Dlaczego ciała ludzi świętych w Kościele Katolickim nie podlegają rozkładowi?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamil Beniuk
Początkujący
Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 11 wrz 2018
Lokalizacja: Skierdy
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 30 times
Kontakt:

Dlaczego ciała ludzi świętych w Kościele Katolickim nie podlegają rozkładowi?

Post autor: Kamil Beniuk » 2020-02-11, 20:17

Dlaczego ciała świętych, które były świątyniami Ducha Świętego i żył w nich Chrystus
nie podlegają rozkładowi?
Święci pozostawali w ścisłej jedności z Chrystusem.
Czy łączność i jedność ta trwa także fizycznie po przekroczeniu bramy śmierci?

UWAGA! Mocne Zdjęcia
http://apologetyka.org/dlaczego-ciala-l ... ozkladowi/
Ja tylko pytam? http://www.youtube.com/@jatylkopytam
mgr teologii UKSW, katecheta. Pasjonat apologetyki, gitarzysta, webmaster, autor tekstów i muzyki pieśni religijnej.

Magnolia

Re: Dlaczego ciała ludzi świętych w Kościele Katolickim nie podlegają rozkładowi?

Post autor: Magnolia » 2020-02-11, 21:22

Przyznam, że przeczytałam z zaciekawieniem cały artykuł. Nie miałam świadomości, że tak wiele ciał świętych nie uległo zniszczeniu, pamiętałam tylko o kilku.
Dobra robota Kamilu.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Dlaczego ciała ludzi świętych w Kościele Katolickim nie podlegają rozkładowi?

Post autor: Tek de Cart » 2020-02-12, 10:13

Gdzieś czytałem że jest taki przypadek w prawosławiu - ,i podnoszone to było jako argument 'przeciw'. Że niby to się po prostu zdarza bez względu na wyznanie... Ale nie znalazłem takich przypadków wśród hinduistów czy buddystów, może słabo szukałem.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dlaczego ciała ludzi świętych w Kościele Katolickim nie podlegają rozkładowi?

Post autor: Dezerter » 2020-02-13, 18:22

Słabo - w buddyzmie ja znam
Ciało zmarłego 88 lat temu buddyjskiego lamy Dasha-Dorjo Itigelova zdumiewa wyznawców buddyzmu. Wierzą oni, że zwłoki są utrzymywane w dobrym stanie przez jeden z pięciu elementów związanych we wschodniej filozofii z cyklicznymi przeobrażeniami ciała. Gdy zwłoki ekshumowano w 2002 r., lama miał podobno ciepłe ręce, był spocony, a jego powieki się rozchylały. Naukowcy nie wątpią, że ciało zmieniło się w tzw. tłuszczowosk. Ciecz postrzegana jako pot może być jedną z 400 znanych medycynie sądowej substancji towarzyszących powolnemu rozkładowi ciała.
https://www.wprost.pl/tygodnik/128140/N ... zalni.html
Ja oglądałem film na ten temat i rzeczywiście robi wrażenie, tysiące pielgrzymów ogląda ciało.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Kamil Beniuk
Początkujący
Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 11 wrz 2018
Lokalizacja: Skierdy
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 30 times
Kontakt:

Re: Dlaczego ciała ludzi świętych w Kościele Katolickim nie podlegają rozkładowi?

Post autor: Kamil Beniuk » 2020-02-17, 23:01

Dezerter pisze: 2020-02-13, 18:22 Słabo - w buddyzmie ja znam
Ciało zmarłego 88 lat temu buddyjskiego lamy Dasha-Dorjo Itigelova zdumiewa wyznawców buddyzmu. Wierzą oni, że zwłoki są utrzymywane w dobrym stanie przez jeden z pięciu elementów związanych we wschodniej filozofii z cyklicznymi przeobrażeniami ciała. Gdy zwłoki ekshumowano w 2002 r., lama miał podobno ciepłe ręce, był spocony, a jego powieki się rozchylały. Naukowcy nie wątpią, że ciało zmieniło się w tzw. tłuszczowosk. Ciecz postrzegana jako pot może być jedną z 400 znanych medycynie sądowej substancji towarzyszących powolnemu rozkładowi ciała.
https://www.wprost.pl/tygodnik/128140/N ... zalni.html
Ja oglądałem film na ten temat i rzeczywiście robi wrażenie, tysiące pielgrzymów ogląda ciało.
Dezerterze dodarłem do 88 przypadków w KK w którym ciało nie uległo rozkładowi.
A takie przypadki się zdarzają. W KK to nie przypadek.
Ciebie na sądzie ostatecznym rozpoznam, bo będziesz miał takie ciało jak dziś, tylko bez okularków.
Oni są już w gotowości bojowej. Nas, jak pisze Augustyn w De Trinitate, aniołowie cząsteczki ciała będą zbierać po świecie.
Ja tylko pytam? http://www.youtube.com/@jatylkopytam
mgr teologii UKSW, katecheta. Pasjonat apologetyki, gitarzysta, webmaster, autor tekstów i muzyki pieśni religijnej.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dlaczego ciała ludzi świętych w Kościele Katolickim nie podlegają rozkładowi?

Post autor: Dezerter » 2020-02-18, 18:39

Kamil Beniuk pisze: 2020-02-17, 23:01
Ciebie na sądzie ostatecznym rozpoznam, bo będziesz miał takie ciało jak dziś, tylko bez okularków.
...grabisz sobie Kamilu :-q - ja będę miał ciało 20-latka B-) :-bd
A na poważniej - wspominałeś, że nie znasz, więc skoro znam, to informuję
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”