Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-08-29, 16:21

Jozek pisze: 2020-08-29, 11:36 A nie czytales ze Jezus jest pierwszy i ostatni?
A tak w ogole w samym rozumieniu Trojcy Swietej zawarte jest rozumienie wiary w Boga.
Nie rozumiesz Trojcy, to nie rozumiesz wiary i na czym ona polega.
Skoro Koran powstal na bazie Biblii to takze nie rozumiesz o co chodzi w Islamie.
Jak może być ostatni skoro umarł? Dlaczego trzeba miec 200IQ żeby zrozumieć koncepcje trójcy? W ilu procentach Jezus jest Bogiem? W ilu Duch Świety a w ilu Ojciec? No odpowiedz mi.
I Koran nie powstał na bazie bibli tak przy okazji. To tak samo jakbym powiedział że Nowy testament powstał na bazie Tory.

Dodano po 20 minutach 39 sekundach:
Magnolia pisze: 2020-08-29, 12:12 Wątek o Janie Chrzcicielu jasno pokazuje dlaczego tylko Jezusa nazywamy Synem Bożym. Tam wyraźnie to przeanalizowalam na Ewangelii Łukasza.
viewtopic.php?f=17&t=10507&hilit=Jan+Ch ... 60#p216390

Jezus jest Synem Bożym, bo począł sie z Ducha św. a prawdę tą powtarzają także inni w Ewangelii, gdy przemawiają pod wpływem Ducha św, np Jan Chrzciciel, św Piotr apostoł.
15 Jezus zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?» 16 Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». Mt 16, 15-16
przeczytaj także : https://jezuici.pl/2018/09/ty-jestes-mesjaszem/
Co do Mt 16:16 to synem Boga jak powiedziałem nazwanych jest w Biblii wiele osób. Pokaż mi w biblii gdzie Jezus nazwa siebie jedynym zrodzonym synem Boga.

Dodano po 8 minutach :
Andej pisze: 2020-08-29, 13:30 Koranu nie znam. Jednak wielokrotnie trafiałem na wyimki nawołujące do nienawiści wobec giaurów. Jeśli religia ma być pełna nienawiści, to nie jest dla mnie. Jeśli ktoś z krzykiem Allahu akbar morduje innego człowieka, to nie może to być moją religią.

Pisownia. Za pierwszym razem nie zareagowałem, myśląc że przypadkowy błąd. Teraz jednak stwierdzam, że ranisz mnie pisząc Trójca święta z małej litery. To, że nie wierzysz, nie oznacza, że my nie otaczamy Boga Trójcy Jedynego najwyższą czcią. Jak byś zareagował, gdybym z małej litery zapisywał imię proroka? Nie uznaję go za proroka, ale z szacunku do muzułmanów oraz zgodnie z zasadami pisowni polskiej używam wielkiej litery pisząc Mahomet.
Podaj mi wersety nawołujące do zabijania chrześcijan. Nie znajdziesz gwarantuję. Bóg jasno w Koranie zakazuje zabijania niewinnych osób. Jeśli religia pełna nienawiści nie jest dla Ciebie to jak ty jeszcze jesteś chrześcijaninem? I dlaczego religię składającą sie z 1.6 mld wyznawców oceniasz po kilku ekstremistach? Skoro lubisz oceniać religię na podstawie wyczynów niektórych członków do niej należących to wytłumacz mi to:
Palenie kobiet na stosie, torturowanie i mordowanie przez wieki osób mających inne zdanie niż kościoł katolicki, wymordowanie w imie Boga 150 mln rdzennych mieszkańców Ameryk, kolonizowanie i okaleczanie tubylców w Afryce wprowadzając chrześcijaństwo, krucjaty podczas których rycerze gwałcili, plądrowali i mordowali wszystkich odmiennej wiary niż katolicy, holokaust 6 mln żydów, zabicie kilkudziesięciu tys. ludzi przez armie bożego oporu w Ugandzie oraz zamachy terrorystyczne na kliniki aborcyjne.

A co do tej Trójcy to jeśli to tak rani twoje uczucia to postaram się pisać z dużej. As salmu alejkum jak to mawiał Jezus (łukasz 24:36)

Dodano po 5 minutach 43 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2020-08-29, 11:46
Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-08-29, 10:53Jaki Bóg ma Boga?
Taki, który na określony czas się uniżył, przyjmując postać ludzką
Flp 2:6-8 bt5 "On to, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stając się podobnym do ludzi. A w zewnętrznej postaci uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stając się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej."
Po co miałby się uniżyć? Nie widze w tym sensu, wytłumacz mi proszę
Ostatnio zmieniony 2020-08-29, 16:22 przez Poszukiwacz.wiedzy, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Magnolia » 2020-08-29, 16:33

Spory, jakie toczyły się wokół natury Jezusa spowodowały, że Kościół już we wczesnym okresie (IV-VI w.) dążył do jednoznacznego określania swej wiary w osobę Jezusa Chrystusa. Miejscem rozwiązywania pojawiających się sporów były zgromadzenia biskupów zwane soborami powszechnymi. Natomiast formułowane podczas ich trwania wyjaśnienia treści wiary nazywane są dogmatami wiary.

Zgromadzeni na soborach biskupi czerpali z Bożego objawienia obecnego w żywej Tradycji wiary całego Kościoła. Opierając się na tej Tradycji, Sobór Nicejski odrzucił poglądy Ariusza i jego zwolenników o naturze Chrystusa oraz podał kościelną wykładnię tej tajemnicy wiary. Brzmi ona: Chrystus jest ,,jednorodzonym” Synem Ojca Niebieskiego i “współistotny” – z tej samej natury – z Ojcem.

Podczas jednej ze swych katechez św. Jan Paweł II tak przedstawił tę prawdę: „Syn żyje przez Ojca przede wszystkim dlatego, że został przez Niego zrodzony. Zachodzi najściślejsza korelacja pomiędzy ojcostwem a synostwem – korelacja ze zrodzenia: „Ty jesteś moim Synem, Jam cię dziś zrodził” – jak czytamy w Liście do Hebrajczyków (Hbr 1,5)

Kościół odpowiadając na pytania ludzi o osobę Jezusa podkreśla, że dał On początek religii Osoby, a nie religię idei. Jej wyznawcy wierzą w Boga Osobę, który urodził się jako Żyd, przyszedł na świat z kobiety izraelskiej, aby wyzwolić pogrążoną w grzechu ludzkość.

Teologia chrześcijańska odpowiadając na pytanie, dlaczego w Jezusie Chrystusie Bóg przyszedł na ziemię, podaje dwa klasyczne wyjaśnienia: pierwsze tłumaczy, że Mesjasz przyszedł, by zbawić ludzkość, wybawić ją spod więzów grzechu i zła. Drugie z kolei podkreśla, że Jezus przyszedł na świat, by objawić ludzkości prawdziwe oblicze miłosiernego Ojca i by człowiek, uwikłany w sidła zła, mógł na nowo odnaleźć swoje człowieczeństwo dzięki wierze w Jezusa Chrystusa. Wiara w Jezusa sprawia, że chrześcijanie głoszą światu przekazane przez Niego Boże zaproszenie do udziału w radości komunii – zjednoczeniu, życiu z żywym Bogiem.

https://diecezjasandomierska.pl/katechezy-niedzielne/

Uniżenie o którym mówi Marek polega na fakcie, ze Jezus jest Bogiem. Jako Bóg istniał zanim przyszedł na ziemię, przyjmując naturę człowieka nie zrezygnował z natury Boga, ale te dwie natury się nie mieszały. Kiedy mówimy o Jezusie- Człowieku to ma uniżoną naturę w stosunku do bożej natury.
Dlatego mówimy o uniżeniu, bo stał się człowiekiem takim samym jak my.

Nie rozumiemy natury Boga w pełni, bo Bóg jest niepojęty, dlatego że jest Stworzycielem a my stworzeniem. To wiele wskazuje kto ile może. My sami z siebie niewiele możemy. Bóg może wszystko. Między innymi dlatego człowiekowi trudno jest zrozumieć, że każda z Osób boskich jest Bogiem i sa one sobie równe, łączą się na bazie relacji miłości, dlatego nasz Bóg jest MIłością.

Prosiłabym o zapoznanie się z zasadami pisowni słownictwa religijnego obowiązującej w języku polskim, znajdziesz je tu:
viewtopic.php?f=36&t=9304
Ostatnio zmieniony 2020-08-29, 16:33 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Jozek » 2020-08-29, 16:49

Poszukiwacz wiedzy pisze: "Jak może być ostatni skoro umarł? Dlaczego trzeba miec 200IQ żeby zrozumieć koncepcje trójcy? W ilu procentach Jezus jest Bogiem? W ilu Duch Świety a w ilu Ojciec? No odpowiedz mi.
I Koran nie powstał na bazie bibli tak przy okazji. To tak samo jakbym powiedział że Nowy testament powstał na bazie Tory"

Bzdury wasc wymyslasz i zadasz odpowiedzi na te swoje bzdury.
Gdybys choc troche znal i rozumial Pisma to wiedzial bys ze im wyzsze IQ tym gorsze mozliwosci zrozumienia.
Ale zostawie cie bez odpowiedzi bo tak naprawde jej nie chcesz.
Jak bedzies rzeczywiscie chcial zrozumiec to zadasz takie pytania kompletnie innaczej.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-08-29, 16:58

Magnolia pisze: 2020-08-29, 16:33 Uniżenie o którym mówi Marek polega na fakcie, ze Jezus jest Bogiem. Jako Bóg istniał zanim przyszedł na ziemię, przyjmując naturę człowieka nie zrezygnował z natury Boga, ale te dwie natury się nie mieszały. Kiedy mówimy o Jezusie- Człowieku to ma uniżoną naturę w stosunku do bożej natury.
Dlatego mówimy o uniżeniu, bo stał się człowiekiem takim samym jak my.

Nie rozumiemy natury Boga w pełni, bo Bóg jest niepojęty, dlatego że jest Stworzycielem a my stworzeniem. To wiele wskazuje kto ile może. My sami z siebie niewiele możemy. Bóg może wszystko. Między innymi dlatego człowiekowi trudno jest zrozumieć, że każda z Osób boskich jest Bogiem i sa one sobie równe, łączą się na bazie relacji miłości, dlatego nasz Bóg jest MIłością.
Ale po co schodził na ziemię? I wytłumacz mi jeszcze proszę co to znaczy pół boska i pół ludzka natura? Ciało człowieka i duch Boga, tak? Ale czy w takim razie ciało nie jest Bogiem? Ja wiem że w pełni potęgi Boga i jego mądrości nie jesteśmy w stanie pojąć ale żeby Trójca stanowiła taką tajemnicę to mnie dziwi. Jezus nie mógł jaśniej tego wytlumaczyć skoro był Bogiem? W Starym Testamencie Bóg prosto, bez ogródek mowi że jest jeden a w Ewangeliach Jezus nawet nie nazwał się Bogiem, ani nawet jedynym zrodzonym synem Boga, ani też nie mówił żeby go czcić. Tak samo Duch Święty nigdzie nie jest nazwany Bogiem tylko raczej posłańcem Boga (Jan 14:26). NIGDZIE w biblii nie ma też podanej definicji Trójcy - że Jezus, Ojciec i D.Ś to jedno i są sobie równi.

Dodano po 3 minutach 52 sekundach:
Jozek pisze: 2020-08-29, 16:49 Bzdury wasc wymyslasz i zadasz odpowiedzi na te swoje bzdury.
Gdybys choc troche znal i rozumial Pisma to wiedzial bys ze im wyzsze IQ tym gorsze mozliwosci zrozumienia.
Ale zostawie cie bez odpowiedzi bo tak naprawde jej nie chcesz.
Jak bedzies rzeczywiscie chcial zrozumiec to zadasz takie pytania kompletnie innaczej.
Ale ja naprawde chce wiedzieć. Powiedz w ilu procentach Jezus jest Bogiem, w ilu Ojcec a w ilu Duch Święty.
Ostatnio zmieniony 2020-08-29, 16:55 przez Poszukiwacz.wiedzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Magnolia » 2020-08-29, 17:03

Nie napisałam że był pół bogiem i pół człowiekiem. Napisałam że był BOgiem i Człowiekiem i te dwie natury sie ze sobą nie mieszały.
A uważasz, że gdybyś umiał pojąć Boga to On nadal byłby dla Ciebie Bogiem? Przecież jesli mechanik pojmuje jak działa auto to auto nie stanowi dla niego tajemnicy. A Bóg jest dla nas Tajemnicą i to jest piękne. Poznamy go gdy już skończymy ziemskie życie.

Biblia piszemy z dużej litery.
Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-08-29, 16:58 NIGDZIE w biblii nie ma też podanej definicji Trójcy - że Jezus, Ojciec i D.Ś to jedno i są sobie równi.
Oczywiście to tylko Twoje zdanie, wątek który Ci podałam wcześniej przeczy temu twierdzeniu.
viewtopic.php?f=80&t=9524
Może nie jest to wprost jakbyś chciał to przeczytać, ale z pewnością logicznie myśląc, dochodzimy właśnie do takich wniosków, ze są Trzy Osoby Boskie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Jozek » 2020-08-29, 17:17

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-08-29, 16:58 Ale ja naprawde chce wiedzieć. Powiedz w ilu procentach Jezus jest Bogiem, w ilu Ojcec a w ilu Duch Święty.
Magnolia ci wyjasniala, a ja powtorze co pisalem, ze ty nie chcesz zadnej odpowiedzi.
Zreszta samo pytanie o procenty to najdurniejsze z pytan jakie zadales.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Albertus » 2020-08-29, 17:40

Pokaż mi w biblii gdzie Jezus nazwa siebie jedynym zrodzonym synem Boga.
Dla nas chrześcijan wystarczy to że Biblia Jezusa nazywa a poza tym to Biblia nazywa go wprost Bogiem.

Dodano po 18 minutach 43 sekundach:
Bóg jasno w Koranie zakazuje zabijania niewinnych osób
A czy chrześcijanie w ogóle są zaliczani przez koran do niewinnych?
Ostatnio zmieniony 2020-08-29, 17:40 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Albertus » 2020-08-29, 19:28

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-08-29, 19:16
Andej pisze: 2020-08-29, 17:13 Poza tym to chyba Jezus powinien poinformować że jest Bogiem a nie ktoś za niego musi się wstawiać. Jak on tego nie zrobił będąc "Mesjaszem" to kto inny może mieć do tego prawo?

Wystarczy że Jezus powiedział że Ojciec pośle Innego Pocieszyciela - Ducha Prawdy i On wszystkiego nauczy uczniów Jezusa Chrystusa.

To dla chrześcijan oczywiste.To co jest zawarte w Piśmie Swiętym i w Tradycji apostolskiej jest prawdą objawioną przez Ducha Swiętego
Ostatnio zmieniony 2020-08-29, 19:29 przez Albertus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-08-29, 19:35

Magnolia pisze: 2020-08-29, 17:03 Nie napisałam że był pół bogiem i pół człowiekiem. Napisałam że był BOgiem i Człowiekiem i te dwie natury sie ze sobą nie mieszały.
A uważasz, że gdybyś umiał pojąć Boga to On nadal byłby dla Ciebie Bogiem? Przecież jesli mechanik pojmuje jak działa auto to auto nie stanowi dla niego tajemnicy. A Bóg jest dla nas Tajemnicą i to jest piękne. Poznamy go gdy już skończymy ziemskie życie.
W jakim sensie pojąć? Dlaczego Bóg nakazuje mi w niego wierzyć skoro nawet nie moge pojąć kim jest? Bóg w starym testamencie jasno sie określa "Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym" (k.p.p 6:4).
A potem niby przychodzi Jezus i wprowadza trójcę a w dodatku jedna osoba z Trójcy ma podwójną nature. Coś mi tu nie gra szczerze. Ale zadam kolejne pytania to może mi rozjaśnisz trochę.
Jak przejawiała się boskość Jezusa? Bo to że jego częścią bylo ciało to wiem. W Bibloi jwzt napisane że męczył się i jadł jak człowiek. Więc stąd moje pytanie - czy zgadzasz się że ciało jest częścią Boga? Bo większość chrześcijan mówi że nie.
Drugie pytanie - czy potwierdzasz że Bóg jest nieśmiertelny? I ostatnie pytanie - Czy Bóg nie może wybaczyć grzechow jak tylko składając ofiare z człowieka?

Magnolia

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Magnolia » 2020-08-29, 19:42

To nie jest wątek o wszystkim na raz.

Boskość Jezusa objawiała się poprzez uzdrowienia, wypędzanie złych duchów (które nota bene rozpoznawały w Nim Boga ) oraz najbardziej pokazał że jest Bogiem bo zmartwychwstał, czyli pokonał śmierć.

Jezus był człowiekiem więc posiadał ciało, Zmartwychwstał z ciałem ale już przebóstwionym, czyli takimi jakie i my otrzymamy gdy nastąpi paruzja i Sąd Ostateczny - na to czekamy, aby żyć wiecznie w ciałach przebóstwionych.
Oczywiście że Bóg jest Wieczny. Jego Imię to JEST. zawsze BYł - JEST- BĘDZIE
nawet ludzie posiadają dusze nieśmiertelne.

Inne pytania zadaj w odpowiednich wątkach, poszukaj w odpowiednich działach, albo załóż swój wątek.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-08-29, 20:12

Jeśli Bog jest nieśmiertelny to kto umarl za twoje grzechy na krzyżu? Jeśli powiesz że Jezus to w takim razie Bóg nie jest nieśmiertelny co jest sprzeczne z koncepcją Boga i starym testamentem. I odpowiedz mi jeszcze na to pytanie
Czy Bóg nie może wybaczyć grzechow jak tylko składając ofiare z człowieka?

Dodano po 5 minutach 5 sekundach:
Magnolia pisze: 2020-08-29, 19:42 Boskość Jezusa objawiała się poprzez uzdrowienia, wypędzanie złych duchów (które nota bene rozpoznawały w Nim Boga ) oraz najbardziej pokazał że jest Bogiem bo zmartwychwstał, czyli pokonał śmierć. .
Po pierwsze to nie Jezus wykonywał te cuda tylko Ojciec dał mu tę moc, jak sam Jezus mówi "Ja sam z siebie nic czynić nie mogę" (Jan 5:30)
Po drugie jeśli zmartwychwastanie to pokonanie śmierci to jak mnie Bog wskrzesi podczas dnia sądu to też pokonam śmierć?
Ostatnio zmieniony 2020-08-29, 20:13 przez Poszukiwacz.wiedzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Magnolia » 2020-08-29, 20:21

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-08-29, 20:12 Jeśli Bog jest nieśmiertelny to kto umarl za twoje grzechy na krzyżu? Jeśli powiesz że Jezus to w takim razie Bóg nie jest nieśmiertelny co jest sprzeczne z koncepcją Boga i starym testamentem.
Umarł i zmartwychwstał, czyli nadal żyje.

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-08-29, 20:12 I odpowiedz mi jeszcze na to pytanie
Czy Bóg nie może wybaczyć grzechow jak tylko składając ofiare z człowieka?
Od tego tematu mamy ten wątek:
viewtopic.php?t=10224

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-08-29, 20:12 Po pierwsze to nie Jezus wykonywał te cuda tylko Ojciec dał mu tę moc, jak sam Jezus mówi "Ja sam z siebie nic czynić nie mogę" (Jan 5:30)
Jako człowiek nic nie mógł sam z siebie. A moc swoją ukazał przy zmartwychwstaniu.
Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-08-29, 20:12 Po drugie jeśli zmartwychwastanie to pokonanie śmierci to jak mnie Bog wskrzesi podczas dnia sądu to też pokonam śmierć?
Sam piszesz, że Bóg wskrzesi, czyli sam nie pokonasz śmierci. Jezus to zrobił, a ludzie tylko na tym skorzystają.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: kundelek » 2020-08-29, 20:22

To jest niesamowicie proste.
Jezus czyli Bog wcielony. On umarl za grzechy ludzkosci.
Bog nie umarl. Jezus w ciele zostal ukrzyzowany ( czyli ziemska powloka ).
Jezus czyli mesjasz czyli Bog wcielony otrzymal moc _ tzn. przybyl z ta moca, gdyz jako Bog duch Doskonaly maila i ma ja od nieskonczonosci do nieskonczonosci.
Pokonasz smierc jako wskrzeszony - i nie to jest wazne. Wazene, czy smierc pokonasz ku zbawieniu, czy potepieniu.
Ostatnio zmieniony 2020-09-01, 21:18 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
exe
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 3 maja 2020
Lokalizacja: Ziemski padół....
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 65 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: exe » 2020-09-02, 21:17

Magnolia pisze: 2020-08-29, 20:21
Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-08-29, 20:12 Jeśli Bog jest nieśmiertelny to kto umarl za twoje grzechy na krzyżu? Jeśli powiesz że Jezus to w takim razie Bóg nie jest nieśmiertelny co jest sprzeczne z koncepcją Boga i starym testamentem.
Umarł i zmartwychwstał, czyli nadal żyje.

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-08-29, 20:12 I odpowiedz mi jeszcze na to pytanie
Czy Bóg nie może wybaczyć grzechow jak tylko składając ofiare z człowieka?
Od tego tematu mamy ten wątek:
viewtopic.php?t=10224

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-08-29, 20:12 Po pierwsze to nie Jezus wykonywał te cuda tylko Ojciec dał mu tę moc, jak sam Jezus mówi "Ja sam z siebie nic czynić nie mogę" (Jan 5:30)
Jako człowiek nic nie mógł sam z siebie. A moc swoją ukazał przy zmartwychwstaniu.
Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-08-29, 20:12 Po drugie jeśli zmartwychwastanie to pokonanie śmierci to jak mnie Bog wskrzesi podczas dnia sądu to też pokonam śmierć?
Sam piszesz, że Bóg wskrzesi, czyli sam nie pokonasz śmierci. Jezus to zrobił, a ludzie tylko na tym skorzystają.
Tak, jak uprzedzałem w swych postach o Trójcy Świętej. aby rozum zdołał uchwycić Trójjedyność Boga należy porzucić porządek przyczynowo-skutkowy, adekwatny do opisu relacji pomiędzy stworzeniami. nieprzystający jednak do Boga.
Usilnie i kurczowo nic sobie nie robiąc z moich przestróg, ani swar5, ani Poszukiwacz prawdy, nie wznieśli się na wyżyny kontemplacji Boga, kręcąc się w kółko w swych mechanicystycznych domysłach, które sprowadzają jedynie śmieszność i świadectwo trwania w stanie permanentnego niedouczenia, co skutkuje najczęściej tu stosowanymi przez nich błędami logicznymi typu argument by lazyness


Nie krytykuje się tego, czego się nie zna, panowie. Raz jeszcze zapraszam do nauki.

Z Bożym pozdrowieniem
exe
+++
Ostatnio zmieniony 2020-09-02, 21:18 przez exe, łącznie zmieniany 1 raz.
Mdr 7, 15:
"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-02, 21:25

Zastanawiające jest, gdy ktoś przedstawia się jako "Poszukiwacz Prawdy" a odrzuca nauczanie z którym się nie zapoznał (sądząc po zadawanych pytaniach).
Takie to "poszukiwanie" i taka "prawda"...

ODPOWIEDZ