Trzymajmy poziom.

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
Abraham45

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Abraham45 » 2018-01-30, 13:00

Jeszcze za nim odejdę podziękuję tym którzy mnie w jakiś sposób wspierali i dawali nadzieję Ty Magnolio i Andej odebraliście mi ją całkowicie.

Przepraszam Dezertera i Dominika za moje posty bo pisząc je nie myślałem o was i one nie dotyczą was mimo że możecie je idebrać jako atak na wsxystkich. Tak nie jest. Nawet jeśli skrytykujecie moje pisty to waszą krytykę przyjmę.

Zdania jednak o innych zmienić nie mogę. To zbyt wielka krzywda i brak zrozumienia oraz szacunku. Ja tego nie chciałem ale niestety - inni też muszą się czegoś uczyć.
A nie tylko krzywdzić.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Andej » 2018-01-30, 13:17

Dezerter pisze: 2018-01-30, 12:55 Andeju - w swoim ostatnim poście nieco się zagalopowałeś - trzymaj poziom!
...
Jeśli tak, to wskaż miejsca. Pozwól mi zrozumieć błąd, który popełniłem, abym mógł naprawić lub przynajmniej nie powtarzać.

W którym zdaniu się zagalopowałem? Bardzo proszę o konkretne wskazanie.

Potrafię przeprosić za swój błąd. Ale najpierw muszę go zrozumieć. Daj mi szansę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Abraham45 » 2018-01-30, 13:33

Brak zrozumienia i bezpidtsawne posądzanie mnie o jakieś urażanie was jako członków kościoła. Nikogo nie urażałem i nie mam takowego zamiaru. Trzeba czytać ze zrozumieniem a nie tylko patrzeć co się czuje czytając wypowiedzi z którymi się nie zgadzasz. Teraz czuję się tak jakbym był winny niszczenia Kościoła. I jeszcze ten brak szacunku do was z powodu lirerówek. Jakaś kpina.
Czy wiecie coś o moim szacunku do was? Nie a oceniacie go po błędach literowych i wszyscy trzymacie jedną stronę. Nie wiecie nic o moim szacunku do was a osądzacie mnie bardziej niż ja oceniam Kościół.

Poczytaj swoje posty Andeju to będziesz wiedział. Ja piszę na komórce więc nie mogę ci wklejać twoich wypowiedzi. Błędy literowe też z tego wynikają. Ale łatwiej jest krytykować niż coś zrozumieć. Wy mnie o to często pisądzacie a sami nie jesteście w stanie nic zrobić aby zrozumieć.

To nie pierwszy raz. Ale już będzie ostatni.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2018-01-30, 13:46

Andeju - w tym tekście:
Z tego, że rozumiesz Krzyśka można wyciągnąć tylko jeden wniosek: Jesteś prorokiem. Tylko Ty wiesz, jaki powinien być Kościół. Wszyscy muszą Ci być posłuszni, bo tylko Ty znasz prawdę.

Wybacz, że się nie korzymy przed Tobą. Twoje słowo to za mało, abyśmy padli na twarz przed Tobą.
Nie masz racji można wyciągnąć wiele innych wniosków
ja wyciągam np taki:
- Abraham poczuł się podobnie jak Krzysiek, uruchomił swoja empatię, poczuł się jak on atakowany przez wielu ( nie twierdzę, że słusznie i właściwie, czy potrzebnie))
a dalsze zdania - czy muszę je komentować Andeju? - nie takiego Andeja znamy i cenimy na co dzień na forum - to nie jest styl Andeja. :)
Abrahamie - odpocznij od forum, uspokój nerwy, emocje opadną a każdy niech przemyśli swoje postępowanie.
Nic się strasznego nie stało więc wyluzujcie wszyscy i ochłońcie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Abraham45 » 2018-01-30, 14:28

Nikt nie musi się przede mną korzyć. Oczekiwałem tylko zrozumienia a mie padania przede mną czy przyznawania mi racji.

Kilka razh pisałem już że moim celem nie jest niszczenie czy obrażanie Kościoła czy jego członków. Ale nie da się oceniać błędów Kościoła bez całkowitego nie dotykania wiernych. Ocena Kościoła i przedstawianie błędów boli nie tylko jakąś grupę wiernych która widzi jego nieskazitelność ale także mnie jako oceniającego, jednak troska o jego czystość skłania mnie do przedstawiania ich, bo tylko po przez ich ujawnianie prawda i czystość mogą zwyciężyć. Zawsze przy krytyce dotknie się ludzi najbardziej czułych, ale nic na to nie poradzimy.

Brak zrozumienia jednak panował od długiego czasu i to była kwestia czasu aż xnowu wyjdzie prawsa na jaw - tym razem pokazała że to nie jest problem we mnie, ale też i w niektórych z was. Ja jak pisałem - starałem się unikać sytuacji konfliktowych, pisałem co tylko mogłem aby przedstawiać dobro ale jak ktoś cały czas dosxukuje się tylko błędów w moich wypowiedziach zamiast starać się zrozumieć to co piszę to niestety doprowadza do takich sytuacji. Wszystkich starałem się szznować ald nie wszyscy szanowali mnie. Tak jest prawda.

I tak jak było wcześniej tak i teraz czułem się zaszczuty jak owca wobec stada wilków. Tak samo czuł się Krzysiek. Dlatego rozumiem go teraz jeszcze bardziej.

Trudno jest przyznać się fo błędu, lepiej i łatwiej przyznawać sobie rację. Czy to że trzy osoby które już dłuższy czas się znają występują przeciwko jednej oznacza że mają rację?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2018-01-30, 14:41

I tak jak było wcześniej tak i teraz czułem się zaszczuty jak owca wobec stada wilków.
teraz ty dramatyzujesz i przesadzasz i to bardzo - niech wszyscy ochłoną, bo wielu przesadza i drze szaty - a nie ma za bardzo o co.

Nikt nie musi się przyznawać do błędu - każdy ma prawo do swojej oceny sytuacji
bracia i siostry - przywołuje was do chrześcijańskiego opamiętania
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Abraham45 » 2018-01-30, 14:58

Tak też czynię - OPAMIĘTUJĘ SIE. CZAS NAJWYŻSZY.

Jak pisałem - muszę jeszcze podziękować niektórym.
To mi troszkę zajmie, bo czasu nie mam za wiele. Jak skończę to wtedy uwolnię was od siebie. Nie będą już niektórzy musieli czuć się urażeni.

Chcę być owcą ale prowadzoną przez Pana a nie zaszczutą przez wilki.

Wiem że sytuacja się nie zmieni dopóki niektórzy będą widzieli swoje racje, swoje zdanie a ze zdaniem innych liczyć się nie będą. Moją pracę mogę uznać za nic nie znaczącą.

Czyńcie co chcecie, krytykujcie, oceniajcie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Andej » 2018-01-30, 15:06

Za urażenie przepraszam.

Ale powtórzę, że to nie ocena osoby, ale wniosek z postów.

Stanowcze stawianie sprawy przez kogokolwiek, że MA RACJĘ I KONIEC prowadzi do takich wniosków.
Porównywanie się z Krzyśkiem prowadzi do podobnych wniosków.
To jest stawianiem się ponad wszystkimi. Pisanie niepodważalnych ocen ludzi oraz tez jest windowaniem się ponad innych ludzi.

Przepraszam za to, że sprawiłem przykrość.

Ale trudno mi uznać winę w tym, że tak oceniam postawę odmawiania dyskusji, odmowę podawania konkretnych przykładów i całkowity brak przyzwolenia na wypowiadanie zastrzeżeń. Uczyniłem to jako zwykły uczestnik dyskusji.

Doceniam to co dobre w wypowiedziach Abrahama. Krytykuję to, co jest stawianiem bezdyskusyjnych ocen. Zwłaszcza krzywdzących, według mnie, Kościół i papieża.

Czy jesteście przekonani, że powinienem ignorować to, co mnie boli? Stawianie zarzutów Kościołowi, jest stawianiem zarzutów także mi. Jestem elementem Kościoła. I jest mi przykro.

Krytyka boli. Czuję to. Mnie także boli. Ale czy to powód, że mam zabrać zabawki i wynieść się z piaskownicy? Czy nie lepiej wytłumaczyć?
Jak uważacie, czy lepiej byłoby, gdybym się zaperzył i stwierdził, że tylko ja mam rację? I, że dyskutować nie chcę? I nie chcę bronić swoich racji i uzasadniać ich?

Czy jesteście przekonani, że można dawać komukolwiek wyłączność głoszenia prawdy i zabronić krytykowania wypowiedzi i postawy? Jeśli tak, to proponuję dać nowy kolorek i dopisać, że z osobą tak oznaczoną nie wolno polemizować. Bo ma rację z definicji.

Czy Krzysiek nie czuje się urażony? Ma prawo. Ma subiektywne prawo. Ale to nie znaczy, że ma rację.

Należę do Kościoła, który idzie 2 tysiące lat wyznaczoną drogą. Jego członkowie popełniają błędy. Jego najwyżsi funkcjonariusze popełniają błędy. Ja popełniam błędy. Ale Kościół Chrystusowy nie kroczy błędną drogą.

Dowodem na to, że liczę się ze zdaniem Abrahama jest to, że polemizuję. To, że chcę rozmawiać. To, że nie przyjmuję jego tez, oznacza, że ważne jest dla mnie, to co pisze.

Opamiętaniem się jest rozmowa. Dialog. Wyjaśnienie. Argumentowanie.

Abrahamie, przepraszam Cię za to, że sprawiłem Ci przykrość. Ale Kościoła i papieża bronić będę. Wszak możesz stwierdzić, że gardzisz tym co piszę. Ignorować. Szkoda, że nie chcesz zrozumieć mnie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Andej » 2018-01-30, 15:12

Kończę polemikę z Abrahamem.

Gdy następnym razem zaboli mnie coś w jego wypowiedzi, dokonam analizy i przedstawię do dyskusji wewnątrz moderacji.

Przypomnę ino, że nie polemizowałem z chęciami Abrahama, tylko kategorycznymi ocenami. Nie oceniam ludzi. Oceniam działania. Nie oceniam chęci, tylko czyny.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Abraham45 » 2018-01-30, 15:22

Już nie będziesz miał okazji. Najlepiej człowiek dochodzi do wniosków ze swojego postępowania gdy sobie uświadomi że kogoś skrzywdził.

Życzę owoców z takich przemyśleń.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-30, 15:26

Skończcie tę żałosną dyskusję. Kto chce być na forum niech będzie, kto nie chce - niech nie będzie, ale przestańcie płakac i biadolić, bo mi się flaki wywracają jak ktoś dorosły się zachowuje jak mala dziewczynka "a to on zaczął", "ojej, jaka jestem skrzywdzona i urażona".
Dziecinada.
Jeśli wszyscy się na Abrahama uwzięli, to dyskusja nie ma sensu. Jeśli jest odwrotnie, to, jak widać, dyskusja też nie ma sensu.
Więc po co gadać?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2018-01-30, 16:29

I to jest Twoja Marku pomoc .... i to w wątku "Trzymajmy poziom" - no dzięki :-\ :ymblushing:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Dezerter » 2018-05-31, 13:49

Wątek ciągle aktualny
więcej empatii, uważnego czytania a mniej doszukiwania się herezji, czy złej woli - chyba upał na wielu źle działa.
Uprzedzam, że skończyła się tolerancja administracji dla osób wdających się w ciągłe polemiki ad persona- takie osoby będą dostawały blokadę na forum dla ochłonięcia i przemyślenia czy chcą pisać na
Forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wędrowiec

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: wędrowiec » 2018-05-31, 13:56

Dezerter pisze: 2018-05-31, 13:49
Uprzedzam, że skończyła się tolerancja administracji dla osób wdających się w ciągłe polemiki ad persona- takie osoby będą dostawały blokadę na forum dla ochłonięcia i przemyślenia czy chcą pisać na
Forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko
Nareszcie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Trzymajmy poziom.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-31, 14:06

Napisałem coś, ale kasuję. Zamiast tego odsyłam do wątku Ahhhoooooj i to co napisała nasza odchodząca koleżanka.
Ostatnio zmieniony 2018-05-31, 14:08 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”