Post- czy robię to dobrze?

Rozmowy na temat świąt i zwyczajów religijnych Kościoła świętego.
ODPOWIEDZ
lisekchytry
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2020
Been thanked: 1 time

Post- czy robię to dobrze?

Post autor: lisekchytry » 2020-01-16, 18:49

Witam wszystkich forumowiczów. Zwracam się do Was z zapytaniem dotyczącym postu który powzięłam w intencji mojego chrześniaka. Chrześniak jest chory a ja w jego intencji postanowiłam zrezygnować ze słodyczy. Niestety usłyszałam, że tak pościć nie mogę, gdyż wystawiam Pana Boga na próbę, moje tłumaczenia że absolutnie nie było w mojej intencji nic takiego, że kiedy obiecywałam sobie i Bogu ten post to nie mówiłam"będę pościć a Ty na pewno zrobisz to czego chcę" ale prosiłam z pokorą o cud. proszę Go każdego dnia o cud choć on uparcie nie chce się wydarzyć. Jednakże nie bluźnie w stronę Boga, że jeśli on mnie nie wysłuchuje to ja pościć nie będę, nie traktuję tego jako transakcji wiązanej bo znam przykazania i wiem, że jest to wystawianie Go na próbę. Nie wiem teraz co robić, czy post w jakiejś intencji jest czymś złym? Proszę o poradę

Magnolia

Re: Post- czy robię to dobrze?

Post autor: Magnolia » 2020-01-16, 18:56

Oczywiście, że post w jakiejś intencji nie jest czymś złym, jest wręcz zalecany w Piśmie św.

To szlachetne, ze chcesz z czegoś zrezygnować by głębiej przezywać modlitwę za chrześniaka.
Jeśli moge coś doradzić, to proszę otworzyć się na wole Bożą i w modlitwie prosić by to ona się spełniła, proszę postarać się zgadzać się wewnętrznie z wolą Bożą, jaka ona się okaże wobec tego dziecka.
Modlitwa ma nam pomoc się pogodzić z tym co się dzieje w naszym życiu. Czasem trudno się pogodzić z chorobą, a tymbarskiej chorobą dziecka. Ale Bóg wie co dla nas jest najlepsze i to właśnie dopuszcza, by nas mocniej do siebie przyciągnąć. W cierpieniu zwykle szukamy pomocy u Boga i uczymy się Mu ufać, że jesli wszystko bedzie po Jego myśli, to będzie jak najlepiej. Czy to najlepiej dla Was to będzie cud? Nie wiemy, ale jesli będzie Pani się modlić to zapewne zbliży to Panią do Boga i Jego miłości, a ze wszystkim innym łatwiej sobie wtedy poradzić gdy się Boga trzyma za rękę.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Post- czy robię to dobrze?

Post autor: Dezerter » 2020-01-16, 19:08

Post powiązany z modlitwą musi się podobać Bogu, jeśli czynisz to w nieswojej intencji, to twoje intencję są dużo lepsze/czystsze.
Jeśli zdajesz sobie sprawę, że skutek twoich działań nie musi wywołać pozytywnego efektu, bo Bóg może mieć inne plany dla twojego chrześniaka, to wszystko jest w jak najlepszym porządku - ja tu wystawiania Boga na próbę nie widzę. Znajomy chyba coś źle zrozumiał, lub ma błędne przekonania.
Miło Cię widzieć wśród nas - rozgość się na forum :ymhug: (tylko proszę nie za słodko ;) z naszą lisiczką, bo pości :!: )
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

lisekchytry
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2020
Been thanked: 1 time

Re: Post- czy robię to dobrze?

Post autor: lisekchytry » 2020-01-16, 19:11

Dziękuję za odpowiedź. Wiem, wiem że powinnam się otworzyć na wolę Bożą i każdego dnia odmawiam Ojcze nasz ze zrozumieniem i wiarą, zgadzając się i przyjmując wszystko co Bóg dla mnie ma. Choć z drugiej strony mam także nadzieję, wierzę głęboko, że Bóg ulituje się nad nami, nad rodzicami i przede wszystkim nad tym chłopcem. Powołuję się na jego nieskończone miłosierdzie i proszę go o ten cud. Ale w moim sercu nawet przez moment nie przemknęła myśl "Spróbuj tylko nie pomóc to odwrócę się od Ciebie". Będę w takim razie nadal pościć, modlić się jak najczęściej z czystym i gorącym sercem

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
Witam i dziękuję, będę często tu bywać bo w dzisiejszych czasach wiecej jest pytań niż odpowiedzi

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Post- czy robię to dobrze?

Post autor: Andej » 2020-01-16, 19:53

lisekchytry pisze: 2020-01-16, 19:11 ... zgadzając się i przyjmując wszystko co Bóg dla mnie ma. ...
To piękna postawa. Wytrwaj.
Wprawdzie nie wiadomo, co Bóg uzna za słuszne, jednak zawsze możesz mieć pewność, że wyniknie z tego jakieś dobro. I o to chodzi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święta i zwyczaje religijne”