wybory prezydenckie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Konwalia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Konwalia » 2020-06-28, 22:06

Teraz to już, niestety, i ja będę za Dudą. Ale Bosak był dość wysoko w porównaniu z kandydatami na niższych pozycjach.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-06-28, 22:41

@sądzony Ja niestety lub w sumie stety, nie zaliczam się do osób z prawem do głosowania :)

@Konwalia Też bardzo się zdziwiłem. Biorąc pod uwagę to, że PSL i Lewica ma wiecej posłów od Konfederacji, to ich kandydaci byli daleko w tyle. Jest to pewnie ich nie mały sukces.
Wierzę, że za 3 lata znacznie więcej podziałają. Powoli, małymi krokami, ale do przodu.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

wXlfX

Re: wybory prezydenckie

Post autor: wXlfX » 2020-06-28, 22:42

Wyniki potwierdzają, że R.Trzaskowski wygra w drugiej turze ;P

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-06-28, 22:43

Wszystko w sumie zależy, na kogo odda swój głos elektorat Hołowni i Bosaka.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Efezjan » 2020-06-28, 23:18

wXlfX pisze: 2020-06-28, 22:42 Wyniki potwierdzają, że R.Trzaskowski wygra w drugiej turze ;P
Proszę, nie żartuj w ten sposób. Mam nadzieję, że nasze społeczeństwo nie jest aż tak głupie.

Frenkwencja 63% to i tak lepiej, ale nadal szału nie ma. Ponad 30% ludzi ma gdzieś, kto będzie prezydentem. Smutne
Ostatnio zmieniony 2020-06-28, 23:23 przez Efezjan, łącznie zmieniany 1 raz.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: ToTylkoJa » 2020-06-29, 00:28

Jeszcze się możemy zdziwić, exit poll to jednak tylko exit poll.

@Efezjan musisz wziąć pod uwagę ile Polaków wyjeżdża za zarobkiem a jednak nadal ma prawa wyborcze.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: sądzony » 2020-06-29, 08:34

Morkej pisze: 2020-06-28, 22:41 @sądzony Ja niestety lub w sumie stety, nie zaliczam się do osób z prawem do głosowania :)
A ja z prawem do "odmowy składania zeznań".
W walce z sobą samym jedynie rozejm jest wygraną.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Efezjan » 2020-06-29, 10:19

ToTylkoJa pisze: 2020-06-29, 00:28 Jeszcze się możemy zdziwić, exit poll to jednak tylko exit poll.

@Efezjan musisz wziąć pod uwagę ile Polaków wyjeżdża za zarobkiem a jednak nadal ma prawa wyborcze.
A ja uważam, że nie powinni mieć, bo z jakiej racji? Mieszkają za granicą, pracują tam, a więc czynią bogatsze to państwo, gdzie ową czynność wykonują, nie Polskę. Polska jest biedniejsza o to bogactwo, które wypracowali dla innego kraju - czysta matematyka.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-29, 10:29

Nie masz racji Efezjanie.

Ps: niestety Holownia stanal na pozycji "kreta", choc moze nie mial takich intencji.
Ostatnio zmieniony 2020-06-29, 10:32 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-29, 10:45

Efezjan pisze: 2020-06-29, 10:19
ToTylkoJa pisze: 2020-06-29, 00:28 Jeszcze się możemy zdziwić, exit poll to jednak tylko exit poll.

@Efezjan musisz wziąć pod uwagę ile Polaków wyjeżdża za zarobkiem a jednak nadal ma prawa wyborcze.
A ja uważam, że nie powinni mieć, bo z jakiej racji? Mieszkają za granicą, pracują tam, a więc czynią bogatsze to państwo, gdzie ową czynność wykonują, nie Polskę. Polska jest biedniejsza o to bogactwo, które wypracowali dla innego kraju - czysta matematyka.
prawa wyborcze maja OBYWATELE. Dopóki ktoś nie zrzeknie się obywatelstwa - jakim prawem chciałbyś odbierać mu prawa? KONSTYTUCJA! ;)
mi bardziej podoba się pomysł, żeby Polonia mogła wybierać swoich posłów (by Stanisław Michalkiewicz). Tzn. obywatele polscy mieszkający za granicą mogliby zgłaszać kandydatury własnych posłów - i w sejmie zagwarantowane byłyby np. 4 miejsca dla każdego kontynentu.
Wtedy mielibyśmy 16stu posłów związanych z Polonią - raz że nie byliby tak uwiązani w partyjne rozgrywki, dwa że dzięki temu Polonia zorganizowałaby się w bardziej sprawnie działającą siłę na rzecz Polski. A 16 posłów to już klub parlamentarny i mogliby być 'języczkiem u wagi'
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

wXlfX

Re: wybory prezydenckie

Post autor: wXlfX » 2020-06-30, 10:45

Efezjan pisze: 2020-06-28, 23:18
wXlfX pisze: 2020-06-28, 22:42 Wyniki potwierdzają, że R.Trzaskowski wygra w drugiej turze ;P
Proszę, nie żartuj w ten sposób. Mam nadzieję, że nasze społeczeństwo nie jest aż tak głupie.

Frenkwencja 63% to i tak lepiej, ale nadal szału nie ma. Ponad 30% ludzi ma gdzieś, kto będzie prezydentem. Smutne
Nie żartuję ;D sondaże co do 1 tury były niemal bezbłędne niektóre, jeśli co do drugiej tury się sprawdzą no to... ;P tyle dobrze, że R. Trzaskowski bardzo dobrze posługuję się kilkoma językami i optymistycznie to wygląda, a A. Duda duka nawet po angielsku i siarę za granicą robi... ;D

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-30, 10:58

to czy ktoś mówi w obcych językach jest przereklamowane ;) myślisz że Angela Merkel mówi płynnie po angielsku? Albo Władimir Putin? A czy Trump zna jakiś język poza amerykańskim (bo to nawet nie angielski ;) )
Po to są tłumacze, żeby tłumaczyć, prezydent nie musi znać języków obcych, chociaż jeśli zna to na pewno ma łatwiej.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-30, 11:39

Wilku, a dlaczego tak bardzo chcesz, zebym polubil Trzaskowskiego? Za co? Za to , ze klamie i sie popisuje ponizajac rozmowcow?
Ps. Tek de Cart : pomysl na polonijnych poslow juz byl realizowany w zaborach.
Sprawdzil sie srednio, albo i wcale.
Ostatnio zmieniony 2020-06-30, 11:43 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: marcin07 » 2020-06-30, 12:58

Ci co popierają Trzaskowskiego odzwierciedlają samych siebie , ów osobnik to arogant , kłamca , zarozumialec.
oszukał uczniów , nie maja wolnych przejazdów , nie ma darmowych przedszkoli , stacje metra ?itd .
Po za tym to co sie działo i dzieje z bandyckim zabieranie mieszkań , krętactwo z tym związane oraz jak traktują bandyci mieszkańców i co robią aby sie wyprowadzili całkowicie degraduje tego osobnika na stanowisko prezydenta Warszawy , jeśli by ten facet miał reprezentować Polskę to wstyd żenada .
A co do jego zycia duchowego to jak rozumieć ze jedno dziecko ma komunie a drugie nie , a propagowanie ślubów dla par jedno płciowych mówi co będzie sie działa w Polsce
Poza tym jesl facet przylepcem przykleja szybę , to znaczy ze z nim jest coś nie tak .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Efezjan » 2020-06-30, 14:19

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-30, 11:39 Wilku, a dlaczego tak bardzo chcesz, zebym polubil Trzaskowskiego? Za co? Za to , ze klamie i sie popisuje ponizajac rozmowcow?
Ps. Tek de Cart : pomysl na polonijnych poslow juz byl realizowany w zaborach.
Sprawdzil sie srednio, albo i wcale.
Trzaskowski jakieś w Warszawie projekty wspierał dziwne. Jeden z nich miał hasło: 'Własność to kradzież'. Serio chcemy takiego prezydenta? To, że Warszawa się nie popisała, nie znaczy, że Polska musi popełniać jej błąd.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

ODPOWIEDZ