Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Jozek » 2020-04-20, 20:01

A milosc do Boga, to wlasnie unikanie grzechu i milosc blizniego.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Simon
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Simon » 2020-04-25, 23:26

Magnolia pisze: 2020-04-19, 16:23Jedno co mnie zaskoczyło, to tytuł Maryi : Matka Eucharystii - nie słyszałam takiego tytułu wcześniej, nie widzę też podstaw teologicznych do tego.
Święty Jan Paweł II w encyklice "Ecclesia de Eucharistia 53" nazywa Maryję "Niewiastą Eucharystii", i zapewne właśnie do tego tytułu, nawiązuje ksiądz Dominik Chmielewski w tym filmiku, ponieważ w innym filmiku dotyczącym Eucharystii, również nazywa tak Maryję, powołując się właśnie na słowa papieża Jana Pawła II.Natomiast jeśli chodzi o teologiczne podstawy, to ks.Chmielewski w tym filmiku o Eucharystii o którym wspomniałem, nazywając Maryję "Matką Eucharystii" wyjaśnia, że jest Ona związana z Eucharystią tak jak nikt inny nie jest z nią związany, ponieważ Jezus nie mając fizycznego ojca, wszystko co wziął, wziął od Maryi tj. Ciało które my teraz przyjmujemy, i Krew, którą my teraz przyjmujemy.Wyjaśnia on, że jest to Jego Ciało, Jego Krew, ale On to Ciało i tą Krew wziął od Maryi i w tym właśnie rozumieniu według ks.Chmielewskiego Maryja jest "Matką Eucharystii".

Magnolia

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Magnolia » 2020-04-25, 23:47

To słyszałam. I rozumiem, Encyklike tez niedawno czytałam, jakoś nie zwróciłam uwagę, najwyraźniej.

Ale jaką masz Ty opinie o tym filmiku? Albo o całej działalności wojowników Maryji?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-04-26, 01:12

Simon pisze: 2020-04-25, 23:26 Święty Jan Paweł II w encyklice "Ecclesia de Eucharistia 53" nazywa Maryję "Niewiastą Eucharystii", i zapewne właśnie do tego tytułu, nawiązuje ksiądz Dominik Chmielewski w tym filmiku, ponieważ w innym filmiku dotyczącym Eucharystii, również nazywa tak Maryję, powołując się właśnie na słowa papieża Jana Pawła II.Natomiast jeśli chodzi o teologiczne podstawy, to ks.Chmielewski w tym filmiku o Eucharystii o którym wspomniałem, nazywając Maryję "Matką Eucharystii" wyjaśnia, że jest Ona związana z Eucharystią tak jak nikt inny nie jest z nią związany, ponieważ Jezus nie mając fizycznego ojca, wszystko co wziął, wziął od Maryi tj. Ciało które my teraz przyjmujemy, i Krew, którą my teraz przyjmujemy.Wyjaśnia on, że jest to Jego Ciało, Jego Krew, ale On to Ciało i tą Krew wziął od Maryi i w tym właśnie rozumieniu według ks.Chmielewskiego Maryja jest "Matką Eucharystii".
To ma sens...

Biserica Dumnezeu

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-26, 10:06

To jest rowniez podstawa teologiczna dla tytulu Matka Boza oraz pozostalych umocowanych w szczegolnym wybranstwie Maryi.

Sebastian777

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Sebastian777 » 2020-07-02, 22:59

Jedni i Ci sami ludzie tu ciągle Dyskutują,dziwne… a Ty Drogi Dezerterze (Piotrze) to szybko z Antymaryjnego stałeś, się Wojownikiem Marii ( w stosunku do mnie szczególnie chyba szczególnie) .

Tak myślę czy poruszyć wątek o rodzonych braciach i siostrach Jezusa Chrystusa, bo Ty Dezerterze uważasz ,ze Biblia wyraźnie naucza, że ...

TOMVAD 45

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-02, 23:07

Porusz wątek, zobaczymy co w nim przedstawisz. Czekam z niecierpliwością. Względnie załóż nowy temat. Chętnie się dowiem co chcesz przekazać w takiej kwestii. Tylko jak przedstawisz to przedstaw też źródło informacji a jeśli to oparte na Biblii to podaj fragmenty gdzie są takowe informacje na temat rodzeństwa Jezusa.

Przyznam się że nie słyszałem aby Jezus miał rodzeństwo,chyba że gdzieś w Biblii jakiś fragment pominąłem,choć wątpię. A jeśli takiej informacji nie ma w Biblii to mogą być wątpliwości co do prawdziwości takiej informacji. Tak więc czekam na twoje informacje na ten temat.

Magnolia

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Magnolia » 2020-07-02, 23:54

Sebastian777 pisze: 2020-07-02, 22:59

Tak myślę czy poruszyć wątek o rodzonych braciach i siostrach Jezusa Chrystusa, bo Ty Dezerterze uważasz ,ze Biblia wyraźnie naucza, że ...
Ten temat jest przedyskutowany na forum:
viewtopic.php?f=10&t=144&hilit=rodzeństwo+Jezusa
Zanim napiszesz jakąś tezę sprawdź czy już jej nie obalono.

Polecam też analizę Marka:
http://analizy.biz/marek1962/braciajezusa.pdf

Sebastian777

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Sebastian777 » 2020-07-03, 21:14

TOMVAD 45 pisze: 2020-07-02, 23:54 Porusz wątek, zobaczymy co w nim przedstawisz. Czekam z niecierpliwością. Względnie załóż nowy temat. Chętnie się dowiem co chcesz przekazać w takiej kwestii. Tylko jak przedstawisz to przedstaw też źródło informacji a jeśli to oparte na Biblii to podaj fragmenty gdzie są takowe informacje na temat rodzeństwa Jezusa.
Witam Ciebie serdecznie

Mogę spróbować przedstawić jakieś argumenty w tej sprawie, możemy nawet we Dwoje spróbować podyskutować w tej kwestii?

Nie zrozum mnie źle , nie chce Ci udowadniać niczego ani też nikogo pouczać, wyznaje zasadę ,że to Duch Święty wprowadza we wszelką Prawdę.
Dla mnie zawsze była i jest najważniejsza PRAWDA.


Przypuszczam ,że jesteś bardzo dobrze zorientowany w temacie, ale napisałeś ,że nie słyszałeś nic o rodzeństwie Jezusa ?

No chyba, że zaskoczyłem Cię tym ,że napisałem o braciach rodzonych, ale przecież Kościół Katolicki również naucza o braciach przyrodnich lub ewentualnie kuzynach Jezusa?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-03, 21:17

Sebastian777 pisze: 2020-07-03, 21:14 Mogę spróbować przedstawić jakieś argumenty w tej sprawie, możemy nawet we Dwoje spróbować podyskutować w tej kwestii?
Dlaczego we dwoje? Technika wyrywania poszczególnych osób, w nadziei, że uda się je zindoktrynować na osobności?
To jest forum dyskusyjne.

Sebastian777

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Sebastian777 » 2020-07-03, 21:19

Magnolia pisze: 2020-07-03, 21:14 Ten temat jest przedyskutowany na forum:
viewtopic.php?f=10&t=144&hilit=rodzeństwo+Jezusa
Zanim napiszesz jakąś tezę sprawdź czy już jej nie obalono.

Polecam też analizę Marka:
http://analizy.biz/marek1962/braciajezusa.pdf
Dziękuję za informacje, z Marka postem się już zaznajomiłem.

Dominik

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Dominik » 2020-07-03, 21:37

@Sebastian777 poprawiłem nicki w Twoich cytatach. W przedostatnim zamiast TOMVAD 45 było Magnolia, a w ostatnim zamiast Magnolia był Twój nick.

Tak samo się to zrobiło, czy próbowałeś edytować cytaty i się mogłeś pomylić?

Sebastian777

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Sebastian777 » 2020-07-03, 21:49

Marek_Piotrowski pisze: 2020-07-03, 21:17 Dlaczego we dwoje? Technika wyrywania poszczególnych osób, w nadziei, że uda się je zindoktrynować na osobności?
To jest forum dyskusyjne.
Drogi Marku,

Nie jest to moim celem aby zindoktrynować kogokolwiek, większość tu osób jest tak dobrze wykształcona douczona, że moje poznanie jest zdecydowanie poniżej poziomu tego forum.
Problem ,który ja zauważyłem przy większej ilości osób, jest taki ,że bardzo łatwo rozbić główny wątek i myśl przewodnią debaty.

Poza tym ten temat jest bardzo trudny, aby jakoś sensownie przedstawić swoje zrozumienie w tej sprawie? Wiec nawet nie wiem czy warto abym zaczynał cokolwiek?

Osobiście wolałbym luźne rozmowy niż sztywne zasady, aby nikt nie czuł się urażony czymkolwiek.

W pisaniu jest dodatkowa trudność ,że raczej rzadko druga osoba za pierwszym razem zrozumie to co próbujemy przekazać i często dochodzi do wielu nieporozumień w interpretacji naszych wypowiedzi.

Dodano po 6 minutach 22 sekundach:
Dominik pisze: 2020-07-03, 21:37 @Sebastian777 poprawiłem nicki w Twoich cytatach. W przedostatnim zamiast TOMVAD 45 było Magnolia, a w ostatnim zamiast Magnolia był Twój nick.

Tak samo się to zrobiło, czy próbowałeś edytować cytaty i się mogłeś pomylić?
Dziękuje, nie wiem jak do tego doszło, po prostu zaznaczam daną osobę(cytat) i wciskam te dwie 66.Czasem leci od razu a czasem muszę kliknąć dwa razy wyślij ?
Jakkolwiek dziękuje za korektę ;)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-04, 12:37

Wystarczy jeśli będziesz pisał konkrety.

TOMVAD 45

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-04, 16:02

Sebastian777 pisze: 2020-07-03, 21:14
TOMVAD 45 pisze: 2020-07-02, 23:54 Porusz wątek, zobaczymy co w nim przedstawisz. Czekam z niecierpliwością. Względnie załóż nowy temat. Chętnie się dowiem co chcesz przekazać w takiej kwestii. Tylko jak przedstawisz to przedstaw też źródło informacji a jeśli to oparte na Biblii to podaj fragmenty gdzie są takowe informacje na temat rodzeństwa Jezusa.
Witam Ciebie serdecznie

Mogę spróbować przedstawić jakieś argumenty w tej sprawie, możemy nawet we Dwoje spróbować podyskutować w tej kwestii?

Nie zrozum mnie źle , nie chce Ci udowadniać niczego ani też nikogo pouczać, wyznaje zasadę ,że to Duch Święty wprowadza we wszelką Prawdę.
Dla mnie zawsze była i jest najważniejsza PRAWDA.


Przypuszczam ,że jesteś bardzo dobrze zorientowany w temacie, ale napisałeś ,że nie słyszałeś nic o rodzeństwie Jezusa ?

No chyba, że zaskoczyłem Cię tym ,że napisałem o braciach rodzonych, ale przecież Kościół Katolicki również naucza o braciach przyrodnich lub ewentualnie kuzynach Jezusa?
Ale zrób to w odpowiednim temacie,aby nie tworzyć tutaj offtopów. Jak się zapoznam z tym co przedstawisz to wtedy będę mógł się jakoś wypowiedzieć. Słyszałem o krewnych Jezusa, ale nie o tym by Jezus miał braci czy siostry rodzone. Krewni to dalsza rodzina. Wątpię aby Jezus miał braci przyrodnich, bardziej kuzynów itp. Ale to już nie w tym temacie.

To jest forum dyskusyjne więc można dyskutować. Wymieniamy poglądy. Tak więc trzymając się tego możemy pogadać na ten temat.
Marek_Piotrowski pisze:Dlaczego we dwoje? Technika wyrywania poszczególnych osób, w nadziei, że uda się je zindoktrynować na osobności?
Spokojnie Marku. Nikt nikogo nie będzie indokrynował. Trzymamy się nauki i tyle. Poza tym pisałem że można dyskutować w konkretnym temacie a więc dyskusja będzie dostępna dla wszystkich i zawsze można się włączyć.
To jest forum dyskusyjne.

ODPOWIEDZ