Nauczanie Krzysiekniepiekło

Zablokowany
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Andej » 2018-01-23, 15:53

A Krzyś siedzi i się śmieje,
a świstak ...
Może by ta wrócić do adremu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jakub2

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Jakub2 » 2018-01-23, 16:13

Andej pisze: 2018-01-23, 15:53 A Krzyś siedzi i się śmieje,
a świstak ...
Może by ta wrócić do adremu?
Nie boj zaby, Krzysiu teraz wykozystuje to zamieszanie jako przerwe do obmyslania nowego tematu. :-)

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-23, 19:20

Ez 34
17 Do was zaś, owce moje, tak mówi Pan Bóg: Oto Ja osądzę poszczególne owce, barany i kozły4. 18 Czyż to wam może mało, że spasacie najlepsze pastwisko, by resztę swego pastwiska zdeptać swoimi stopami, że pijecie czystą wodę, by resztę zmącić stopami? 19 A owce moje muszą spasać to, co wy zdeptaliście waszymi stopami, i pić to, coście zmącili waszymi stopami. 20 Dlatego Pan Bóg tak mówi do nich: Oto Ja sam będę prowadził sąd pomiędzy owcą tłustą a owcą chudą. 21 Ponieważ wszystkie zwierzęta słabe odpychaliście bokiem i plecami i popychaliście je swoimi rogami, tak że je przepędzaliście, 22 dlatego chcę pomóc moim owcom, by już więcej nie stawały się łupem; osądzę poszczególne owce.
Do tego proroctwa nie chcecie się odnieść?

Tutaj jest opisany dzisiejszy stan Kościoła. Zdeptane pastwisko i zmącona woda. Wielka ilość przepędzonych owiec wydanych na pastwę wilków. Bóg się upomniał o swoje owce. Sam będzie pasł. Skończyły się czasy królów. Skończyły się czasy pasterzy, którzy sami siebie pasą. Zadeptują pastwieko i mącą wodę. Bóg sam nas będzie pasł na zielonym pastwisku i da nam pić ze zdroju Życia.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-23, 19:39

Badacze Boskości, Badacze świętości.

Żydzi nie potrafili uwierzyć, że Jezus jest Bogiem. Badali jego Boskość przybijając Go do krzyża.
Do ukrzyżowanego mówili - jeżeli jesteś Bogiem, zejdź z krzyża, a wtedy Ci uwierzymy.
Nie zszedł i nie uwierzyli. Nie dał im żadnego dowodu, że jest Bogiem. Zbłądzili, zabili niewinnego.
Dzisiejsi badacze nauczeni doświadczeniem tamtych, zmienili tylko kryteria oceny, czy badany jest święty, czy nie.
Jak zejdzie z krzyża, to nie święty, a jak nie zejdzie, to święty. To kto ma orzekać o świętości? Sadysta, który bada świętość, a który ze świętością nie ma nic wspólnego? To kto takim sadystom podpowiada, czy święty, czy nie? Tacy nie znają miłości i nie znają Boga. O świętości może zaświadczyć tylko Bóg. Człowiek nie powinien ogłaszać nikogo świętym. Mamy prawo jedynie wierzyć w świętość. Mamy prawo szukać śladów świętości. Naśladować dobre czyny tych, którzy swoim życiem świadczyli o Bogu. Mamy prawo wierzyć w świętość swoich bliskich i naśladować ich dobre czyny.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Andej » 2018-01-23, 20:14

Krzysiekniepieklo pisze: 2018-01-23, 19:20 Ez 34
19 A owce moje muszą spasać to, co wy zdeptaliście waszymi stopami, i pić to, coście zmącili waszymi stopami.
Jak rozumiem, to samokrytyka.

Czemu depczesz wszystko? Dlaczego depczesz wartości? Dlaczego przeciwstawiasz się Bogu nienawidząc ludzi.

Jezus na krzyżu, a także biczowany i opluwany, przebaczył sadystom. Cierpiał za nich o oddał życie za nich. Za Ciebie też. Dlaczego odwdzięczasz się Mu nienawiścią i pogardą dla tych, których umiłował?

Szatan rzeczywiście jest perwersyjny, skoro dla fałszywego tropu nakazuje Ci świętokradczo przystępować do Stołu Pańskiego. Skoro nakazuje Ci częste spowiedzi, abyś ich trakcie zwodził kapłanów.

Jest mi bardzo przykro. Wierzyłem w Twoje dobre intencje. Ale teraz pokazałeś rogi. Myślałem, że szatan jest inteligentniejszy.
Może i jest, ale narzędzie - niekoniecznie. Zawiodłem się na Tobie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-23, 20:43

Andej pisze: 2018-01-23, 20:14
Krzysiekniepieklo pisze: 2018-01-23, 19:20 Ez 34
19 A owce moje muszą spasać to, co wy zdeptaliście waszymi stopami, i pić to, coście zmącili waszymi stopami.
Jak rozumiem, to samokrytyka.
A czy ja jestem pasterzem? Tam stoi o pasterzach, a nie o jakimś drapieżnym wilku, za którego mnie macie.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-23, 20:48

Żądam od Was zwrotu mojej własności intelektualnej.
Cztery moje wątki zniknęły. Nie wiem jak na Waszym forum ale w polskim prawie własność intelektualna jest chroniona.
Nie można czyjejś własności intelektualnej ot tak unicestwić. Co Wam nie pasuje, to powinniście wrzucać do kosza, aby każdy mógł swoją własność odzyskać.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-23, 21:05

Andej pisze: 2018-01-23, 20:14
Krzysiekniepieklo pisze: 2018-01-23, 19:20 Ez 34
19 A owce moje muszą spasać to, co wy zdeptaliście waszymi stopami, i pić to, coście zmącili waszymi stopami.
Jak rozumiem, to samokrytyka.

Czemu depczesz wszystko? Dlaczego depczesz wartości? Dlaczego przeciwstawiasz się Bogu nienawidząc ludzi.

Jezus na krzyżu, a także biczowany i opluwany, przebaczył sadystom. Cierpiał za nich o oddał życie za nich. Za Ciebie też. Dlaczego odwdzięczasz się Mu nienawiścią i pogardą dla tych, których umiłował?

Szatan rzeczywiście jest perwersyjny, skoro dla fałszywego tropu nakazuje Ci świętokradczo przystępować do Stołu Pańskiego. Skoro nakazuje Ci częste spowiedzi, abyś ich trakcie zwodził kapłanów.

Jest mi bardzo przykro. Wierzyłem w Twoje dobre intencje. Ale teraz pokazałeś rogi. Myślałem, że szatan jest inteligentniejszy.
Może i jest, ale narzędzie - niekoniecznie. Zawiodłem się na Tobie.

Powiedz mi Andej - czy to ja Was prześladuję, czy to Wy mnie prześladujecie?

Co do twojego osądu to Ci zacytuję:
21 Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!7; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka8, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego
Czy to ja Was nienawidzę? Czy może to Wy pałacie do mnie nienawiścią?
Uczyniliście ze mnie nauczyciela, a teraz chcecie mnie zlikwidować.

Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-23, 21:28

Chyba ci się coś pokićkało Krzysiu. Nikt ciebie nie nienawidzi. Krtyka tego co piszesz nie o nacza nienawiści tylko niezgadzanie się z twoimi teoriami.
Nie wypowiadam się za innych, ale wątpię aby ktoś chciał swoje serce zaśmiecać nienawiścią do drugiego człowieka, tym bardziej człowieka który potrzebuje pomocy specjalisty. Ja bynajmniej nie chcę żywić do nikogo nienawiści. Jesteś człowiekiem, tak samo jak ja, jesteś omylny tak samo jak ja, jesteś dzieckiem Boga tak samo jak ja. Nie mam powodu do nienawiści wobec ciebie. Nie ma też z mojej strony jakieś chęci wywalenia ciebie. Ale nie można też akceptować twoich błędnych teorii, które są sprzeczne z nauką Kościoła- a to zupełnie inna sprawa niż nienawiść.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-23, 21:31

Jak to według Was jest? Czy to prawda boi się kłamstwa? Czy też kłamstwo boi się prawdy? Prawda, to jest światłość, a kłamstwo, to jest mrok. Światłość ma się bać mroku? Prawda obnaża kłamstwo. Prawda kłamstwa nie musi się bać.
To kłamstwo boi się prawdy i chce prawdę zamordować, unicestwić.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-23, 21:36

Abraham45 pisze: 2018-01-23, 21:28 Chyba ci się coś pokićkało Krzysiu. Nikt ciebie nie nienawidzi. Krtyka tego co piszesz nie o nacza nienawiści tylko niezgadzanie się z twoimi teoriami.
Nie wypowiadam się za innych, ale wątpię aby ktoś chciał swoje serce zaśmiecać nienawiścią do drugiego człowieka, tym bardziej człowieka który potrzebuje pomocy specjalisty. Ja bynajmniej nie chcę żywić do nikogo nienawiści. Jesteś człowiekiem, tak samo jak ja, jesteś omylny tak samo jak ja, jesteś dzieckiem Boga tak samo jak ja. Nie mam powodu do nienawiści wobec ciebie. Nie ma też z mojej strony jakieś chęci wywalenia ciebie. Ale nie można też akceptować twoich błędnych teorii, które są sprzeczne z nauką Kościoła- a to zupełnie inna sprawa niż nienawiść.
Ja Ci nawet wierzę. Może wiesz, dlaczego zniknęły te cztery wątki?
Ja to widzę właśnie jako mordowanie Prawdy. Przecież prawda kłamstwa się nie boi i kłamstwa mordować nie musi, tylko kłamstwo obnaża.

Jakub2

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Jakub2 » 2018-01-23, 21:37

Krzysiekniepieklo pisze: 2018-01-23, 20:48 Żądam od Was zwrotu mojej własności intelektualnej.
Cztery moje wątki zniknęły. Nie wiem jak na Waszym forum ale w polskim prawie własność intelektualna jest chroniona.
Nie można czyjejś własności intelektualnej ot tak unicestwić. Co Wam nie pasuje, to powinniście wrzucać do kosza, aby każdy mógł swoją własność odzyskać.
A ja caly czas myslalem ze jak sie cos tworzy, to mozna to odtworzyc, zwlaszcza wlasnosc intelektualna, bo ona powstaje w glowie.
No chyba ze ktos ma straszna skleroze i nie pamieta co zrobil-napisal, ale wtedy robi sie kopie tego co wazne, by nie zginelo.
Krzysiu, jesli rozwiesisz ulotki na slupach, to kazdy kto zerwie ulotke kradnie twoja wlasnosc intelektualna?

Z drugiej strony, to jesli twierdzisz ze to bylo od Boga, to z pewnoscia nie bylo to twoja wlasnoscia intelektualna.
Jesli natomiast twierdzisz ze byla to twoja wlasnoosc intelektualna, to znaczy ze nie pochodzila od Boga.

Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-23, 21:41

Tylko co to ma wspólnego z tobą, z twoimi wypowiedziami? Uważasz że jesteś tą prawdą która ma obnażać nas czyli kłamstwa? To byłoby raczej sprzeczne z prawdą, bo ty nie piszesz prawdy tylko własne teorie a my nie kłamiemy bo nie mamy ku temu powodu by kłamać. Tak więc Krzysiu - coś ci te tłumaczenia nie wychodzą a ty czynisz z nas kłamców bezpodstawnie - tak chyba to wynika z tego co piszesz. Przynajmniej tak odczytuję z tego co piszesz i co nam zarzucasz.

Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-23, 21:50

Krzysiekniepieklo pisze: 2018-01-23, 21:36
Abraham45 pisze: 2018-01-23, 21:28 Chyba ci się coś pokićkało Krzysiu. Nikt ciebie nie nienawidzi. Krtyka tego co piszesz nie o nacza nienawiści tylko niezgadzanie się z twoimi teoriami.
Nie wypowiadam się za innych, ale wątpię aby ktoś chciał swoje serce zaśmiecać nienawiścią do drugiego człowieka, tym bardziej człowieka który potrzebuje pomocy specjalisty. Ja bynajmniej nie chcę żywić do nikogo nienawiści. Jesteś człowiekiem, tak samo jak ja, jesteś omylny tak samo jak ja, jesteś dzieckiem Boga tak samo jak ja. Nie mam powodu do nienawiści wobec ciebie. Nie ma też z mojej strony jakieś chęci wywalenia ciebie. Ale nie można też akceptować twoich błędnych teorii, które są sprzeczne z nauką Kościoła- a to zupełnie inna sprawa niż nienawiść.
Ja Ci nawet wierzę. Może wiesz, dlaczego zniknęły te cztery wątki?
Ja to widzę właśnie jako mordowanie Prawdy. Przecież prawda kłamstwa się nie boi i kłamstwa mordować nie musi, tylko kłamstwo obnaża.
Posłuchaj Krzysiu
Co do wątków to ja nie wiem co gdzie się podziewa bo nie jestem moderatorem czy adminem. To obsługa decyduje o takich sprawach.
Co do twoich wypowiedzi - sam sens słów może jest do przyjęcia, ale nie można tego odnieść do twoich wypowiedzi, do twoich teorii i dlatego jeśli obsługa i inni widzą zastrzeżenia to działają, aby nie były szerzone jakieś teorie sprzeczne z nauką Kościoła. Wielu katolików opiera się właśnie na niej oraz na Biblii. Jeśli się widzi zastrzeżenia to oczywistym jest, że musi być jakaś reakcja.Niestety negatywna dla ciebie. Jak zmienisz swoje wypowiedzi i zaczniesz się opierać na nauce Kościoła to raczej nikt nie będzie negował twoich wypowiedzi. Ale to co od długiego czasu próbuję ci przekazać, jakoś ciebie zmotywować to pójście do specjalisty. Cóż, nie jest to tylko moje zdanie, ale też i innych - taki mam obraz z wypowiedzi innych.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-23, 21:55

Może nie powinienem Was wrzucać do jednego worka, tylko że wszyscy występujecie przeciwko mnie tworząc jeden front.
Dywagacje o prawdzie i kłamstwie dotyczą tego, że zniknęły moje cztery wątki.
To właśnie jest mordowanie prawdy, bo kłamstwo się obnaża a nie morduje.

Zablokowany

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”