Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy mam to mówić podczas spowiedzi?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-02-10, 13:14

Nie Toczę Idiotycznych Dyskusji.

Jakub2

Re: Nowy regulamin

Post autor: Jakub2 » 2018-02-11, 21:53

Mam uwagi do paragrafu 13 i 18d, otoz z tym zmienianiem tresci powinno to byc dokladniej objasnione, bo w obecnej formie to moderator moglby wpisywac cokolwiek w miejsce czyjejs tresci postu, co nie zawsze bedzie zgodne z prawem, bo tak jak jest to oznaczalo b y takze pisanie postow pod czyims nickiem i na czyjas odpowiedzialnosc.
Mysle ze chodzi tu o poprawki, a nie zmiane tresci postow, wiec powinno to byc dokladniej okreslone.
Ostatnio zmieniony 2018-02-11, 21:55 przez Jakub2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nowy regulamin

Post autor: Andej » 2018-02-11, 22:01

Właściwie interpretujesz. Nie chodzi tu o podszywanie się pod kogoś, tylko zaznaczoną zmianę. Moderatorzy zaznaczają swoje ingerencje innym kolorem i podają swój nick.

Dziękuję za uwagę. Każda opinia jest dla nas cenna. Rozważymy sprecyzowanie zapisu. Niezależnie od ustaleń, nie będzie niczego, co do czego wyraziłeś obawy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Nowy regulamin

Post autor: Dominik » 2018-02-11, 22:14

Każda edycja posta użytkownika przez moderatora/administratora powinna być odpowiednio skomentowana kolorem czerwonym co zostało zmienione.
Może wystarczy taki zapisek dodać do regulaminu, tylko że i tak przestrzegamy tej zasady, po za ostatnim błędem przy przenoszeniu postów.

Do regulaminu planujemy zrobić dodatek w którym będzie wyjaśnione dokładniej co mieliśmy na myśli pisząc dany punkt regulaminu.

Jakub2

Re: Nowy regulamin

Post autor: Jakub2 » 2018-02-11, 22:37

Andej pisze: 2018-02-11, 22:01 Właściwie interpretujesz. Nie chodzi tu o podszywanie się pod kogoś, tylko zaznaczoną zmianę. Moderatorzy zaznaczają swoje ingerencje innym kolorem i podają swój nick.

Dziękuję za uwagę. Każda opinia jest dla nas cenna. Rozważymy sprecyzowanie zapisu. Niezależnie od ustaleń, nie będzie niczego, co do czego wyraziłeś obawy.
Nie mialem na mysli zlych intencji administracji, czy moderacji, tylko klarownosc regulaminu, bo predzej czy pozniej ktos to zauwazy i przy jakichs zgrzytach z niesfornym forumowiczem moze z tego wyjsc ostra krytyka samego dzialania forum.
Poza tym prawnie to tez niezbyt dobrze wyglada.

Dominik

Re: Nowy regulamin

Post autor: Dominik » 2018-02-11, 22:50

Chyba nigdy się nie spotkałem z takim zapisem w regulaminie forum, tylko że też nic nie było o edycji postów przez administracje.
Jakub2, dobra uwaga, skoro w regulaminie poruszyliśmy kwestie edycji postów, to trzeba to doprecyzować.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Dezerter » 2018-02-11, 22:57

Faktycznie zazwyczaj na forach jest zapis, że koloru czerwonego może używać tylko Administracja.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nowy regulamin

Post autor: Andej » 2018-02-12, 09:10

Regulamin jest dokumentem obowiązującym wszystkich uczestników Forum na takich samych zasadach.
Regulamin Forum nie dotyczy obowiązków nałożonych na administratorów i moderatorów. W tym obowiązku zaznaczanie kolorem czerwonym oraz podpisem (nickiem) swoich interwencji.
Kwestionowany punkt 13 określa sposoby interwencji. Nie ma w nim nic na tematy obowiązujące administratorów i moderatorów. Jest ostrzeżeniem dla dyskutantów przed wpisywaniem treści niezgodnych z regulaminem. Dodatkowo punkt jest informacją, o tym, że interwencja może nastąpić.

Jak pokazuje praktyka stosowania prawa w ostatnich latach, za treści publikowane na Forum odpowiadają prawnie administratorzy i moderatorzy. Co nie znaczy, że w szczególnie drastycznych przypadkach prokuratura nie może zażądać od administratora podanie danych forumowicza. Poza tym całe odium treści łamiących prawo spadają na Forum. A naszym zadaniem jest niedopuszczanie do tego. Dlatego punkt ostrzegający przed prawem do zmiany lub usuwania treści niezgodnych z Regulaminem i obowiązującym prawem, jest potrzebny.

W prawie autorskim nie znalazłem nic na temat praw autorskich do anonimowych wypowiedzi na forach. Nie znalazłem też nic na temat autoryzacji lub jej braku postów na forum. Oczywiście, mogłem coś pominąć, dlatego wdzięczny będę za wskazanie paragrafów prawa autorskiego, które łamane byłyby przy interwencji w posty.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jakub2

Re: Nowy regulamin

Post autor: Jakub2 » 2018-02-12, 12:19

Chyba zmieszaliscie dzialania moderacyjne z pisaniem tresci w imieniu autora postu jako jego slow, bo wlasnie o tym pisalem, a tresc zapisu sugeruje mozliwosc pisania jakichkolwiek tresci w czyims imieniu i w czyims poscie.
Jesli post jest obrazliwy itp. to po prostu administracja ma prawo go usunac. Nie ma co wtedy pisac czegokolwiek w czyims usunietym poscie.
Jesli chodzilo by o prawa autorskie to trzeba by dodac zapis o tym ze forum zastrzega sobie prawo wykozystania zamieszczonych materialow, artykulow i wypowiedzi, albo forumowicz-autor piszac na forum rezygnuje z jakichkolwiek roszczen autorskich czego potwierdzeniem jest akceptacja regulaminu przy rejestracji.
Ta druga czesc niezbyt dobrze brzmi, bo np. Marek stracil by prawa autorskie ksiazek do ktorych linki podaje.

Dobrz by bylo zabezpieczyc forum przed zadaniami jak np. Krzysiuniepieklo, zadal zwrotu wykasowanych postow, a takie zadania to podwojna robota dla moderacji, pierw usuwac nieodpowiednie posty a pozniej je wyszukiwac i przesylac autorowi.
Ostatnio zmieniony 2018-02-12, 12:21 przez Jakub2, łącznie zmieniany 1 raz.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Czy mam to mówić podczas spowiedzi?

Post autor: W drodze » 2018-02-12, 19:25

NPID

Jakub2

Re: Czy mam to mówić podczas spowiedzi?

Post autor: Jakub2 » 2018-02-12, 21:03

IMHO, NTID & NPID = § 5. 5m NRF ;)
Ostatnio zmieniony 2018-02-12, 21:04 przez Jakub2, łącznie zmieniany 1 raz.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Czy mam to mówić podczas spowiedzi?

Post autor: W drodze » 2018-02-13, 03:01

No i niech Marek ma prezent na Walentynki.

Jakub2

Re: Czy mam to mówić podczas spowiedzi?

Post autor: Jakub2 » 2018-02-13, 11:10

W drodze pisze: 2018-02-13, 03:01 No i niech Marek ma prezent na Walentynki.
:ymhug: O:-) :ymapplause: @-) ~o) ^:)^ :ympray: :-* x_x :D

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nowy regulamin

Post autor: Andej » 2018-02-13, 12:56

Linki do wydawnictw nie znoszą prawa autorskiego.
Mam też prawo cytować samego siebie. Jeśli czynię to z podaniem źródła, to też nie łamię prawa autorskiego, ani nie zwalniam cytatu z ochrony.


Czy są jakieś podstawy prawne do uznania treści publikowanych na Forum za własność forum?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Nowy regulamin

Post autor: Dominik » 2018-02-13, 14:12

Zwykłych postów nie chroni prawo autorskie. Tylko np. felietony, wiersze, tam gdzie jest jakoś twórczość.

Nie przesadzajmy Jakub2, nikt tutaj nie będzie pod użytkownika się podszywał. Administracja ma prawo edytować każdy post, a praktyką jest że o tym informujemy czerwonym kolorem co zmieniliśmy.

ODPOWIEDZ