Czy kosmici dostąpią zbawienia?

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Awatar użytkownika
Rethel
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 3 lut 2020
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Czy kosmici dostąpią zbawienia?

Post autor: Rethel » 2020-02-08, 13:15

Marek_Piotrowski pisze: 2020-02-08, 12:20 Jednak co to ma do "rozumienia zbawienia"?
Patrz punkt poprzedni.
patrz dwa poprzednie punkty.
Rozumiem, że sygnalizujesz iż dalsza rozmowa będzie przypominała handryczenie się z
dzieckiem, typu: a dlaczego? A czemu? Nie prawda. Nie bo nie. Tak jak wyżej - nie bo
nie. A cemu? A dlacego? Nie prawda. To nie wynika. itd itp

Jak ktoś nie rozumie i nie chce zrozumieć tak prostej kwestii elementarnej dla nauki
chrześcijańskiej, to szkoda czasu się przekomarzać. Zatem dziękuję. Na tym kończę.

Dodano po 6 minutach 2 sekundach:
Andej pisze: 2020-02-08, 12:30jeśli
(...)
patrz wyjaśnienie do punktu 2.
(...)
li tylko, obiektem chorej wyobraźni?
(...)
jeśli
(...)
Jeśli
(...)
itd
To samo co do kolegi.
Typem życia pozaziemskiego czy pozaludzkiego, są demony. - To zaskakujące odkrycie, że inne planety, jesli są zamieszkane, to przez demony.
Nic takiego nie powiedziałem
A ludzie? Zostali stworzeni dokonali, więc nie potrzebują zbawienia? A jeśli uważasz, że ludzie zostali stworzeni doskonale upadli, to nie ma dla nich szans?
No przecież już to wyjaśniłem. Mam się powtarzać?
Ostatnio zmieniony 2020-02-08, 13:10 przez Rethel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy kosmici dostąpią zbawienia?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-02-08, 13:58

Rethel pisze: 2020-02-08, 13:15
Marek_Piotrowski pisze: 2020-02-08, 12:20 Jednak co to ma do "rozumienia zbawienia"?
Patrz punkt poprzedni.
patrz dwa poprzednie punkty.
Rozumiem, że sygnalizujesz iż dalsza rozmowa będzie przypominała handryczenie się z
dzieckiem, typu: a dlaczego? A czemu? Nie prawda. Nie bo nie. Tak jak wyżej - nie bo
nie. A cemu? A dlacego? Nie prawda. To nie wynika. itd itp
Nie. Udowadniam Ci po prostu, że Twoje punkty niczego nie wnoszą do tematu - a na pewno nie bronią Twoich tez.
Jak ktoś nie rozumie i nie chce zrozumieć tak prostej kwestii elementarnej dla nauki
chrześcijańskiej, to szkoda czasu się przekomarzać. Zatem dziękuję. Na tym kończę.
Wygląda na to, że po prostu nie masz argumentów, a wyniosłe gadki mają na cel uderzyć w Twoich adwersarzy osobiście.
Ani to merytoryczne, ani chrześcijańskie.

To samo odnosi się do Twojej niby-odpowiedzi dla Andeja.

Awatar użytkownika
Rethel
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 3 lut 2020
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Czy kosmici dostąpią zbawienia?

Post autor: Rethel » 2020-02-08, 14:02

Marek_Piotrowski pisze: 2020-02-08, 13:58Nie. Udowadniam Ci po prostu, że Twoje punkty niczego nie wnoszą do tematu - a na pewno nie bronią Twoich tez.
"Nie, bo nie, bo się nie zgadzam, a ty jesteś brzydki" - może być dowodem ale tylko w piaskownicy.
Wygląda na to, że po prostu nie masz argumentów, a wyniosłe gadki mają na cel uderzyć w Twoich adwersarzy osobiście.
Ani to merytoryczne, ani chrześcijańskie.

To samo odnosi się do Twojej niby-odpowiedzi dla Andeja.
Jasne... Właśnie sam to zrobiłeś. Szkoda, że tego nie widzisz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy kosmici dostąpią zbawienia?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-02-08, 15:02

Lekceważenie faktów i tekstu nie pomoże - może być sposobem zakrzykiwania na forum, ale merytorycznie nic nie zmienia.
Przekonałeś mnie co do jednego: dyskusja z Tobą nie ma sensu, ponieważ jej merytorycznie nie podejmujesz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy kosmici dostąpią zbawienia?

Post autor: Andej » 2020-02-08, 17:52

Rethel pisze: 2020-02-08, 13:15...
Typem życia pozaziemskiego czy pozaludzkiego, są demony. - To zaskakujące odkrycie, że inne planety, jesli są zamieszkane, to przez demony.
Nic takiego nie powiedziałem...
Sprawdź. Kopiowałem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Czy kosmici dostąpią zbawienia?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-09-16, 07:45

Inne istoty rozumne istnieją.Zajmuje sie nimi angelologia , tez demonologia. Z tego co wiemy Bog szsnuje wolna wole wszystkich swoich stworzeń...Maja wybór adekwatnie to stopnia swego poznania. Wiec jeśli istnieją jakieś kosmity w materii to postepowanie Boga będzie adekwatne w stosunku do ich stopnia poznania.Bo BOG JEST MIŁOŚCIĄ. Ona zaklada sprawiedliwość wg Jego spojrzenia. Jego ścieżki nie ss naszymi ścieżkami A Jego myśli naszymi.

ODPOWIEDZ