Herezja czy ortodoksja??

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Abraham45

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Abraham45 » 2018-01-22, 14:43

A czyż Biblia nie mówi o tym że będzie wielu fałsxywych proroków i nawet wielu antychrystów? Trzeba uważać na to w co się wierzy i na czym się opiera, najlepszym kierunkiem jest Biblia i nauka Kościoła- wtedy mamy pewność że nie zbłądzimy.

A takich odszczepieńców będzie wielu, dlatego trzeba też ostrzegać przed nimi. To np robi ezgzorcysta ks Piotr Glas.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-22, 17:16

Owszem. Z tym że wydaje mi się, że część z nich ma dobrą wolę - tylko uwikłali się czy ubzdurali sobie w jakieś dziwne rzeczy.

Katol

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Katol » 2018-01-22, 17:30

A jak się sprawa ma formalnie?
Zwolennicy objawień Matki Eugenii powołują się na imprimatur lokalnego biskupa. Inni na watykańskie imprimatur . Czy zostało ono unieważnione?

Marek w tym wątku pisał, że później znaleziono herezje
viewtopic.php?f=57&t=425&p=7241&hilit=imprimatur#p7241

Była to rozmowa z użytkownikiem "wybrana".

Widzimy przecież z linków, że wciąż (i to w Polsce) są ludzie chcący ten kult wprowadzić oficjalnie do Kościoła.

Abraham45

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Abraham45 » 2018-01-23, 11:21

Przez takie właśnie herezje i treści sprzeczne z nauką Kościoła ludzie już głupieją i nie wiedzą w co mają wierzyć a szatan to wykorzystuje, ba nawet to jest jego dzieło aby niszczyć Kościół, aby ludzi odciągać od Boga, dlatego trzeba chronić forumowiczów od takich chorych nauczać i treści, aby nie odpaliło im coś i nie zaczęli wierzyć w te wszystkie treści i brednie.

inquisitio
Bywalec
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 24 wrz 2016
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: inquisitio » 2018-01-23, 11:43

Organizacja "Królowa Pokoju"
Www.krolowa-pokoju.com.pl
x_x
Serviam

Abraham45

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Abraham45 » 2018-01-23, 12:25

Strach myśleć co to jest?, prawda inquisitio. Też mnie to szokowało, ale jeszcze bardziej szokowała bezmyślność ludzi, którzy wierzyli w to co jest tam przekazywane.

konik

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: konik » 2018-01-24, 09:15

Nie do konca rozumiem, o co chodzi. Czy to ma zwiazek jakis z Medjugoriem? Czy pielgrzymki do Medjugoria oznaczaja jakies uwiklanie sie w cos nie wiadomo co? Czy wokol objawien w Medjugoriu ( nie ma chyba jeszcze orzeczebnnia na ten temat samego Kosciola) powstala jakas grupa o dziwacznej duchowosci?
Pytam, bo nie moge zalapac, nawet wnikajac w te podane linki dalej nie wiem o co chodzi.

Abraham45

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Abraham45 » 2018-01-24, 10:07

Chodzi o to, że ta strona to wielka ściema oparta na nie wiadomo czym. Na tej stroni też pojawiły się przekazy niby z objawień Maryjnych o końcu świata który miał nastąpić w 2012 roku. Ludzie zaczęli się szykować na ten fakt wierząc w to co jest tam zapisane - bo przecież to przekaz Maryi. Niestety, okazało się to ściemą, bo żadnego końca świata nie było. Treści, które są tam zawarte nie są podstawą do uznania tej strony za treści prawdziwe i zgodne z nauką Kościoła.
Co robią tam treści o Medjugorje to nie wiem, ale jak na razie nie są one zatwierdzone. Może są umieszczone aby przyciągać ludzi i czynić stronę bardziej wiarygodną, związane z Maryją - nie wiem. Ale nie można uznawać tej strony za prawdziwe przekazy. Lepiej nie ryzykować czytania tego. Wiele osób dało się nabrać na ten przekaz z końcem świata.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Dezerter » 2018-02-03, 19:10

Ciesze się, że jesteśmy dość zgodni i NIE polecamy tej strony.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Katol

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Katol » 2018-02-04, 06:59

Ale tu jest wiele rzeczy do wyjaśnienia.
Lakoniczne stwierdzenie Dezertera nie wystarcza.
Ta sama organizacja wydaje Echo Maryi Królowej Pokoju. Drukują tam teksty księży.
Rozdają te Echa jak jehowici swoje teksty.
Ja dostałem na Różańcu do Granic.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-02-04, 10:41

konik pisze: 2018-01-24, 09:15 Czy wokol objawien w Medjugoriu ( nie ma chyba jeszcze orzeczebnnia na ten temat samego Kosciola) powstala jakas grupa o dziwacznej duchowosci?
Owszem.
Potwierdźcie (lub zaprzeczcie), jeśli mieliście kontakt z grupami zaangażowanymi w tę duchowość: osoby w nie zaangażowane mają bardzo charakterystyczną duchowość, skupioną na misji Medjugorie.
Takie przynajmniej wywarły na mnie wrażenie.

Polecam
Sceptyczne
http://mateusz.pl/czytelnia/jw-pm.htm
http://mateusz.pl/czytelnia/wg-kzw.htm
http://mateusz.pl/czytelnia/ck-mwk.htm


Pozytywnie lub anty-sceptycznie:
http://mateusz.pl/czytelnia/medjugorie-listy.htm
http://mateusz.pl/czytelnia/wd-msaz.htm

Katol

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Katol » 2018-02-04, 11:13

Z lektury Echa wynika, że dostrzegają także inne maryjne objawienia, a nawet robią syntezy. A także to rzekomo od Boga Ojca, objawienie Matki Eugenii.

Z cytowanych tekstów:

Inna spośród widzących, Vicka, stwierdziła, że przed Bogiem wszystkie religie są równe, a tylko w świecie traktowane są jako nierówne, zależnie od tego, w których religiach przykazania są bardziej zachowywane i ludzie więcej się modlą.

Dla mnie to ostateczne pogrążenie Vicki.
Jeśli chrześcijaństwo ma być równe islamowi, to blisko już stwierdzenia, że jest równe satanizmowi.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Dezerter » 2018-02-12, 22:05

Katol pisze: 2018-02-04, 11:13 Z lektury Echa wynika, że dostrzegają także inne maryjne objawienia, a nawet robią syntezy. A także to rzekomo od Boga Ojca, objawienie Matki Eugenii.

Z cytowanych tekstów:

Inna spośród widzących, Vicka, stwierdziła, że przed Bogiem wszystkie religie są równe, a tylko w świecie traktowane są jako nierówne, zależnie od tego, w których religiach przykazania są bardziej zachowywane i ludzie więcej się modlą.

Dla mnie to ostateczne pogrążenie Vicki.
Jeśli chrześcijaństwo ma być równe islamowi, to blisko już stwierdzenia, że jest równe satanizmowi.
A kto ta Vicka?- podaj źródło i tekst/cytat
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jakub2

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Jakub2 » 2018-02-13, 00:04

Marek_Piotrowski pisze: 2018-02-04, 10:41
konik pisze: 2018-01-24, 09:15 Czy wokol objawien w Medjugoriu ( nie ma chyba jeszcze orzeczebnnia na ten temat samego Kosciola) powstala jakas grupa o dziwacznej duchowosci?
Owszem.
Potwierdźcie (lub zaprzeczcie), jeśli mieliście kontakt z grupami zaangażowanymi w tę duchowość: osoby w nie zaangażowane mają bardzo charakterystyczną duchowość, skupioną na misji Medjugorie.
Takie przynajmniej wywarły na mnie wrażenie.

Polecam
Sceptyczne
http://mateusz.pl/czytelnia/jw-pm.htm
http://mateusz.pl/czytelnia/wg-kzw.htm
http://mateusz.pl/czytelnia/ck-mwk.htm


Pozytywnie lub anty-sceptycznie:
http://mateusz.pl/czytelnia/medjugorie-listy.htm
http://mateusz.pl/czytelnia/wd-msaz.htm

Ja nie bylem w Midjugorie, ale wiem jedno ze takie zamieszania beda i sa one potwierdzone w Pismach.
Kiedys pisalem ze wiejadlo juz jest w ruchu, a wlasnie takie zamieszania sa tym oddzielaniem plew od ziarna.
Czy Kosciol naucza tak czy innaczej, kazdy i tak po swojemu rozumie wiare i kazdy bedzie musial sam za siebie zdecydowac i odpowiadac.
To jest dopiero poczatek, bo bedzie jeszcze gorzej, a bledow jest co niemiara.
Ostatnio zmieniony 2018-02-13, 00:10 przez Jakub2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Herezja czy ortodoksja??

Post autor: Andej » 2018-02-13, 12:35

Rozsądnie jest być ostrożnym. Ale nie należy przesadzać. Bóg może przemawiać i teraz. I do każdego z nas.

Jak wielu, obecnie uznanych za świętych, głosiło rzeczy odrzucane przez ówczesnych, a nawet przez Kościół.

Na jakiej podstawie miałbym odrzucać jakieś przesłanie czy objawienie, jeśli Kościół nie znalazł w nim niczego sprzecznego z fundamentem? Jeśli nauka zgodna z Pismem Świętym, to czegóż się obawiać?

Zrównanie religii? Przecież to wcale nie urawniłowka. To sugestia, że są różne drogi. I, że na każdej drodze można się zgubić. NA tej, którą wybraliśmy, też. Czyż nie znacie katolików, którzy nagle stali się wrogami Kościoła? Nie słyszeliście o księżach, którzy znienawidzili Kościół, a może i Boga?

Zdaję sobie sprawę, że są ludzie, którzy wiedzą kto i dlaczego będzie zbawiony. Wiedzą też kto będzie potępiony. Ale to wyjątki dorównujące Bogu, a może nawet Go przewyższające. Ja, szara mysz, poczekam, aż stanę przed obliczę Pana. I pokornie oraz z ciekawością się rozejrzę. Nie zdziwię się, jeśli tam spotkam muzułmanów, animistów czy buddystów. Nie będę mieć do Boga pretensji, że ich też nagrodził. Nie będę Mu perswadował, że popełnił błąd. Ani teraz nie będę Go przekonywał, że musi wyraźnie potępić wszystkich, którzy wierzą inaczej niż my. A na samym początku wyraźnie stwierdzić, że żadem muzułmanin do Nieba się nie dostanie, ale wszyscy trafią do piekła. Ale nie jestem tak wielki, aby potępiać muzułmanów. Skoro sam Jezus nikogo nie potępiał, to kto dałby mi prawo, abym tak czynił?
Jezus nakazał miłować bliźniego. Jeśli ktoś nienawidzi muzułmanina to nie jest katolikiem.

A objawienia, jeśli zgodne z Nauką Kościoła, to warte zainteresowania. Jeśli działają jak nawóz na winorośl, to warto z nich skorzystać. Po owocach poznacie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ