przemko już mnie informuje, hehe... :-q

Może uznacie, że robię "aferę" z tego, ale żal mi takich Przemków; a jak pokazuje licznik subskrypcji oraz wyświetleń, to jest to mocno oglądany kanał (ufam, że większość subskrybuje i ogląda tak, jak ja: aby krytykować; ale chyba jednak sporo ludzi bierze go na poważnie!).
Cwaniak ma wyłączoną opcję komentowania nagrań; na emaile nie odpisuje... - robi se co chce :-q

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-01-03, 14:34

Przemkowi podeślij takie cytaty z Biblii:

Jr 17, 5-6
To mówi Pan:
«Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku
i który w ciele upatruje swą siłę,
a od Pana odwraca swe serce.
Jest on podobny do dzikiego krzaka na stepie,
nie dostrzega, gdy przychodzi szczęście:
wybiera miejsca spalone na pustyni,
ziemię słoną i bezludną.

Dalej wers 13
Wszyscy, którzy Cię opuszczają, będą zawstydzeni.
Ci, którzy oddalają się od Ciebie, będą zapisani na ziemi,
bo opuścili źródło żywej wody, <Pana>

Czy warto więc ślepo ufać Panu Grzegorzowi, skoro sprowadza to tylko człowiek, za którym nie stoi Kościół?
albo:
1 Kor 7, 23 Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Nie bądźcie więc niewolnikami ludzi

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-03, 15:09

Eden pisze: 2020-01-03, 14:29
Marek_Piotrowski pisze: 2020-01-03, 14:08 Władze kościelne to on zapewne ma w nosie...
Zapytam Ciebie tak wprost, publicznie, ale personalnie zarazem: Czy Ty, będą tak mocno obeznany z realiami katolicyzmu (w końcu książki piszesz), możesz coś realnie zrobić, aby "proroka" Grzegorza jakoś - że tak powiem - uspokoić? [mam na myśli skierowanie jego przypadku do jakiejś struktury kościelnej, która mogłaby mimo wszystko dać mu upomnienie, a najlepiej zakaz "wygłupiania się" przed kamerą; piszę o "wygłupach", bo jak ktoś ogłasza się prorokiem na czas ostateczny, któremu Jezus dyktuje listy, to ja nie wierzę mu; nie znam stanu psychicznego Grzegorza, ale znam wyniki badań ludzkiej populacji: okazuje się, że najwięcej przypadków zaburzeń psychicznych, ma miejsce na tle religijnym!].
Nawet gdyby jakaś władza mu dała upomnienie, to ta władza nie ma nad nim żadnej władzy. Od tej strony nie widze ruchu.
Można go spróbowac przekonywać, ale to zazwyczaj w przypadku "proroków" nie działa (jak tu już widywaliśmy nawet tu na forum).

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-03, 15:49

Czyli "kiszka"... ~x(
Samozwańczy, samowładny "prorok" ma się dobrze, i można mu "naskoczyć"... %-(
No cóż, przynajmniej wiecie, że ktoś taki "buszuje w sieci"... @-)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-03, 15:58

Eden pisze: 2020-01-03, 15:49 Czyli "kiszka"... ~x(
Samozwańczy, samowładny "prorok" ma się dobrze, i można mu "naskoczyć"... %-(
No cóż, przynajmniej wiecie, że ktoś taki "buszuje w sieci"... @-)
Żeby jeden! Sam znam kilku...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dezerter » 2020-01-03, 19:41

Marek_Piotrowski pisze: 2020-01-03, 15:58
Eden pisze: 2020-01-03, 15:49 Czyli "kiszka"... ~x(
Samozwańczy, samowładny "prorok" ma się dobrze, i można mu "naskoczyć"... %-(
No cóż, przynajmniej wiecie, że ktoś taki "buszuje w sieci"... @-)
Żeby jeden! Sam znam kilku...
Pisałem na jednym forum z takim jednym co najmniej przez rok, który uważał, że jest jednym z 2 osób, które mają rozpocząć apokalipsę, nawet podał gdzie to się rozpocznie. Był ulubieńcem forum, całkiem niegroźnym i lubianym - jak zmarł, to bardzo wielu chrześcijan z wielu denominacji modliło się, by Miłosierny Bóg przyjął tą błądzącą istotę do swego domu - ja też gorąco.
Powiem wam, że o takie błądzące osoby, ale kochające Boga i ludzi jestem bardziej spokojny, że osiągną zbawienie, niż ortodoksyjni na 100%, ale kochający bezobjawowo i na zimno ;)


Ps
Zauważyłem , że na naszym forum słowo prorok stało się prawie obraźliwe a na pewno pejoratywne - chyba musimy o tym poważnie porozmawiać w nowym wątku.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-03, 21:32

Dezerter pisze: 2020-01-03, 19:41 Zauważyłem , że na naszym forum słowo prorok stało się prawie obraźliwe a na pewno pejoratywne - chyba musimy o tym poważnie porozmawiać w nowym wątku.
To dlatego, ze rozmawiamy o fałszywych prorokach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”