wybory prezydenckie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-30, 14:22

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-30, 11:39 Ps. Tek de Cart : pomysl na polonijnych poslow juz byl realizowany w zaborach.
Sprawdzil sie srednio, albo i wcale.
no trochę inna była wtedy sytuacja, byli posłami w innych krajach, we władzach naszych zaborców, więc automatycznie jeśli by chcieli reprezentować interesy Polaków prowadziliby politykę sprzeczną z resztą polityki władz. Teraz skoro mamy własne państwo i Polacy mogą rządzić się sami - to może pomysł na posłów reprezentujących Polaków za granicą nie jest taki zły. W tej chwili mogą głosować - ale tylko na kandydatów z Polski (a nawet węziej - z Warszawy), zgłoszonych przez partie polityczne w Polsce. Więc o ich interesy (Polaków za granicą) w zasadzie nie ma kto dbać. Polonia jest praktycznie bez żadnej organizacji, a co za tym idzie bez żadnej siły dla Polski. A taki 'lobbing' zdecydowanie by się Polsce przydał.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Efezjan » 2020-06-30, 14:30

Tek de Cart pisze: 2020-06-30, 14:22
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-30, 11:39 Ps. Tek de Cart : pomysl na polonijnych poslow juz byl realizowany w zaborach.
Sprawdzil sie srednio, albo i wcale.
no trochę inna była wtedy sytuacja, byli posłami w innych krajach, we władzach naszych zaborców, więc automatycznie jeśli by chcieli reprezentować interesy Polaków prowadziliby politykę sprzeczną z resztą polityki władz. Teraz skoro mamy własne państwo i Polacy mogą rządzić się sami - to może pomysł na posłów reprezentujących Polaków za granicą nie jest taki zły. W tej chwili mogą głosować - ale tylko na kandydatów z Polski (a nawet węziej - z Warszawy), zgłoszonych przez partie polityczne w Polsce. Więc o ich interesy (Polaków za granicą) w zasadzie nie ma kto dbać. Polonia jest praktycznie bez żadnej organizacji, a co za tym idzie bez żadnej siły dla Polski. A taki 'lobbing' zdecydowanie by się Polsce przydał.
Mnie dziwi, że są tam już bardzo długo i nie mają żadnej organizacji, struktur itd. Jak oni nie zadbają o swoje interesy tam, to nikt nie zadba. A robić to w pojedynkę zawsze jest trudniej niż gdy się jest zorganizowanym.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-30, 21:23

Jak najbardziej masz racje Efezjanie. Ale jednak nie.
Wlasne organizacje? Musi raczej wymrzec to pokolenie, gdyz w wiekszosci przybyli ludzie bezideowi. Ale wielu tuataj dopiero wykrystalizowala jakies poglady. Na razie przewaza skrzywienie lewackie.
Ostatnio zmieniony 2020-06-30, 21:25 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

TOMVAD 45

Re: wybory prezydenckie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-01, 04:10

marcin07 pisze: 2020-06-30, 12:58 Ci co popierają Trzaskowskiego odzwierciedlają samych siebie , ów osobnik to arogant , kłamca , zarozumialec.
oszukał uczniów , nie maja wolnych przejazdów , nie ma darmowych przedszkoli , stacje metra ?itd .
Po za tym to co sie działo i dzieje z bandyckim zabieranie mieszkań , krętactwo z tym związane oraz jak traktują bandyci mieszkańców i co robią aby sie wyprowadzili całkowicie degraduje tego osobnika na stanowisko prezydenta Warszawy , jeśli by ten facet miał reprezentować Polskę to wstyd żenada .
A co do jego zycia duchowego to jak rozumieć ze jedno dziecko ma komunie a drugie nie , a propagowanie ślubów dla par jedno płciowych mówi co będzie sie działa w Polsce
Poza tym jesl facet przylepcem przykleja szybę , to znaczy ze z nim jest coś nie tak .
Trzaskowski to (... )na początku wątku była PROŚBA o umiar i poziom w komentowaniu - ponawiam! - rozmawiajmy o poglądach a nie ludziach - Dezerter
Oddanie Polski w jego i lewicy ręce to tak jakbyśmy oddali Polskę w ręce Niemiec.Poza tym to zagrożenie dla dzieci i dla nas. Nie ma dla nas innego rozwiązania jak głosować na Dudę.
Ostatnio zmieniony 2020-07-01, 20:31 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: marcin07 » 2020-07-01, 07:15

ale mimo wszystko popierają tego osobnika , ma 30 % poparcia , mnie się wydaje ze ci ludzie nie widza zagrożenia z strony owego osobnika startującego na prezydenta , już same podpisanie karty LGBT mówi wiele o polityce i życiu tego osobnika .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-07-01, 11:19

Dlaczego nie piszecie o wadach Dudy? Zgadzam się z wami co do R.Trzaskowskiego, ale A.Duda też ma wiele za uszami. Trzeba o tym mówić, by być świadomym.
Mnie się zaś wydaje, że te 43% ludzi nie widzi potencjalnego zagrożenie i działania na niekorzyść naszego państwa przez podejmowane decyzje aktualnego prezydenta, np. sprawy związane z USA. Czysta propaganda tego, że wszystko jest i będzie dobrze.

@TOMVAD 45 Pamiętaj, że jeden z tych dwóch Panów zostanie prezydentem, więc choć wiemy jakie czyny stoją za tymi Panami, to jednak szacunek do nich ze względu na pełnione stanowisko powinien być, nawet jeśli uważamy ich czy jednego z nich za zdrajcę i wroga narodu.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

TOMVAD 45

Re: wybory prezydenckie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-01, 11:41

Morkej pisze: 2020-07-01, 11:19 Dlaczego nie piszecie o wadach Dudy? Zgadzam się z wami co do R.Trzaskowskiego, ale A.Duda też ma wiele za uszami. Trzeba o tym mówić, by być świadomym.
Mnie się zaś wydaje, że te 43% ludzi nie widzi potencjalnego zagrożenie i działania na niekorzyść naszego państwa przez podejmowane decyzje aktualnego prezydenta, np. sprawy związane z USA. Czysta propaganda tego, że wszystko jest i będzie dobrze.

@TOMVAD 45 Pamiętaj, że jeden z tych dwóch Panów zostanie prezydentem, więc choć wiemy jakie czyny stoją za tymi Panami, to jednak szacunek do nich ze względu na pełnione stanowisko powinien być, nawet jeśli uważamy ich czy jednego z nich za zdrajcę i wroga narodu.
Po pierwsze oceniam postępowanie a gdy jest ono niewłaściwe, wręcz antypolskie to piszę jasno. Jako człowieka mogę go szanować,jako polityka nie. Jako człowiek może sobie lubić kogo chce i wspierać kogo chce, jako polityk musi szanować ludzi. Jeśli tego nie robi to z mojej strony też szacunku nie będzie. A że nie szanuje ludzi to i ja jako polityka szanować go nie będę.

Dominik

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dominik » 2020-07-01, 13:28

TOMVAD 45 pisze: 2020-07-01, 04:10 Trzaskowski to przestępca,
Rozumiem że go nie lubisz jako polityka, że przydało by się go wsadzić za to co robi, ale nie pisz na forum rzeczy które trudno obronić.

z encyklopedii PWN
przestępca, człowiek popełniający przestępstwo i podlegający odpowiedzialności karnej przed sądem;
Oceniajmy czyny polityków, a nie ich samych.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: marcin07 » 2020-07-01, 15:36

czy czynem złym nie jest podpisanie karty LGBT , wprowadzaniem w szkołach czy przedszkolach nauki poznawania swego ciała i masturbacji , czy zgodne jest z nauka KK propagowanie małżeństw jedno płciowych , oraz adopcji dzieci .
nie che powtarzać przestępstw jakie były robione przy ""prywatyzacji mieszkań ""to była żadna prywatyzacja to były działania przestępcze , nikt chyba nie zapomni mordu na kobiecie która siebie broniła i innych przed wyrzuceniem z mieszkania .czy to nie przestępstwa ? a ten co o tym wie i nie broni uciśnionych nie można nazwać przestępcą ?
wiemy jakie są sady ,wiemy jaka jest niesprawiedliwość w sadach ,wiec co tu dużo pisać.
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Magnolia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Magnolia » 2020-07-01, 15:42

Jeśli masz informacje, jeden z drugim, o przestępstwie to odpowiednim miejscem zgłoszenia tego jest prokuratura.
Nazywanie kogoś przestępcą, kto nie ma prawomocnego wyroku sądu, (poza tym że jest oceną negatywną człowieka) jest też pomówieniem i szarganiem czyjegoś dobrego imienia.
Chcesz zaprowadzić sprawiedliwość to od tego mamy prokuraturę. A nie forum.

Dominik

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dominik » 2020-07-01, 16:11

Piszmy w takim razie co zrobiła dana osoba nie tak, czego się dopuściła. To czy było to przestępstwo i czy ktoś jest przestępcą zostawmy sądom, jakie one by nie były.
Oceniajmy zachowania, a nie ludzi.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: marcin07 » 2020-07-01, 17:26

a ileż to razy sady skazywały niewinnych na kary nawet śmierci ?
A ileż to razy sady nie skazywały przestępców za winy , wręcz odwrotnie poszczały wolno bo sędziowie byli łapówkarzami , a winowajca miał dobrego adwokata który nawet od zbrodni wybronił morderce .
Tak macie racje ze forum nie jest od tego aby kogoś nazywać przestępcą , a czy forum jest od tego aby stawać w obronie winowajców którzy przyczynili się do tragedii innych ?
A sad nad Jezusem byl sprawiedliwy ?
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

TOMVAD 45

Re: wybory prezydenckie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-01, 22:08

Dominik pisze: 2020-07-01, 13:28
TOMVAD 45 pisze: 2020-07-01, 04:10 Trzaskowski to przestępca,
Rozumiem że go nie lubisz jako polityka, że przydało by się go wsadzić za to co robi, ale nie pisz na forum rzeczy które trudno obronić.

z encyklopedii PWN
przestępca, człowiek popełniający przestępstwo i podlegający odpowiedzialności karnej przed sądem;
Oceniajmy czyny polityków, a nie ich samych.
Ale Dominiku ja właśnie oceniam jego postępowanie. Tylko jak człowiek coś ukradnie to się go nazywa złodziejem i zarazem przestępcą, jak ktoś łamie prawo w inny sposób np po przez szantaż czy działania na szkodę państwa to jest przestępcą. A to że nie siedzi t chyba dobrze wiemy dlaczego - immunitety i kasta sędziowska. Grodzki tez nie siedzi mimo że jest ponad 50 świadków. Dlaczego? Ponieważ jest senatorem i chroni go immunitet a nawet jeśli udałoby się go odebrać to kasta go wypuści.

Chcemy się oszukiwać? Pisałem przecież- jako katolik mogę go szanować jako człowieka, ale nie jako polityka. Nie trwajmy w obłudzie.

Króliczek

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Króliczek » 2020-07-02, 11:22

Cieszę się drodzy forumowicze, że macie poglądy chrześcijańskie i to odbija się też np wyborach prezydenckich, ja też tak mam, mimo że nudzi mnie polityka (wiem, że to grzech, walczę z tym), mi jest trochę smutno z mężem ze np w mojej pracy (moja pierwsza praca bo wcześniej za małe dzieci, i w dodatku fajna, która daje mi radość, jest moją pasją, i przy okazji pieniądze na rodzinę - klub fitness) współpracownicy mało tolerancjyjni, tak sie złożyło że z opcji politycznej przeciwnej z cyklu miłość, przyjaźń i lgbt i aborcja, kościół kk winny wszystkiemu i inne dziwne rzeczy, co z miłością i przyjaźnią nie mają nic wspólnego, eh no czasami ciężko jest, mieć inne poglądy wśród innych, lubię żyć dobrze z innymi (chyba każdy tak ma), jestem w pracy i zajmuje się pracą ale czasem ktoś mnie zaatakuje ze mam inne poglądy,a ja z kolei nie będę się wstydzić swojej wiary, tylko ją bronić.,i tak się pytam czy też tak macie?

wXlfX

Re: wybory prezydenckie

Post autor: wXlfX » 2020-07-02, 12:26

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-30, 11:39 Wilku, a dlaczego tak bardzo chcesz, zebym polubil Trzaskowskiego? Za co? Za to , ze klamie i sie popisuje ponizajac rozmowcow?
Ps. Tek de Cart : pomysl na polonijnych poslow juz byl realizowany w zaborach.
Sprawdzil sie srednio, albo i wcale.
Po prostu zostało dwóch kandydatów, dla katolika i jeden i drugi nie jest dobry przecież... ;P w sumie no ciężko marzyć o idealnym prezydencie, ale czy A. Duda się sprawdził w roli prezydenta? Moim zdaniem nie. ;P Jedyne co w nim dobrego widzę, to to, że super memy z nim są. ;D no, jeśli wygra no to ok, ale jeśli wygra R. Trzaskowski to tak sobie myślę, czy może tak źle z nim to by nie było. ;P podoba mi się w nim reprezentatywność jego, płynnie mówi językami, inteligentny, no poglądy ma jakie ma, ale jego przyjazność do lgbt nie jest zła, chodzi mi o ludzi, a nie ideologie. Polityka to nie religia. Natomiast w A. Dudzie nie podoba mi się jego podległość względem USA, ta współpraca wygląda jak arystokracja - plebs.

ODPOWIEDZ