Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Andej » 2020-08-27, 13:03

Drugie zdanie jest obelżywe. Uważam, że należą się przeprosiny. Późniejsze tezy też nie licują z dyskusjami na tym forum. Mnie raani takie podejscie. Rani mnie oskarżanie Boga. Śmieszy mnie podejście takie, że jak czegoś nie dotknę, to nie przyjmę do wiadomości. To dość infantylne rozumowanie.

To, że sam czegoś nie możesz lub nie chcesz przyjąć, nie znaczy, że ktoś inny nie potrafi.
Wydaje mi się, że dyskusja dotarła do punktu, w którym już wiadomo, że wszystkie prały będą się odbijały od muru. Na argument Nie, bonie" nie ma kontrargumentu. Chyba, że na tym samym poziomie, tj. "tak, bo tak". Ale to już nie jest konstruktywne.

A koniec świata ... Jeśli świat miał początek, to będzie mieć i koniec. Ale koniec świata, dla zdecydowanej większości ludzi jest końcem indywidualnym. Świat dla każdego kończy się w momencie zakończenia życia biologicznego i powrotu do pierwszej fazy istnienia, ale już w zupełnie innej formie i z wyposażeniem w inną treść.

Ale co obecne posty mają wspólnego z tajemnicą Trójcy świętej? Po odrzuceniu Boga, dyskusja o Trójcy traci jakikolwiek sens.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

swar5

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: swar5 » 2020-08-27, 16:42

rzeczywiście poszedłem po bandzie ..przepraszam exe-lencje.. Jestem prostakiem i język mój niestety prostolinijny . Wybaczcie , ale mam nadzieję zrozumiały dla wszystkich.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: kundelek » 2020-08-27, 22:08

Najnowsze dane pokazuja, ze ludnosc w swej liczbie bedzie pewna fluktuacja - przy granicy ok. 10 miliardow za lat ok. 50 po nastepnych 50-ciu latach osiagnie pozim ok.8,8 miliarda, aby pozniej od tegopoziomu fluktuowac na 6miliardow z tendencja do ok. 7 miliardow i znow znizkowo. Takie wzrosty i regeresy byly juz w dziejach ludzkosci i utrzymywaly sie jako stan na pewnym poziomie stabilny przez tysiaclecia.
Czyli - jak zwykle strach ma wielkie oczy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Jozek » 2020-08-27, 22:28

swar5 pisze: 2020-08-27, 12:07 A dlaczego ty wierzysz exe.. Czy masz pełne przekonanie że to co ci wcisnęli kiedyś to prawda ? Jeżeli jesteś kapłanem to miałeś pewnie styczność z Bogiem ... słyszałeś go ? widziałeś ? Czy to co przyjęto za źródła i dogmaty wiary to na pewno prawda ? Czy wierzysz bo jesteś przekonany że tak naprawdę było czy też dlatego że potrzebujesz tej wiary , bez względu na to jak naprawdę było .. Wierzyć można we wszystko ale realia są nader okrutne .Ludzkość zmierza ku samo zagładzie na skutek przeludnienia , nadmiernej eksploatacji dóbr naturalny i nadmiernej konsumpcji .Aż w końcu Matka Natura powie basta . Można się zamknąć w swojej wierze i być głuchym na problemy ludzkości , zawierzając Bogu ale Bóg na takie dictum ma tylko jedno rozwiązanie .. koniec świata . A tu trzeba działać dążyć do tego by powstrzymać tę katastrofę , bo to nie Bóg ześle na nas koniec świata jeno sami sobie ten koniec świata zafundujemy ..
... z pozdrowieniami od Matki Natury :)
Nie wiem jak exe, ale ja bylem niewierzacy przez wiele lat. Po pewnych realnych zdarzeniach zaczalem wierzyc i nie tylko wierzyc, ale mam pewnosc ze wszystko co jest w Biblii to Prawda.
Tego juz u mnie nic nie jest w stanie zmienic.
Po prostu dla mnie Bog, Pisma, wiara, Kosciol, to fakty nie tylko duchowe, ale i rzeczywiste, realne i niezmienne.
Co do twojej wiary w matke nature to potraktuje cie tak jak piszesz, bedziesz mial katastrofe w ktorej bedziesz wedlug darwinizmu jednym ze zwierzat pochodzacych od malpy.
Wiesz co sie dzieje z nimi w naturze? Nikt z ludzi o nie nie sie nie martwi.
Padna w srodku lasu i lisy je ciagaja po norach.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: kundelek » 2020-08-28, 03:52

A aj mam troche podobnie jak Jozek. Majac ok. 50 lat przyjalem chrzest w Kosciele Katolickim. I nikt mi nc nie wcisnal.

Magnolia

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Magnolia » 2020-08-28, 07:19

Andej pisze: 2020-08-27, 13:03
Ale co obecne posty mają wspólnego z tajemnicą Trójcy świętej? Po odrzuceniu Boga, dyskusja o Trójcy traci jakikolwiek sens.
Kochani trzymajmy sie tematów wątków, żeby to miało sens i wartość... temat o wszystkim istnieje w kawiarence... Porozmawiajmy o wszystkim...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15022
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4230 times
Been thanked: 2964 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Dezerter » 2020-09-03, 20:04

Andej pisze: 2020-09-02, 23:06 Ty jesteś Administratorem. Skasuj sam. Ale proszę, zaznacz, że usuwasz ze względu na niepoprawność polityczną. Tak będzie uczciwie.

Proszę tylko o to jedno, aby ingerencja cenzury była widoczna. I żeby zawierała wyjaśnienie przyczyn usunięcia. Jeśli tak zrobisz, nie będę mieć pretensji.

Przed usunięciem zważ, że rysunek nie tyle rani uczucia muzułmanów, co sprzeciwia się wymogom poprawności politycznej.

WYKASOWAŁEM jednak. Ale mam pytanie, czy skorygowany rysunek jest już poprawny politycznie? Czy i ten muszę usunąć?
(...)
Andeju jesteś dorosły i odpowiedzialny, więc sam odpowiadasz za to co zamieszczasz - świadczy to o tobie
Ja nie wiem co jest poprawne politycznie a co nie - nigdy to mnie nie interesowało i nigdy tym się nie zajmowałem, nie zgłębiałem więc nie wiem - to twój konik a nawet ostatnio to już jakiś rodzaj fetysza :ymblushing:
Dla mnie ważne jest czy coś jest zgodne z prawem, z regulaminem, duchem chrześcijańskim i z dobrym wychowaniem.
cały offtop niezwiązany z Koranem przenoszę do kawiarenki
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: kundelek » 2020-09-03, 20:08

Ale Andej przedstawil w sposob moze dosadny prawde o Koranie ( nie wprost ).
Dezerterze ... uwazam, ze ntutaj naduzywasz swoich uprawnien.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Jozek » 2020-09-03, 20:12

kundelek pisze: 2020-09-03, 20:08 Ale Andej przedstawil w sposob moze dosadny prawde o Koranie ( nie wprost ).
Dezerterze ... uwazam, ze ntutaj naduzywasz swoich uprawnien.
Moze boi sie by Islamisci ne wysadzili tego forum?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: kundelek » 2020-09-03, 20:13

Niezly zart, choc bardzo wymowny i ponury.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Andej » 2020-09-03, 20:41

Dezerter pisze: 2020-09-03, 20:04 Ja nie wiem co jest poprawne politycznie a co nie ...
Dla mnie ważne jest czy coś jest zgodne z prawem, z regulaminem, duchem chrześcijańskim i z dobrym wychowaniem.
cały offtop niezwiązany z Koranem przenoszę do kawiarenki
Ale dbałość o poprawność polityczną świadczy o tym, że doskonale poruszasz się w tej materii.

Prawa nie łamię. Regulaminu też. Duch chrześcijański nakazuje, aby czarne nazywać czarnym, a białe, białym. A co do dobrego wychowania, to znaczy że uważasz, że jestem chamem, a moi rodzice byli prymitywami. Wielkie dzięki za to, że otwierasz mi oczy na to, jak jestem wredny.

A tak szczerze, to jest mi przykro.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15022
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4230 times
Been thanked: 2964 times
Kontakt:

Porozmawiajmy o ... wszystkim

Post autor: Dezerter » 2020-09-03, 23:16

kundelek pisze: 2020-09-03, 20:08 Ale Andej przedstawil w sposob moze dosadny prawde o Koranie ( nie wprost ).
Dezerterze ... uwazam, ze ntutaj naduzywasz swoich uprawnien.
W czym niby bo nie rozumiem?
Andej pisze: 2020-09-03, 20:41 A co do dobrego wychowania, to znaczy że uważasz, że jestem chamem, a moi rodzice byli prymitywami. Wielkie dzięki za to, że otwierasz mi oczy na to, jak jestem wredny.

A tak szczerze, to jest mi przykro.
Nie wiem dlaczego? Ale jeśli sprawiłem ci nieświadomie przykrość to przepraszam.
Ja napisałem o sobie a nie o tobie :!:
jeszcze raz
Ja nie wiem co jest poprawne politycznie a co nie ...
Dla mnie ważne jest czy coś jest zgodne z prawem, z regulaminem, duchem chrześcijańskim i z dobrym wychowaniem.
Ostatnio zmieniony 2020-09-03, 23:17 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: kundelek » 2020-09-03, 23:17

W tym, ze blokujesz andejowi jegoforme wypowiedzi, ktora w niczym regulminu nie narusza.
Andej ma wiele racji piszac,ze poprawnosc polityczny znieksztalca tobie odbior.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15022
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4230 times
Been thanked: 2964 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-09-03, 23:21

Na czym polega " moje blokowanie" dowiem się wreszcie jakichś konkretów czy babskiego bajania każesz mi słuchać? cytat poproszę albo wskaż moja ingerencję w jego tekst
albo odwołaj
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19194
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 4655 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-04, 01:22

Polega na tym, że interpretujesz dopuszczalne formy wyrazu jako niedopuszczalne - w imię fałszywie pojętej grzeczności czy nie wiem czego (w sumie Andej ma rację - politycznej poprawności).
To jest nie fair.

ODPOWIEDZ