Moja pasja

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Moja pasja

Post autor: Magnolia » 2020-02-08, 21:13

Kochani, może dziś jest taki dobry wieczór, by się ujawnić ;)

Mam pasję, szyję biżuterię koralikami od kilku dobrych lat. Ta technika nazywa się beading.
Ale w sumie dlatego dziś o tym piszę, bo pewien fotograf (znajomy mojego męża), poprosił mnie o kilka bizutków aby sobie poćwiczyć robienie zdjęć makro.
No i wychodzi Mu to tak fantastycznie, że jak dla mnie magia, sztuka i wow. :)
Chwilami trudno mi samej uwierzyć, że to moje maleńkie dzieła są na tych fotkach ;)) ... sami popatrzcie...

Fotograf: Cezary Tkaczyk

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1951
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Moja pasja

Post autor: Praktyk » 2020-02-08, 21:20

Ekstra :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Konwalia

Re: Moja pasja

Post autor: Konwalia » 2020-02-08, 21:21

Rzadko noszę biżuterię, zwłaszcza tego rodzaju, co nie zmienia faktu, to, co tu przedstawiłaś, bardzo mi się podoba! Taką techniką raczej nie da się zrobić różańca, prawda? Bo koraliki są za małe.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Moja pasja

Post autor: ToTylkoJa » 2020-02-08, 21:27

Wychodzi Ci to naprawdę cudownie! Prześliczne to jest!

Dodano po 4 minutach 32 sekundach:
Skąd zamawiasz koraliki?
Chciałam się wziąć porządniej za moje małe hobby i złożyłam zamówienie na jednej internetowej pasmanterii (nie koraliki, niestety to, czego używam nie jest w ogóle dostępne stacjonarnie u mnie). Ale już pierwsze zamówienie było pomylone, do tego zdjęcia kolorów są strasznie nierealne (zamawiam coś, co wygląda na zielony, przychodzi żółty...), co psuje mi plany na prace :(

Magnolia

Re: Moja pasja

Post autor: Magnolia » 2020-02-08, 21:34

Kadoro oraz Royal Stone - sklepy internetowe, ale jest ich więcej.

Dziękuję. Osobiście bardziej mnie rozpiera duma, że moje rzeczy sa tak pięknie sfotografowane.

Różaniec można i się je robi, ze szklanych koralików większych- Firepolish™ Typu 8 mm.
Ja pracuje na takich 1- 3 mm, toho oraz miyuki (japońskie)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Moja pasja

Post autor: Dezerter » 2020-02-09, 00:36

A dla facetów błyskotki tez robisz? B-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Moja pasja

Post autor: Magnolia » 2020-02-09, 06:06

Dobrze to ująłeś. Błyskotki. Takich faceci nie noszą.
Nie. Tylko kobiecą biżuterię szyję.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Moja pasja

Post autor: Andej » 2020-02-09, 09:33

Mnie natomiast do pasji doprowadza moje bałaganiarstwo, zapominania i lenistwo. Jednak żadna z tych pasji wzbudzających pasję nie nadaje się do fotografowania. A i głupio by było się chwalić.
Uważam, że Magnolia wybrała zdecydowanie lepszą pasję, niż ja. Ale szkoda, że w tej pasji nie ma żadnych akcentów religijnych. Czy sztuka wzbogacona treścią traci na pięknie?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Moja pasja

Post autor: ToTylkoJa » 2020-02-09, 09:46

W biżuterii mimo wszystko chodzi o sztukę dla sztuki, o piękno.
Można zrobić z koralików różaniec np., jak powiedziała Magnolia, ja tam się nie znam na koralikach
Ale po co robić TYLKO różańce?
Tu chodzi o zabawę.
A czasem nie chodzi i tres, tylko przesłanie.
Co roku u nas w szkole organizowana jest zbiórka ozdób świątecznych. Uczniowie robią własnoręcznie różne ozdoby, jakieś aniołki, nie aniołki, piszą kartki. Niby sztuka dla sztuki, bo to ma być tylko ładne.
Ale potem to wszystko przekazywane jest do pobliskiego domu opieki, żeby ludzie stamtąd wiedzieli, że ktoś jednak o nich myśli.
Sztuka dla piękna, bez treści. Ale z przesłaniem.

A akurat kolczyki chociażby mają być tylko ładne, wykonane umiejętnie i pasować do outfitu.
Outfitu nie ocenie, ale jak dla mnie, jeśli chodzi o prace Magnolii, reszta się zgadza.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Moja pasja

Post autor: Andej » 2020-02-09, 10:00

ToTylkoJa pisze: 2020-02-09, 09:46 ... Niby sztuka dla sztuki, bo to ma być tylko ładne. ...
Tak, sztuka dla sztuki, gdy przesłania brak. A treść, także w sztuce, pełni ważną funkcje. CO nie znaczy, że wszędzie i zawsze można ją wcisnąć. Estetyka też ma swoje znaczenie. Albowiem może podkreślać coś, co należy postawić na świecznik.

Ale akurat w stosunku do kobiet, uważam, że odwracanie uwagi od naturalnego piękna (szczególnie wewnętrznego, ale też zewnętrznego) jest karygodne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Moja pasja

Post autor: ToTylkoJa » 2020-02-09, 10:10

Zaznaczmy, że zależy JAKA sztuka.
Moja znajoma ma bransoletkę robioną z takich drobnych koralików z wzorem w krzyże.
Ale to nie oznacza że wszystko, co zrobi autorka bransoletka musi się odnosić do tej religijności.
Pamiętajmy, że hobby musi być też zabawne i tak, jak ja z jednego schematu zrobię max ze 3 prace, bo później po prostu mi się to znudzi, tak przy robieniu biżuterii też potrzebna jest różnorodność


A w jaki sposób bransoletka, czy kolczyki odwracają uwagę od naturalnego piękna?
Jak ktoś się umie ubrać, to właśnie podkreśla to, co w nim najpiękniejsze.
Swoją drogą, noszenie zrobionej przez siebie biżuterii to takie trochę krzyczenie "patrzcie, mam pasję i jestem w tym dobra", a nie wiemy co może być piękniejszego w człowieku, niż jak ma pasję

Magnolia

Re: Moja pasja

Post autor: Magnolia » 2020-02-09, 10:12

ToTylkoJa możesz też pokazać jaką Ty masz pasję?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Moja pasja

Post autor: Andej » 2020-02-09, 10:19

ToTylkoJa pisze: 2020-02-09, 10:10 ... A w jaki sposób bransoletka, czy kolczyki odwracają uwagę od naturalnego piękna? ...
W taki sposób, że skupiają uwagę na tym akcencie, a nie na osobie. Jeśli biżuteria czy makijaż ma podkreślać piękno, to musi być taki, że inni ludzie w ogóle go nie zauważają. Natomiast zauważają tylko co, co ten środek podkreśla. I to jest prawdziwa sztuka, która nie jest dla sztuki, ale dla człowieka.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Moja pasja

Post autor: ToTylkoJa » 2020-02-09, 10:27

A ja jeszcze nie mam się co chwalić, bo dopiero raczkuję
Na ten moment mam tylko u siebie moja najpierwszą pracę, najedzoną trochę przez kota, bo nieuważnie zostawiłam ją na zbyt niskiej szafce.
Bo tak lubię się dzielić moimi pracami, że wszystkie oddałam jako prezenty 💁🏽‍♀️

Więc pokażę pracę dopiero zaczętą.
Mam pół królika

Obrazek

Szydełkuję, konkretnie robię amigurumi. Znaczy zaczynam.
Próbowałam robić serwetki, ale nie moja bajka, strasznie mnie to irytuje.

Magnolia

Re: Moja pasja

Post autor: Magnolia » 2020-02-09, 10:33

Czyli cos takiego z tego bedzie?

Obrazek
zdjęcie z internetu

Same te zwierzaczki sa słodkie i nadają się dla niemowląt jako przytulanki. Bardzo mi sie podobają.
No a sama technika jest godna podziwu. :ymhug:

ODPOWIEDZ