Rozmowy z Sebastianem

Ważna sprawa dla chrześcijan
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dać się ukrzyżować

Post autor: Jozek » 2020-06-20, 11:44

Sebastian, ten ktory jest godzien niie bedzie o tym trabil dookola, tak samo jak i ten ktory zwiastuje Slowo Boze. Tego pierwszego kazdy rozpozna, a ten drugi po prostu bedzie glosil Slowo Boze zamiast trabic dookola ze jest tym ktory glosi Slowo Boze i ze wszyscy powinni go sluchac.
A Swieci nie przychodza by sie pokazac, tylko naprawic to co jest zepsute, bez trabienia ze oni to czy tamto naprawiaja. najczesciej nikt ich nawet nie zauwaza i nie wie co naprawiaja, co robia i dlaczego. dopiero po latach jak juz ich nie ma pojawiaja sie owoce ich pracy.
A gloszenie Slowa Bozego to nie klepanie i cytowanie wersetow Pism gdzie popadnie i jak popadnie, bez ladu i skladu.
Ostatnio zmieniony 2020-06-20, 11:51 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Dać się ukrzyżować

Post autor: Magnolia » 2020-06-20, 12:23

Sebastian777 pisze: 2020-06-20, 11:20
Ale głośmy inna Ewangelię?

Sebastian ile wg Ciebie jest Ewangelii?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozmowy z Sebastianem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-20, 13:15

@Wiola
Z objawieniami trzeba bardzo uważać - polecam lekturę św. Jana od Krzyża, który radził je na wszelki wypadek odrzucać. Z drugiej strony skoro deklaruje Pani dobre owoce...
Sebastian777 pisze: 2020-06-20, 11:20 Ale głośmy inna Ewangelię?
No, Sebastianie, wszedłeś na mocny temat. Bo widzisz, tu nie możemy wymyślać odpowiedzi, ponieważ jest zawarta wprost w Piśmie Świętym:
Ga 1:8-9 "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam ktoś głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"

Przyjmij do wiadomości, że uszy nas nie świerzbią:
2Tm 4:3 "Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli."

Przyszedłeś rozmawiać - uczciwie i porządnie, w sposób uporządkowany - witamy.
Jeśli jednak przyszedłeś nam "głosić", w przekonaniu że masz wyższe poznanie i nie jesteś zainteresowany rozmową - nic tu po Tobie.

Sebastian777

Re: Rozmowy z Sebastianem

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-20, 17:20

Marek_Piotrowski pisze: 2020-06-20, 13:15 No, Sebastianie, wszedłeś na mocny temat. Bo widzisz, tu nie możemy wymyślać odpowiedzi, ponieważ jest zawarta wprost w Piśmie Świętym:
Ga 1:8-9 "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam ktoś głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"

Przyjmij do wiadomości, że uszy nas nie świerzbią:
2Tm 4:3 "Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli."
Tak , znam te Słowa i pełna zgoda co do tych wersetów, choć myślę ,że oboje sobie zdajemy sprawę z tego ,że to jeszcze nie warunkuje naszego wyznania wiary.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-06-20, 13:15 Przyszedłeś rozmawiać - uczciwie i porządnie, w sposób uporządkowany - witamy.
Jeśli jednak przyszedłeś nam "głosić", w przekonaniu że masz wyższe poznanie i nie jesteś zainteresowany rozmową - nic tu po Tobie.
Marku, przykro mi ,że tak mnie odbierasz.
Jestem wprost przekonany, że jeśli chodzi o poznanie w sensie wiedzy intelektualnej, to nawet nie śmie twierdzić ,że cokolwiek wiem do Ciebie.
Zdaje sobie sprawę, że stoimy po przeciwnych stronach jeśli chodzi o zrozumienie intelektualne w wierze, choć wierze ,że na pewno nie we wszystkich, to jednak nie zmienia faktu ,że szanuje Katolików. Sam nim byłem i mam pełno wierzących Katolików wśród rodziny i przyjaciół.

To do czego ja zmierzam to , posłuszeństwo Bogu na pierwszym miejscu, ale tez ciągle interesuje mnie jak to jest z Wami Katolikami, którzy również całym sercem wierzycie i wyznajecie wiarę Apostolską Kościoła Katolickiego.
A to czego się najbardziej obawiam u wierzących to kłamstwa? Ponieważ kłamstwo jest tym czynnikiem , przez które tracimy zaufanie do drugiego człowieka.

Dodano po 7 minutach 41 sekundach:
Magnolia pisze: 2020-06-20, 12:23 Sebastian ile wg Ciebie jest Ewangelii?
Pewnie , zmierzasz do tej różnicy 7 ksiąg Wtórnokanonicznych ?

Myślę ,że akurat te różnice w księgach, nie determinują mojego pytania?
Ponieważ Ewangelia , czyli dobra nowina dla pogan bazuje głownie na Nowym Przymierzu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rozmowy z Sebastianem

Post autor: Dezerter » 2020-06-20, 17:55

Sebastianie - jak pierwszy (i jedyny) raz poszedłem na nabożeństwo do Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan, to byłem zdumiony jego przebiegiem, tym, że tak mocno było widać, że znają i kochają Jezusa, tak jak my katolicy, że potrafią się pięknie i było słychać, że szczerze modlić. Zachwyciła mnie głębokość zrozumienia i mądrość omówienia jednego z fragmentów, zrobił to młody pastor. Po nabożeństwie, podszedłem i porozmawialiśmy, powiedziałem kim jestem i na koniec pochwaliłem go za to głębokie zrozumienie tekstu biblijnego. Miałem dobrą ściągę - powiedział - od znajomego wikarego z pobliskiej katolickiej parafii pożyczyłem Żydowski Przekład NT, który zrobił Mesjanistyczny żyd Stern, to z niego to "głębokie zrozumienie i mądrość omówienia".
3 denominacje - jedna Ewangelia. Myślisz, że naprawdę tak bardzo się różnimy?
Czym różni się twój Jezus od Mojego?
Czym Ojciec i Duch?
ciągle interesuje mnie jak to jest z Wami Katolikami, którzy również całym sercem wierzycie i wyznajecie wiarę Apostolską Kościoła Katolickiego.
Cieszą mnie te słowa, mnie też interesowało jak to jest z protestantami i dlatego pisałem na forum protestanci i było to JEDYNE forum na którym dostałem po raz pierwszy i jedyny ostrzeżenie. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że jest tam wielu dobrych chrześcijan, gorąco kochających Jezusa, czytających i starających się rozumieć Biblię i wielu takich u których wyraźnie wyczuwałem kierowanie tym samum Duchem Świętym co u mnie. A że się w różnych kwestiach nie zgadzaliśmy i dyskutowaliśmy tak było.
Jeśli rzeczywiście chcesz odkryć Prawdę, czyli które denominacja jest jej najbliżej, poznaj korzenie starożytnego chrześcijaństwa z I, II, III i IV wieku.
Ostatnio zmieniony 2020-06-20, 17:57 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Sebastian777

Re: Rozmowy z Sebastianem

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-20, 18:35

Simon pisze: 2020-06-18, 21:34 Ja nigdzie nie pisałem o władzy świeckiej.Pisałem o władzy nad Kościołem, bo o tym mówią te fragmenty.
Czyli uważasz , że Kościół Katolicki posiada tylko władzę nad wiernymi natomiast nie świecka?
A jak tłumaczysz fakty , że przez wieki jednak Kościół Katolicki miał również władze nie tylko religijna ale również polityczną ,a która przecież wchodzi głęboko w struktury świeckie ?

Simon pisze: 2020-06-18, 21:34 Widzę, że się nie zrozumieliśmy.Oczywiście, że w 1 Kor 10,3-4 tą skałą która towarzyszyła Izraelitom na pustyni był Chrystus.Ale ten werset mówi własnie o skale (Chrystusie) towarzyszącej Izraelitom na pustyni, a nie o skale, na której stanie Kościół.Skałą, na której Chrystus zbudował swój Kościół jest Szymon Piotr (Mt 16,18)
No faktycznie nie zrozumieliśmy się .Ponieważ Ty uważasz ,że ta skała z Mt 16:18
Jest Piotr.
Argumentowałeś, to tym ,że nie tylko Jezus jest skała w Biblii, i z tego co pamiętam to podawałeś przykład z Izajasza 51:1-2 , no ale ten werset jest proroctwem właśnie o skale jakim jest Jezus Chrystus, a nie Abraham .

Sprawdzałem natomiast to tłumaczenie , które mi podesłałeś odnośnie aramejskiego imienia Kefas i faktycznie jest tam Rock.
Dlatego sprawdzę jeszcze z jakiego źródła jest to tłumaczenie?

Ponieważ nadal mamy problem z greckimi przekładami które tłumacza to Słowo Petros jako kamyk, ułomek, itp.
Trzeba by teraz zobaczyć gdzie jest błąd, ponieważ nie może być sprzeczności z oryginalnymi (kopiami) manuskryptami a hebrajskim tłumaczeniem Słowa Kefas?
I za kat te różnice i błędy w tłumaczeniach?

Biserica Dumnezeu

Re: Rozmowy z Sebastianem

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-20, 18:39

Sebastianie ... brniesz w slepa uliczke, biorac sie bez odpowiedniej wiedzy za interpretacje tlumaczen.
Do przemyslenia dla Ciebie: w jaki sposob zinterpretujesz w polskim jezyku np. slowo "zamek"?

Magnolia

Re: Rozmowy z Sebastianem

Post autor: Magnolia » 2020-06-20, 19:23

Sebastian777 pisze: 2020-06-20, 17:20
Magnolia pisze: 2020-06-20, 12:23 Sebastian ile wg Ciebie jest Ewangelii?
Pewnie , zmierzasz do tej różnicy 7 ksiąg Wtórnokanonicznych ?

Myślę ,że akurat te różnice w księgach, nie determinują mojego pytania?
Ponieważ Ewangelia , czyli dobra nowina dla pogan bazuje głownie na Nowym Przymierzu.
Ewangelia jest JEDNA, bo jest JEDEN BÓG i jedno Objawienie, Jedna Dobra Nowina o naszym zbawieniu.

Dopóki uważasz że mamy różne ewangelie, różnych bogów i różnego ducha to nie tylko nie prowadzi CIę Duch św, ale w ogóle tkwisz w błędzie.

Ale najlepiej podsumowuje to Słowo Boże:

1 J 2,
4 Kto mówi: "Znam Go",
a nie zachowuje Jego przykazań,
ten jest kłamcą
i nie ma w nim prawdy.
5 Kto zaś zachowuje Jego naukę,
w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała.
6 Po tym właśnie poznajemy, że jesteśmy w Nim.
Kto twierdzi, że w Nim trwa,
powinien również sam postępować tak, jak On postępował.
7 Umiłowani,
nie piszę do was o nowym przykazaniu,
ale o przykazaniu istniejącym od dawna,
które mieliście od samego początku;
tym dawnym przykazaniem jest nauka, którąście słyszeli.
8 A jednak piszę wam o nowym przykazaniu,
które prawdziwe jest w Nim i w nas,
ponieważ ciemności ustępują,
a świeci już prawdziwa światłość.
9 Kto twierdzi, że żyje w światłości,
a nienawidzi brata swego,
dotąd jeszcze jest w ciemności.
10 Kto miłuje swego brata,
ten trwa w światłości
i nie może się potknąć.
11 Kto zaś swojego brata nienawidzi,
żyje w ciemności
i działa w ciemności,
i nie wie, dokąd dąży,
ponieważ ciemności dotknęły ślepotą jego oczy.
Ostatnio zmieniony 2020-06-20, 19:24 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Rozmowy z Sebastianem

Post autor: Jozek » 2020-06-20, 19:30

Sebastian777 pisze: 2020-06-20, 18:35
Simon pisze: 2020-06-18, 21:34 Ja nigdzie nie pisałem o władzy świeckiej.Pisałem o władzy nad Kościołem, bo o tym mówią te fragmenty.
Czyli uważasz , że Kościół Katolicki posiada tylko władzę nad wiernymi natomiast nie świecka?
A jak tłumaczysz fakty , że przez wieki jednak Kościół Katolicki miał również władze nie tylko religijna ale również polityczną ,a która przecież wchodzi głęboko w struktury świeckie ?

Simon pisze: 2020-06-18, 21:34 Widzę, że się nie zrozumieliśmy.Oczywiście, że w 1 Kor 10,3-4 tą skałą która towarzyszyła Izraelitom na pustyni był Chrystus.Ale ten werset mówi własnie o skale (Chrystusie) towarzyszącej Izraelitom na pustyni, a nie o skale, na której stanie Kościół.Skałą, na której Chrystus zbudował swój Kościół jest Szymon Piotr (Mt 16,18)
No faktycznie nie zrozumieliśmy się .Ponieważ Ty uważasz ,że ta skała z Mt 16:18
Jest Piotr.
Argumentowałeś, to tym ,że nie tylko Jezus jest skała w Biblii, i z tego co pamiętam to podawałeś przykład z Izajasza 51:1-2 , no ale ten werset jest proroctwem właśnie o skale jakim jest Jezus Chrystus, a nie Abraham .

Sprawdzałem natomiast to tłumaczenie , które mi podesłałeś odnośnie aramejskiego imienia Kefas i faktycznie jest tam Rock.
Dlatego sprawdzę jeszcze z jakiego źródła jest to tłumaczenie?

Ponieważ nadal mamy problem z greckimi przekładami które tłumacza to Słowo Petros jako kamyk, ułomek, itp.
Trzeba by teraz zobaczyć gdzie jest błąd, ponieważ nie może być sprzeczności z oryginalnymi (kopiami) manuskryptami a hebrajskim tłumaczeniem Słowa Kefas?
I za kat te różnice i błędy w tłumaczeniach?
Sebastian, a jak rozumiesz slowa "kamien budowlany" np. w nazwie "zaklady kamienia budowlanego".
Czy chodzi tu o jakis wyjatkowy kamyk znaleziony gdzies i uzywany w budowlach, czy moze chodzi o kamien jako material ktory wydobywany jest w kamieniolomach po kawalku?
Wiesz chyba o tym ze cala skorupa ziemska to kamien? Roznego rodzaju i nazwie, ale kamien. Nie kamyczki czy kamienie ale kamien. Nie ma w tym slowie ani wagi ani wielkosci ani koloru, jest tylko okreslenie czegos co jest solidne, twarde i trwale .
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Sebastian777

Re: Rozmowy z Sebastianem

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-20, 20:24

Dezerter pisze: 2020-06-20, 17:55 Cieszą mnie te słowa, mnie też interesowało jak to jest z protestantami i dlatego pisałem na forum protestanci i było to JEDYNE forum na którym dostałem po raz pierwszy i jedyny ostrzeżenie. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że jest tam wielu dobrych chrześcijan, gorąco kochających Jezusa, czytających i starających się rozumieć Biblię i wielu takich u których wyraźnie wyczuwałem kierowanie tym samum Duchem Świętym co u mnie. A że się w różnych kwestiach nie zgadzaliśmy i dyskutowaliśmy tak było.
Jeśli rzeczywiście chcesz odkryć Prawdę, czyli które denominacja jest jej najbliżej, poznaj korzenie starożytnego chrześcijaństwa z I, II, III i IV wieku.
Dezerterze tak wiem ,że jest wielu dobrych i kochających Jezusa osób w różnych denominacjach.
Na chwile obecna to uważam ,że ten kąkol o którym mówi Biblia , który posadził zły dotyczy wszystkich denominacji chrześcijańskich , które rosną razem z dobrym ziarnem razem do żniwa.
I osobiście wierze , że ludzie zbawieni będę pochodzić z różnych denominacji chrześcijańskich.
Ponieważ Bóg patrzy na serce i widzi wszystko.

Natomiast ja uważam , aby poznać Prawdę to muszę na pierwszym miejscu znać Tego który jest Prawdą.
A dodatkowe źródła wiedzy i poznania są rozwinięciem i dodatkiem do naszej wiary.
Przecież wiary nie budujemy na historii, filozofii, edukacji, przekazach tradycji, ludzkiej mądrości itp. tylko wiara bierze się ze słuchania Słowa Bożego.

Dodano po 37 minutach 22 sekundach:
Jozek pisze: 2020-06-20, 19:30 Sebastian, a jak rozumiesz slowa "kamien budowlany" np. w nazwie "zaklady kamienia budowlanego".
Czy chodzi tu o jakis wyjatkowy kamyk znaleziony gdzies i uzywany w budowlach, czy moze chodzi o kamien jako material ktory wydobywany jest w kamieniolomach po kawalku?
Wiesz chyba o tym ze cala skorupa ziemska to kamien? Roznego rodzaju i nazwie, ale kamien. Nie kamyczki czy kamienie ale kamien. Nie ma w tym slowie ani wagi ani wielkosci ani koloru, jest tylko okreslenie czegos co jest solidne, twarde i trwale .

Józku , nie jestem pewnie do czego zmierzasz, ale jeśli chodzi o starożytne języki jak aramejski, grecki, czy nawet angielski są bardzo bogate w słownictwo, bardziej niż nasz słowianiski.
Rozróżniają bardzo dobrze niektóre pojęcia(słowa) , których nie ma np., w języku polskim,
Na aramejskim się nie znam w ogóle, grecki, biorę wprost od tłumaczy, natomiast angielski znam całkiem dobrze. I każdy kto zna jakieś obce języki potwierdzi Ci ,że słowo poza bezpośrednim tłumaczeniem trzeba poznać (czuć) wszystkimi pięcioma zmysłami, czasem nawet dosłownie tłumaczeni nie oddaje prawdziwego znaczenia. Dodatkowy problem jest to że język przez wieki ewolułuje i się zmienia, to sprawia dodatkowe trudności, ale od tego są specjaliści.

Sięgamy do tłumaczeń oryginalnych po to aby wydobyć jeszcze lepszy sens i znaczenia słowa.
Ale znów tłumacze to eksperci w tej dziedzinie i nie mam zamiaru się z nimi spierać jeśli przetłumaczą coś tak ,czy inaczej.
W angielskim litą skałę, opoke która nie można w żaden sposób ruszyć jest opisuje słowo rock.

Natomiast jak oderwiesz nawet bardzo duży nawet kawałek skały od góry, choć będzie on wyglądał jak skała , Anglicy powiedz na to stone.
Np. słynne Stone Henge w Anglii , ktoś mógłby powiedzieć że to skała?

Natomiast jeśli chodzi o proroctwo Biblijne o kamieniu którego odrzucili budowniczowie który
stał się Kamieniem Węgielnym dotyczy Chrystusa.
Tak wiec obrazy jakimi posługuje się Bóg, są czasem dopiero wiele wieków później objawiane i wyjaśnienie jakie miały znaczenie prorocze, ale zawsze wyjaśnienie podaje sam Bóg przez swojego Ducha tym którym Bóg chce to objawić .np.Daniel miał taki wybitny Dar wyjaśniania proroctw i wyroczni Bożych.

A może nie rozumiem kompletnie do czego zmierzasz z tymi kamieniami?
Ponieważ odpowiadając Ci wprost kamień to dla mnie kamień, przepraszam budowlańców i geologów, może być różny?

Dodano po 12 minutach 59 sekundach:
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-20, 18:39 Sebastianie ... brniesz w slepa uliczke, biorac sie bez odpowiedniej wiedzy za interpretacje tlumaczen.
Do przemyslenia dla Ciebie: w jaki sposob zinterpretujesz w polskim jezyku np. slowo "zamek"?
Nie wiem do czego zmierzasz Bisercia, zdaje sobie sprawę że nasz polski język jest dość młody i czasem słowa są wieloznaczne?
Może,morze, Piłka itp, jest bardzo dużo słów wieloznacznych w języku Polski.

Proszę rozwiń myśl , bo nie rozumiem najwyraźniej?

Biserica Dumnezeu

Re: Rozmowy z Sebastianem

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-20, 20:32

kazdy jezyk jest wieloznaczny. Rowniez ten uzyty w Pismie.
Jedynie Tradycja Kosciola potrafi go wlasciwie zrozumiec, przeanalizowac i przekazac Prawde Boza.
Samozwancze proby prowadza do zwiedzen.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Rozmowy z Sebastianem

Post autor: sądzony » 2020-06-20, 20:44

Sebastian777 pisze: 2020-06-20, 17:20 (...) Sam nim byłem i mam pełno wierzących Katolików wśród rodziny i przyjaciół.

To do czego ja zmierzam to , posłuszeństwo Bogu na pierwszym miejscu, ale tez ciągle interesuje mnie jak to jest z Wami Katolikami, którzy również całym sercem wierzycie i wyznajecie wiarę Apostolską Kościoła Katolickiego. (...)
Skoro byłeś katolikiem i zmieniłeś wiarę na rzecz innej, którą uważasz za "prawdziwszą" powinieneś to rozumieć.
Znać odpowiedzi na te pytanie.
Teoretycznie jesteś "lewel" wyżej, a rozwój polega na integracji nie zaś na negacji poziomu niższej świadomości.
Dojrzałość polega na akceptacji własnej dziecinności/dzieciństwa.
Wyparcie/zaprzeczenie/opór/rebelia jest ucieczką, a co za tym idzie regresem.
Nie oczekuj odpowiedzi, które powinieneś znać od katolików, którzy nie mogą ich udzielić.

Ale najwidoczniej masz wątpliwości.
Może w swej wierze po raz kolejny dotarłeś do muru?
Może problem nie tkwi w innych?

Samoświadomość, bliskość Boga, oświecenie nie polega na rozedrganiu, a na szeroko rozumianym spokoju,
a tego chyba Ci brakuje.
"Głoście ewangelię, jeżeli trzeba nawet słowami."
Sebastian777 pisze: 2020-06-20, 17:20 (...) A to czego się najbardziej obawiam u wierzących to kłamstwa? Ponieważ kłamstwo jest tym czynnikiem , przez które tracimy zaufanie do drugiego człowieka.(...)
Wiara nie jest kwestią wyznania, a prawdziwej kłamstwo nie sięga.

Pozdrawiam
więcej wiary i mniej lęku
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Sebastian777

Re: Rozmowy z Sebastianem

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-20, 20:44

Magnolia pisze: 2020-06-20, 19:23 Ewangelia jest JEDNA, bo jest JEDEN BÓG i jedno Objawienie, Jedna Dobra Nowina o naszym zbawieniu.

Dopóki uważasz że mamy różne ewangelie, różnych bogów i różnego ducha to nie tylko nie prowadzi CIę Duch św, ale w ogóle tkwisz w błędzie.

Ale najlepiej podsumowuje to Słowo Boże:
Rozumiem ,że w Twoim zrozumieniu ja nie miłuje Braci i Sióstr?

Natomiast mimo różnic wyznaniowych ja nadal Ciebie miłuje, nie zgadzam się ale miłuje.
Kompletnie ,też nie obrażam jeśli podważysz moją wiarę ?

Ja wprowadził by tu dwa pojęcia o które uważam ,że rozróżnia Biblia, to Bracia i Siostry w wierze oraz świat.
Jeśli uważasz ,ze jestem ze świata, to spoko, i tak nie ma to na mnie żadnego wpływu(dopóki mnie nie dotyczy), ale jeśli Duch Swięty przyjdzie do mnie i mnie przez Twoje usta upomni, to będę miał już o wile większy problem.
Wogóle się też nie gniewam jeśli będziesz indoktrynować mnie, ponieważ jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić.

Przekonaj mnie ,że się mylę, a przyznam się do swojego błędu ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozmowy z Sebastianem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-20, 20:54

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, rozmawiamy o tytule świętego Piotra.
To, co napisał Józek to szczera prawda, ja tez postaram się włączyć do tej rozmowy.
Ale najpierw postaram się zwrócić uwagę na ważny, w moim przekonaniu fundamentalny fakt: otóż
1. nie ma znaczenia dla funkcji Piotra, jak został nazwany
Wiem, że to trochę zaskakujące, ale - po bliższym przyjrzeniu się tekstowi - dość oczywiste.
Zobaczmy:
"Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Petros i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą."Mt /16:18/
Zwróćcie uwagę na zwrot "i na tej", (gr. και επι ταυτη) który świadczy, że obie części zdania dotyczą tego samego podmiotu.
Oczywiście zaimek rzeczowny ταυτη nie ma rodzaju - może to więc być zarówno "tej" jak i "tym".

Oderwijmy się na chwilę od znaczenia słów "petra" i "petros" zastępując je "słowami" XXXX i YYYY. Zatem Mt 16,18 brzmi:
"Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś XXXX, i na tej/tym YYYY zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą."Mt /16:18/
Jak widać, XXXX i YYYY to ten sam podmiot, na którym zbudowany zostaje Kościół.
Zgadza się, czy nie?
Niezależnie od tego czy XXXX i YYYY oznaczałyby skałę, kamień, czy może stół czy telewizor, pewne jest że XXXX i YYYY oznaczają ten sam obiekt, na którym budowany jest Kościół .

Magnolia

Re: Rozmowy z Sebastianem

Post autor: Magnolia » 2020-06-20, 21:03

Sebastian777 pisze: 2020-06-20, 20:44
Magnolia pisze: 2020-06-20, 19:23 Ewangelia jest JEDNA, bo jest JEDEN BÓG i jedno Objawienie, Jedna Dobra Nowina o naszym zbawieniu.

Dopóki uważasz że mamy różne ewangelie, różnych bogów i różnego ducha to nie tylko nie prowadzi CIę Duch św, ale w ogóle tkwisz w błędzie.

Ale najlepiej podsumowuje to Słowo Boże:
Rozumiem ,że w Twoim zrozumieniu ja nie miłuje Braci i Sióstr?

Natomiast mimo różnic wyznaniowych ja nadal Ciebie miłuje, nie zgadzam się ale miłuje.
Kompletnie ,też nie obrażam jeśli podważysz moją wiarę ?

Ja wprowadził by tu dwa pojęcia o które uważam ,że rozróżnia Biblia, to Bracia i Siostry w wierze oraz świat.
Jeśli uważasz ,ze jestem ze świata, to spoko, i tak nie ma to na mnie żadnego wpływu(dopóki mnie nie dotyczy), ale jeśli Duch Swięty przyjdzie do mnie i mnie przez Twoje usta upomni, to będę miał już o wile większy problem.
Wogóle się też nie gniewam jeśli będziesz indoktrynować mnie, ponieważ jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić.

Przekonaj mnie ,że się mylę, a przyznam się do swojego błędu ?
To proste Sebastianie, bliźni to bliźni, tak jest w przykazaniu. Przykazanie dotyczy każdego bliźniego, a nie tylko tych bliźnich, których sobie wybierzesz. Dla każdego mamy być życzliwi z zasady.
A Ty przychodzisz do katolików z niekatolickimi tezami/interpretacjami, wręcz herezjami, co wielokrotnie zostało Ci Słowem Bożym wyjaśnione. Dla mnie to jest zaprzeczeniem miłości, jest objawem nienawiści. Mało tego Twoje wyznania wcześniej, ze wierzysz w innego Boga niż my jest również potwierdzeniem Twojej ignorancji i tego że daleko Ci do prawdy i ducha jedności, czyli nie niesie Cię Duch św. Bo On jest Prawdą i uczy ludzi miłości i jedności.
Nie rozmawiasz jak równy z równym o różnicach w światopoglądzie tylko nas pouczasz i nawracasz, wprost mówiąc że się mylimy, Kościół błądzi itd.

Więc odpowiadam :tak, uważam, że nie miłujesz tak jak Jezus uczy w przykazaniach miłości.

ODPOWIEDZ