Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nowy regulamin

Post autor: Andej » 2018-02-14, 12:33

Jakub2 pisze: 2018-02-14, 12:10 Andej, jesli uwazasz ze zwrocenie uwagi aby regulamin byl porawnie spisany, jako zadanie zmiany do czyichs wymagan to juz sie nie wypowiadam w tym temacie.
Teraz imputujesz.
To, że jednej osobie coś się nie podoba, to nie znaczy, że to coś jest niepoprawne.
Może zacznij jeszcze raz. Od początku. Powołaj się na konkretny punkt. Podaj podstawę do orzeczenia o niepoprawności.

Miałeś zastrzeżenia, zostały wyjaśnione. A teraz to przeszło w marudzenie. To, że masz własne przekonanie o tym, że zawsze masz rację, nie oznacza, że ktokolwiek musi uznawać te racje. Tym bardziej, gdy są one widzimisię. Podawaj konkrety.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jakub2

Re: Nowy regulamin

Post autor: Jakub2 » 2018-02-14, 14:15

Pytanie w pierwszym poscie tego tematu bylo by podac uwagi odnosnie nowego regulaminy.
Podalem i na tym koniec, co z tym zrobicie to juz nie moja sprawa, wiec nie imputuj mi czegos o czym nie pisalem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-02-14, 14:34

1
Andej pisze: 2018-02-13, 12:56 Czy są jakieś podstawy prawne do uznania treści publikowanych na Forum za własność forum?
Własność to za daleko posunięta sprawa
ale dobrze jest zaznaczyć, że mogą na forum być.
Zabezpiecza to forum przed sytuacją, że ktos się obrazi i każe moderacji usuwac setki swoich postów (co zresztą zaburza tok tematów, w odpowiedziach nie wiadomo o co chodzi, zwłaszcza że teoretycznie mógłby kazać usunąć też cytaty ze swoich postów w postach ludzi, którzy mu odpowiadają).
Inna rzecz to to, by nie były zgłaszane postulaty takie jak w swoim czasie zgłaszał Krzysztof - tj. że skoro post jest usunięty, to ma prawo otrzymać treść.
2
Do pisania ortograficznego dodałbym formatowanie (nie wiem jak to sformułować), aby uniknąc wpisów w formacie a la Armando (tj.formatowanych na 1/5 szerokości strony).
3
Do zapisu dotyczącego loginów dodałbym także teksty w podpisie w stopce
4
Aha, uzupełniłbym o zapis ze interpretacji regulaminu dokonuje moderacja.

5
przydałby się też jakiś zapis który byłby ogólny (wiem, wiem, zaraz ktoś powie że "paragraf 22" ale tak to działa). Chodzi o to, że sa trolle wykorzystujące brak pewnych zakazów explicite w regulaminie do robienia różnych bezeceństw (wszystkiego się przewidzieć nie da). Moderacja powinna mieć pewną swobode interwencji.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nowy regulamin

Post autor: Andej » 2018-02-14, 15:22

Dziękuję, nie dziś, ale może jutro zastanowimy się nad sugestiami. I skorzystamy z nich.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-02-14, 20:59

Włączyłem sobie w Kaspersky ochronę rodzicielską, sam siebie pozbawiłem dostępu do forum

Obrazek

Zobaczcie, znają kategorie naszego forum, Religions, religious

Katol

Re: Nowy regulamin

Post autor: Katol » 2018-02-14, 21:33

Dezerter napisał:
Katolu a co ty na taki nik "Benedykt XVI Antychryst", albo "Pogromca katoli", albo "666"
katolu - konkrety proszę!


"Pogromca katoli" oraz "666" to bardzo dobre nicki! (Ja się żadnych pogromców nie boję.)
Od razu będzie widać, co za gość. Jak tego zakażesz, to "666" zmieni nick na "Piotr Apostoł" i wtedy dopiero będzie problem!!

"Benedykt XVI Antychryst" już bardziej dyskusyjny, ale ja bym dopuścił.
W końcu nick oznacza forumowicza, nikogo innego.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Dezerter » 2018-02-14, 22:14

Marek_Piotrowski pisze: 2018-02-14, 14:34 1
Andej pisze: 2018-02-13, 12:56 Czy są jakieś podstawy prawne do uznania treści publikowanych na Forum za własność forum?
Własność to za daleko posunięta sprawa
ale dobrze jest zaznaczyć, że mogą na forum być.
Zabezpiecza to forum przed sytuacją, że ktos się obrazi i każe moderacji usuwac setki swoich postów (co zresztą zaburza tok tematów, w odpowiedziach nie wiadomo o co chodzi, zwłaszcza że teoretycznie mógłby kazać usunąć też cytaty ze swoich postów w postach ludzi, którzy mu odpowiadają).
Inna rzecz to to, by nie były zgłaszane postulaty takie jak w swoim czasie zgłaszał Krzysztof - tj. że skoro post jest usunięty, to ma prawo otrzymać treść.
2
Do pisania ortograficznego dodałbym formatowanie (nie wiem jak to sformułować), aby uniknąc wpisów w formacie a la Armando (tj.formatowanych na 1/5 szerokości strony).
3
Do zapisu dotyczącego loginów dodałbym także teksty w podpisie w stopce
4
Aha, uzupełniłbym o zapis ze interpretacji regulaminu dokonuje moderacja.

5
przydałby się też jakiś zapis który byłby ogólny (wiem, wiem, zaraz ktoś powie że "paragraf 22" ale tak to działa). Chodzi o to, że sa trolle wykorzystujące brak pewnych zakazów explicite w regulaminie do robienia różnych bezeceństw (wszystkiego się przewidzieć nie da). Moderacja powinna mieć pewną swobode interwencji.
Ad 4 i 5 Jest to oczywiste że ponieważ Administracja ustala regulamin, to i ona może go zmieniać i interpretować
Ad 3 Słuszna uwaga jestem za uzupełnieniem.
Ad 2 - bez przesady - jak ktoś potrafi to niech nawet pisze wierszem ;) , ale myślę, że wystarczy jak kogoś prosimy na pw, by zmienił styl.
Ad 1 Słusznie, czy taki zapis wystarcza:
Użytkownik pisząc na forum nie może później żądać usunięcia swoich postów, lub konta.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Dezerter » 2018-02-14, 22:17

Katol pisze: 2018-02-14, 21:33 Dezerter napisał:
Katolu a co ty na taki nik "Benedykt XVI Antychryst", albo "Pogromca katoli", albo "666"
katolu - konkrety proszę!


"Pogromca katoli" oraz "666" to bardzo dobre nicki! (Ja się żadnych pogromców nie boję.)
Od razu będzie widać, co za gość. Jak tego zakażesz, to "666" zmieni nick na "Piotr Apostoł" i wtedy dopiero będzie problem!!

"Benedykt XVI Antychryst" już bardziej dyskusyjny, ale ja bym dopuścił.
W końcu nick oznacza forumowicza, nikogo innego.
Masz dziwne podejście :-\
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jakub2

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jakub2 » 2018-02-14, 23:59

Dominik pisze: 2018-02-14, 20:59 Włączyłem sobie w Kaspersky ochronę rodzicielską, sam siebie pozbawiłem dostępu do forum

Obrazek

Zobaczcie, znają kategorie naszego forum, Religions, religious
A dlugo musiales sie prosic by sie odblokowac?
Jakich argumentow uzyles? ;)

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-02-15, 09:33

Wyłączyłem ochronę po prostu. Samo uznało by zablokować forum.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2018-02-15, 21:35

Dominik pisze: 2018-02-15, 09:33 Wyłączyłem ochronę po prostu. Samo uznało by zablokować forum.
A masz jakieś podejrzenia dlaczego?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2018-02-15, 21:50

Nie znam się na tym. Ale omijam ten, jeden z najlepszych antywirusów, odkąd wiem, że Kreml ma w tym swój udział. Lecz nie jestem na tyle zarozumiały, abym uważał, że ze względu na moje poglądy, Kaspersky nas nie lubi.
Sądzę jednak, że po jednorazowym zapuszczeniu Kasperskiego, warto sformatować komputer. Choć nie ma pewności, czy to coś da. Zapewne już się tak zaszył, że nie da się go ruszyć bez wymiany dysku.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2018-02-15, 22:24

Dezerter pisze: 2018-02-15, 21:35
Dominik pisze: 2018-02-15, 09:33 Wyłączyłem ochronę po prostu. Samo uznało by zablokować forum.
A masz jakieś podejrzenia dlaczego?
Może blokuje wszystkie strony w trybie Ochrony Rodzicielskiej które nie zostały zweryfikowane przez Kaspersky.
Jeśli rodzic chce to może odblokować dziecku zablokowane strony.

Andej, olewam to czy Kaspersky szpieguje, bez tego wiedzą o nas wszystko. Jak się ma coś to ukrycia to robi się to na komputerze który nie jest podpięty do internetu NIGDY.
Za dwa miesiące kończy mi się licencja Kasperskiego, może zmienię go na inny antywirus.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Nowy regulamin

Post autor: W drodze » 2018-02-16, 01:51

Większa cześć regulaminu jest zbyteczna dla dobrego chrześcijanina.
Z pozostałymi można polemizować.
Ale to moja opinia.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2018-02-16, 07:06

Na forum pada wiele słów, np seks, które ochrona rodzicielska wychwytuje i ogranicza dostęp. Program nie rozumie kontekstu używanych słów, algorytmem sprawdza tylko ich obecność na forum.
Kobieta wam to musi tłumaczyć?! ;)

ODPOWIEDZ