Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-23, 12:17

Magnolia pisze: 2020-01-23, 12:08 Edenie. Jeśli ktoś stałe publikuje twórczość osoby wcześniej ocenioną za wątpliwą w treści to dla mnie również jest to niezrozumiałe popularyzowanie tej osoby.

Nazywanie kogoś prawowiernym katolikiem skoro jest to samozwańczy prorok tez wydaje mi się nadużyciem. I jest nielogiczne. Bo herezja jest również samozwańcze obwołanie się prorokiem.

Dlatego nie widzę potrzeby ani publikowania kolejnych filmów ani oceniania każdego z nich. Tyle co ustaliliśmy w tej sprawie do tej pory wystarczy by twórczości tego Pana nie oglądać. Nie nabijać mu oglądalności i nie promować go w ten sposób. Bo to jest promocja, czy to dostrzegasz czy nie, ja tak to widzę.
OK, to był już ostatni raz z serii jego nagrań tu zamieszczanych.
"Prawowierny" pojmuję jako zgodny z tym, co się naucza co do np. mszy, Maryi, świętych, obrazów, Komunii, itp. (nie rozpatrywałem prawowierności pod kątem ogłaszania się prorokiem, ale coś w tym jest; dlatego już zaniecham tego tu zamieszczania).

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Andej » 2020-01-23, 12:19

Przeczytałem. Tak, jak potrafię.

Rozumiem, tak oceniasz. Szkoda, że nie dodajesz "wg mnie" lub coś w tym rodzaju. Wydaje mi sie, że Twoja ocena odosobioną jest.

Dziękuję za wysoką ocenę. Jednak uważam, że do tej oceny ma prawo wyłącznie Bóg. Żaden człowiek. Sam uważam się za szukającego. Staram się być katolikiem, lecz widzę ogrom tego, co mi brakuje. Dlatego nie deklaruję, że nim jestem. Jeno się staram.

Dzięki za wyjaśnienie skąd bierze się fascynacja Grzegorzem.

Dziwne, że uważasz zazdrość za intuicyjną i nieuświadomioną. Na podstawie tego co piszesz odnoszę wrażenie, że zazdrościsz mu popularyzacji oraz ilości fanów.

Nie słucham Grzegorza, gdyż uważam jego wypowiedzi za głupoty, z których trudno wyłowić coś sensownego. A lenistwo nie pozwala mi na drążenie.

Masz rację. Interesuje mnie ludzkie zachowanie i jego motywy. W tym mieści się fascynacja Grzegorzem. Gorliwa popularyzacja jego pogadanek. BO czymże innym, jak nie popularyzacją, jest wstawianie jego filmików na Forum?

Dziękuję za życzenia. I za wskazówkę. A bez myślenie obyś się nie potrafię. Jednak, jak odczytuję uwagę, uważasz że nie dorastam Ci do pięt zdolnościami intelektualnymi. Składam pokłony i wyrażam podziw. Ale, choć to zabawne i wciągające, kolejne tego typu uwagi lekceważyć będę. Nie lubię nakręcania negatywnych spiral. Ostanie słowo do Ciebie należy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-23, 12:27

Andej pisze: 2020-01-23, 12:19 Ostanie słowo do Ciebie należy.
Przepraszam - to moje ostanie słowo do Ciebie tu, bo pisałem tak, abyś odczuł, że piszesz głupio.
Ale jesteś katolikiem, a nie poszukującym, bo jak nie jesteś, to Cię ksiądz może nie pochować tak, jak się chowa katolików... ;)
Trzymaj się :)

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-01-23, 13:11

Eden pisze: 2020-01-23, 12:27
Andej pisze: 2020-01-23, 12:19 Ostanie słowo do Ciebie należy.
Przepraszam - to moje ostanie słowo do Ciebie tu, bo pisałem tak, abyś odczuł, że piszesz głupio.
Ale jesteś katolikiem, a nie poszukującym, bo jak nie jesteś, to Cię ksiądz może nie pochować tak, jak się chowa katolików... ;)
Trzymaj się :)
Przeprosiny z groźbą? :-o Ciekawe czy zostaną przyjęte... ;)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-23, 13:32

Hajzerowe przeprosiny się nie liczą!

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-23, 13:35

Jaka groźba zaś?! ;) Przecież dobrze piszę, że jak nie-katolikiem jest Andej, to kłopot z pochówkiem może rodzina mieć... Tak czy nie?!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Andej » 2020-01-23, 16:00

To, jak najbardziej pasuje do wątku, w którym mowa o posłudze.
Nie wiem jednak, śmiać się, czy płakać.
Ciekawe, co na to kobyłka u płota.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dezerter » 2020-01-23, 16:05

Zgadzam się z tym co napisała Magnolia.
Oceniliśmy Grzegorza jednoznacznie - ten człowiek błądzi, nie głosi nauki zgodnej z Objawieniem, więc promowanie go , czy publikowanie jego filmów na forum jest od teraz zakazane.
Dzięki Edenie za wątek, na zwrócenie uwagi na tego błądzącego katolika, bo zwiódł rzeczywiście wielu :(
... ja bym zamknął wątek, ale decyzję pozostawiam tobie
Ostatnio zmieniony 2020-01-23, 16:06 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-23, 16:15

Proszę nie zamykać, bo ktoś przyjdzie nowy, a by coś chciał zapytać, to jak?
Koniec z moim tu jego "reklamowaniem"!
Co by nie rzec, to przydał się ten watek, bo pamiętasz Dezerterze, jak początkowo broniłeś Grzesia... Gdyby nie temat o nim, to gdybyś natknął się na jego publikacje, mógłbyś go autentycznie może polecać, a tak to masz już inne zdanie.
Celem tematu było też to, abyście może coś zrobili z nim. Przecież on podlega jakiemuś biskupowi czy papieżowi, tak? To już nie można nic zrobić z jego "harcami"?!
Przecież on się tylko nakręca tą swoją "misją" - wygaduje niestworzone baśnie przypisując to samemu Bogu! To nie ma już na niego "bata"?! Nie wierzę, że nie ma - tylko zechciejcie się tym zająć; to był też cel tego tematu...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Dezerter » 2020-01-23, 20:15

Wysłałem oficjalnego maila do wszystkich świętych z kurii poznańskiej by się tym zajęli.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-23, 22:33

Eden pisze: 2020-01-23, 12:27 Ale jesteś katolikiem, a nie poszukującym, bo jak nie jesteś, to Cię ksiądz może nie pochować tak, jak się chowa katolików... ;)
Dość niegrzeczny wist. Ale jak najbardziej charakterystyczny do Twojej działalności na tym forum.

Co do Grzegorza - to wolny kraj, kazdy może opowiadać co lubi (może to dobrze, może nie, ale tak jest). Nie sądzę by była jakaś droga formalna zabraniania komuś podobnej działalności.
Ostatnio zmieniony 2020-01-23, 22:36 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-24, 07:51

Dezerter pisze: 2020-01-23, 20:15 Wysłałem oficjalnego maila do wszystkich świętych z kurii poznańskiej by się tym zajęli.
Fajnie :) To nie zamykajcie tematu, aby w razie reakcji, można o niej tu powiadomić (Marek nie widzi konieczności działania; dobrze, że myślisz inaczej).

Biserica Dumnezeu

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-24, 08:59

No coz - nie zamykajmy tematu: adwentystom trzeba zabronic ( bo takie hererzje jakie wypisuja ... ), sw.Jehowy - zabronic, ... zabronic, zabronic, zabronic ...
Edenie ... co Ty tu jeszcze robisz? tez zabronic ...

O, i jeszcze temu i tamtemu - zabronic ...
Pisz petycje Edenie: ja tez napisze petycje.

Pozdrawiam. Acha - zapomnialem - zabraniam.

Totalnie prywatnej dzialanosci w necie nie mozna z zewnatrz zabronic. Chyba, ze wlasciciel poratalu ustali totalna cenzure, albo tak, jak w Korei Polnocnej - zamiast internetu, stworz sie wlasny intranet ( kontrolowany przez wladze panstwowe ).
Ostatnio zmieniony 2020-01-24, 09:02 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Eden » 2020-01-24, 09:27

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-01-24, 08:59 Totalnie prywatnej dzialanosci w necie nie mozna z zewnatrz zabronic.
Gdyby Grzegorz opowiadał w swych nagraniach o tym, jak np. łowi się ryby... gdyby relacjonował swoje wyprawy wysokogórskie, to była by to jego prywatna sprawa i nikomu do tego nosa nie wolno wścibiać; zabraniać tym bardziej...
Lecz tu Grzegorz wypowiada się jako katolik z krwi i kości, taki najbardziej katolicki z katolików... a zresztą: co mnie to obchodzi, co on reprezentuje jako katolik; jeśli Tobie (czy innym) to nie wadzi, to co mi do tego, ani to mój Kościół, ani mój interes, by to prostować...
Róbta co chceta!

PS. Mimo wszytko dalej pochwalam Dezertera, że zareagował, bo Grzegorz - już pomijając wątek katolicyzmu - ośmiesza chrześcijaństwo, a to już nie jest mi obojętne!

Magnolia

Re: Kanał "Wposłudze" - czyli prorok Grzegorz nadaje...

Post autor: Magnolia » 2020-01-24, 09:42

To nie jest kwestia że nam to nie wadzi. Bo wadzi. Ale to jest kwestia wolności człowieka. Nawet Bóg szanuje wolność człowieka a my tylko Go naśladujemy w tym. Póki Pan Grzegorz jest przekonany do swoich racji i swojego bycia prorokiem to jaki mamy sens odnieść sukces w przekonaniu Go by zaprzestał? Uzna nasze upomnienia jako ataki i prześladowanie i będziemy mieli męczennika, zresztą już ma podobne teksty, jak coś nie idzie po Jego myśli.

Jeśli ktoś nie ma zainteresowanie to dana sprawa umiera śmiercią naturalną, więc nie ma co Go oglądać i jeszcze o tym gadać.
A jak ktoś będzie drążył temat z jego widzów i trafi na nasze forum i ten wątek, to przeczyta nasze opinię w temacie.
Tyle możemy i mogliśmy tu zrobić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”