Wasze wspomnienia z Janem Pawłem II?

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Wasze wspomnienia z Janem Pawłem II?

Post autor: Piootr » 2020-08-09, 11:40

Szczęść Boże
Jan Paweł 2 to mój ulubiony święty i życiowy idol. Niestety mało pamiętam go za życia (jestem rocznik 2001 więc ledwo pamiętam jego śmierć 02.04.2005r.). A jakie są wasze wspomnienia z naszym kochanym papieżem? Czy było to dla was przykre jak Jan Paweł 2 cierpiał w ostatnich latach swojego życia?
Pozdrawiam.

Króliczek

Re: Wasze wspomnienia z Janem Pawłem II?

Post autor: Króliczek » 2020-08-09, 12:56

To też mój ukochany święty! Teraz nie mogę nadziwić się jego dobroci i mądrosci, w 2005 byłam jeszcze w gimnazjum i wówczas niestety w ogóle tego nie przeżywałam bo byłam niestety niewierząca, ale jakieś 3 lata później zaczęłam czytać o nim, jego książki i się zakochałam.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Wasze wspomnienia z Janem Pawłem II?

Post autor: Dezerter » 2020-08-09, 13:33

Ja dużo pamiętam. Zawsze dawał bardzo dobre świadectwo jako chrześcijanin czym mnie jako młodego i buntowanego człowieka pociągał swoją otwartością na innowierców, żydów, kobiety, młodzież, innych chrześcijan, inne religie, a nawet komunistów i terrorystów. To co zrobił w tych dziedzinach było przełomowe.
W dziedzinie polityki to z jednej strony walka z komunizmem a z drugiej krytyka wojen i wyzysku kapitalistycznego.
Powiem szczerze, że gdyby nie jego świetlany i bezdyskusyjny prymat w wielu dziedzinach, które mi były bliskie to bym raczej rozstał się z KK na dobre.
Natomiast jego umieranie i trwanie w cierpieniu, było największym ŚWIADECTWEM wiary i człowieczeństwa jakiego doświadczyłem.
Wierzę, że Miłosierny wynagrodził mu postawę życia swoją Obecnością
Ostatnio zmieniony 2020-08-09, 13:34 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Grzegorz
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times

Re: Wasze wspomnienia z Janem Pawłem II?

Post autor: Grzegorz » 2020-08-10, 20:51

Znałem Ojca świętego tylko z telewizji., jak przyjeżdzał do polski ważniejsze dla mnie były spotkania z przyjaciółmi,wóda, piwo,nigdy nie byłem na żadnej pielgrzymce z Janem Pawłem,nie było mi to potrzebne,tak żyłem .Po śmierci JP,COŚ DRGNĘŁO WE MNIE, może miało to wpływ na moje dalsze życie,tego nie wiem,ale wiem jedno , zmarnowałem wiele lat mego życia, mej żony, mego syna,dopiero teraz zauważam kim był OJCIEC ŚWIĘTY JAN PAWEŁ2 , ale nie mam jeszcze odwagi Go o co kolwiek prosić , może kiedyś

Magnolia

Re: Wasze wspomnienia z Janem Pawłem II?

Post autor: Magnolia » 2020-08-10, 20:59

Ja miałam 4 latka gdy naszego Karola Wojtyła wybrano na papieża i pamietam biały dym w Tv i radość dziadków u których wtedy byłam. :)
Jako nastolatka byłam na pielgrzymce, 70 km, chyba 3 dni szliśmy, ale upał i inne mało komfortowe rzeczy mocno mi przysłaniały sens... pamietam tylko śpiew na całe gardło Abba Ojcze...

No i pamiętam oglądane w tv strzały na placu św Piotra, pamietam jak poszedł Papież do celi Ali Agcy...
No i pamiętam smutek po Jego śmierci i księgę, którą wiatr zamknął, dech mi zaparło..

Ze smutkiem przyznaję, że wiedziałam/miałam świadomość, że jest to wielki człowiek, ale nie umiałam docenić jak na to zasługiwał...

Ciekawe, ze kolejnych białych dymów już nie pamietam, a też śledziłam wydarzenia...

Grzegorz
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times

Re: Wasze wspomnienia z Janem Pawłem II?

Post autor: Grzegorz » 2020-08-10, 21:32

Magnolio, jak umarł nasz papież, oboje z żoną poszliśmy do kościoła się pomodlić, była taka potrzeba,żona weszła do kościoła, ja zostałem na zewnątrz,mklęczałem i modliłem się , w pewnym momencie przyszedł ksiądz uklęknął ,przezegnał się i zaprosił mnie do środka, pamiętam co powiedziałem ,proszę księdza nie tytaj bardziej boli,myślę że to zdanie wiele mówi, teraz wiem że bardzo mi GO brak

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Wasze wspomnienia z Janem Pawłem II?

Post autor: abigail » 2020-08-10, 21:45

w jp2 najbardziej podobało mi sie to ze przybliza kosciol do ludzi. ze nie ma mowy o noszeniu w lektyce albo calowaniu buta

Dodano po 3 minutach 13 sekundach:
Obrazek
pierwsza pielgrzymka do meksyku
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Wasze wspomnienia z Janem Pawłem II?

Post autor: Albertus » 2020-08-10, 22:37

św Jan Paweł II to była Wielka Przygoda, w bardzo pozytywnym sensie, dla całego naszego narodu.

Byłem na spotkaniach z Ojcem św.w Krośnie, w Sandomierzu i w Krakowie, ale najbardziej wspominam światowe Dni Młodzieży w 2000 roku w Rzymie.

Spaliśmy pod gołym niebem na Tor Vergata i do tej pory pamiętam jeszcze słowa z Ewangelii podczas Eucharystii - Panie do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa Życia wiecznego.

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Wasze wspomnienia z Janem Pawłem II?

Post autor: bei » 2020-08-21, 18:32

Pamietam dokladnie jak w tv podano, że umarł. Oglądałam wtedy "Kryminalnych " na tvn i w pewnym momencie na ekranie pojawilo się zdjęcie papieża z informacja, że zmarł. Przełączalismy na inne kanały, ale tam jeszcze nie było informacji o tym. Potem poszłam do pokoju się pomodlić.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Wasze wspomnienia z Janem Pawłem II?

Post autor: Piootr » 2020-08-22, 11:05

Jak papież zmarł w 2005 roku miałem niecałe 4 lata. Pamiętam jedynie jak moja babcia okropnie płakała. Nie rozumiałem tego...

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Wasze wspomnienia z Janem Pawłem II?

Post autor: Piootr » 2020-09-01, 17:38

A jaka była wasza reakcja podczas ostatniej pielgrzymki JP2 do Polski? Było wam przykro? Bo ja jak zobaczyłem na koniec odlatujący samolot to się rozpłakałem (a nigdy nie płaczę), że nasz kochany Ojciec Święty już nigdy więcej do kraju nie wróci...

Gacek

Re: Wasze wspomnienia z Janem Pawłem II?

Post autor: Gacek » 2020-09-08, 09:49

Niestety jeden jedyny raz miałem okazję zobaczyć na żywo papieża Jana Pawła 2 , ale pamiętam to do dziś. Pamiętam , że z tatą weszliśmy na strych bo papież miał przejeżdżać autem dość blisko naszego bloku a wszędzie było mnóstwo ludzi. Byłem wtedy jeszcze bardzo mały i by mieć szansę coś zobaczyć spróbowaliśmy w ten sposób. Okazało się , że papież zamiast jechać ustalona ulicą jechał tuż obok mojego domu i choć z wysoka to jednak widziałem papieża jak pozdrawiał wszystkich z auta i nie zapomnę tego nigdy :)

Ps. A co najbardziej cenię i lubię u św. Jana Pawła 2 chyba to , że jak mówił śp. Ksiądz Pawlukiewicz ... Papież miał w sobie " życie " i to uwielbiałem w nim najbardziej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”