Wojna z Kościołem

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wojna z Kościołem

Post autor: Andej » 2018-08-13, 10:24

To ciekawe, dlaczego myślałeś o pogrzebie religijnym? Czy interesował Cię pogrzeb religijny w sensie formy czy treści?
Czy nie uważasz, że obłudą jest żyć poza religią, bez wartości religijnych, ale korzystać z posługi Kościoła biorąc ślub i już po odejściu. To jawna obłuda. To takie zachowanie, jak wegetarianina jedzącego mięso, albo abstynenta pijącego wódkę. Jeśli chcesz być uczciwym, to bądź konsekwentny. Nie wierzysz, to nie oczekuj posługi kościelnej. Należysz do Kościoła - w takim razie masz zarówno prawa, jak też obowiązki. Jeżdżenie na gapę środkami komunikacji miejskiej jest łamaniem prawa.

A co do walki dobra ze złem, to toczy się ona od początku świata. I dopóki życie trwać będzie, walka ta toczyć się będzie. Zaklinanie nic nie da. Ta walka ma miejsce. I to na wielu frontach. Jest permanentna. Rozgrywa się na różnych płaszczyznach. Także w każdym z nas.

Twierdzenie, że takiej walki nie ma jest ignorancją. Lub ślepotą. Lub też celowym, wygodnickim niedostrzeganiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

mondfa

Re: Wojna z Kościołemie

Post autor: mondfa » 2018-08-13, 12:13

Ja nie twierdzę, że walki nie ma. Uważam jedynie że to walka dla samej walki a nie dla osiągnięcia celu. Pieniądze dawać będą ci co zrozumieją to co najważniejsze. Jeżeli tego nie będą rozumieć, a przymuszeni w końcu dadzą datek żeby ksiądz się odczepił to jaki jest sens takiego działania?
Jak nie ma fundamentu to nie ma na czym budować.

SzymonL

Re: Wojna z Kościołem

Post autor: SzymonL » 2018-08-13, 14:19

Na tym polega wolność słowa, że każdy może pisać co mu się podoba. Także można krytykować kościół. Jeśli ci się nie podoba to nie czytaj po prostu tej strony. Z resztą artykuł, do którego dałeś link nie jest żadnym szczuciem, tylko krytyką płacenia na kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wojna z Kościołem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-08-13, 17:04

SzymonL pisze: 2018-08-13, 14:19 Na tym polega wolność słowa, że każdy może pisać co mu się podoba. Także można krytykować kościół.
Kościół, jesli łaska. Jesteś tu gościem i racz szanować gospodarzy.
Tak, można krytykować Kościół. Nawet można szczuć. I wolno krytykować krytykowanie i szczucie.
Jeśli ci się nie podoba to nie czytaj po prostu tej strony.
Czy gdybym napisał coś brzydkiego o Twojej Matce, zaakceptowałbyś podobną radę?
Z resztą artykuł, do którego dałeś link nie jest żadnym szczuciem, tylko krytyką płacenia na kościół.
Owszem, jest. Jeśli portal dba, by codziennie pojawił się podobny tekst, wykracza to poza krytykę.
Zresztą to nasza wewnętrzna sprawa - co Onetowi do tego?

Wolfi

Re: Wojna z Kościołem

Post autor: Wolfi » 2018-08-13, 19:03

Ludzie dejta spokoj z tym szczuciem, to nie inkwizycja ;p
Niech se pisza co chca, co was to obchodzi, czemu was to tak boli, jak moja tylna czesc ciala po odpadnieciu Bayernu z Ligi mistrzow ? ;p
Jak tak chcecie reagowac kazde takie antykatolickie cos, to se wejdzcie do deep webu, oj tam to byloby roboty ;p
Czyli podsumowojac nic nie poradzicie,

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wojna z Kościołem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-08-13, 19:48

Wybacz Wolfi, ale dla nas Kosciół to Matka. Rozumiem, że tego nie czujesz, ale też z tego powodu nie wcinaj się proszę.

Wolfi

Re: Wojna z Kościołem

Post autor: Wolfi » 2018-08-13, 20:07

Niechaj sie stanie wg slow twych, juz sie nie wcinam ;d

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Wojna z Kościołem

Post autor: Viridiana » 2018-08-13, 20:46

SzymonL pisze: 2018-08-13, 14:19 Z resztą artykuł, do którego dałeś link nie jest żadnym szczuciem, tylko krytyką płacenia na kościół.
Ja raczej zrozumiałam ten artykuł jako krytykę sposobu, w jaki parafia poprosiła o pieniądze. Ale jeżeli źle go zrozumiałam, to trochę słabo, że ludzie krytykują płacenie na Kościół, bo ten musi się jakoś też utrzymać.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Wojna z Kościołem

Post autor: Magnolia » 2018-08-13, 21:01

Viridiana pisze: 2018-08-13, 20:46
SzymonL pisze: 2018-08-13, 14:19 Z resztą artykuł, do którego dałeś link nie jest żadnym szczuciem, tylko krytyką płacenia na kościół.
Ja raczej zrozumiałam ten artykuł jako krytykę sposobu, w jaki parafia poprosiła o pieniądze. Ale jeżeli źle go zrozumiałam, to trochę słabo, że ludzie krytykują płacenie na Kościół, bo ten musi się jakoś też utrzymać.
Tym razem, bez cienia sarkazmu, naprawdę coraz mądrzejsze się te dzieci rodzą :)
Rodzi się nadzieja, jak słucham kogoś tak młodego a mądrego.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wojna z Kościołem

Post autor: Andej » 2018-08-13, 22:40

Viridiana pisze: 2018-08-13, 20:46... Ja raczej zrozumiałam ten artykuł jako krytykę sposobu, w jaki parafia poprosiła o pieniądze. Ale jeżeli źle go zrozumiałam, to trochę słabo, że ludzie krytykują płacenie na Kościół, bo ten musi się jakoś też utrzymać.
Tak. Krytyka sposobu. Krytyka każdego przejawu. Czyhanie na potknięcie i bicie piany. To fragmenty antykościelnej kampanii. Polegającej na ciągłym opluwaniu. Księdza, katolika, zakonu, parafii ... A my jak barany mamy cichutko siedzieć. Może masz rację. W końcu nie jesteśmy muzułmanami. Wszelkie przejawy chrześcijańskiego życia można poniewierać. Bo wybaczymy. Bo musimy tolerować.

A ja uważam, że musimy dawać świadectwo. I protestować, gdy opluwają mój Kościół. Gdy nagłaśniają drobne potknięcia i robią z igły widły.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pleban72

Re: Wojna z Kościołem

Post autor: Pleban72 » 2020-02-02, 14:10

Wojna z Kościołem? To Kościół sam walczy ze sobą. Tak, tak dając pożywkę tym co nie są zwolennikami. Popatrzmy na taką sytuację, oto członkowie Kościoła dają przykład swoim zachowaniem, wypowiedziami, pomocą potrzebującym.
Cały czas słyszę ja walczę, jeszcze nie słyszałem ja daje przykład. Znam z czasów nie tak odległych jak to Układ Warszawski walczył o pokój, najeżdżając np. Czechy. czy o taką walkę chodzi. Chyba nie? Dlaczego mamy się zamykać na nieprzychylne wypowiedzi? Nie lepiej czytać i wyciągać wnioski, może coś z tych tzw. negatywnych przykładów ma coś wspólnego z prawda?
Czy to zli ludzie dali tyle sposobności do oczerniania Kościoła, a może to właśnie jego członkowie sami dali pożywkę do szkalowania?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Wojna z Kościołem

Post autor: Dezerter » 2020-02-02, 15:00

Słusznie mówisz - mój syn prawicowy narodowiec tak mi mówi, jak wprowadzicie na forum cenzurę (komunistyczna praktyka!) to skąd będziecie wiedzieli, że się mylicie pisząc tylko w swoim środowisku, jak nikt z zewnątrz wam o tym nie powie?!. Prada ponoć obroni się - jeśli jest prawdą. Natomiast co robić z grzesznikami z naszego grona, to jasno Biblia mam mówi i Tradycja.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wojna z Kościołem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-02-02, 15:08

Pleban72 pisze: 2020-02-02, 14:10 Wojna z Kościołem? To Kościół sam walczy ze sobą. Tak, tak dając pożywkę tym co nie są zwolennikami. Popatrzmy na taką sytuację, oto członkowie Kościoła dają przykład swoim zachowaniem, wypowiedziami, pomocą potrzebującym.
Cały czas słyszę ja walczę, jeszcze nie słyszałem ja daje przykład. Znam z czasów nie tak odległych jak to Układ Warszawski walczył o pokój, najeżdżając np. Czechy. czy o taką walkę chodzi. Chyba nie? Dlaczego mamy się zamykać na nieprzychylne wypowiedzi? Nie lepiej czytać i wyciągać wnioski, może coś z tych tzw. negatywnych przykładów ma coś wspólnego z prawda?
Czy to zli ludzie dali tyle sposobności do oczerniania Kościoła, a może to właśnie jego członkowie sami dali pożywkę do szkalowania?
A konkretnie?
Bo na razie to są zarzuty na zasadzie "nie podoba mi się".
Dezerter pisze: 2020-02-02, 15:00 Słusznie mówisz - mój syn prawicowy narodowiec tak mi mówi, jak wprowadzicie na forum cenzurę (komunistyczna praktyka!) to skąd będziecie wiedzieli, że się mylicie pisząc tylko w swoim środowisku, jak nikt z zewnątrz wam o tym nie powie?!.
To Ty z forum dowiadujesz się, czy Kościół ma rację?
To mi wiele wyjasnia...
Prada ponoć obroni się - jeśli jest prawdą.
Bzdura, choć chętnie powtarzana.
Krąży tysiące fałszywych wrzutek na temat Kościoła i chrześcijaństwa, które stanowią "powszechną wiedzę" i jakoś "prawda sama się nie obroniła".
Nic się samo nie broni.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wojna z Kościołem

Post autor: Andej » 2020-02-02, 22:39

Pleban72 pisze: 2020-02-02, 14:10 ... Czy to zli ludzie dali tyle sposobności do oczerniania Kościoła, a może to właśnie jego członkowie sami dali pożywkę do szkalowania?
Źli ludzie, czy zło, które tkwi w wielu ludziach?
Osądzasz ludzi. Uważam, że to złą metoda. Zamiast ich oceniać, zamiast żądać, aby dawali dobry przykład, czyń to sam. To obowiązek wierzącego.

Świata nie naprawia się od poprawiania bliźnich, ale zawsze od siebie. Verba docent, exempla trahunt. Od starożytności.

Jeśli należysz do Kościoła, to czyń tak, aby widząc Twoje zachowanie ludzie chwalili Boga. Widzisz źdźbło, zapominając o belce? Dawaj przykład i zarażaj tym innych. Uważam, że jest to jedyna metoda naprawiania świata i Kościoła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Wojna z Kościołem

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-02-02, 23:54

Ktorzy ludzie dali pożywkę do szkalowania?
Apostoł Judasz? Apostol Piotr? Papież ( pokaż który )? Ja Biserica ( wskaż mi te pożywkę )?
A moze Ty i Twoje pokrzykiwanie ( tak, to też pożywka ).
Ostatnio zmieniony 2020-02-03, 03:50 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłam literówki, Magnolia

ODPOWIEDZ