Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 658
Rejestracja: 25 wrz 2016
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jordan » 2020-07-19, 15:02

Marek_Piotrowski pisze: 2020-07-19, 14:57 Rozumiem,że osoby potępiający tu orzeczenie (i "oburzający się") mają głeboką znajomość szczegółów sprawy i, w związku z tym, czują się powołane do osądzania wydanego wyroku?
Bo jeśli nie, to uprawiacie obmowę - zarówno Kurskiego, jak i sądu który to orzekł.

Co do samopoczucia dzieci - prosze wybaczyć, ale sąd - ŻADEN SĄD, a tym bardziej sąd biskupi - nie orzeka, "jak by było lepiej żeby było", tylko ustala STAN FAKTYCZNY. W tym wypadku ustalił że małżeństwo nie zaszło. Kropka.

I pisze to jako ktoś, kto nie lubi i nie szanuje Kurskiego.
I do tego jako ktoś, kto uważa, że ogólnie sądy biskupie są tu zbyt pobłażliwe i zbyt wiele małżeństw uznają za nieważne od poczatku.
OK, przepraszam za być może obmowę. Sprawy nie znam (ale też nie jestem naiwny, że sądy, nawet biskupie, są nieomylne).
Ale co do dzieci, to sądy chyba kierują się też ich dobrem, gdy są rozprawy rozwodowe...
A ten, który poświadcza o prawdziwości przesłania tej księgi, przypomina, że Jezus powiedział:
— Pamiętaj, że nadejdę niespodziewanie!
Niech już to nastąpi, PANIE nasz, Jezu! Przybądź jak najprędzej.

Ap 22:20 NPD

Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-19, 17:51

Tym bardziej mozna napisac, ze i ma nie jestesmy naiwni i ze Ty Jordanie z pewnoscia nie jestes nieomylny.
Wiec zatrzymaj wyroki Boze dla Boga i nie wtracaj sie miedzy wodke i zakaske. Nawet jesli to jest sledz w smietanie na kaszubskie sniadanie.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Tańce z chorągiewkami w czasie modlitwy

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-19, 20:20

Ewangelizacja w Warszawie przez Kościół Mocy, a jakże współpracujący z Marcinem Zielińskim, nie ma nic wspólnego z wiarą Kościoła Katolickiego, mimo, ze ją udaje.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Tańce z chorągiewkami w czasie modlitwy

Post autor: abigail » 2020-07-19, 20:34

Marek_Piotrowski pisze: 2020-07-18, 14:03
Konwalia pisze: 2020-07-18, 10:18 Wspólnota Mocni w Duchu jest wspólnotą charyzmatyczną jezuitów z Łodzi. Należy do Kościoła.
Dodajmy, że bardzo kontrowersyjną. I jawnie przekraczającą zalecenia Koscioła.
o ile dobrze pamietam grali wielekroć podczas czuwania przed zesłaniem Ducha św. w obecnosci np naszego legnickiego biskupa... czy jesteście pewni i w czym wyraża sie to "przekraczanie zalecen "?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Tańce z chorągiewkami w czasie modlitwy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-19, 20:51

Najłatwiej wskazać przekroczenia związane z liturgią, modlitwą o uzdrowienie itd. Również prowadzący - o.Remigiusz - jest nierówny. Czasem mówi z sensem, a czasem jego wystąpienia internetowe to pokaz demagogii.

Magnolia

Re: Tańce z chorągiewkami w czasie modlitwy

Post autor: Magnolia » 2020-07-19, 21:57

Zły_Człowiek pisze: 2020-07-19, 20:20 Ewangelizacja w Warszawie przez Kościół Mocy, a jakże współpracujący z Marcinem Zielińskim, nie ma nic wspólnego z wiarą Kościoła Katolickiego, mimo, ze ją udaje.
Wyskoczyłeś jak Filip z konopii z tym wpisem. Ani w temacie, ani prawdopodobnie prawdziwy ten wpis.
Albo podaj konkretne dowody na powiązanie Marcina Zielińskiego z sektą jaką jest Kościół Mocy, albo uznam że pomawiasz i obmawiasz bez powodu. Możliwe też, że celowo kłamiesz by siać zamęt!

TOMVAD 45

Re: Tańce z chorągiewkami w czasie modlitwy

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-19, 22:03

Zły_Człowiek pisze: 2020-07-19, 20:20 Ewangelizacja w Warszawie przez Kościół Mocy, a jakże współpracujący z Marcinem Zielińskim, nie ma nic wspólnego z wiarą Kościoła Katolickiego, mimo, ze ją udaje.
Marcin Zieliński to nie ten niby uzdrowiciel? Nie wierzę w takich i w to co przekazują. Jest konkretne nauczanie Kościoła i jeśli tacy głoszący czy też konkretne grupy nie postępują zgodnie z tym nauczaniem to mogą i często szkodzą Kościołowi,sieją jakieś nauki które są sprzeczne z nauką Kościoła a w które ludzie mogą uwierzyć.

Trzymajmy się nauki Kościoła katolickiego i to wystarczy.
Przynajmniej wiemy że to dobra droga.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Tańce z chorągiewkami w czasie modlitwy

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-19, 22:23

Magnolię odsyłam do przeszukania zasobów internetu.
Nie wiem czy Magnolia wie, co to jest tzw. Baza Centrum.
To zawoalowana nazwa Kościoła Mocy.
Tu występował ze swoistymi rekolekcjami w zeszłym roku Marcin Zieliński.
https://chnnews.pl/polska/item/4491-bog ... wideo.html

Magnolio, skoro nie umiesz rozmawiać inaczej jak przez uporczywe ubliżanie, to nasz dialog zakończmy.
Tomaszu, chwała Bogu, ze nie wiesz kto to jest.
I oby tak zostało.
Ostatnio zmieniony 2020-07-19, 22:36 przez Zły_Człowiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Tańce z chorągiewkami w czasie modlitwy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-19, 22:31

No nie, chwileczkę. Ty wyjechałeś z Kosciołem Mocy i Zielińskim, na Tobie ciąży obowiązek dowodu.
Przy całej mojej dezaprobacie do działania Marcina Zielińskiego, uważam że tego rodzaju zarzut (nie wypowiadam się czy słuszny) wymaga uzasadnienia.
Ostatnio zmieniony 2020-07-19, 22:33 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Tańce z chorągiewkami w czasie modlitwy

Post autor: Dezerter » 2020-07-19, 23:05

Zły_Człowiek pisze: 2020-07-19, 20:20 Ewangelizacja w Warszawie przez Kościół Mocy, a jakże współpracujący z Marcinem Zielińskim, nie ma nic wspólnego z wiarą Kościoła Katolickiego, mimo, ze ją udaje.
Podasz dowody tej "współpracy"?
A widziałeś, że chwalony przez ciebie o. Daniel macha chorągiewką i jego cały zespół uwielbieniowy też?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Mocni w Duchu działa w ramach i w Kościele Katolickim za zgodą i błogosłwieństwem biskupa miejsca i wielu innych biskupów Polskich, którzy u nich bywają i ich zapraszają np na Jasną Górę
ale Markowi to czy tamto może się nie podobać i czasami słusznie
ja też ks. Recława publicznie skrytykowałem i polemizowałem z nim
Ale to tylko moje prywatne i Marka poglądy a stanowisko Kościoła i Episkopatu jest jasne i pozytywne - to tak dla jasności Konwalii
Ostatnio zmieniony 2020-07-19, 23:06 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Tańce z chorągiewkami w czasie modlitwy

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-19, 23:12

W którym miejscu chwaliłem i za co Ojca Daniela?
Wy należycie do Bazy Centrum, że takie emocje to w was budzi?
I od kiedy to, szkodliwe jest machanie chorągiewkami, jeśli nie zastępuje to modlitwy do Boga?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Wchodzi diabeł

Post autor: Jozek » 2020-07-20, 01:03

Zły_Człowiek pisze: 2020-07-19, 14:29
Dominik pisze: 2020-07-19, 14:04 Tylko co jeśli diabeł mówi, że diabłem to on nie jest, ale inni za to są?
Często tak jest.

Obrazek

Obrazek

Żadna z osób na zdjęciach nie przyzna się, ze jest realizatorem dzieła szatana. A jednak chyba każdego z nas coś na tych zdjęciach niepokoi.
I ten niepokój jest dowodem, ze my jesteśmy katolikami.
czy ktos wie od kiedy dokladnie weszly do uzytku slozb porzadkowych te ochraniacze na nogach barkach i korpusie?
Widzialem je we snie 6lat temu, ale nie widzialem w realu, dlatego chcialem sie dowiedziec od kiedy sa uzywane.

Post przeniesiony z tematu "wchodzi diabeł" bo offtop
~ToTylkoJa
Ostatnio zmieniony 2020-07-20, 11:56 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-07-20, 08:19

Baza Centrum to impreza służąca uwielbieniu Pana organizowana przez Kościół Zielonoświątkowy Zbór Stołeczny Sienna we współpracy z innymi wspólnotami i organizacjami chrześcijańskimi w Polsce.
To oczywiście nie jest to samo co (sekta) Kościół Mocy, więc można poczytać tu:
https://www.tvp.info/48460418/kosciol-m ... i-oburzeni
(nota bene trafiłam że powołują się na nasz wątek i forum)
Marcin Zieliński był prelegentem na Bazie Centrum, co wywołało oburzenie i kontrowersje wśród wiernych, bo miał prelekcję o Maryi (mówił do zielonoświątkowców )
https://chnnews.pl/polska/item/4455-osw ... kiego.html
https://chnnews.pl/polska/item/4454-mod ... ntrum.html
wśród innych prelegentów nie ma np Artura Cerońskiego - czyli założyciela Kościoła Mocy.

Nie znalazłam potwierdzenia na rzekome powiązanie Marcina z Kościołem Mocy.
A to że jest się katolickim prelegentem wiernym wierze katolickiej na imprezie ekumenicznej, to raczej bym nazwała niesieniem Ewangelii wszystkim (co jest zgodne z biblijnym przesłaniem), poza tym nie tego dotyczył zarzut.

Marcina nie słucham już od dawna, nie śledzę co poczynił obecnie, ale ma opiekę duszpasterską i jest rozmodlonym człowiekiem, miał rozpocząć studia teologiczne (rok temu mówił) - więc gdy przeczytałam te rewelacje Złego_człowieka to postanowiłam to sprawdzić...

Postuluję o ostrzeżenie dla Złego_Człowieka za pomówienie i obmowę, bez pokrycia.

Ps. @Dezerter dla sprostowania Zły_Człowiek chwalił Ojca Łukasza Prausa, a nie O. Daniela.
viewtopic.php?f=41&t=10484&start=75#p215547

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Tańce z chorągiewkami w czasie modlitwy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-20, 09:05

Dezerter pisze: 2020-07-19, 23:05 Ale to tylko moje prywatne i Marka poglądy a stanowisko Kościoła i Episkopatu jest jasne i pozytywne - to tak dla jasności Konwalii
Nie sądzę by Kościół czy Episkopat miał stanowisko na ten temat.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-20, 17:29

Magnolia pisze: 2020-07-20, 08:19 Postuluję o ostrzeżenie dla Złego_Człowieka za pomówienie i obmowę, bez pokrycia.
Postuluję ostrzeżenie dla Dezertera fałszowanie cudzych postów i dla Magnolii za szerzenie nienawiści i fałszywych oskarżeń.

ODPOWIEDZ