Św. Jan Paweł II

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Św. Jan Paweł II

Post autor: Sebastian » 2017-12-20, 13:56

Nasz kochany Polak, Jan Paweł II, właśc. Karol Józef Wojtyła - duchowny rzymskokatolicki. Co o nim sądzicie?
Totus Tuus

Abraham45

Re: Św. Jan Paweł II

Post autor: Abraham45 » 2017-12-22, 22:02

Nie wątpliwie jest to jeden z najlepszych papieży w historii Kościoła. Dlaczego? Według mnie dlatego, że był chyba najbardziej otwarty na ludzi, nie wahał się mimo słabego stanu zdrowia aby jechać w kolejną pielgrzymkę i głosić Chrystusa. Trwał w swojej służbie do samego końca. Zauważmy, że niektórzy papieże rezygnowali z dalszej funkcji z różnych powodów - oczywiście nie neguję tego, bo może mieli konkretne powody i woleli oddać tą funkcję innej osobie niż pełnić ją w sposób niewłaściwy. Ale św.Jan Paweł II poświęcił się tej służbie całkowicie, do łoża śmierci. Był też często krytykowany, ale mimo to robił wszystko co możliwe aby jednać religie, narażał własne życie aby uczestniczyć w pielgrzymkach, Eucharystiach. Był otwarty na tworzenie nowych wspólnot Kościoła - z wiarą, że będą one ziarnem wiary, która będzie wzrastała także tam, gdzie panuje dechristianizacja, ateizacja. Takiego poświęcenia nie widziałem i nie widzę u innych papieży - poznając życie niektórych wcześniejszych.

Jak dla mnie jest po prostu bezkonkurencyjny - nie dlatego, że był Polakiem, ale właśnie ze względu na poświęcenie, Ducha Ewangelii i otwartość na ludzi. Tego według mnie brakowało Benedyktowi XVI-emu, ale oczywiście każdy papież jest inny, każdy am swoją wizję funkcji papieskiej.

Według mnie Jan Paweł II w 100% zasłużył na szybkie wyniesienie na ołtarze,wiedząc oczywiście, że o jego świętości decyduje Bóg. Bóg także tego chciał, skoro tak szybko ten cel nasz papież osiągnął.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Św. Jan Paweł II

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-26, 13:53

Nie mnie oceniać papieży, ale jak bym miał już to robić ;) to pierwszeństwo z tych, którzy służyli za moich czasów dałbym BXVI.
CHoć pewną plamą kładzie się na tym pontyfikacie Jego abdykacja.

Abraham45

Re: Św. Jan Paweł II

Post autor: Abraham45 » 2017-12-26, 18:00

Ta abdykacja też mnie zdziwiła, choć czuł widać, ze ma konkretny powód do niej. Papież raczej służy do końca lub do takiego stanu w którym nie może już podejmować właściwych decyzji dla Kościoła. Benedykt XVI był jednak zupełnie innym papieżem, nie twierdzę, że złym, ale poszedł jakby innym kierunkiem niż jego poprzednik.Ograniczał się w pielgrzymkach, swoją uwagę bardziej skupiał na tradycji Kościoła, choć nie brakowało też otwartości na nowe formy Ewangelizacji.

Św. Jan Paweł II był takim światłem dla świata, otwarty na każdego i na wszystko co prowadzi do Boga. Poświęcał się do granic możliwości, aby tylko prowadzić wiernych do Boga. Ukazywał oblicze Kościoła, który każdego człowieka przyjmuje, nie odrzuca, przebacza i pragnie pojednania, co pokazał po przez starania do jedności największych religii. To wspaniały papież i największy Ewangelizator wśród papieży, chyba też z największym dorobkiem dzieł papieskich. Całe bogactwo jego dzieł może stać się największym skarbem Kościoła. To co mnie zadziwia w jego twórczości to taki zrozumiały prosty język w jakim pisał Encykliki i inne dokumenty papieskie.
Szczerze powiedziawszy bardziej jestem w stanie zrozumieć przekaz dokumentów Jana Pawła II niż np Benedykta XVI-ego.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Św. Jan Paweł II

Post autor: Sebastian » 2017-12-30, 10:28

Dla mnie zdecydowanie lepiej sluchac naszego Jana Pawla II niz Benedykta XVI
Totus Tuus

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Św. Jan Paweł II

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-30, 15:29

Prawdę mówiąc sądzę, że słuchając JPII słuchamy w dużej mierze Benedykta XVI... w każdym razie tam, gdzie chodziło o twardą teologiczną wiedzę.

Abraham45

Re: Św. Jan Paweł II

Post autor: Abraham45 » 2018-01-01, 20:44

Nie wykluczone że Jan Paweł Ii czerpał też wiedzę z tego co przekazywał kard Ratzinger, późniejszy papież. To raczej nie jest zabronione a ubogacało nauki naszego papieża.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Św. Jan Paweł II

Post autor: Sebastian » 2018-01-16, 11:26

Co jak co, ale mamy w Niebie naszego rodaka Karola Wojtyłe :) pięknie.
Totus Tuus

Abraham45

Re: Św. Jan Paweł II

Post autor: Abraham45 » 2018-01-18, 02:05

W niebie mamy wielu rodaków, wielu wielkich świętych, ale nam żyjącym którzy pamiętają naszego papieża, słuchali go na żywo Jan Paweł II jest chyba najbliższym świętym. Polska została szczególnie uhonorowana za swoje korzenie chrześcijańskie, za obronę wiary i oddanie się Maryi. Papież Polakiem - coś niesamowitego. To nigdy już się nie powtórzy.

Gdy patrzę sie na zdjęcia papieża to się zastanawiam - dlaczego nie mógł żyć jeszcze dłużej, tak bardzo brakuje jego obecności, Jego nauk, mszy.

Benjamin

Re: Św. Jan Paweł II

Post autor: Benjamin » 2018-01-20, 22:32

Odniose sie do abdykacji Benedykta XVI wobec trwania na urzedzie Jana Pawla II. Obaj wspaniali i wielcy papieze ...
Tak mi po glowie chodzi jednak, ze pod koniec zycia sw.JP II nie mial juz kontroli nad sprawami Kosciola i ... dal sie nieraz wykiwac, ze szkoda dla Kosciola.
Byc moze, gdyby abdykowal jakies 5 lat wczesniej, nie doszloby do takich np: spraw jakie zaszly w Legionie Chrystusa ... itp.
Nie rozumiem rowniez tego spotania w Asyzu ... wiary katolickiej postawionej na rowni z poganstwem i nawet z kultami demonicznymi.

Abraham45

Re: Św. Jan Paweł II

Post autor: Abraham45 » 2018-01-25, 15:11

A ja przedstawię filmik który mnie powala - jeden ważny gest, czyn na miarę swoich ostatnich sił: BŁOGOSŁAWIEŃSTWO. Tak ważne, bez słów, bo nie było już siły, ale samo błogosławieństwo do ostatnich sił.



Smutek, bo stan był papieża już zły, ale jakże wielki dar dla ludzi.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Św. Jan Paweł II

Post autor: Sebastian » 2018-01-29, 12:37

Fajny filmik o naszym Papieżu.
Totus Tuus

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Św. Jan Paweł II

Post autor: Dezerter » 2018-02-03, 20:23

Benjamin pisze: 2018-01-20, 22:32 Odniose sie do abdykacji Benedykta XVI wobec trwania na urzedzie Jana Pawla II. Obaj wspaniali i wielcy papieze ...
Tak mi po glowie chodzi jednak, ze pod koniec zycia sw.JP II nie mial juz kontroli nad sprawami Kosciola i ... dal sie nieraz wykiwac, ze szkoda dla Kosciola.
Byc moze, gdyby abdykowal jakies 5 lat wczesniej, nie doszloby do takich np: spraw jakie zaszly w Legionie Chrystusa ... itp.
Nie rozumiem rowniez tego spotania w Asyzu ... wiary katolickiej postawionej na rowni z poganstwem i nawet z kultami demonicznymi.
Tutaj się całkowicie nie zgodze z tobą, bo dla mnie Asyż to jednno z największych osiągnięć JP II. Nie ma mowy o zrównaniu religii wydał przeciez encyklikę Dominus Jezus, ale rozpoczął na dużą skalę spotkania międzyreligijne, a więc wzajemne poznanie, zbliżenie, współdziałanie w sprawach pokoju, ochrony życia, walki z ubustwem i zasypywaniu przepaści często związanej z niewiedzą, nieprawdziwymy informacjami, strachem przed nieznanym.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Św. Jan Paweł II

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-02-03, 20:44

To był błąd, mówił o tym nawet Ratzinger. Nie sam Asyż, ale niektóre elementy.

Benjamin

Re: Św. Jan Paweł II

Post autor: Benjamin » 2018-02-03, 21:08

A co daja spotkania z muzulmanami, albo "dni islamu w Kosciele"? Ile kosciolow dzieki temu mozna wybudowac w Arabii Saudyjskiej? Jaka to religia ma byc prawdziwa? Kiedy prawo szariatu nakaza nam nasi biuskupi w imie ... ble, ble, ble wprowadzic w ramach wspolnych modlow do Allacha i tak cichutko w kacie do malego, mniejszego od Mahometa Jezusa?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”