Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Biserica Dumnezeu

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-03-21, 17:31

Troche mnie to dziwiw, i nie dziwi.
Mamy wieksza wiedze o mikrobiologicznym swiecie, niz 100 lat temu. Dlatego z nie ( czyli tej wiedzy ) korzystamy.
Ale - jakis brakzaufanie w tym wszystkim, jakas bojazliwosc.
A przeciez Eucharystia jest uzdrowieniem.

Ps: prywatnie jestem bardzo zawiedziony.
Ale wszystko w reku Boga. Ufam Bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-03-26, 23:16

Skandal! Na Jasnej Górze uprawiają politykę.
albo
Zabronić ..., Rozdzielić ...

Czekam na takie tytuły. Czekam niestety, cały czas nadzieje mając, że się nie pojawią. Ale pojawiły się zdjęcia i wieści, że prezydent był w kaplicy Matki Bożej. Corpus delicti, że Kościół miesza się do polityki. Gdy się nie mieszał, to by prezydenta nie wpuścili do środka.
Skandal tym większy, bo prezydent łamie prawo. Maks. 5 osób. A prezydent wraz z ministrem. Na zdjęciach widać czterech. Piąty robił zdjęcia. A gdzie ochrona? Na zewnątrz, przy drzwiach? Przy każdych? Tych wewnętrznych też?
Jaja sobie robię, ale czemu nie, skoro posłowie, wybrańcy narodu, robią sobie takowe. Cyrk na Wiejskiej. Katarzyna Piekara z rozwijana miarką sprawdza odległość do najbliższego posła. Inni robią selfie. I to gromadnie, niemal w ścisku i uścisku. Gimbaza poselska w goglach.

Oczywiście. bez chamstwa, też nie mogło się obejść. Witold Zembaczyński pytał: Gdzie jest mały tchórz z Żoliborza, czy sam siebie chroni, a Polaków w maju do urn popycha?

A co w dyskusji? Dla większości opozycyjnej najważniejsza kasa. Nie zdrowie, nie bezpieczeństwo, ale kasa. Nie czekać na projekt rządowy, tylko wyrywać kasę dla swoich. Dramatyzować w swoich partykularnych interesach.

A w sferze wirtualnej PSL popularyzuje wypowiedź Kidawy (grafika poniżej).


Obrazek

Dodano po 30 minutach 43 sekundach:
Kochani, napisałem, że posłowie robią sobie jaja. Ale teraz przeczytałem w Interii https://fakty.interia.pl/polska/news-sp ... Id,4404621 coś, co się już w pale nie mieści. Strusie jaja przy tym, są niedostrzegalnie małe.

Dwie lewicowe opcje wzięły się za łby. Lewicowa Lewica i lewicowa Platforma z domieszką quasiprawicy (Konfederacja Obywatelska). Warto przeczytać i się pośmiać, choć śmiech to przez łzy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Antagonista

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Antagonista » 2020-03-27, 03:44

Andej stosujesz jakąś dziwną logikę. Obecnie widzimy raczej sojusz PiS z partią RAZEM. Mnie on osobiście nie dziwi, ale jak mniemam, po tym co piszesz, dla Ciebie prawicowiec rózni się od socjalisty tym, że chodzi do kościoła.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-03-27, 08:23

Wiem, że słowa socjalizm i specjalność są bardzo podobne.
Ale tu nic nie było na temat systemu politycznego. A państwo socjalne nie jest tożsame z państwem socjalistycznym.
Chodzenie do kościoła? Jakie ma znaczenie dla życia politycznego? Kim są lewicowcy, nie tyle chodzący do kościoła, ale wierzący (mimo sprzeczności miedzy światopoglądem lewicowym a religią)?
Wspaniale, że widzisz sojusz. Sojusze są budujące. Przytoczysz jakąś deklarację?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Antagonista

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Antagonista » 2020-03-27, 12:11

Chodzenie do kościoła musi mieć znaczenie, ponieważ PiS świetnie dogaduje się z RAZEM (podwyżki podatków, aborcjonistka w sejmowej komisji, czy obecnie stosowanie środków stanu nadzwyczajnego bez wprowadzania stanu nadzwyczajnego, byle tylko nie ruszyć wyborów) a nie widziałem żebyś narzekał i nazywał ich pseudoprawicą. Deklaracje mogą być szkodliwe, a tak mimo wspólnego głosowania można się ze wszystkiego wycofać. Wspomniałem o gospodarce, ponieważ w porównaniu ze stanem obecnym rządy ludowca i członka PZPR Leszka Millera to rozkwit kapitalizmu.
Żeby nie być "totalsem", tyle, że w "oblężonej twierdzy" - bo taką polaryzację też często stosujesz - potrafisz, nie ironicznie, wymienić rzecz, która nie podoba Ci się w rządach PiS? Ja dla odmiany napiszę co mi się podoba.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-03-27, 18:31

Chodzenie do kościoła musi mieć znaczenie - powinno. Jedna, często obserwuję, że nie ma. Nie wiem, po co tam chodzą.

PiS świetnie dogaduje się z RAZEM - w jakichś sprawach, zapewne tak. Ale nie zauważyłem, aby w sprawie aborcji. Albo wprowadzania środków zastrzeżonych dla stanu wyjątkowego , skoro może stosować środki możliwe do wprowadzania w stanie epidemii.

byle tylko nie ruszyć wyborów - nie wierzę w to, że wybory nie zostaną przełożone.

nie widziałem żebyś narzekał i nazywał ich pseudoprawicą - a kogo nie nazywałem pseudoprawicą? Lewicowo-prawicowo-centrowy PIS? PIS z pewnoscią nie jest lewicą, ani prawica. RAZEM miałbym nazywać pseudoprawicą? Na jakiej podstawie? Lewicowe PO? A może Lewicę? W Polsce nie ma partii prawicowych. Są partie, które same sobie przypinają taki szyld, jednak bezpodstawnie. Poza tym, nie ma miejsce na lewicę i prawicę. Teraz są partie propolskie i antypolskie.

Deklaracje mogą być szkodliwe, a tak mimo wspólnego głosowania można się ze wszystkiego wycofać. - dlatego jeden ruch w tym samym kierunku, nie oznacza, że dąży sie do tego samego celu.

ludowca i członka PZPR Leszka Millera - A to by sie Kosiniak wkurzył, gdy to przeczytał. Nie przypominam sobie, aby Miller był kiedykolwiek ludowcem

rządy ... Millera to rozkwit kapitalizmu - To kontynuacja tradycji. Pezetperowski kapitalizm państwowy został zastąpiony kapitalizmem nomenklaturowym. SLD to najbardziej kapitalistyczna partia. Co nie znaczy, że prawicowa. Właśnie to jest obraz typowej współczesnej lewicy. Przynajmniej w wydaniu europejskim i amerykańskim.

potrafisz, ... wymienić rzecz, która nie podoba Ci się w rządach PiS? - Niestety, tak. Ale tego staram się nie czynić. Aby nie szkodzić. Przynajmniej dopóki nie ujrzę alternatywy.

Dziś usiłowałem sobie wyobrazić pandemię w Polsce, gdyby wciąż, od 2007, nieprzerwanie rządziła ekipa spadkobierców Tuska. Horror. Thriller. Apokalipsa. Przebilibyśmy statystyką Italczyków. Ale mielibyśmy ciepłą wodę w kranie (do czasu zaprzestania pracy przez wodociągi, energetykę). I tak jak ok. 10 lat temu rząd ogłosiłby sukces, że zaoszczędził kupę kasy nie kupując szczepionek ani środków ograniczających rozwój pandemii.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Antagonista

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Antagonista » 2020-03-27, 23:10

@Andej Dzięki, sporo wyjaśniłeś. Myślałem, że kwalifikujesz PiS do prawicy. Cieszy mnie, że widzisz wady. Tylko przez to, że o nich nie wspominasz miałem Twój skrzywiony obraz. Trochę się obawiam ile, Twoim zdaniem, jest tych propolskich partii. No i mój błąd, faktycznie Miller nigdy ludowcem nie był. Nie wiem skąd to wziąłem.
Osobiście do państwa socjalnego opartego na korporacyjnych podstawach ani do  dystrybucjonizmu Chestertona nie mam zastrzeżeń. Rerum novarum lektura obowiązkowa.
Możemy przenieść rozmowę na wiadomości prywatne? Mam jeszcze kilka pytań, bez złośliwości. Oczywiście jeśli masz czas i chęci.
Ostatnio zmieniony 2020-03-27, 23:11 przez Antagonista, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-03-28, 06:45

OK, ale wydaje mi się, że się rozczarujesz. Bo, zapewne, nieco inaczej widzimy dobro Polski i Polaków.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kranibus

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Kranibus » 2020-03-28, 08:24

Myślę, że tych, którzy kochają Boga, ale nie chcą go słuchać, czeka długi Czyściec.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-04-01, 20:13

Obserwuję falę rosnącą. I to stale. Falę HIPOKRYZJI. Dotyczy to większości totalsów. Ale celebryci prym wiodą.
Aktor, syn aktora. Zaciekły antypisowiec, syn zaciekłego antypisowca. Wróg Kościoła, syn wroga Kościoła.

Otóż aktor (na zdjęciu) ogłosił, że myśli i że nie hejtuje. Szczyt hipokryzji. Jeden z najbardziej hejtujących celebrytów myśli, że nie hejtuje. Albo myśli, że myśli. Trudno uznać go za osobę bezmyślną. Sądzę, ze to przykład ślepej nienawiści. Może jeszcze nie doścignął w tym Wałęsy, którego przed nienawiścią nie powstrzymuje wpięta w klapę Matka Boska.

Otóż wspomniany aktor nagrał filmik na temat obecnego prezydenta i puścił do sieci. W sposób chamski wyraża się o Andrzej Dudzie. Pełen pogardy i nienawiści zachowuje się jak prymityw. Uważam, że tę tabliczkę (#myślęniehejtuję), z którą pozował do fotek powinien zmienić na następującą:

Obrazek
Jeśli chcecie, możecie znaleźć w sieci zarówno oryginalną fotkę, jak też promowany przez antypolskie media filmik. Ale uważam, że kulturalny człowiek nie powinien oglądać rynsztoka. Niech babrają się w nim celebranci. A zwłaszcza Stuhry.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-04-03, 19:11

Andej pisze: 2020-04-01, 20:13 Obserwuję falę rosnącą. I to stale. Falę HIPOKRYZJI. Dotyczy to większości totalsów. Ale celebryci prym wiodą.
Aktor, syn aktora. Zaciekły antypisowiec, syn zaciekłego antypisowca. Wróg Kościoła, syn wroga Kościoła.

Otóż aktor (na zdjęciu) ogłosił, że myśli i że nie hejtuje. Szczyt hipokryzji. Jeden z najbardziej hejtujących celebrytów myśli, że nie hejtuje. Albo myśli, że myśli. Trudno uznać go za osobę bezmyślną. Sądzę, ze to przykład ślepej nienawiści. Może jeszcze nie doścignął w tym Wałęsy, którego przed nienawiścią nie powstrzymuje wpięta w klapę Matka Boska.

Otóż wspomniany aktor nagrał filmik na temat obecnego prezydenta i puścił do sieci. W sposób chamski wyraża się o Andrzej Dudzie. Pełen pogardy i nienawiści zachowuje się jak prymityw. Uważam, że tę tabliczkę (#myślęniehejtuję), z którą pozował do fotek powinien zmienić na następującą:

Obrazek
Jeśli chcecie, możecie znaleźć w sieci zarówno oryginalną fotkę, jak też promowany przez antypolskie media filmik. Ale uważam, że kulturalny człowiek nie powinien oglądać rynsztoka. Niech babrają się w nim celebranci. A zwłaszcza Stuhry.
Myślałem, że "miłość" nie tyka się polityki.
"oddajcie cesarzowi co cerarskie, Bogu co Boskie".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-04-03, 19:20

W obecnej polityce liczą się emocje i uczucia. Miłość i nienawiść. Rozumem kierują się wyjątki. Ale i oni, gdy cos przedstawiają, odwołują się do emocji. Miłość lub nienawiść. Czasem obojętność.

Zna kilka osób obojętnych. Tek deklarują. Ale nie potrafią powiedzieć zdania na temat Kaczyńskiego czy Dudy, aby nie użyć epitetów. Oprócz tego znam osobę, która używa ich także do pozostałych polityków nie czyniąc wyjątków. Emocje rządzą.

A dziś? Gowin. I jaka reakcja? Totalna. Totalsi za wszelką cenę dążą do destabilizacji państwa. Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego doprowadzi do bankructwa państwa. W ten sposób chcą zmieść PIS. I to na zawsze. I doprowadzić do tego, że Niemcy spłacą nasze długi w zamian za wasalizację. A może nawet landyzację.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-04-03, 19:40

Na szczęści jestem totalnie poza.
Od czerwca nie oglądam TV, nie słucham radia, nie czytam gazet oraz informacji w sieci.
Polityka to dla mnie jedno wielkie G. i nie ważne po jakiej jesteś stronie.
Nigdy w życiu nie głosowałem i jestem z tego dumny.
Polityka to wojna, wojna to zabijanie, zabijanie to zło.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-04-03, 19:49

Walec jednakowo wyrównuje, tych co za, tych co przeciw i tych, którzy udają, że walca nie ma.

Wpada marynarz: Panie kapitanie, statek tonie!
- Nie zawracaj głowy!
Po chwili bosman: Panie kapitanie, statek tonie!
- Dopilnowałeś wachty? Zajmij się robotą!
Wpada oficer: Panie kapitanie, statek tonie!
A kapitan: bul, bul, bul ...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-04-03, 19:52

Andej pisze: 2020-04-03, 19:49 Walec jednakowo wyrównuje, tych co za, tych co przeciw i tych, którzy udają, że walca nie ma.

Wpada marynarz: Panie kapitanie, statek tonie!
- Nie zawracaj głowy!
Po chwili bosman: Panie kapitanie, statek tonie!
- Dopilnowałeś wachty? Zajmij się robotą!
Wpada oficer: Panie kapitanie, statek tonie!
A kapitan: bul, bul, bul ...
Widzę to nieco inaczej.
Ja chyba nie płynę na tym statku.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ