Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: marcin07 » 2020-06-16, 15:58

Nikomu nic nie będę udowadniał , tylko napisze widzialne już rożnych zaprzańców i dewiantów ale takiego jak ty to naprawdę ciężko spotkac ,no co można oczekiwać od zboczka któremu od bzykania w ciach pomieszało się ciach z rozumem.?
Przy spowiedzi nie zapomnij o grzech ,

"""8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu."""

Ban na 24h za wulgarny język
Dominik
Ostatnio zmieniony 2020-06-16, 17:26 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Jozek » 2020-06-16, 16:07

marcin07 pisze: 2020-06-16, 15:58 Nikomu nic nie będę udowadniał , tylko napisze widzialne już rożnych zaprzańców i dewiantów ale takiego jak ty to naprawdę ciężko spotkac ,no co można oczekiwać od zboczka któremu od (...).?
Przy spowiedzi nie zapomnij o grzech ,

"""8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu."""
No i wylazi szydlo z worka.
Spojz wstecz w ilu postach mowiles falszywe swiadectwa przeciw bliznim. A jak spokojnie ci odpowiadali i tlumaczyli.
Ja ci tylko pokazalem co robisz, bo wielu cie napominalo, ale nie dotarlo do ciebie.
Zwykle jak ktos poczuje cos na wlasnej skorze to dopiero zaczyna rozumiec.
U ciebie jest wyjatkowo ciezko cos ci wytlumaczyc, bo jak widac nadal nie rozumiesz skoro brniesz jeszcze glebiej w wyzwiska i falszywe swiadectwa.
Zapewniasz tym jedynie swiadectwo o sobie i swom falszu.
Ostatnio zmieniony 2020-06-16, 20:54 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Efezjan » 2020-06-17, 08:21

marcin07 pisze: 2020-06-16, 08:21 Mnie nic do tego , za co sie modlicie i za kogo , bądźcie adwokatami umarłych , płacie za msze za umarłych , wasza sprawa .
W tym artykule jest moja odpowiedz na temat biblii takiej czy innej

http://mateusz.pl/pow/021104.htm

Moj ton Wam się nie podoba , no cóż nie nalezę do flegmatyków , a co w sercu to na języku , wiem ze takie forum jak te nie lubią ludzi z swym zdaniem i widzenia spraw trochę inaczej .
Jakich umarłych? Oni są żywi. Mają nieśmiertelne dusze i my modlimy się, aby te dusze mogły trwać do zmartwychwstania Chrystusa, kiedy przyobleką się w ciało, w obecności Bożej. Dlaczego to robimy? Bo chcemy im pomóc, bo ich kochamy, bo są częścią Chrystusowego Kościoła.
Ostatnio zmieniony 2020-06-17, 08:22 przez Efezjan, łącznie zmieniany 1 raz.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: marcin07 » 2020-06-17, 21:32

Jozek pisze: 2020-06-16, 16:07
marcin07 pisze: 2020-06-16, 15:58 Nikomu nic nie będę udowadniał , tylko napisze widzialne już rożnych zaprzańców i dewiantów ale takiego jak ty to naprawdę ciężko spotkac ,no co można oczekiwać od zboczka któremu od (...).?
Przy spowiedzi nie zapomnij o grzech ,

"""8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu."""
No i wylazi szydlo z worka.
Spojz wstecz w ilu postach mowiles falszywe swiadectwa przeciw bliznim. A jak spokojnie ci odpowiadali i tlumaczyli.
Ja ci tylko pokazalem co robisz, bo wielu cie napominalo, ale nie dotarlo do ciebie.
Zwykle jak ktos poczuje cos na wlasnej skorze to dopiero zaczyna rozumiec.
U ciebie jest wyjatkowo ciezko cos ci wytlumaczyc, bo jak widac nadal nie rozumiesz skoro brniesz jeszcze glebiej w wyzwiska i falszywe swiadectwa.
Zapewniasz tym jedynie swiadectwo o sobie i swom falszu.
Ze jestes falszywym osobnikiem to wiem , ze jestes podly , nienawistny , homofobicznym to takze wiem .
Ostrzeżenie za kontynuowanie obrażania dyskutanta bez powodu - Dezerter
Każdego uczestnika dyskusji obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem do innych osób i instytucji. W szczególności do Boga, Pisma świętego i całej uznanej przez lud wierny strefy sacrum. W związku z tym całkowicie zabrania się:

5d - obrażania innych dyskutantów,

5f - dokonywania arbitralnych ocen Boga, bóstw, instytucji i ludzi, w szczególności negatywnych (nie dotyczy ocen zachowań, faktów, czynów),
5g - odnoszenie się do dyskutanta, zamiast do tematu,
5h - używania słów powszechnie uznanych za wulgarne, obraźliwe lub poniżające,

kierownictwo forum mnie ukaralo dniowym banem .

Czy ty zostałeś ukarany za fałszywe mnie posądzanie ze jestem protestantem , homoseksualistom Nie , a dlaczego bo większość na tym forum nie toleruje homoseksualistów , protestantów , a co z naukami KK , co z tolerancja ?
Ty widzisz w mych postach fałsz , a w których to ?
Nie wybaczam nigdy osobnikom którzy mnie obraza i starają sie moje imię oczernić .
Nie żądam aby ci karano upominano , bo tego kierownictwo tego nie uczyni , a dlaczego bo w was nie ma sprawiedliwości . a to co piszecie to puste słowa

NIE MÓW FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA O INNYCH
Nie znasz mnie i dziękuj Bogu ze mnie nie poznasz .

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
marcin07 pisze: 2020-06-16, 15:58 Nikomu nic nie będę udowadniał , tylko napisze widzialne już rożnych zaprzańców i dewiantów ale takiego jak ty to naprawdę ciężko spotkac ,no co można oczekiwać od zboczka któremu od bzykania w ciach pomieszało się ciach z rozumem.?
Przy spowiedzi nie zapomnij o grzech ,

"""8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu."""

Ban na 24h za wulgarny język
Dominik
a dlaczego nie każesz kolesia za fałsz i kłamstwo ? za obrażanie mnie ?
Ostatnio zmieniony 2020-06-17, 21:59 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-17, 21:48

Marcinie, odpowiadałem Ci merytorycznie i spokojnie, mimo Twoich licznych "zrywów". Muszę jednak powiedzieć, że Twoje ostatnie wypowiedzi całkowicie zniechęciły mnie do rozmowy z Tobą.
Mam nadzieję, że podejmiesz jakąś samorefleksję i przeprosisz swoich adwersarzy. Inaczej nie widzę możliwości kontynuowania rozmowy.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: marcin07 » 2020-06-17, 21:58

Marek_Piotrowski pisze: 2020-06-17, 21:48 Marcinie, odpowiadałem Ci merytorycznie i spokojnie, mimo Twoich licznych "zrywów". Muszę jednak powiedzieć, że Twoje ostatnie wypowiedzi całkowicie zniechęciły mnie do rozmowy z Tobą.
Mam nadzieję, że podejmiesz jakąś samorefleksję i przeprosisz swoich adwersarzy. Inaczej nie widzę możliwości kontynuowania rozmowy.
Do niczego cie człowieku nie zmuszam , ale twoja wypowiedz potwierdyz twe zarozumialstwo i uważasz sie za lepszego gardząc innymi nn coz czyżbym nie mal racji ze to wszystko jest fałszem
magnolia twierdziła ze skończyliście studia teologiczne , mnie się wydaje ze to kłamstwo , a po za tym kościół naucza o gardzeniu innymi ludźmi ???

Kolejne ostrzeżenie (po trzecim rozważymy usunięcie cię z forum)
Każdego uczestnika dyskusji obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem do innych osób i instytucji. W szczególności do Boga, Pisma świętego i całej uznanej przez lud wierny strefy sacrum. W związku z tym całkowicie zabrania się:

5d - obrażania innych dyskutantów,

5f - dokonywania arbitralnych ocen Boga, bóstw, instytucji i ludzi, w szczególności negatywnych (nie dotyczy ocen zachowań, faktów, czynów),
5g - odnoszenie się do dyskutanta, zamiast do tematu,
Dezerter


Man lat , pracowałem ciężko na kopalni , widziałem ludzi którzy zginęli na ścianie , bylem kierowca samochodów ciężarowych zjezdzilem pól europy , poznałem tysiące ludzi o innej kulturze i wierze , zaden sie nie wyrazil w tak pogardliwy sposób jak ty , no ale cóż można oczekiwać od takich osobników jak ty
Ostatnio zmieniony 2020-06-17, 22:05 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Biserica Dumnezeu

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-17, 22:24

Wiekszosc z nas ciezko pracowala.
Ja takze zjezdzilem prawie wszystkie kontynenty.
Widzialem ludzi, ktorzy gineli na moich oczach ...

Hmmm ... i co teraz?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Dezerter » 2020-06-17, 22:33

Koniec offtopu :!:
Tematem wątku jest
Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?
piszemy na temat.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Króliczek

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Króliczek » 2020-06-18, 08:34

Sens modlitwy za zmarłego może też być taki, że zmienia nas żyjących na lepszych ludzi.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: marcin07 » 2020-06-18, 17:41

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-17, 22:24 Wiekszosc z nas ciezko pracowala.
Ja takze zjezdzilem prawie wszystkie kontynenty.
Widzialem ludzi, ktorzy gineli na moich oczach ...

Hmmm ... i co teraz?
No własnie , czy zrozumiałeś sens życie ? , poznałeś zwyczaje religijne ? system jaki jest w danym kraju ?
Wartość modlitwy za "śpiących" , żyjących chorych ?
Nie oczekuje odpowiedzi .
Tak, trzymajmy się tematu .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Biserica Dumnezeu

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-18, 21:50

A jesli zrozumialem? A jesli poznalem? A jesli przezylem?
Nie oczekuje niczego.
Tylko nie wydzieraj sie ... bo im bardziej sie wydzierasz, tym mniej jestes slyszalny.
Tak, trzymajmy sie tematu.

apis

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: apis » 2020-10-30, 11:13

Ostatnio na forum zadaję dziwne, badawcze pytania, ale ma to swój powód, o którym na razie nie chcę pisać, bo nie wiem, co z tego wyjdzie. ;)

Chciałam Was zapytać, jak w Waszym środowisku odbierana jest modlitwa za zmarłych, sytuacja dusz czyśćcowych, jak rozumiany jest czyściec i jak Wy to rozumiecie?
Bo mam wrażenie, że wielu traktuje modlitwę za zmarłych jako element pobożności ludowej. Wielu sądzi, że dusza po śmierci idzie prosto do nieba, a jednocześnie wielu się modli, bo taka tradycja. Myślę, że sporo osób nie rozumie kwestii czyśćca.
Jak to jest?
Ostatnio zmieniony 2020-10-30, 11:14 przez apis, łącznie zmieniany 1 raz.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Pompieri » 2020-10-30, 12:55

Probowalem dac jakas odpowiedz, ale ... nie wiem. Nie siedze w glowach innych. ze swej strony spotykam sie z przyjaciolmi i znajomymi katolikami, ktorzy akurat rozumuja podobnie jak to naucza Kosciol.
Dlatego nie jestem w stanie odpowiedziec nic ponad to.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Andej » 2020-10-30, 18:04

My traktujemy ją, jako swój obowiązek. Tak jak obowiązkiem rodzica jest zapewnienie bytu dzieciom. Tak obowiązkiem moim jest troska o byt zmarłych. Modlę się, bo zależy mi na tym, aby byli w niebie.
Ktoś spytał, czy ma to sens. Odparłem, a cóż tracę?
Jeśli nie ma nieba (a wierzę, że jest), to któż traci na moich modłach?
Jeśli zmarli są już w niebie, to nikomu nie czynię krzywdy.
Jeśli czekają na niebo, to staram się pomóc tak, jak potrafię.

Ale jestem dziwakiem. Bowiem modlę się w intencji przyjęcia do nieba tych, którzy już umarli i tych, którzy dopiero umrą. Ja jestem osadzony w czasie. Ale Bóg jest ponad czasem. Wobec tego nie ma znaczenie co jest wcześniej, czyjaś śmierć, czy moja modlitwa. Bóg wie, że się modliłem. To co dla mnie jest przyszłością, dla Boga jest teraźniejszością. On zna moje modlitwy, które zaniosę do Niego za tydzień, miesiąc czy rok (jeśli dożyję). I bierze je pod uwagę. Tak, przy ocenianiu mnie.

Modlitwa za każdego, zmarłego czy żywego ma sens. Modlitwy sprawcze, choć nie zawsze potrafimy to zauważyć. Tym co możemy zauważyć, jest wpływ naszych modlitw na nas samych. Umacniamy się, także modląc się za zmarłych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”