Kwestia kary Bożej

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
BlackFox

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: BlackFox » 2020-03-15, 16:05

Magnolia: Do szkół katolockich oczywiście. A gdzie Ty chodziłaś?

Magnolia

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: Magnolia » 2020-03-15, 16:13

Ja zwykłe szkoły zaliczyłam , no czekam na te cytaty.

Magnolia

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: Magnolia » 2020-04-14, 21:07

Kwestia kary bożej kontra vel obraz Boga:

https://deon.pl/kosciol/dariusz-piorkow ... aza,811560
Ostatnio zmieniony 2020-04-14, 21:08 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: Andej » 2020-04-14, 21:22

BlackFox pisze: 2020-03-15, 14:03 ... Biblia wyraźnie pisze, że to z woli bożej jesteśmy grzesznikami ...
Czy możesz sprecyzować? Gdzie Biblia tak "pisze"? Zaskoczyłeś mnie, albowiem, nie przypominam sobie żadnego fragmentu, w którym wyrażona jest teza, że grzeszymy z woli bożej. Czy masz na myśli Biblię zgodną z kanonem katolickim?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: Aga1986 » 2020-04-24, 22:59

Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza a za zło karze.
Tak mówi jedna z głównych prawd wiary. Bóg w pewnych wypadkach dopuszcza na nas cierpienie po to żebyśmy się otrząsnęli i zmienili swoje postępowanie. Oczywiście Bóg jest miłością i jest Boże Miłosierdzie ale jest też sprawiedliwym Bogiem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-04-25, 14:51

Aga1986 pisze: 2020-04-24, 22:59 Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza a za zło karze.
Tak mówi jedna z głównych prawd wiary. Bóg w pewnych wypadkach dopuszcza na nas cierpienie po to żebyśmy się otrząsnęli i zmienili swoje postępowanie. Oczywiście Bóg jest miłością i jest Boże Miłosierdzie ale jest też sprawiedliwym Bogiem.
Zgadzam się z Tobą, choć myślę, że Miłość i SPrawiedliwość nie są dwoma aspektami u Boga; Sprawiedliwość wynika z Miłości.
Natomiast co do tych "głównych prawd wiary" to bardzo nieszczęśliwa lista i jest dziś bardzo krytykowana i - chyba słusznie - odrzucona.

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: Aga1986 » 2020-04-25, 19:17

Nie rozumiem dlaczego odrzucona. Przecież sprzeciwianie się którejś z nich jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu: "Uznanej prawdzie chrześcijańskiej się sprzeciwiać".

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-04-25, 19:53

No właśnie nie wiadomo kto wymyślił że to są "główne prawdy wiary". Ktos tak wymyślił i zostało.
"

Magnolia

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: Magnolia » 2020-04-25, 20:48

A nie znalazłeś Marku w żadnych źródłach kto to wymyślił?

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: Aga1986 » 2020-04-25, 22:01

Marku to są dogmaty wiary chrześcijańskiej których nie należy podważać. Nawet Pan Jezus przekazał to w orędziach do Heleny.

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
przesłania dla Heleny:
Autor pisze żeby rozpowszechniać to orędzie ale nie wolno nic samemu zmieniać w nim,dodawać,ujmować itp.
Zobacz wypowiedź z 10 kwietnia bieżącego roku.

(...)
Ostatnio zmieniony 2020-04-26, 11:19 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-04-25, 22:26

Aga1986 pisze: 2020-04-25, 22:01 Marku to są dogmaty wiary chrześcijańskiej których nie należy podważać.
O to chodzi że nie do końca. A na pewno nie jest to 6 najważniejszych prawd.
Nawet Pan Jezus przekazał to w orędziach do Heleny.
Nie znam tych orędzi. Ale żadne objawienia prywatne nie mogą stanowić, co jest dogmatem.
Czy widziałaś te 6 prawd w oficjalnym Katechiźmie Kościoła Katolickiego?
Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
przesłania dla Heleny:
Autor pisze żeby rozpowszechniać to orędzie ale nie wolno nic samemu zmieniać w nim,dodawać,ujmować itp.
Zobacz wypowiedź z 10 kwietnia bieżącego roku.
Co to za objawienia? Jaki jest stan uznania ich przez Kosciół?
Ostatnio zmieniony 2020-04-26, 11:20 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: Aga1986 » 2020-04-25, 23:14

Pamiętam że uczyłam się tych prawd wiary i do komunii i do bierzmowania więc pewnie są one częścią katechizmu Kościoła Katolickiego. Jeśli chodzi o orędzia to są one prywatne i cały czas są aktualizowane i co jakiś czas publikowane na tej stronie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-04-25, 23:20

Aga1986 pisze: 2020-04-25, 23:14 Pamiętam że uczyłam się tych prawd wiary i do komunii i do bierzmowania więc pewnie są one częścią katechizmu Kościoła Katolickiego.
Zatem proszę - tu http://ptm.rel.pl/files/pdf-rozne/katec ... ckiego.pdf jest Katechizm w wersji pdf. Przeszukuje się Ctrl+F[/quote]
Jeśli chodzi o orędzia to są one prywatne i cały czas są aktualizowane i co jakiś czas publikowane na tej stronie.
I nie uznane przez Kosciół. Do tego - po pobieżnym przejrzeniu - wyglądają na mocno wątpliwe.

Magnolia

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: Magnolia » 2020-04-25, 23:41

Też poświęciłam dłuższą chwilę i poczytałam sporo z tych objawień... wzbudziły moje wątpliwości pod wieloma względami.
Za dużo polityki to główny zarzut. Jezus nie jest zainteresowany polityką, co dawał jasno do zrozumienia w Biblii i nie spełnił politycznych pragnień Izraelitów o wybawieniu. Zbawienie jakie mamy w Jezusie i cała Ewangelia świadczy o tym, że o zupełnie inne Królestwo chodzi Bogu niz ludzie myśleli.

Kolejny zarzut. Jezus, którego słowa sa tam zapisywane, nie jest tą samą Osobą Jezusa jaka jest ukazana w Dzienniczku Faustyny, a więc zatwierdzonych objawieniach przez Kościół.

Kolejny zarzut. Mam uwierzyc w to, ze Jezus chce nas (Polaków) uchronić od klęsk, pandemii i robi to w tak krótkim czasie, że nawet nie dociera to do każdego (do dziś nie słyszałam o takich objawieniach, a trwają od kilku lat). Czas zbyt krótki aby nawet Kościół się o tym wypowiedział - a to jest po prostu niewairygodne

Kolejny zarzut, to wprowadzanie zmian w Objawieniu, zawartym w Biblii.

Kolejny zarzut, w tych wizjach Jezus powołuje się na media, na telewizję - to ma być wiarygodne źródło informacji dla Jezusa?!
Przeciez to nie ma dla Boga żadnego znaczenia...

Powoływanie się na szczegóły polityczne, że Jezus ubolewa nad konretnymi ustawami przyjętymi dziś (znaczy się danego dnia) w sejmie polskim... proszę Was, takich rzeczy Jezus nie robił u Faustyny, dla mnie wyraźnie wskzuje że źródłem tych listów jest umysł ludzki, wyłącznie.

A już stwierdzenia typu korona wirus jest karą bo nie chcieliście mnie intronizować na Króla Polski... kolejny dowód ludzkiego myslenia, błędnego i fałszywego.

Agnieszko, a to tylko kilka rzeczy wyłapanych przez półgodziny czytania. Naprawde budzi to duże wątpliwości czy to od Boga pochodzi.
Może to jakis gorliwy człowiek pisze, bo chce nawracać ludzi... ale no dla osób, które trochę znają teologię to widać, że to ludzkie.

Jak uzyskam jakąś opinie kapłana to oczywiście wkleję, bo podesłałam to kapłanowi.
Ale pierwsza zasada : wierzyć w to co Kościół do wierzenia podaje.
Marek słusznie prosi byś przejrzała sama Katechizm i znalazła to, co Kościół do wierzenia podaje.

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Kwestia kary Bożej

Post autor: Aga1986 » 2020-04-26, 09:24

Dziękuję Ci Magnolio. Te orędzia czytam sobie od kilku miesięcy i faktycznie nie są one rozpowszechnione, stąd je udostepniłam. Nie są uznane przez kościół ale tak naprawdę jedynymi objawieniami uznanymi przez kościół jest to w Gietrzwałdzie gdzie Maryja przemówiła do Polaków. A wiem to od księdza. Dziękuję że podesłałaś je księdzu do zweryfikowania. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”