#2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
Zablokowany
apostata

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: apostata » 2020-03-25, 12:45

Andej pisze: 2020-03-25, 12:03 Jak byś chciał. Ale nie jesteś w stanie.
A mapy nie są dowodem na cokolwiek. Jak będzie mi na tym bardzo zależało, to zrobię globus Warszawy? Czy świadczyć on będzie o jej kulistości.
Wklęsłość jest drugą stroną kulistości. Dokładnie to samo można odwzorować na obu stronach powierzchni kuli.

Twoje dzieła przewyższają rozum twórcy i intelekt?
Jeśli stworzysz globus Warszawy to będziesz musiał zniekształcić odległości. Spróbuj okleić piłkę folią. Możesz to zrobić ale musisz ją rozciągnąć i będzie to widoczne.
Tak działa nauka.
Jeśli weźmiesz mapę w skali 1:500 to możesz założyć że jest płaska. Model rzeczywistości się sprawdzi. Jeśli weźmiesz mapę w skali 1:100000 i założysz że jest płaska to dwie równoległe na mapie linie w rzeczywistości nie będą równoległe. Musisz wziąć pod uwagę krzywiznę ziemi. Jeśli weźmiesz mapę układu słonecznego to musisz wziąć pod uwagę grawitacyjne zakrzywienia czasoprzestrzeni. Nauka jest mierzalna i weryfikowalna.
Ostatnio zmieniony 2020-03-25, 12:51 przez apostata, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: sądzony » 2020-03-25, 14:10

apostata pisze: 2020-03-25, 10:15 Jaki jest światopogląd Jezusa Chrystusa? W czym konkretnie starasz się na niego patrzeć? Czy Jezus Chrystus i Bóg Ojciec to ta sama osoba?

Ostatnich zdań nie zrozumiałem.
1. Światopogląd JC to Miłość. Inaczej: oddawanie siebie Innym.
2. Gdy nie wiem jak postąpić zadaję sobie pytanie: „co zrobiłby JC” i mam odpowiedź.
Później staram się (podkreślam staram się, bo to dla mnie często bardzo trudne) czynić „podobnie.
Tak patrzę na Jezusa.
3. Czy ja i moja żona to ta sama osoba? Czy ja i moja żona to małżeństwo? Nie.
Ja, moja żona i miłość to Jedno Ciało.
(hipotetycznie oczywiście, bo nie mam sakramentu małżeństwa)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

apostata

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: apostata » 2020-03-25, 14:25

sądzony pisze: 2020-03-25, 14:10 1. Światopogląd JC to Miłość. Inaczej: oddawanie siebie Innym.
2. Gdy nie wiem jak postąpić zadaję sobie pytanie: „co zrobiłby JC” i mam odpowiedź.
Później staram się (podkreślam staram się, bo to dla mnie często bardzo trudne) czynić „podobnie.
Tak patrzę na Jezusa.
3. Czy ja i moja żona to ta sama osoba? Czy ja i moja żona to małżeństwo? Nie.
Ja, moja żona i miłość to Jedno Ciało.
(hipotetycznie oczywiście, bo nie mam sakramentu małżeństwa)
Czy Jezus może się nie zgadzać z Jahwe? Czy mógł zmienić zdanie od czasu kiedy się porozumiewał z Mojżeszem?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: sądzony » 2020-03-25, 14:39

apostata pisze: 2020-03-25, 14:25
sądzony pisze: 2020-03-25, 14:10 1. Światopogląd JC to Miłość. Inaczej: oddawanie siebie Innym.
2. Gdy nie wiem jak postąpić zadaję sobie pytanie: „co zrobiłby JC” i mam odpowiedź.
Później staram się (podkreślam staram się, bo to dla mnie często bardzo trudne) czynić „podobnie.
Tak patrzę na Jezusa.
3. Czy ja i moja żona to ta sama osoba? Czy ja i moja żona to małżeństwo? Nie.
Ja, moja żona i miłość to Jedno Ciało.
(hipotetycznie oczywiście, bo nie mam sakramentu małżeństwa)
Czy Jezus może się nie zgadzać z Jahwe? Czy mógł zmienić zdanie od czasu kiedy się porozumiewał z Mojżeszem?
Co rozumiesz w słowie Jahwe?

Dodano po 12 minutach 22 sekundach:
apostata pisze: 2020-03-25, 14:25 Czy Jezus może się nie zgadzać z Jahwe? Czy mógł zmienić zdanie od czasu kiedy się porozumiewał z Mojżeszem?
Z Naszego „ziemskiego” punktu widzenia nie tylko mógł, ale to robił (i nadal robi).
Łamał prawo: uzdrawiał w szabat, stawał po stronie grzeszników, objadał się w post, wg niektórych głosił herezje, kumał się z Samarytanką.
Powątpiewał: oddal ode mnie ten kielich, czemuś mnie opuścił.

Z punktu widzenia Boga, Wszystkości i Wszechspełnienia wypełniał jedynie Bożą wolę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: Andej » 2020-03-25, 14:59

apostata pisze: 2020-03-25, 12:45... globus Warszawy to będziesz musiał zniekształcić odległości. ...
Każde odwzorowanie jest poddane zniekształceniom i przybliżeniom.
A już o mapie dynamicznej przestrzeni nawet nie myślę. Bo to s-f. Z tym, że bardziej f.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

apostata

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: apostata » 2020-03-25, 15:14

sądzony pisze: 2020-03-25, 14:39 Co rozumiesz w słowie Jahwe?

To imię Boga że strarego testamentu. Nie znasz go?
Z Naszego „ziemskiego” punktu widzenia nie tylko mógł, ale to robił (i nadal robi).
Łamał prawo: uzdrawiał w szabat, stawał po stronie grzeszników, objadał się w post, wg niektórych głosił herezje, kumał się z Samarytanką.
Powątpiewał: oddal ode mnie ten kielich, czemuś mnie opuścił.

Z punktu widzenia Boga, Wszystkości i Wszechspełnienia wypełniał jedynie Bożą wolę.
Jak ktoś wszechwiedzący i ponadczasowy może mienić zdanie?
Biblia twierdzi że Bóg nigdy mnie zmienia zdania. Nie zgadzasz się z tym?
Czy zgadzasz się z nauczaniem kościoła katolickiego ze jest jeden Bóg w trzech osobach i co to według Ciebie znaczy?
Czy Jahwe jest miłością?
Czy wierzysz w piekło?
Ostatnio zmieniony 2020-03-25, 15:42 przez apostata, łącznie zmieniany 3 razy.

Kranibus

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: Kranibus » 2020-03-25, 15:59

Kamil Beniuk pisze: 2020-02-20, 10:08 Dlaczego krytykujesz czyjąś światopogląd religijny?
Ki diabeł?
Co Ci strzeliło do głowy, że wymyślasz takie bzdury.
Mam dość problemów ze swoim światopoglądem, by zajmować się Twoim.
Więc zapomnij, dyskusji na taki temat nie będzie.
Ostatnio zmieniony 2020-03-25, 16:00 przez Kranibus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: sądzony » 2020-03-25, 16:12

apostata pisze: 2020-03-25, 15:14
sądzony pisze: 2020-03-25, 14:39 Co rozumiesz w słowie Jahwe?

To imię Boga że strarego testamentu. Nie znasz go?
Z Naszego „ziemskiego” punktu widzenia nie tylko mógł, ale to robił (i nadal robi).
Łamał prawo: uzdrawiał w szabat, stawał po stronie grzeszników, objadał się w post, wg niektórych głosił herezje, kumał się z Samarytanką.
Powątpiewał: oddal ode mnie ten kielich, czemuś mnie opuścił.

Z punktu widzenia Boga, Wszystkości i Wszechspełnienia wypełniał jedynie Bożą wolę.
Jak ktoś wszechwiedzący i ponadczasowy może mienić zdanie?
Biblia twierdzi że Bóg nigdy mnie zmienia zdania. Nie zgadzasz się z tym?
Czy zgadzasz się z nauczaniem kościoła katolickiego ze jest jeden Bóg w trzech osobach i co to według Ciebie znaczy?
Czy Jahwe jest miłością?
Czy wierzysz w piekło?
A ile ich tam jest?
Imię to pojęcie ziemskie, więc dla nas imię Boga to Jezus Chrystus Syn.
Imię opisujące Boga to cisza oddechu.

"Jak ktoś wszechwiedzący i ponadczasowy może mienić zdanie?" - nie dostrzegam żadnej zmiany zdania, chyba że w sobie.

"Biblia twierdzi że Bóg nigdy mnie zmienia zdania. Nie zgadzasz się z tym?" - Biblia nie jest człowiekiem, a zatem niczego nie twierdzi.
Zapisy są niezmienne i dlatego one zmieniają Nas.

"Czy zgadzasz się z nauczaniem kościoła katolickiego ze jest jeden Bóg w trzech osobach i co to według Ciebie znaczy?"
- ani się nie zgadzam, ani nie zaprzeczam - wierzę w To.
W bardzo nietrafny sposób już Ci to wytłumaczyłem na przykładzie mnie, żony i miłości.
Ja widzę to tak (choć to dość pokraczne) Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty to 3 od zawsze istniejące "składniki" Boga.
Tak jak ty masz ciało, duszę i ducha. Te 3 składniki czynią Cię człowiekiem.

Czy Jahwe jest miłością?
Bóg jest Miłością. Jahwe, choć bardziej pasuje mi przydomek "życie", tak Jahwe jest Miłością.

Czy wierzysz w piekło?
Nie muszę w nie wierzyć.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: Andej » 2020-03-25, 17:01

sądzony pisze: 2020-03-25, 16:12 ... Imię to pojęcie ziemskie, więc dla nas imię Boga to Jezus Chrystus Syn. ...
Mieszane uczucia mam czytając powyższe.
Dla Semitów imię to coś więcej, niż "pojęcie ziemskie". Właściwie to raczej tożsamość. Marek szerzej opisywał znaczenie imienia. W szczególności imienia Jahwe.
Szanuję to, że dla Was Bóg, to Jezus. Dla mnie nie. Wierzę w to, że Jezus jest jeną z Osób Boskich. Mój Bóg, to Trójca święta, tj. Bóg Ojciec, Syn Boże i Duch święty. Nie ograniczam istoty Boga tylko do Jezusa.

Ale oczywiście masz prawo do swojej wiary. A powyższe jest tylko votum separatum wobec użytego w cytowanym fragmencie słowa "nas".
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

apostata

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: apostata » 2020-03-25, 17:37

sądzony pisze: 2020-03-25, 16:12 A ile ich tam jest?
Imię to pojęcie ziemskie, więc dla nas imię Boga to Jezus Chrystus Syn.
Imię opisujące Boga to cisza oddechu.
Różnie naukowcy to interpretują. Jest jeszcze:
2. Elohim ale to najprawdopodobniej powinno się tłumaczyć jako bogowie. Możliwe że cześć Biblii pisała osoba wyznająca politeizm.
3. Adonai - co się raczej nie jest imieniem tylko określeniem.
Sarotestamentowy Bóg posługiwał się imieniem, dopiero później Żydzi przestali go używać a chrześcijanie to przyjęli.

Pierwotnie Żydzi nie byli monoteistami. Według Biblii inni bogowie istnieją tylko Jahwe jest najsilniejszy z nich.
sądzony pisze: 2020-03-25, 16:12 "Jak ktoś wszechwiedzący i ponadczasowy może mienić zdanie?" - nie dostrzegam żadnej zmiany zdania, chyba że w sobie.
Czytałeś Biblię? Dlaczego Jahwe zabijał i popierał ludobójstwa, gwałty, niewolnictwo?
Uważasz że Jezus postąpił by tak samo?
sądzony pisze: 2020-03-25, 16:12 "Biblia twierdzi że Bóg nigdy mnie zmienia zdania. Nie zgadzasz się z tym?" - Biblia nie jest człowiekiem, a zatem niczego nie twierdzi.
Zapisy są niezmienne i dlatego one zmieniają Nas
OK skrót myśliwy. Jeden z autorów Biblii tak twierdzi.
sądzony pisze: 2020-03-25, 16:12 "Czy zgadzasz się z nauczaniem kościoła katolickiego ze jest jeden Bóg w trzech osobach i co to według Ciebie znaczy?"
- ani się nie zgadzam, ani nie zaprzeczam - wierzę w To.
W bardzo nietrafny sposób już Ci to wytłumaczyłem na przykładzie mnie, żony i miłości.
Ja widzę to tak (choć to dość pokraczne) Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty to 3 od zawsze istniejące "składniki" Boga.
Tak jak ty masz ciało, duszę i ducha. Te 3 składniki czynią Cię człowiekiem.
Tak jak pisałem wcześniej ja widzę ogromną rozbieżność pomiędzy tym co czynił Jahwe a tym co mówił Jezus. Więc albo zmienił zdanie albo to nie jest jeden byt, albo Jezus popiera ludobójstwa.
sądzony pisze: 2020-03-25, 16:12 Czy Jahwe jest miłością?
Bóg jest Miłością. Jahwe, choć bardziej pasuje mi przydomek "życie", tak Jahwe jest Miłością.
Czy Jahwe miłował ludzi których pomógł wymordować Izraelitom?
sądzony pisze: 2020-03-25, 16:12 Czy wierzysz w piekło?
Nie muszę w nie wierzyć.
Oczywiście że nie musisz. Ja nie wierzę. Ale większość chrześcijan na podstawie nowego testamentu twierdzi że po śmierci Jezus mnie obudzi i skarze na wieczne cierpienie. Czy uważasz że to byłoby sprawiedliwe?
Ostatnio zmieniony 2020-03-25, 17:39 przez apostata, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: sądzony » 2020-03-25, 18:43

apostata pisze: 2020-03-25, 17:37
sądzony pisze: 2020-03-25, 16:12 A ile ich tam jest?
Imię to pojęcie ziemskie, więc dla nas imię Boga to Jezus Chrystus Syn.
Imię opisujące Boga to cisza oddechu.
apostata pisze: 2020-03-25, 17:37 Różnie naukowcy to interpretują. Jest jeszcze:
2. Elohim ale to najprawdopodobniej powinno się tłumaczyć jako bogowie. Możliwe że cześć Biblii pisała osoba wyznająca politeizm.
3. Adonai - co się raczej nie jest imieniem tylko określeniem.
Sarotestamentowy Bóg posługiwał się imieniem, dopiero później Żydzi przestali go używać a chrześcijanie to przyjęli.
apostata pisze: 2020-03-25, 17:37 Pierwotnie Żydzi nie byli monoteistami. Według Biblii inni bogowie istnieją tylko Jahwe jest najsilniejszy z nich.
Jak wyżej.
sądzony pisze: 2020-03-25, 16:12 "Jak ktoś wszechwiedzący i ponadczasowy może mienić zdanie?" - nie dostrzegam żadnej zmiany zdania, chyba że w sobie.
apostata pisze: 2020-03-25, 17:37 Czytałeś Biblię? Dlaczego Jahwe zabijał i popierał ludobójstwa, gwałty, niewolnictwo?
Uważasz że Jezus postąpił by tak samo?
Tak NT codzienni. ST próbowałem parę razy, ale zwykle wymiękałem na 3 księdze.
Czytałem jednak trochę o ST. I sporo słuchałem. Przyznaję nie jestem specjalistą od ST.
Mam jedynie dość ogólne pojęcie.
(a ty czytałeś, zasady Newtona, ogólną i szczególną teorię względności, o obrotach ciał niebieskich, wstęp do psychoanalizy?).

A czy Twój ojciec Cię kiedyś uderzył? czy Powiedział Ci, że jesteś nieudacznikiem? Czy musiał się za ciebie wstydzić?
Czy wyrządził Ci krzywdę? Czy nie był dla Ciebie autorytetem?
apostata pisze: 2020-03-25, 17:37 "Biblia twierdzi że Bóg nigdy mnie zmienia zdania. Nie zgadzasz się z tym?" - Biblia nie jest człowiekiem, a zatem niczego nie twierdzi.
Zapisy są niezmienne i dlatego one zmieniają Nas
apostata pisze: 2020-03-25, 17:37 OK skrót myśliwy. Jeden z autorów Biblii tak twierdzi.
Jak wyżej. Bóg nie zmienił zdania. Może nie rozumiesz.
sądzony pisze: 2020-03-25, 16:12 "Czy zgadzasz się z nauczaniem kościoła katolickiego ze jest jeden Bóg w trzech osobach i co to według Ciebie znaczy?"
- ani się nie zgadzam, ani nie zaprzeczam - wierzę w To.
W bardzo nietrafny sposób już Ci to wytłumaczyłem na przykładzie mnie, żony i miłości.
Ja widzę to tak (choć to dość pokraczne) Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty to 3 od zawsze istniejące "składniki" Boga.
Tak jak ty masz ciało, duszę i ducha. Te 3 składniki czynią Cię człowiekiem.
apostata pisze: 2020-03-25, 17:37 Tak jak pisałem wcześniej ja widzę ogromną rozbieżność pomiędzy tym co czynił Jahwe a tym co mówił Jezus. Więc albo zmienił zdanie albo to nie jest jeden byt, albo Jezus popiera ludobójstwa.
To na pewno nie jest to byt. Pierwej Wszechistnienie.
Nie popiera, a dopuszcza.
sądzony pisze: 2020-03-25, 16:12 Czy Jahwe jest miłością?
Bóg jest Miłością. Jahwe, choć bardziej pasuje mi przydomek "życie", tak Jahwe jest Miłością.
apostata pisze: 2020-03-25, 17:37 Czy Jahwe miłował ludzi których pomógł wymordować Izraelitom?
Mniemam, że czytasz zbyt dosłownie.
Są takie "przypisy" żydowskie do ST, nie pamiętam jak się nazywają.
W jednym z nich jest opowieść, że gdy lud izraelski przeszedł przez morze, a ono się zeszło
i egipcjanie zginęli (utonęli) żydzi zaczęli tańczyć. Aniołowie w niebie widząc ich radość również
poczęli się cieszyć i tańczyć. Widząc to Bóg spojrzał na nich i rzekł: "dlaczego tańczycie, gdy moje dzieci giną".
sądzony pisze: 2020-03-25, 16:12 Czy wierzysz w piekło?
Nie muszę w nie wierzyć.
apostata pisze: 2020-03-25, 17:37 Oczywiście że nie musisz. Ja nie wierzę. Ale większość chrześcijan na podstawie nowego testamentu twierdzi że po śmierci Jezus mnie obudzi i skarze na wieczne cierpienie. Czy uważasz że to byłoby sprawiedliwe?
Nie wierzę, bo poniekąd je znam.
Nie skarze Cię, a za co?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

apostata

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: apostata » 2020-03-25, 20:39

Coś Ci się cytowanie popsóło.
1. Polecam stary testament. Jest "ciekawy".
2. Więc Jezus dopuszcza że Jahwe popełnia ludobójstwa? I nie stoi to w sprzeczności z jego dobrą naturą?
3. Nie czytałem tych przypisów. Kto jest ich surowym i skąd widział co Jahwe powiedział do aniołów?
4. To miło z jego strony że nie skarze mnie na piekło. Było by mi bardzo miło umrzeć i mieć już spokój:) czym więc jest piekło? Kto tam trafi?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: sądzony » 2020-03-25, 20:50

apostata pisze: 2020-03-25, 20:39 Coś Ci się cytowanie popsóło.
1. Polecam stary testament. Jest "ciekawy".
2. Więc Jezus dopuszcza że Jahwe popełnia ludobójstwa? I nie stoi to w sprzeczności z jego dobrą naturą?
3. Nie czytałem tych przypisów. Kto jest ich surowym i skąd widział co Jahwe powiedział do aniołów?
4. To miło z jego strony że nie skarze mnie na piekło. Było by mi bardzo miło umrzeć i mieć już spokój:) czym więc jest piekło? Kto tam trafi?
1. kommt die zeit kommt der rat
2. Nie napisałem tego. Czy twoje ciało dopuszcza, że dusza chce przelecieć sąsiadkę?
3. A skąd ty wiesz? I czy wiesz, czy wierzysz?
4. Nie wiem kto tam trafi. Dla mnie piekłem jest stan, który czasem mnie dopada. Czas, w którym chcę i próbuję umrzeć.
Wtedy jest źle. Wtedy jest śmierć.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

apostata

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: apostata » 2020-03-25, 22:39

2. Nie ma dowodów na istnienie duszy. Są za to dowody że to kim jesteśmy zależy od fizycznych właściwości naszego mózgu. Moje ciało i umysł są jednym choć umysł nie jest świadomy wszystkiego co dzieje się z ciałem. Jak to się ma do Trójcy Świętej?
3. Ja nie wiem. Ty przywałałeś historię z nieba i nawet nie podałeś źródła.
4. Wszystko co spotka Cię na ziemi jest przejściowe. Jeśli masz problemy to poszukaj fachowej (świeckiej) pomocy.
Warto żyć i korzystać z życia. Ale śmierć moim zdaniem nie jest niczym złym. Po prostu nas nie będzie tak samo jak nas nie było przez miliony lat wrześniej. Za to piekło było by czymś złym. Moim zdaniem nawet najwięksi zbrodniarze nie zasłużyli na wieczne męki w piekle.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: #2 - Pytania do ateistów. - Światopogląd

Post autor: sądzony » 2020-03-25, 22:48

apostata pisze: 2020-03-25, 22:39 2. Nie ma dowodów na istnienie duszy. Są za to dowody że to kim jesteśmy zależy od fizycznych właściwości naszego mózgu. Moje ciało i umysł są jednym choć umysł nie jest świadomy wszystkiego co dzieje się z ciałem. Jak to się ma do Trójcy Świętej?
3. Ja nie wiem. Ty przywałałeś historię z nieba i nawet nie podałeś źródła.
4. Wszystko co spotka Cię na ziemi jest przejściowe. Jeśli masz problemy to poszukaj fachowej (świeckiej) pomocy.
Warto żyć i korzystać z życia. Ale śmierć moim zdaniem nie jest niczym złym. Po prostu nas nie będzie tak samo jak nas nie było przez miliony lat wrześniej. Za to piekło było by czymś złym. Moim zdaniem nawet najwięksi zbrodniarze nie zasłużyli na wieczne męki w piekle.
2. Dla Ciebie nie ma i dla Ciebie są. Ma się. Jeśli tego nie widzisz cóż mogę zrobić.
Ty chcesz widzieć rozbieżności ja całość. Akceptuję Cię. Wierzę, że kiedyś się zejdziemy.
3. Zgadza się. W kwestii wiary źródło nie ma znaczenia. (źródłem jest arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś).
4. Znalazłem fachowa pomoc. To Jezus Chrystus.

Jak uważasz. Możesz nawet czcić śmierć. Szanuję Twoje zdanie. Choć wolałbym byś żył.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Zablokowany

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”