Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-30, 11:11

I ja nie rozumiem takich biskupów.

Katol

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Katol » 2018-01-31, 19:30

Trzech hierarchów: Tomasz Peta, arcybiskup metropolii archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, Jan Paweł Lenga, arcybiskup emerytowany z Karagandy i Atanazy Schneider, biskup pomocniczy archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, 18 stycznia 2017 r. wezwali wiernych do modlitwy, aby papież Franciszek „potwierdził niezmienną praktykę Kościoła w odniesieniu do prawdy o nierozerwalności małżeństwa”.
Apel do papieża Franciszka był związany z opublikowaniem encykliki Amoris laetitia, która zdaniem hierarchów nie precyzuje czy osoby rozwiedzione, żyjące w nowych związkach mogą przyjmować Komunię Świętą.
Niektóre kościoły partykularne opublikowały lub zaleciły wytyczne duszpasterskie zezwalające rozwodnikom na przystępowanie – pod pewnymi warunkami - do Eucharystii. Biskupi kazachscy skrytykowali takie podejście.
Read more: http://www.pch24.pl/biskupi-z-kazachsta ... z55mwSFwCe

No i proszę bardzo: można się przeciwstawić nowinkom papieża. Trzeba mieć jednak odwagę cywilną.

Katol

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Katol » 2018-02-03, 21:45

http://www.pch24.pl/szwajcarski-hierarc ... 038,i.html

Opozycja wobec Franciszka rośnie.
Biskup ze Szwajcarii się dołącza. I paru innych.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Dezerter » 2018-02-12, 22:17

A mnie ostatnio nic tak nie zbulwersowało i nie zgorszyło jak ksiądz z Bydgoszczy i jego biskupi :(
http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgo ... 0751572%2F
Ostatnio zmieniony 2018-02-12, 22:32 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

xxxxxxxxxx
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 25 lis 2017
Lokalizacja: Chicago
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 5 times

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: xxxxxxxxxx » 2018-02-14, 18:01

Mnie np. gorszy jak ludzie o lepszej sytuacji materialnej (bogaci) "pomagają" innym, ale tylko dla swojego interesu. Bardzo często szukają przy tym poklasku i pochwały (np. poprzez media). Wiadomo, że w interesach liczy się także dobry PR czyli budowanie wizerunku, a nie jego prawdziwość, ale są jakieś granice przyzwoitości. Ponadto gorszą mnie np. sytuacje mobbingu w pracy (przecież wszyscy pracują na wspólny sukces, więc po co to komu?), zdrad małżeńskich (dorośli ludzie, świadomi, powinni potrafić się dobrze dobierać w pary), wyśmiewanie słabszych (teoretycznie słabszych, dla Boga wszyscy są równi) zamiast bezinteresownej pomocy. I oczywiście nadmierna pycha (wynoszenie się ponad innych) ludzi zamożniejszych, inteligentniejszych, mających więcej poparcia,układów, znajomości.
"Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie”. (dla hejterów)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Andej » 2018-02-15, 08:47

Jestem dziwakiem. I trudno powiedzieć, aby coś mnie gorszyło. Jeśli coś miałoby mnie zgorszyć, to u=omijam to. Szukam tego co może mnie lepszyć. I tego czerpać siłę na kolejna godzinę czy dzień.
Uważam, że nikt nie powinien się gorszyć. Ale pod słowem "gorszyć" rozumiem "stawanie się gorszym".

Opisywane przez was sytuacje nie gorszą mnie. One mnie oburzają, zasmucają, sprawiają przykrość. Ale nie gorszą, tylko lepszą, albowiem staram się konstruktywnie na nie reagować. Unikać zła. A tam, gdzie może się to udać, to troszeńkę podreperować. (Szkoda jeno, że skutki czasem opłakane.).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

xxxxxxxxxx
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 25 lis 2017
Lokalizacja: Chicago
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 5 times

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: xxxxxxxxxx » 2018-02-15, 19:35

Jeszcze mnie gorszą pracodawcy "katoliccy", "chrześcijańscy", którzy wyzyskują pracowników poprzez niskie płace, "kruczki" w umowach, niezgodne z prawem polecenia. Jeśli oni myślą, że Pan Bóg, jak nigdy nic, im takie narażanie bliźniego na ucisk, zabieranie prawa do życia zgodnego z sumieniem puści płazem to szczerze współczuję.
"Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie”. (dla hejterów)

Katol

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Katol » 2018-02-17, 18:49

Emocjonalna rozmowa z Jackiem Międlarem jest zastanawiająca i może gorszyć lub bulwersować.
Portal wprawo.pl
[(...) usuwam link, ze względu na zawarte w nim bezpodstawne pomówienia - Dezerter]
Wychodzi na to, że biskupi są zakładnikami masonów. Kościół jest więc uwikłany w niejasne układy i uzależniony.
Ostatnio zmieniony 2018-02-17, 23:49 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Andej » 2018-02-17, 19:40

Proszę unikać takich ocen i oskarżeń. Oskarżanie biskupów o to, że ulegają szantażowi masonów nie ma żadnych podstaw. Jeśli tak jest, to przedstaw dowody. A jeśli nie, to sprostuj.
Punkt c paragrafu 5 Regulaminu zabrania obrażanie przedstawiciela Kościoła bezpodstawnymi oskarżeniami.

Masz prawo wyrażać swoje opinie, nawet krzywdzące. Ale nie masz prawa do oskarżania i obrażania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Katol

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Katol » 2018-02-17, 21:21

Drogi Andeju:
Unikam, jak mogę, ale nie mogę milczeć, gdy historia ostatnich kilku lat dostarcza nam dowodów, że tak jest.
Teraz słyszymy to z ust księdza, już byłego, ale wtedy funkcjonującego w klerze katolickim.

I nie obrażam, tylko ostrzegam innych katolików, że niestety jest kiepsko.
Ostatnio zmieniony 2018-02-17, 21:22 przez Katol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Andej » 2018-02-17, 23:08

Jeśli znasz dowody, to udowodnij!

Jeśli nie masz, to nie oskarżaj.

Wypowiedzi księży, którzy występują przeciwko Kościołowi, nie przekonują mnie.

Pomawiając, oskarżasz, a nie ostrzegasz.


Budujmy dobro. Nie akcentujmy zła. Unikajmy zła i budujmy dobro.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Dezerter » 2018-02-17, 23:45

Pierdoły jakieś opowiada bezpodstawne o dotacjach o rotary itd.
Niech się odchrzani od mojego biskupa Polaka – teksty bez postawne, Polak miał rację!
Kłamie, że przysięgał podczas święceń, że „nie będzie karmił młodzieży gównem” - koniec cytatu
Dalsze kłamstwa: „Ojczyzna jest deptana i sprzedana przez hierarchów” - lol - jakaś bzdura! ogromna większość Polaków przyzna, że większość biskupów popiera rząd, a już na pewno polską rację stanu!
Jest to dla wszystkich myślących obserwatorów życia politycznego - „oczywista oczywistość”
Mędlar żyje w jakimś matriksie, jeśli uważa inaczej.
Bzdura kolejna – dostaję dotacje na remonty , są na smyczy finansowej - od Rotary i Lion Klubs – jakiego pałacu i dowody proszę.
Na każdym remontowanym budynku jest , bo musi być tabliczka na której pisze z jakich funduszy, kto jest inwestorem. Na 99% obstawiam, że są to fundusze europejskie jak na wszystkich kościelnych inwestycjach- ktoś nie wierzy niech się przejdzie na najbliższą kościelną inwestycję remontową, kościoła, pałacu biskupiego itp. i zobaczy „tablicę inwestycyjną”.
Poproszę o rzekomą wypowiedź ab. Gocłowskiego – bo na razie to są zwykłe pomówienia
Kuria wrocławska – to co o nich mówi jest niedopuszczalne, bo mówi to w sposób ogólny o wszystkich - z tego powodu osuwam link, bo to są zwykłe pomówienia. Poproszę o ten „Komunikat Kurii Wrocławskiej”
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Katol

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Katol » 2018-02-18, 19:19

Dezerter pisze: 2018-02-17, 23:45 Pierdoły jakieś opowiada bezpodstawne o dotacjach o rotary itd.
Obrażasz teraz sługę Boga Jacka Międlara. [Nie, to ocena wypowiedzi, a nie ich autora. To kardynalna różnica. Przyznaję ino, że forma zbyt kolokwialna. - Andej]
Bezpodstawnie używasz negatywnych epitetów. [Powyższe, nie jest epitetem tylko oceną wypowiedzi. - Andej]
Niech się odchrzani od mojego biskupa Polaka – teksty bez postawne, Polak miał rację!
Kłamie, że przysięgał podczas święceń, że „nie będzie karmił młodzieży gównem” - koniec cytatu
Dalsze kłamstwa: „Ojczyzna jest deptana i sprzedana przez hierarchów” - lol - jakaś bzdura! ogromna większość Polaków przyzna, że większość biskupów popiera rząd, a już na pewno polską rację stanu!
A ja wierzę Międlarowi. To jego autentyczne przeżycia. Mówi na podstawie własnych doświadczeń bycia księdzem. Wielu księży boi się mówić, bo utrata stanowiska kościelnego to dla nich poważna rzecz, boją się. [ale to nie jest dowodem prawdomówności. - Andej]


A tej większości biskupów jakoś nie widać.
Najczęściej pojawiającym się w mediach biskupem jest emeryt Pieronek.
A ten wszystko powie do kamery, co mu TVN każe. Wg TVN to jest "głos polskiego Kościoła".
Jest to dla wszystkich myślących obserwatorów życia politycznego - „oczywista oczywistość”
Rzeczywistość jest daleka od myśli Dezertera. A znasz grupę Kowalskiego i Chojeckiego?
Oni już dawno temu twierdzili, że biskupi są na garnuszku George'a Sorosa i jego organizacji.
Już założyli partię polityczną.
https://pl-pl.facebook.com/ruch11listopada/
http://ruch11listopada.pl/
Mędlar żyje w jakimś matriksie, jeśli uważa inaczej.
Nie rozumiesz Matrixa. To był program wypoczynkowy. Wyobrażasz sobie, że jest Ci dobrze, że masz dobrą pracę, kupę forsy, wszystkie sprawy się dobrze toczą. A naprawdę jesteś hodowany przez maszyny jako bateria.
Rzeczywistością jest ta najgorsza wersja.
Bzdura kolejna – dostaję dotacje na remonty , są na smyczy finansowej - od Rotary i Lion Klubs – jakiego pałacu i dowody proszę.
Jacek Międlar prowadzi portal wprawo.pl. Można go zapytać. Może sam powie w kolejnych materiałach filmowych. Na razie jest świadkiem. A usuwanie zeznań świadków to usuwanie dowodów w sprawie.
Na każdym remontowanym budynku jest , bo musi być tabliczka na której pisze z jakich funduszy, kto jest inwestorem. Na 99% obstawiam, że są to fundusze europejskie jak na wszystkich kościelnych inwestycjach- ktoś nie wierzy niech się przejdzie na najbliższą kościelną inwestycję remontową, kościoła, pałacu biskupiego itp. i zobaczy „tablicę inwestycyjną”.
To już jest źle, bo inwestycje kościelne finansuje organizacja, której wartości są różne od wartości katolickich. Zatem jest to ograniczenie suwerenności Kościoła. Ale to nie wyklucza pośrednictwa masonów. Unia nie finansuje inwestycji w 100%. Potrzebne są dodatkowe środki.
Poproszę o rzekomą wypowiedź ab. Gocłowskiego – bo na razie to są zwykłe pomówienia
Kuria wrocławska – to co o nich mówi jest niedopuszczalne, bo mówi to w sposób ogólny o wszystkich - z tego powodu osuwam link, bo to są zwykłe pomówienia. Poproszę o ten „Komunikat Kurii Wrocławskiej”
Myślę, że sam Jacek Międlar będzie najlepszym adresatem tych pytań.
[email protected]
Ostatnio zmieniony 2018-02-19, 11:45 przez Andej, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Andej » 2018-02-19, 11:49

Katol pisze: 2018-02-18, 19:19 ... To już jest źle, bo inwestycje kościelne finansuje organizacja, której wartości są różne od wartości katolickich. Zatem jest to ograniczenie suwerenności Kościoła. Ale to nie wyklucza pośrednictwa masonów. Unia nie finansuje inwestycji w 100%. Potrzebne są dodatkowe środki. ...
Lepiej, aby zabytek niszczał? Korzystanie z funduszy europejskich nie oznacza sprzedawania duszy. Natomiast rezygnację z tych funduszy uznaję za głupotę.
Moje wątpliwości budzi korzystanie z tzw. funduszy norweskich. Ale czy posługiwanie się złą mamoną jest złem, skoro Jezus to ocenił inaczej?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Dezerter » 2018-02-19, 23:01

Katolu- daj se spokój z ekstremistami, a przynajmniej daj nam spokój ;)
ja jestem w partii Ducha Świętego
To nie jest Kawiarenka, ani offtopic - tu piszemy na tematy religijne! - skończ z polityką.
Podając jakiś link bierzesz odpowiedzialność za treści w środku! - dotyczy to oczywiście każdego!
Ostatnio zmieniony 2018-02-19, 23:03 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”