Kiedy wzywanie imienia Boga staje się grzechem przeciwko II przykazaniu?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
AnnaS
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2020
Has thanked: 50 times
Been thanked: 11 times

Kiedy wzywanie imienia Boga staje się grzechem przeciwko II przykazaniu?

Post autor: AnnaS » 2020-05-21, 13:09

Dzień dobry Państwu :) . Moje rozważania dotyczą w sumie przykazania drugiego. Właściwie ostatnio kiedy przygotowywałam się do spowiedzi to zdałam sobie sprawę, że z ważnej rzeczy się nigdy nie spowiadałam, a mianowicie z nadużywania imienia Boga. Tylko kiedy takie nadużywanie powinniśmy uważać za grzech. W domu co chwilkę słyszę jak ktoś z rodziny Świętych wzywa. Ksiądz mi jasnej odpowiedzi nie dał. Od ostatniej spowiedzi zgodnie z obietnicą staram się uważać. Trzy razy niestety wyrwało mi się. I sama nie wiem jak interpretować to drugie przykazanie (wstyd) . Czy to jest wtedy grzech jeśli się planuje nadużyć imienia Boga (bo wtedy świadomie), jak się wyrwie komuś to już chyba mniej świadomie bo sprawę sobie zdałam jak już wypowiedziałam. Oczywiście staram się nie mówić tak bez potrzeby, tylko nie zawsze wychodzi mi to. Macie jakąś wiedzę w tym temacie ? Życzę miłego dnia i pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony 2022-10-11, 17:04 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Grzech

Post autor: Magnolia » 2020-05-21, 14:09

Proponuje małą katechizację:


AnnaS
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2020
Has thanked: 50 times
Been thanked: 11 times

Re: Kiedy wzywanie imienia Boga staje się grzechem przeciwko II przykazaniu?

Post autor: AnnaS » 2020-05-21, 14:18

Magnolia pisze: 2020-05-21, 14:09 Proponuje małą katechizację:

Bardzo Pani dziękuję.
Ostatnio zmieniony 2022-10-11, 17:05 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ