Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Czarny » 2020-10-15, 21:02

Może ktoś się wypowiedzieć, co sądzicie o tej inicjatywie?

https://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiern ... yz-morowy/


Przepraszam ze tylko do linków się ograiczam, ale czasowo i technicznie tyle na razie mogę.
Ostatnio zmieniony 2020-10-15, 21:24 przez Czarny, łącznie zmieniany 3 razy.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Czarny » 2020-10-15, 22:48

Czarny pisze: 2020-10-15, 21:02 Może ktoś się wypowiedzieć, co sądzicie o tej inicjatywie?

https://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiern ... yz-morowy/


Przepraszam ze tylko do linków się ograiczam, ale czasowo i technicznie tyle na razie mogę.
Tu jest może więcej o tym. Chodzi mianowicie o propozycje stawiania przy drogach.


"Warto również rozważyć możliwość ustawienia krzyży morowych, przy których byłaby możliwość modlitwy do Zbawiciela świata o miłosierdzie i ocalenie" – wskazał. Ale jak pisała w kwietniu Elżbieta Turlej, wierni już to robią:

https://www.newsweek.pl/polska/koronawi ... ch/e6418vj
Ostatnio zmieniony 2020-10-15, 22:53 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-16, 10:44

Jestem za. To wyraz zaufania.

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
Fedorowicz pisze: 2020-09-15, 17:21 "Koronawirus. Co z naszą wiarą?!"
To proste ! Albo pozostajemy przy Chrystusie, albo przechodzimy na masoński kowidianizm. Wybór należy do Was ! Smutne to, że niektórzy już przeszli na stronę złego..
Co to jest "masoński kowidianizm", kto go wyznaje i jakie ma prawdy wiary?

Jozek pisze: 2020-09-15, 19:16 Jezus uzdrawial, a kto powodowal choroby?
Chyba tego nie trzeba Chrzescijanom wyjasniac.
Wyjasnij proszę. Kto powodował choroby?

apis

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: apis » 2020-10-16, 12:20

Marek_Piotrowski pisze: 2020-10-16, 10:44 Co to jest "masoński kowidianizm", kto go wyznaje i jakie ma prawdy wiary?
Ja Ci wytłumaczę. Masoński kowidianizm to teoria spiskowa, która zakłada, że pandemia nie istnieje, a cała obecna sytuacja to spisek jakiejś mafii bądź masonów. Wyznają go ci, którzy w rodzinie nie mieli żadnej osoby chorej na COVID. Z reguły wiara w tę teorię kończy się, gdy na COVID zachoruje ktoś z rodziny wyznającego tę teorię bądź on sam. Prawdy wiary masz takie: żadnych maseczek (ewentualnie maseczka w kieszeni, jak policja przyłapie na ulicy, wyjąć maskę i powiedzieć, że zdjęło się ją na chwilę, by wyczyścić nos – autentyk!), szczepionki na COVID są po to, żeby nas zaczipować i kontrolować społeczeństwo. Jeśli tę teorię wyznają katolicy, dochodzą jeszcze kwestie: bliskiego końca świata, dążenia do tego, by na świecie nie było Mszy Świętej bądź profanacji Komunii Świętej przez przyjmowanie jej na rękę. Tyle mi się przypomina – choć zasadniczo ten temat powinien już znaleźć się na forum w innym miejscu, bo tu piszemy o wierze. Ale pytasz, to wyjaśniam.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-16, 12:35

apis pisze: 2020-10-16, 12:20
Marek_Piotrowski pisze: 2020-10-16, 10:44 Co to jest "masoński kowidianizm", kto go wyznaje i jakie ma prawdy wiary?
Ja Ci wytłumaczę. Masoński kowidianizm to teoria spiskowa, która zakłada, że pandemia nie istnieje, a cała obecna sytuacja to spisek jakiejś mafii bądź masonów. Wyznają go ci, którzy w rodzinie nie mieli żadnej osoby chorej na COVID. Z reguły wiara w tę teorię kończy się, gdy na COVID zachoruje ktoś z rodziny wyznającego tę teorię bądź on sam. Prawdy wiary masz takie: żadnych maseczek (ewentualnie maseczka w kieszeni, jak policja przyłapie na ulicy, wyjąć maskę i powiedzieć, że zdjęło się ją na chwilę, by wyczyścić nos – autentyk!), szczepionki na COVID są po to, żeby nas zaczipować i kontrolować społeczeństwo. Jeśli tę teorię wyznają katolicy, dochodzą jeszcze kwestie: bliskiego końca świata, dążenia do tego, by na świecie nie było Mszy Świętej bądź profanacji Komunii Świętej przez przyjmowanie jej na rękę. Tyle mi się przypomina – choć zasadniczo ten temat powinien już znaleźć się na forum w innym miejscu, bo tu piszemy o wierze. Ale pytasz, to wyjaśniam.
Rozumiem, choć mam wrażenie, że @Fedorowicz rozumiał w swojej wypowiedzi "masoński kowidianizm" raczej jako niewiarę w to, co opisałeś jako "masoński kowidianizm" ;)
Przy okazji: uśmiałem się. Wskazano mi z dumą artykuł "MIAŻDŻĄCY RAPORT CDC w sprawie koronawirusa! Zachorowalność ROŚNIE wraz z częstotliwością noszenia maski!" :)
I co czytamy?
"Spośród przebadanych osób, które miały pozytywny wynik na SARS-CoV-2, przeważająca większość nosiła maski cały czas. "
:) :) :)
To tak jakby napisać "w przeważającej liczbie domów, w których wybuchł pożar, zanotowano w pobliżu obecność przynajmniej jednego wozu strażackiego" i "dowodzić", że straż pożarna wpływa na szerzenie się zagrożenia pożarowego.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: abigail » 2020-10-16, 15:34

a covid może reaguje na policje?
tutaj juz potrzebują policji by umieścić chorego w szpitalu:

"Większość rozmów z dyspozytorką zaczyna się od pytania: "gdzie możemy zawieźć pacjenta?".

Załoga karetki: - No i jaka decyzja? Bo cały czas czekamy.

Dyspozytorka: - Jestem na linii z panem doktorem, zostawiamy i odjeżdżamy.

Załoga karetki: - Ale to mamy go rzucić gdzieś tutaj pod drzwi czy gdzie, bo oni nie chcą otworzyć drzwi. Drzwi są zamknięte na izbę przyjęć.

- Poczekaj chwilę, za chwilę będzie policja."



Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... ign=chrome
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Dezerter » 2020-10-16, 17:50

apis pisze: 2020-10-16, 12:20
Marek_Piotrowski pisze: 2020-10-16, 10:44 Co to jest "masoński kowidianizm", kto go wyznaje i jakie ma prawdy wiary?
Ja Ci wytłumaczę. Masoński kowidianizm to teoria spiskowa, która zakłada, że pandemia nie istnieje, a cała obecna sytuacja to spisek jakiejś mafii bądź masonów. Wyznają go ci, którzy w rodzinie nie mieli żadnej osoby chorej na COVID. Z reguły wiara w tę teorię kończy się, gdy na COVID zachoruje ktoś z rodziny wyznającego tę teorię bądź on sam. Prawdy wiary masz takie: żadnych maseczek (ewentualnie maseczka w kieszeni, jak policja przyłapie na ulicy, wyjąć maskę i powiedzieć, że zdjęło się ją na chwilę, by wyczyścić nos – autentyk!), szczepionki na COVID są po to, żeby nas zaczipować i kontrolować społeczeństwo. Jeśli tę teorię wyznają katolicy, dochodzą jeszcze kwestie: bliskiego końca świata, dążenia do tego, by na świecie nie było Mszy Świętej bądź profanacji Komunii Świętej przez przyjmowanie jej na rękę. Tyle mi się przypomina – choć zasadniczo ten temat powinien już znaleźć się na forum w innym miejscu, bo tu piszemy o wierze. Ale pytasz, to wyjaśniam.
Czyli bzdura na resorach :!:

A wracając do rzeczywistości, to mamy ograniczenia w liczbie wiernych w kościołach - każdy proboszcz musi przeliczyć powierzchnie kościoła i określić max ilość wiernych - 1 na 7m2 - strefa czerwona, czyli pół Polski i prawie całe moje Kujawsko-pomorskie.
W ostatnią niedzielę, po raz pierwszy rozdawałem Komunię w maseczce - zalecenie wielu biskupów.
Wyczulony zarzutami, że drobinki zostają na rekach, każdą Komunię biorąc w palce otrząsam z ewentualnych drobinek stukając delikatnie w inną komunię i z tak "otrząśniętą" podaje z delikatnością na dłoń wiernych. Szansa pozostania drobinki zbliża się do zera przy takim postępowaniu.
Ostatnio zmieniony 2020-10-16, 18:00 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: abigail » 2020-10-16, 18:37

"W ostatnią niedzielę, po raz pierwszy rozdawałem Komunię w maseczce" - @Dezerter czy i dlaczego rowniez rękawiczki byłyby złym pomysłem?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

apis

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: apis » 2020-10-16, 20:37

@abigail Czy wyobrażasz sobie wyrzucać potem te rękawiczki do kosza? :( Rozdający Komunię dezynfekują ręce.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: sądzony » 2020-10-16, 20:54

Jozek pisze: 2020-09-15, 19:16 (...)
Jezus uzdrawial, a kto powodowal choroby?
Chyba tego nie trzeba Chrzescijanom wyjasniac.
(...)
Ja to widzę tak:
Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Dezerter » 2020-10-16, 23:09

Dezynfekujemy dłonie z księdzem w zakrystii przed rozpoczęciem Mszy,
rękawiczki to moim zdaniem kiepski pomysł
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: abigail » 2020-10-17, 15:54

o... u nas biskup nakazal dodatkowo przed rozdzielaniem Komunii

"parafia powinna być zaopatrzona w dozowniki płynu dezynfekcyjnego, które należy umieścić przy wejściach do kościoła (nie w miejscach kropielnic), w zakrystii oraz w pobliżu ołtarza. Dezynfekować ręce powinni wierni wchodzący do kościoła, służba liturgiczna – bezpośrednio po wejściu do zakrystii, a także bezpośrednio przed liturgią oraz po niej, kapłani przed rozpoczęciu liturgii oraz bezpośrednio po jej zakończeniu; bezpośrednio przed rozpoczęciem udzielania komunii świętej – w miejscu widocznym dla wiernych – oraz bezpośrednio po obmyciu palców w vasculum – czytamy w rozporządzeniu."
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Czarny » 2020-10-17, 18:15

Wkleję linka. Podobna sytuacja jak była.

https://diecezja.tarnow.pl/index.php/wi ... eligijnych


Zachęcam księży biskupów, aby – w związku z ciągłym zagrożeniem życia i zdrowia wszystkich Polaków – udzielali stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane, na terenie swoich diecezji. Wiernym przypominam, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy Świętej nie jest grzechem.

W tych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej.

Ludzi młodych, zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie, proszę o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać pociechę i nadzieję.

Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.
Ostatnio zmieniony 2020-10-17, 18:17 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: abigail » 2020-10-18, 10:10

Trzeba zacząć organizować szpitale polowe - powiedział w Polsat News Marek Posobkiewicz. Były Główny Inspektor Sanitarny zaznaczył, że jeśli szybko nie zorganizuje się dodatkowych miejsc dla chorych na COVID-19, to pacjenci w karetkach coraz częściej będą odsyłani ze szpitali.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... ign=chrome
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Pompieri » 2020-10-18, 12:01

A moze mniej orzekania, ze kazde kichniecie to corona. Od razu z dwie trzecie miejsc sie zwolni.

ODPOWIEDZ