Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Dominik

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dominik » 2020-01-05, 23:46

Niczego nie chciałem, z ciekawości sprawdziłem. Mamy czarno na białym, że nikt nie wszedł na forum w celu jakiejś weryfikacji informacji. Z drugiej strony to dobrze, nie mamy trolli.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Adam » 2020-01-05, 23:49

Widzicie, dzięki mnie jesteście sławni, mogę być waszym managerem.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dezerter » 2020-01-06, 19:18

Mają szczęście, że nic złego nie napisali, bo już się bojowo nastawiłem, ale jak na onet, to całkiem przyzwoity artykuł.
Na antyradio Magnolia, Niezapominajka i Andej wymienieni po nikach.
Nie ma możliwości komentowania obu artykułów, bo chciałem dać linka do wątku, by czytający mogli się sami przekonać co pisaliśmy.
Ostatnio zmieniony 2020-01-06, 21:31 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-06, 22:49

Od samego poczatku trwania tego serialu switala mi pewna mysl: najpierw niepewnie, a terza z calkowita, stuprocentowa pewnoscia: jest to serial o Antychryscie. Wystarczy przeanalizowac troche uwazniej Slowo Boze ( sa okreslone Ksiegi mowiace o takiej osobie ) aby zamiast jalowych dyskusji i sporow zadac sobie pytanie: dlaczego Antychryst zdobedzie poparcie nawet w samym Koscile i to na najwyzszym szczeblu? Bo bedzie prawie taki jak Mesjasz, uczyni prawie to, co Mesjasz czynil ( a w spektakularnych zjawiskach wydawac sie bedzi, ze czyni nawet rzeczy wieksze niz Mesjasz prawdziwy ) ... i to wszystko uczyni jako ten, ktory niesie "pokoj i pojednanie i polaczenie wszystkich religii w jedna - bluznierstwo polaczy z blogoslawienstwem".
Zwiedzie ( juz zwodzi ) kogo tylko sie da i stara sie wkrecic nas w przekonanie, iz kazdy, kto pozostaje wierny nauce gloszonej od poczatku czasow Koscoola, jest wrogiem Boga.
Stad te trwajace powolne urabianie opinii publicznej, aby gdy juz nadejdzie mozliwosc , moc - uzywajac metod antychrzescijansiej dyktatury, ( ktora jedynie na szyldzie bedzie dalej nazywana demokracja ) i przy ochoczym wspoludzilae hierarchii Kosciola osiagnac panowanie nad swiatem.
I dlatego tak chetnie i z takim zacieciem dazy do "ekumenii" z antychrzescijanskimi religiami, z ktorych najbardziej antychrystusowa jest islam.

Eden

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Eden » 2020-01-14, 11:00

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-01-06, 22:49 Od samego poczatku trwania tego serialu switala mi pewna mysl: najpierw niepewnie, a terza z calkowita, stuprocentowa pewnoscia: jest to serial o Antychryscie.
No to nie będę oglądał.
Czekam na prawdziwego Chrystusa! Jego drugie przyjście nie będzie polegać na tym, że będzie chodził po świecie i coś tam robił dobrego; w dniu Jego przyjścia ten świat przestanie istnieć...

Dominik

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dominik » 2020-01-15, 22:30

Tutaj też napisali o nas
https://www.instalki.pl/aktualnosci/roz ... pisza.html

Nawet klikalny link podali do tego tematu.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-15, 22:37

Eden pisze: 2020-01-14, 11:00 Czekam na prawdziwego Chrystusa! Jego drugie przyjście nie będzie polegać na tym, że będzie chodził po świecie i coś tam robił dobrego
Amen!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Dezerter » 2020-01-15, 22:44

Na Deonie jest pozytywna recenzja filmu
Obejrzałem serial „Mesjasz”. Z początku miałem opory, ponieważ współczesne filmy religijne często bywają dla mnie rozczarowujące. A jednak ten ma w sobie coś intrygującego i ważnego. Dobrze wiedzieć, jak współczesna kultura zachodnia podchodzi do religii i relacji z Bogiem. To zapewne tylko jeden z przykładów.
https://deon.pl/wiara/mesjasz-netflixa- ... tia,715503
Pisze
Dariusz Piórkowski SJ Rekolekcjonista i duszpasterz. Pracuje obecnie w Domu Rekolekcyjnym O. Jezuitów w Zakopanem
Ostatnio zmieniony 2020-01-15, 22:45 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-15, 22:56

Deon ...
no coz ...

Mr Nice
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2020
Has thanked: 1 time

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Mr Nice » 2020-01-26, 14:19

Po przeczytaniu bardzo wielu negatywnych wypowiedzi o serialu stwierdzam, że chyba oglądałem inny serial. :)

W postach pojawiają się stwierdzenia typu Jezus był inny, nie zachowałby się tak, byłby pełen ciepła...
Chyba ktoś po prostu chciałby zobaczyć inny serial lub co do samego serialu ma zupelnie inne oczekiwania.

Moja opinia:
1. To nie jest produkcja oparta 0:1 na biblii - są pewne analogie...
2. Serial zadaje pytanie - jak zachowałby się dziś Świat gdyby pojawiła się na ziemi ponownie taka postać jak Jezus a może po prostu Jezus?
3. Serial skłania do refleksji ponieważ podobnie jak to już było kiedyś - część ludzi wyprze wszystko co widzieli i czego doświadczyli a część uwierzy...
4. Serial może być inspiracją i motywować do poczytania Bibli, do poczytania o kimś takim kto przyszedł już raz na ten Świat i nauczał, czynił cuda... do poznania Jezusa

5. Wizja paruzji lub jej zapowiedzi jest bardzo ciekawa ale to oczywiście tylko wizja- jak będzie to kto to wie...

6. Wątki geopolityczne oraz dotyczące pokoju na Świecie vs wiara a decyzje ludzkie - są ciekawie pokazane.

7. Główne postacie nie grzeszące wiarą w kontakcie z filmowym Mesjaszem miotają się jak pchły na grzebieniu- raz pełni wiary lub przerażenia innym razem już bez Mesjasza zagubieni ...

Uważam, że warto zobaczyć pierwszy sezon.

Magnolia

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Magnolia » 2020-01-26, 14:25

Dziękujemy za Twoją opinię.

Biserica Dumnezeu

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-26, 18:50

Moze warto.
Ja polecam spacer na lonie natury. Takie moje male co nieco ...

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: takisobie » 2020-02-01, 18:13

Dezerter pisze: 2020-01-01, 21:26 Film dość ciekawy, chwilami nudny, ponadreligijny raczej.
Bohater wprawdzie przyznaje się, że jest Jezusem Synem Bożym ale niewiele ma z nim wspólnego
No to kłamie czy taki jest cel serialu pokazać Jezusa jako nie Jezusa ?
Ostatnio zmieniony 2020-02-01, 18:14 przez takisobie, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: Magnolia » 2020-02-01, 18:39

@takisobie Myślę że każdy ma jakąś swoją wizję jak wyglądało przyjście Jezusa na świat. Ten serial pokazał jak mogłoby wyglądać przyjście Jezusa w naszych czasach. Powtórne przyjście wygląd w Biblii zupełnie inaczej, więc to chyba nie jest o powtórnym przyjściu. Może najogólniej serial traktuje o tym jak przychodzi w obecnych czasach prorok na którego ludzie czekają.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Serial Netflixa "Mesjasz" - nasze opinie

Post autor: takisobie » 2020-02-01, 18:54

Mi chodzi o osobę a nie scenerię przyjścia. Przychodzi prorok czyli kto ? Kogo przedstawiono w serialu jako proroka? Jezusa , fałszywca podającego się za Jezusa czy osobowość jako zlepek wyobrażeń o Jezusie ?

ODPOWIEDZ