sekta - "Kościół Boga Wszechmogącego"

rab bożyj
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2020

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: rab bożyj » 2020-01-03, 02:36

Andej pisze: 2020-01-03, 02:17 Z tego wynika, że jesteś przekonany, że sekta nie jest sterowana przez władze chińskie i nie realizuje w zakamuflowany celów politycznych?
Za mało wiem, żeby być przekonanym albo nie. Ale te "nauki", tak jak pisałem, nawet nie stały przy Biblii. Wygląda to tak, jakby za całym ruchem stał ktoś zupełnie niezorientowany, co próbuje naśladować. I podskórna agresja, zawarta w orędziach, i dotychczasowe osiagniecia tego ruchu sprawiają, że myśl o inspiracji przez komunistów (i użyciu go przeciw chrześciajnom jako "bandy pozorowanej") sama się nasuwa.

Dla wyjaśnienia, "banda pozorowana" to nie określenie oceniające, tylko nazwa oddziałów pacyfikacyjnych, przebranych za grupę partyzancką. Pod taką nazwą były używane przez komunistów.

Eden

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Eden » 2020-01-03, 05:55

Jestem obecny na Facebooku - tam tej sekty pełno wszędzie!!
Ostrzegałem przed nią, jak mogłem...
Na innych społecznościowych platformach (Twitter, YouYube, itp) też "żwawo" sobie poczynają... Oszuści jedni! :-q
Jedyną obroną, to samoświadomość chrześcijańska - czyli moje, twoje, nasze dogłębne poznanie nauk Pisma Świętego, aby zaraz wyłapać nawet małe "okruchy" zatrutego pokarmy duchowego, jaki można tu czy tam (gdziekolwiek) spotkać!
Zachęcam do studiowania i pogłębiania tejże samoświadomości...

Dominik

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Dominik » 2020-01-03, 15:35

Ostatnio zmieniony 2020-01-03, 15:37 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Eden » 2020-01-03, 17:29

Dominik pisze: 2020-01-03, 15:35 Kolejne profile co reklamują ich
https://www.facebook.com/profile.php?id=100033890805819
https://www.facebook.com/Hanna.Jablonska1020
https://www.facebook.com/lechoslaw.jaworski

grupa na fejsie, gdzie powyżsi są adminami
https://www.facebook.com/groups/1646516585360071/

Możecie zobaczyć na co zwracać uwagę.
Nie należę do podanych Grup, ani do znajomych, więc nie otwierają mi się te strony (jest plansza: "treść niedostępna"); jedynie ostatni link działa.
Jak pisałem, ja na Facebooku ostrzegałem przed nimi, i taką grafikę zrobiłem (na niej zrzuty ekranu grup)

Obrazek

To na pewno nie cały ich "dorobek"; niestety nie...

Dominik

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Dominik » 2020-01-03, 17:33

Ja też nie mam ich w znajomych, mimo to się wyświetlają. Skoro nie wyświetlają Ci się to ich zbanowałeś, albo o Ciebie(?).

Eden

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Eden » 2020-01-03, 17:36

Dominik pisze: 2020-01-03, 17:33 Ja też nie mam ich w znajomych, mimo to się wyświetlają. Skoro nie wyświetlają Ci się to ich zbanowałeś, albo o Ciebie(?).
Być może że oni, bo ja nie. Żalu nie mam ;)

Just
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2020

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Just » 2020-08-29, 02:56

Dziękuję za informacje. Właśnie czegoś o nich szukałam, ponieważ 2 tygodnie temu nabrałam się na przyjęcie do grona znajomych niejakiej "Anny Liu", publikującej dokładnie w ten sam sposób. W sumie, po typie ilustracji przypominających te z broszurek Świadków Jehowy można zacząć mieć wątpliwości...

ArQel
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2020

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: ArQel » 2020-10-23, 00:36

Szybko, naprawdę szybko wydaje się osąd co? Znawcy biblii... Każdy kolejny większy od poprzedniego! Faryzeusze i uczeni w pismach, czy nie tak nazwał takich ludzi Jezus? A ktoś z was pamięta dlaczego tak było? Czy faryzeusze nie ukrzyzowali Pana Jezusa, bo polegali na pismch? Nie zamkneli Boga w swoich wyobrażeniach? Czy tak się nie stało, ponieważ Boże dzieło wykraczał poza pisma w tamtym czasie? Czy człowiek może ograniczać Boga? co On moze a czego nie? Ludzie, dlaczego osadzacie, krzywdzicie i pomawiacie nie zadając sobie nawet trudu, żeby zbadać to, o czym mówicie.
Nie obrażaj innych użytkowników. Jeśli chcesz coś dodać od siebie do dyskusji, to odnieś się do konkretów, zamiast tylko krytykować. Zachęcam Cię do założenia wątku w dziale "Przywitaj się", możesz tam napisać coś o sobie, żebyśmy mogli Cię lepiej poznać i lepiej rozumieć Twoje poglądy i Twoją wiarę.
miłośniczka Faustyny
Ostatnio zmieniony 2020-10-23, 00:48 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Claudiax

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Claudiax » 2020-10-23, 08:51

Mialam zaproszenia do znajomych od kilku osob. Ale juz wczesniej o nich slyszalam. Maja po kilkaset znajomych. Wiec ludzie są nieswiadomi kogo maja w znajomych bo dodaja posty jak kazdy Katolik o Bogu. Ale o Maryji juz ani slowa

ArQel
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2020

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: ArQel » 2020-10-23, 14:29

[Nie obrażaj innych użytkowników. Jeśli chcesz coś dodać od siebie do dyskusji, to odnieś się do konkretów, zamiast tylko krytykować. Zachęcam Cię do założenia wątku w dziale "Przywitaj się", możesz tam napisać coś o sobie, żebyśmy mogli Cię lepiej poznać i lepiej rozumieć Twoje poglądy i Twoją wiarę.
miłośniczka Faustyny[/color]
[/quote]
Gdzie w tym komentarzu jest obraza? Odnosze sie do dzieła Boga, jak to na podstawie pism faryzeusze ukrzyzowali Pana Jezusa, i stwierdzam fakt ze nic ta nauka ludzią nie dała gdyż nic sie nie nauczyli robiąc to samo fo faryzeusze. Nie mozemy ograniczać Boga naszymi wyobrażeniami. Co jest wieksze Bóg czy biblia? Czy w pismach nie było o przestrzeganiu szabatu? Wiec czemu Pan Jezus i jego uczniowie tego nie przestrzegali? Zastanowcie sie... Biblia jest prawdą, ale interpretacja jej przez człowieka juz nie...
A jesli chodzi o obraze zastanowiłbym sie czy czasem nie robi tego autor tego tematu, twierdząc ze Kościół Boga Wszechmogącego jest setką...

afilatelista_michal

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-23, 14:41

Jest sektą w takim samym znaczeniu jak wczesne chrześcijaństwo było sektą juaiizmu, czyli nowy ruch religijny.
Obecnie słowo ma pejoratywne znaczenie, i wiązana jest z technikami manipulacji. Wiele wskazuje na to że również w tym znaczeniu jest to sekta.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-23, 14:59

ArQel pisze: 2020-10-23, 14:29Co jest wieksze Bóg czy biblia?
Fałszywe przeciwstawienie. Jak zawsze przy manipulacji.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Andej » 2020-10-23, 15:19

ArQel pisze: 2020-10-23, 14:29 Co jest wieksze Bóg czy biblia?
Błąd ortograficzny lub świadome łamanie Regulaminu. Biblia należy pisać z wielkiej litery.

Zacytowane pytanie jest idiotyczne. Zadam podobne, co jest większe człowiek czy godzina?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Pompieri » 2020-10-23, 15:33

Co jest wieksze? 1m czy 100cm?
Ostatnio zmieniony 2020-10-23, 15:34 przez Pompieri, łącznie zmieniany 1 raz.

ArQel
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2020

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: ArQel » 2020-10-23, 20:46

Dobrze..., więc zadam jeszcze raz pytanie co jest ważniejsze Bóg, czy Biblia? Kto zbawia człowieka Bóg czy Biblia? Czy Biblia moze ograniczać Boga? Czy człowiek może ograniczać Boga?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”