Rozmowy z Sebastianem

Ważna sprawa dla chrześcijan
ODPOWIEDZ
Sebastian777

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-15, 21:02

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-15, 17:19 Bog stworzyl ludzi jako bez grzechu. Dlaczego zgrzeszyli?
Ponieważ nie usłuchali Boga Wszechmogącego i dali się zwieść wężowi z ogrodu Eden ,przez co straciliśmy szatę sprawiedliwości ,ale przebiegły waż nie przewidział ukrytego planu Boga.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-15, 17:19 Dlaczego aniolowie ( najdoskonalsze istoty stworzone przez Boga ) w jednej trzeciej zbuntowali sie przeciwko Bogu?
I dlatego płonie on straszną nienawiścią do ludu Baranka , bo wie iż czasu ma mało, bo panowanie jego już się kończy.
Demony , krzyczały co my mamy z Toba Synu Boga Żywego , przyszedłeś nas dręczyć przed czasem ?
Dlatego dla upadłych aniołów Bóg Wszechmogący przygotował ciemne lochy Tartaru, ponieważ zgrzeszyli przeciwko Duchowi Swiętemu i ich grzech nigdy nie będzie im wybaczony.

Dlaczego ludzie w protestanckich wspolnotach po chrzcie grzesza?

Ponieważ się nie nawrócili i nie otrzymali daru Ducha Swiętego, wiec grzech nadal panuje w ich ciele
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-15, 17:19 Krolestwo Boze ani na mocy, ani na Slowie sie nie zasadza. Ale na Bogu, ktory jest pelen mocy, i ktory przez Slowostworzyl wszystko i ktory dla ludzi na ziemi ustanowil Kosciol oparty na apostolach i ich nastepcach
Bóg Wszechmogący niczego nie oparł na Apostołach ponieważ napisane jest ,” Każdy kto upadnie na ten Kamien roztrzaska się , a na kogo by On by upadł zmiażdzy go.

Nie Apostołowie podtrzymują Korzeń , ale Korzeń ich .

Czy Chrystus czynił cuda dla tych , którzy w Niego nie wierzyli ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-15, 21:27

Sebastian777 pisze: 2020-06-15, 16:05
Efezjan pisze: 2020-06-14, 23:13 Jakiego Kościoła, Sebastianie?
Postaram się wyjaśnić i sprecyzować Jaka Głowę miałem na myśli, w było to odpowiedzi do Jaśminy
Napisałem Jej ,że daje posłuch złym duchom?
Łatwo przychodzi Ci osąd, jak na chrześcijanina...
Dlatego ,że napisała tak:
Leon XIII uważa za oczywiste, że oddzielone członki nie mogą pozostać częścią tego samego ciała: „Tak długo, jak jakaś część ciała pozostawała w nim – żyła; oddzielona – traci życie. Tak też człowiek, tak długo, jak żyje w [mistycznym] ciele Kościoła, jest chrześcijaninem.
Ponieważ wypowiedz Leona bazuje tylko na wypowiedzi Listu św Pawła Kor 12:12,
Po pierwsze, nawet gdyby tak było, wystarczyłoby. Ileż trzeba cytatów, by to, co w Biblii, było Prawdą?

Po drugie, podobnych stwierdzeń w Piśmie jest wiele.
Czy nie to samo napisał św.Paweł w Liscie do Rzymian Rz 11:16-24?
Czy przede wszystkim nie to samo napisał Jezus pisząc o Krzewie Winnym (J 15:5)?
Co do oddzielenia, to w Liście do Galatów (Ga 5:20-21) czytamy, iż Ci, którzy dopuszczają się rozłamów, "Królestwa Bożego nie odziedziczą" (sam rozłamy są wymienione wśród takich "śliczności" jak czary, bałwochwalstwo, nienawiść i.t.p.
Wygląda na to, że stwierdzenie Leona XIII jest - w świetle Biblii - dość oczywiste.
Wszyscy dobrze wiemy, że ten mistyczny kościół, o którym pisze Leon 8, to „kościół rzymsko - katolicki”?
Nie, Sebastianie. To Kościół katolicki. Kościół rzymsko-katolicki (z wielkiej litery proszę) jest jednym z obrządków tego Jedynego Kościoła (bo chyba nie ma wątpliwości, że Kościół jest jeden?). Tak, ten sam, od którego wszystkie inne wyznania się oddzieliły - dzieląc się potem coraz szybciej.
Niemniej greko-katolik czy unita jest tak samo katolikiem, jak katolik rzymski.
Wniosek z Jego wypowiedzi jest bardzo oczywisty, żyjesz jeśli jesteś w tym kościele? Oddzielony tracisz życie?
To czysta, biblijna prawda. Acz innowiercy mogą prawdopodobnie osiągnąć zbawienie (to trudny temat).
I dlatego napisałem do Jaśminy ,że daje posłuch złym duchom, ponieważ cytuje wykrzywiona Ewangelie.
Wykrzywioną dlatego, ponieważ nie taki Chrystus ,założył swój kościół jak większość tu uważa?
List sw Pawła Kor 12:12-13
„Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus;”
„Bo też w JEDNYM DUCHU wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało - czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem.”
Kluczowe słowa na które chciałbym zwrócić tu uwagę ochrzczeni w JEDNYM DUCHU.
No własnie. Czy Ci, którzy dokonali czegoś tak stanowczo potępionego przez Biblię, jak rozłam, mają tego samego Ducha? Wątpię.
1J 2:19 "Wyszli oni spośród nas, lecz nie byli z nas, bo gdyby byli z nas, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są z nas."
Złamaliście tę jedność, więc teraz się na nią nie powołujcie.
Zresztą List Judy mówi jednoznacznie o wywołujących podziały: Jud 1:19 bt5 "Oni to powodują podziały, [a sami] są cieleśni Ducha nie mają."
A KTO będzie chrzcił.?
„A ten który po mnie idzie mocniejszy jest niż ja: Jemu nie jestem godzien i sandałów nosić .On was będzie chrzcił Duchem Świętym i ogniem”
Mt 3:11
Tu chciałbym Was spytać, skoro Chrystus przez „ręce kapłana” ochrzcił tylu niemowlaków,
dlaczego tak niewielu później w Niego wierzy w dorosłym życiu?
Dlaczego później dzieci i dorośli nie ,żyją uświęconym życiem przez Ducha Świętego?
Sądzisz, że w protestantyźmie jest inaczej?
Patrzysz na Polskę - gdzie innowiercy to praktycznie niewielkie grupy konwertytów. A nie konwertuje nikt, komu nie zależy.
Popatrz na Niemcy, w których sa i katolicy i protestanci. Statystyczny protestant był ostatno w swoim zborze.... dwa lata temu.
A Słowo Boże jest bezwzględne dla tych , którzy znieważyli Ducha Łaski?
Czy wiecie co to znaczy grzech przeciwko Duchowi Świętemu, który nigdy nie zostanie nikomu wybaczony?
Czy wiecie co znaczy grzech wiekuisty?

Czy wiecie dlaczego demony wierzą i drżą?
Czy wiecie dlaczego Chrystus powiedział ,ze Królestwo Boże przychodzi niedostrzegalnie?
Czy wiecie co znaczy cudzołóstwo duchowe?
Czy wiece do kogo Chrystus mówi, żeś biedny, ślepy i nagi ?
Wiemy.
Czy myślicie ,że jeśli Papież ma władze Duchową, nade mną?
Nie wiem co masz na myśli, mówiąc o "władzy duchowej".
Czy myślicie ,że ksiądz może nie odpuścić mi moich grzechów?
Ty nam powiedz:
J 20:23 bt5 "Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane."
Czy myślicie ,że jakikolwiek człowiek na ziemi może mnie związać Duchowo i wrzucić do jeziora ognistego ,do której będzie wrzucona śmierć i piekło?
Wątpię. A skąd takie wizje Ci się pojawiają? ;)

Jeśli najpierw nie obali Mocarza? To nic, ale to nic, nie może !
Czy myślicie ,że Wszechmogący Bóg oddał swoja Moc w ręce słabych i nieudolnych ludzi?
Sam sobie odpowiedz:
2Kor 4:7 bt5 "Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas."
Czy myślicie ,że dał się zniewolić przez ludzka pychę i grzech?
Nie sądzę. A Ty tak?
A czy nie pisałam już Wam ,że jest też ten, który nie ma nic do Chrystusa , który chytrością swoja zwiódł Ewe?
Proszę, nie stylizuj wypowiedzi na prorockie. Nie wychodzi Ci :)
Dlatego nie bójcie się tych którzy zbijają ciało, ale bójcie się, Tego który może ciało i dusze zatracić w piekle !
A czemu myślisz, że się boimy?

Mocno nie na temat, Sebastianie. Czy bawimy się w grę pod tytułem "cytujemy wersety nie związane z tematem"? ;)
Byłoby prościej, gdybyś zamiast udawać proroka, postawić tezę i spróbował ją obronić Biblią. Na razie nie bardzo Ci to idzie.

Apostoł Szymon Piotr Pisze:
1 Piotra 2:4-5
Przystąpcie do niego, do kamienia żywego, przez ludzi wprawdzie odrzuconego, lecz przez Boga wybranego jako kosztowny.
I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa.
Odpowiadając na pytanie Efezjan , na które rzekomo wszyscy znają odpowiedz ?
TAK, GŁOWĄ KOSCIOŁA JEST JEZUS CHRYSTUS ponieważ fundamentu nikt nie może założyć innego
No popatrz, doszedłeś do tego, o czym napisałem bez tych wszystkich wygibasów :)
Piszesz rzeczy oczywiste.
Ale to Sam Jezus Chrystus jest tez sprawca i dokończycielm naszej wiary, to ON ma nas chrzcić Duchem Świętym, nie człowiek który jest biedny, ślepy i nagi.

ON i TYLKO ON buduje swój Kościół , którego pierwszym kamieniem (Kefas,Petros,kamykiem) został Piotr , został nazwany Błogosławionym ze względu na objawienie które dostał wprost od Ojca w niebie. To Ojciec objawia się tym ,którzy Go szukają i miłują i pociąga do Jezusa Chrystusa.
Całkowicie Duchowo, bo ciało nic nie pomaga jak powiedział Chrystus .
Owszem. I co, myślisz że powiedziałeś coś nowego?
Dodam tylko, że to nie oznacza że kpie sobie z ludzi(sam nim jestem), chce przez to powiedzieć ,że to wpierw sam Jezus Chrystus udziela Swojego Ducha tym którzy Go miłują i udziela Łaski wedle Jego woli.
Owszem. Jak wyżej.
Dlatego Królestwo Boże zasadza się nie na Słowie lecz na Mocy .
Śmiałe twierdzenie, zwazywszy, że to Jezus jest Słowem. Zapewne usiłujesz nawiązać do 1 Kor 2,5, ale może najpierw doczytaj ten werset :)
Co jest łatwiej powiedzieć , odpuszczone ci są grzechy twoje….czy rzec wstań i choć?
zapewne miałeś na myśli "chodź".
Jednak abyście wiedzieli, że Syn Człowieka ma na ziemi władzę odpuszczać grzechy — wtedy mówi do sparaliżowanego: Wstań, weź swoje posłanie i idź do swego domu!
Mt 9:5-6
I co nam chcesz powiedzieć, cytując ten werset?
I dlatego ja PANIE WYCHWALAĆ CIE BĘDĘ NA WIEKI WIEKÓW, BO WIELKIE RZECZY CZYNISZ DLA TYCH KTÓRZY CIEBIE MIŁUJĄ
Amen
Pamiętaj, że Pana trzeba wychwalać tak, jak On chce, nie inaczej. Rozłam nie jest takim sposobem.

Wybacz, ale muszę Cię spytać Sebastianie (widząc jak wielkie masz problemy z trzymaniem się tematu, jak łatwo ulegasz pokusie "nauczania" i to w dość zabawnej formie "niby-proroka") - ile masz lat?

Simon
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Simon » 2020-06-15, 21:42

Sebastian777 pisze: 2020-06-15, 21:02 Bóg Wszechmogący niczego nie oparł na Apostołach ponieważ napisane jest ,” Każdy kto upadnie na ten Kamien roztrzaska się , a na kogo by On by upadł zmiażdzy go.
No chyba jednak oparł, skoro czytamy, że Apostołowie są fundamentem, na którym zbudowani są wierzący:

"A więc nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga - zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus." (Ef 2,19-20).
Sebastian777 pisze: 2020-06-15, 16:05 Czy myślicie ,że ksiądz może nie odpuścić mi moich grzechów?
Oczywiście, że może Ci nie odpuścić Twoich grzechów, bo taką władzę otrzymał od Chrystusa w sakramencie święceń:

"A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»" (J 20,21-23)
Sebastian777 pisze: 2020-06-15, 16:05 Czy myślicie ,że Wszechmogący Bóg oddał swoja Moc w ręce słabych i nieudolnych ludzi?
Tak, czego przykładem jest powyższy werset, w którym Jezus dał Apostołom władzę odpuszczania i zatrzymywania grzechów.Co więcej, dał im również taką władzę, że cokolwiek zwiążą na ziemi, to będzie związane w samym niebie:

"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie." (Mt 18,18).

Sebastian777

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-15, 23:41

Zdaje sobie sprawę ,że nie będę w stanie wyjaśnić wszystkiego co staram się przekazać, ponieważ to Duch wprowadza we wszelka Prawdę.

A potyczki na wersety z tymi , którzy Słowo Boże znają nie prowadzą do poznania Prawdy tylko do jeszcze większych nie jasności.
Moja powyższa wypowiedz i nie tylko podważają całkowicie Ewangelie ,którą głosi Kościół Katolicki, stad to poruszenie .

Każdy niech oceni sam i rozsądzi w sercu swoim czy zwodzę , czy głoszę Ewangelie Chrystusową? Oczywiście z Biblia w ręku?
Apostołowie do tego stopnia przestrzegali przed zwiedzeniem , że nawet gdyby anioł swiatłości głosił inna Ewangelie niech będzie przeklęty…

Wiem o czym mówię i żadne z Waszych odpowiedzi nie postawiło mnie w trudnej sytuacji abym nie potrafił Wam wytłumaczyć. Problem w tym ,że Ci którzy znają Biblie uniemożliwiają mi głoszenie prostej Drogi Pańskiej z oczywistych względów dla mnie.
Ci którzy są przekonani o słuszności swojej wiary, raczej wątpię aby chcieli ze mną rozmawiać , bo w jakim celu niby.(efekty widzimy) natomiast Tych których Duch prowadzi, wiedzą do kąd idą to nie trzeba ich przekonywać.


Dlatego moja propozycja jest taka:

Jeśli Gospodarze zezwolą? otworze nowy watek , w którym każdy będzie mógł mi zadać pytanie odnośnie mojej wiary w Jezusa Chrystusa?
Jestem Biblijnie wierzącym chrześcijaninem , który odrzuca wszystko co nie pochodzi ze Słowa Bożego, odrzucam również Apokryficzne księgi Kościoła Katolickiego i wyznaję jedną , jedyna drogę , do zbawienia tylko przez Jezusa Chrystusa.

Jeśli nie to odejdę z tąd w pokoju i nie będę wzniecał już rozłamów ?
o których Chrystus mówi tak:

„Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz.

Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jej matką, i synową z jej teściową.

Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego.

Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien.”
Mt 10:34-37

Pokój Wam Ci , którzy Go miłujecie.

Simon
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Simon » 2020-06-16, 00:00

Sebastian777 pisze: 2020-06-15, 23:41 Zdaje sobie sprawę ,że nie będę w stanie wyjaśnić wszystkiego co staram się przekazać, ponieważ to Duch wprowadza we wszelka Prawdę.

A potyczki na wersety z tymi , którzy Słowo Boże znają nie prowadzą do poznania Prawdy tylko do jeszcze większych nie jasności.
Moja powyższa wypowiedz i nie tylko podważają całkowicie Ewangelie ,którą głosi Kościół Katolicki, stad to poruszenie .
Jakie potyczki ? Zostały Ci zacytowane wersety, które wprost przeczą temu, co twierdzisz.Ty oczywiście bardzo dobrze zdajesz sobie z tego sprawę, i dlatego ani razu nie odniosłeś się do tego, co chociażby ja Ci pisałem.
Sebastian777 pisze: 2020-06-15, 23:41Każdy niech oceni sam i rozsądzi w sercu swoim czy zwodzę , czy głoszę Ewangelie Chrystusową? Oczywiście z Biblia w ręku?
Zwodzisz, co zostało Ci wykazane z Biblią w ręku.
Sebastian777 pisze: 2020-06-15, 23:41Wiem o czym mówię i żadne z Waszych odpowiedzi nie postawiło mnie w trudnej sytuacji abym nie potrafił Wam wytłumaczyć.
To w takim razie odnieś się w końcu do tego, co Ci się piszę, bo jak na razie jak Ci się wykaże, że nie masz racji, to te odpowiedzi omijasz szerokim łukiem, i zachowujesz się tak, jakby ich nie było.
Sebastian777 pisze: 2020-06-15, 23:41Ci którzy są przekonani o słuszności swojej wiary, raczej wątpię aby chcieli ze mną rozmawiać , bo w jakim celu niby.(efekty widzimy) natomiast Tych których Duch prowadzi, wiedzą do kąd idą to nie trzeba ich przekonywać.
Problem w tym, że ty w ogóle nie odnosisz się do tego, co się w odpowiedzi na Twoje posty piszę.Napisałem już w odpowiedzi na Twoje wpisy kilka postów, i na ani jeden post nie odpowiedziałeś.Tak więc kto tu nie chce rozmawiać ?
Sebastian777 pisze: 2020-06-15, 23:41Jestem Biblijnie wierzącym chrześcijaninem , który odrzuca wszystko co nie pochodzi ze Słowa Bożego, odrzucam również Apokryficzne księgi Kościoła Katolickiego i wyznaję jedną , jedyna drogę , do zbawienia tylko przez Jezusa Chrystusa.
Nie, nie jesteś biblijnie wierzący.Gdybyś był biblijnie wierzący, to nie odrzucał byś takich rzeczy jak chociażby Eucharystia, czy spowiedź.Druga sprawa, Kościół katolicki nie ma żadnych "apokryficznych" ksiąg.Są tzw. księgi deuterokanoniczne Starego Testamentu jak już coś.I napisz mi proszę, na jakiej podstawie odrzucasz te księgi.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-16, 00:09

Sebastianie, po prostu to, co twierdzisz, jest sprzeczne z Biblią - ot i cała tajemnica. Wybacz, ale nie uznajemy w Tobie kogoś, komu "Duch objawił" cokolwiek - przyjąłeś jakieś nauczanie, dość mało kompetentne biblijnie, i wydaje Ci się, że jesteś oświecony.
W tym stanie - a mówię to zarówno o Twojej niewielkiem kompetencji biblijnej jak i niebotycznym mniemaniu o własnym namaszczeniu - nie zamierzam Cię o nic pytać - bo nie masz żadnych chrześcijańskich odpowiedzi dla nas.

To jest forum dyskusyjne - chcesz dyskutować, to witamy (ale wymagamy dostosowania sie do zasad, a nie wygłaszania czegoś, co masz za zwiastowanie). Nie chcesz, to nie miejsce dla Ciebie.

Biserica Dumnezeu

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-16, 12:45

Moze sebastianie poszukaj jakiegos wybitnie prorockiego forum.
Byc moze bedziesz jedynym prorokiem ( albo "prorokiem" ), a moze wsrod setek "prorokow" nabedziesz troche skromnosci o wlasnych mniemaniach.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Jozek » 2020-06-16, 12:50

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-16, 12:45 Moze sebastianie poszukaj jakiegos wybitnie prorockiego forum.
Byc moze bedziesz jedynym prorokiem ( albo "prorokiem" ), a moze wsrod setek "prorokow" nabedziesz troche skromnosci o wlasnych mniemaniach.
Proponujesz mu samobojstwo prorockie? ;)
Przeciez ci samozwanczy prorocy prorokuja jeden przeciw drugiemu.
Gdyby takie forum istnialo to pozabijali by sie nawzajem. ;)
Ostatnio zmieniony 2020-06-16, 12:51 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-16, 12:55

A moze jednak istnieje cos takiego?

Sebastian777

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-16, 20:49

Pozwól ,ze spróbuje Ci wyjaśnić Simon
Simon pisze: 2020-06-15, 21:42 Sebastian777 pisze: ↑2020-06-15, 21:02
Bóg Wszechmogący niczego nie oparł na Apostołach ponieważ napisane jest ,” Każdy kto upadnie na ten Kamien roztrzaska się , a na kogo by On by upadł zmiażdzy go.
No chyba jednak oparł, skoro czytamy, że Apostołowie są fundamentem, na którym zbudowani są wierzący:

"A więc nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga - zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus." (Ef 2,19-20).
Zobacz, że napisane jest ,że Apostołowie zbudowani są na fundamencie, gdzie Kamieniem Węgielnym jest Jezus Chrystus?
A Ty piszesz ,że jednak oparł coś na nich(Apostołach)?
Odwracasz sens znaczenia Słów Bożych?
To Apostołowie są oparci na fundamencie jakim jest Jezusa Chrystus.
Gdybyś chciał tak jak Ty piszesz to ten Kamień Węgielny by ich zmiażdżył, jak pisze prorok Izajasz?

Cały czas to staram się to prostować?

Simon pisze: 2020-06-15, 21:42 Sebastian777 pisze: ↑2020-06-15, 16:05
Czy myślicie ,że Wszechmogący Bóg oddał swoja Moc w ręce słabych i nieudolnych ludzi?
Tak, czego przykładem jest powyższy werset, w którym Jezus dał Apostołom władzę odpuszczania i zatrzymywania grzechów.Co więcej, dał im również taką władzę, że cokolwiek zwiążą na ziemi, to będzie związane w samym niebie:

"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie." (Mt 18,18).
Pytania ,które zadałem miały sprowokować Was do głębszego zastanowienia się nad tym co próbuje zobrazować odnośnie Kościoła.
Problem , który pewnie niewielu dostrzegło to ,że ja nie zaprzeczam sobie samemu , tylko pisze jak jest w Słowie Bożym.
Czy ja napisałem , że Apostołowie są biedni , ślepi i nadzy? Nie ,miałem na myśli zupełnie inna grupę ludzi , którzy duchowo faktycznie takimi są.
Do tej grupy z pewnością nie zaliczali się uczniowie(Apostołowie) Jezusa Chrystusa .

Problem w tym ,że Ty i pewnie nie tylko ?Jak myślicie o swoim Kościele Katolickim to utożsamiacie się z Kościołem pierwszych chrześcijan .
Natomiast ja właśnie twierdze ,ze Kościół Katolicki nim nie jest .
Kościół Katolicki jedynie uzurpuje sobie prawo do bycia Kościołem Chrystusa, i próbuje się pokazać ,że tak właśnie nie jest.


List do Rzymian 8:29-30
"Bo tych, których przedtem znał, przeznaczył właśnie, aby się stali podobni do obrazu Syna jego, a On żeby był pierworodnym pośród wielu braci;

A których przeznaczył, tych i powołał, a których powołał, tych i usprawiedliwił, a których usprawiedliwił, tych i uwielbił."

Autorytet jest nadany Mocą Ducha Świętego , a nie, że ja lub ktokolwiek na tej ziemi sobie tak powiedziałem.


To inny temat jeśli chodzi o Prymat Piotrowy, ale już wspominałem,że jest żle zinterpretowany nie mówiąc o celowym błędny tłumaczeniu Słowa Petros.
Simon pisze: 2020-06-15, 21:42 Sebastian777 pisze: ↑2020-06-15, 16:05
Czy myślicie ,że ksiądz może nie odpuścić mi moich grzechów?
Oczywiście, że może Ci nie odpuścić Twoich grzechów, bo taką władzę otrzymał od Chrystusa w sakramencie święceń:

"A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»" (J 20,21-23)
Podając ten przykład ze sparaliżowanym człowiekiem , którego Chrystus uzdrowił i odpuścił mu jego grzechy, był właśnie przykładem, który miał zobrazować na czym polega Boża Suwerenność , Moc i Autorytet.
Nie na mówieniu kim to ja nie jestem? Ale na potwierdzaniu tego Mocą i Autorytetem samego Boga.

W praktyce z takiego uzurpowania sobie czegoś ,czego nie otrzymali ci którzy tak robią, powoduje niestety przedziwne i sprzeczne ze sobą fakty , które nie zaistniałby by gdyby osoby uzurpujące sobie takie prawo byli prowadzeni Duchem Swiętym.
I to się dzieje odpuszcza się ludziom grzechy pomimo, że nie powinno, bo np. zataili grzech ciężki.
Gdyby ksiądz miał prowadzeni Ducha to tego penitenta w konfesjonale powinni wynieś martwego za znieważenie Ducha Swiętego.
Swiętokractwa wszelkiej maści, też nie miały by miejsca bo mielibyśmy pełno trupów na Komunii Świętej na przykład.

I wiele innych życiowych sytuacji , których jest masa ,ze względu że to tylko ludzka nauka.
Jezus Chrystus nigdy nie czynił fałszywych cudów, lub jakiś imitacji ,czegoś co niby nie widać ,ale to jednak jest?

Oczywiście zdarzają się fałszywe cuda ,czynione mocą diabła, ale to inna sprawa.
Sam doświadczyłem w swoim życiu przemiany opłatka w krew, i jak widzisz nie głoszę Jezusa Eucharystycznego?

W dużym skrócie , ponieważ myślę ,że trudno „uwolnić” się od „uczuć religijnych”(bo wiary nie kwestionuje) które znamy od dziecka.
My znamy te wersety na pamięć i już z automaty wiemy jak je interpretować bo nas tak nauczono.
Dlatego pisałem wcześniej , że potrzebujemy być wyrwani z ciemości i dokładnie to robi z nami Chrystus.

Korzenie, które zapuszczamy przez lata nie da się wyrwać od tak, dlatego wiem ,że najciężej jest z wierzącymi osobami, paradoksalnie .


Przejdę do tego wersetu o odpuszaniu grzechów i zatrzymywaniu?
Z wersetami takim jak ten najłatwiej o wszelkiego rodzaju manipulacje, dlatego ja nawet nie śmie nikogo przekonywać, bo dużo czasu mi zajęło zanim Bóg pozwolił mi zrozumieć tego typu wersety.

Wiem ,że skoro nie udało mi się z bardzo prostymi wersetami to z tym bardziej z tym nie ma wiekszych szans, ponieważ jest to zbyt skomplikowane aby mnie tu zmanipulowano, ze nie wiem itp. nie znam wersetów itp.

Aby to zrozumieć trzeba już znać dobrze Słowo Boże , aby rozumieć całość nie tylko wersety.(Co Ty Simon udowadniasz ,ze znasz i jesli jesteś przekonany w sercu ze tak to sie powino interpretowac, to okej)
Jest w Biblii mowa o wyznawniau swoich win sobie na wzajem, ale to tez inna kwestia.

Jeśli poszukasz przykładów z Biblii jak , Apostołowie odpuszczali te grzechy to zobaczysz ,ze ich nie ma ,tzn na pewno nie w tym sensie jak znamy to dziś w Kościele Katolickim.
Związywanie i rozwiazywanie to czysto Duchowa inicjatywa, jak ze wszystkim zresztą, polegająca na tym ,że to nie Apostoł odpuszcza(czy Kapłan) , czy związuje coś lub kogoś to Duch Swięty przez to ze Apostołowie maja tego Ducha(Tchnął na nich Ducha Swiętgo) są w stanie reagować na dana sytuacje tak jaki im Duch poddaje .Jest natomiast coś ważniejszego niż sam fakt odpuszczania grzechów , bo oczyszcza nas z grzechów sam Jezus Chrystus przez swoja Swiętą Krew i Ofiarę na krzyżu, jest to proces nawrócenia. Później to już sam Duch Swięty weryfikuje , i odpuszcza tym którzy uwierzyli w Ewangelie .
To wielkim skrócie ponieważ nie sadze aby ktokolwiek tu z obecny chciał czytać takiego zamozwaniczego proroka :)
Dla zainteresowanych ta kwestią mogę rozwinać ten temat, z przykładami z Biblii jak Apostołowie używali darów Ducha Świętego, wobec tych , którzy próbowali oszukać samego Boga chcąc kupic taki Dar Ducha Swietgo, lub też oszukiwali lub znieważalii Ducha Bozego, to kończyło się to nawet śmiercią.
Co na pewno znasz .

Bardzo szeroki i dość trudny temat dlatego tylko bardzo obrazowo?


Odnośnie innych kwestii, które pisałeś nie omijam Cię porostu nie mam az tyle czasu aby zagębiać w każda kwestie.

o wiele lepiej to wychodzi bardzo małymi kroczkami, ale Simon Ty sam wiesz , że w to co wierzysz jest prawdziwe czy też nie.
jeszcze nikt własnego serca nie oszukał, choć można je zatwardzić, ale to tez inna sprawa.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Jozek » 2020-06-16, 21:08

Autorytetu Ducha Sw. nikt tu nawet nie mysli podwazac, natomiast to co ktos pisze od siebie, swoje rozumienie Pism, jak najbardziej podlega krytyce i sprawdzaniu czy pochodzi od Ducha Sw.
Jak sam napisales, Chrystus jest tym kamieniem wegielnym, a Apostolowie sie wlasnie na nim opieraja, a na nich kosciol, czyli takze na Chrystusie, wiec nie odwracaj kota ogonem, ze ktokolwiek tu twierdzil ze jest odwrotnie. ta zaleznosc zam Jezus ustanowil w cytowanych tu przez innych slowach.
Kosciol katolicki ma wlasnie ta ciaglosc Apostolska, ktora zapewnia poprawnosc Nauczania, ktore opiera sie na fundamencie Chrystusa, a wszelkie odlamy oderwaly sie same od tej ciaglosci i tego fundamentu.
Chocby taki Luter, jako jednostka, nie mogl i nie moze miec zadnego autorytetu bo autorytet jest nie tyle w osobie Papieza, co w jednosci zgromadzenia, jednosci wiernych.
Ta jednosc to cos podobnego do demokracji, choc to nieodpowiednie slowo. Tam gdzie jest wiekszosc zgromadzenia, tam jest Kosciol.
Wystarczy popatrzec jak to wygladalo w czasach Lutra , kiedy sprzeciwil sie Kosciolowi, to widac kto byl po ktorej stronie.
Kto nie dochowal posluszenstwa i kto odszedl od Kosciola. Tego Koscioola ktory mial ciaglosc Apostolska.
Jak widac z historii Kosciola, to zachodzily rozne w nim zmiany, ale zadna ze zmian nie stala sie poprzez nieposluszenstwo i rozlam.
Jesli Luter mial autentyczne powody- przyczyny, to mogl to zrobic w ramach posluszenstwa, tak jak kazdy inny tzw. doktor Kosciola i jesli Duch Sw. by go prowadzil to dopial by tego bedac poslusznym.
Niestety, ale jak widac z historii, nie byl posluszny, a to jest najwazniejszym powodem by stwierdzic ze nie prowadzil go Duch Sw.
Nawet gdyby mial racje, to nie przeszedl proby wiernosci Kosciolowi ktorego glowa jest Chrystus.
Ostatnio zmieniony 2020-06-16, 21:26 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-16, 22:15

Sebastianie drogi - wbrew temu, co piszesz o sobie, to nir opierasz sie na Pismie swietym, ale na antykatolickiej interpretacji Pisma Swietego. Antykatolickiej, czyli antyapostolskiej. Antyapostolskiej, czyli antyjezusowej.
I to tyle.

Sebastian777

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-16, 22:39

Dlaczego, antykatolickie?
Przecież ciągle cytuje tylko Słowo Boże?

To proszę mi wytłumaczyć dlaczego słowo Petros jest tłumaczone w domyśle lub tez dosłownie jako Opoka, bo to całkowie zmienia ,znaczenie zdania?

Mateusz 16: 18
A ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr(Petros), i na tej (Petra)opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go.

Przekład dosłowny
A ja ci mówię: ty jesteś Piotr (Kamień), a na tej skale zbuduję moje zgromadzenie i bramy Hadesu nie przemogą go.

Już chyba nic prostszego jak wjaścić mi czemu słowo Petros , tłumaczycie jako opoka to raczej nie ma?

No bo przecież Głowa jest u Was Chrystus Ale pod przewodnictwem tej ,że opoki, no ale ja czytam , kamyk?

I dlatego coś mi tu nie pasuje ciągle?

Ale skoro nikomu to nie przeszkadza , czcić człowowieka jak Boga? to już poważny grzech?

A św Piotr to by sobie takich numerów wyrażnie nie życzył. Nawet Aniołowie sobie takich rzeczy nie życzą? To kim musi być ta wielka postać Koscioła Katolickiego? i jego następcy?

Bo jak dla mnie to oni na pewno nie stoią , na Fundamencie , o którym ja pisze a Wy nie rozumiecie?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: ToTylkoJa » 2020-06-17, 00:15

Czepiasz się słów, których znaczenia nie rozumiesz.
Opoka w tym kontekście znaczy to samo, co skała.
A potocznie opoka to lita skała.
A niepotocznie...rodzaj skały.

Czepiasz się dla czepiania?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-17, 00:26

Zobacz, że napisane jest ,że Apostołowie zbudowani są na fundamencie, gdzie Kamieniem Węgielnym jest Jezus Chrystus?
A Ty piszesz ,że jednak oparł coś na nich(Apostołach)?
Odwracasz sens znaczenia Słów Bożych?
Widzę że nie wiesz co to jest kamień węgielny. Otóż budowę domu rozpoczyna się od narożnego ("węgieł" - róg) kamienia, i to ani trochę nie oznacza, że fundament nie nosi owego domu (co zresztą ma odzwierciedlenie w tekście biblijnym, gdzie mowa, iż jesteśmy zbudowani "NA fundamencie apostołów i proroków".)
Zatem - skoro wyraźnie brak Ci kompetencji - nie mądrz się tak i nie zarzucaj Simonowi "odwracania", bo po raz kolejny wyszedłeś na oszczercę w stosunku do Simona.
W dodatku sam poświęciłeś długi demagogiczny list by odwrócić znaczenie zupełnie jasnych wersetów.

Można cytować Pismo i opowiadać bzdury (herezji na świecie jest dość). A Ty cytujesz Pismo w dodatku bez wiekszego związku z tematem.
No i wmawiasz nam jakieś bzdury, typu "czczenie człowieka jak Boga".
O czym w ogóle mamy rozmawiać? Mamy udowadniać, że nie jesteśmy wielbłądami?
Chcesz wprowadzić taki temat, to proszę - ale porządnie: teza ("czcicie Piotra jako Boga"), dowód tezy (podanie, w jaki to niby sposób czcimy Piotra jako Boga) i wówczas mozemy dyskutować.
A tak, to sypiesz jak z rękawa pomówieniami. A mam nadzieję że wiesz, co Biblia mówi o oszczercach?

Daliśmy Ci swobodę wyboru tematu, stawiając jednak warunek (który tu powtarzam): JEDEN temat na raz.
Zatem jesli chcesz rozmawiać o swoich imaginacjach, jakobyśmy "traktowali papieża jak Boga" - możemy o tym pogadac.
Jeśli chcesz gadac o odpuszczeniu grzechów - nie ma sprawy, temat jak każdy inny.
Jeśli chcesz poromawiać o tym, czy tytuł "Skała" nadany Piotrowi jest biblijny czy nie - odpowiem Ci z rozkoszą.
ALE NIE NA WSZYTKIE TE TEMATY NA RAZ.

I na pewno nie zgodzę się (i mam nadzieję, że pozostali sie ze mną zgodzą), zebyś tu załozył sobie wątek, w którym spokojnie miałbyś te swoje imaginacje i przekręcenia prezentować.
TO JEST FORUM DYSKUSYJNE, A NIE AMBONA DO WYGŁASZANIA HEREZJI.

ODPOWIEDZ