Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-10-20, 19:54

A mnie nie obchodzą Złote Melony i inne warzywa. A właściwie jemioły. Ani wszyscy krewni i znajomi królika.

Interesuje mnie to, że najpierw należy ratować życie, a potem zdrowie. Oburza mnie to, że nie pozwala ratować życia. Tak byłbym oburzony, gdyby ktoś podarował mi piłkę, abym miał trochę ruchu. A potem, gdyby zobaczył, że bawię się nią z kimś innym, to zabroniłby tego.
Jest takie dziecinne powiedzenie: Kto daje i odbiera … Jeśli podarował, to oddał wszelkie prawa do swojego daru. Ale tylko, jeśli jest człowiekiem poważnym i honorowym. Nie obchodzi mnie, jak wiele są w stanie wydoić te wszystkie pasożytnicze spółeczki krewnych i znajomych. Dobrze, że cokolwiek daje. Ale w tym całym jego ruchu jest najważniejsze to, że mobilizuje młodych do angażowania się w sprawy społeczne. Wprawdzie indoktrynuje przy okazji, ale człowiek, nawet młody, jeśli posiada kręgosłup, to nie zejdzie na złą drogę cwaniactwa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-20, 20:10

Pompieri pisze: 2020-10-20, 18:53 Oczywiscie. Maja to udokumentowane jako zbiorka. I jest to fundusz przelany na cele danej zbiorki.
Udekomuntowane rowniez sa ( takie jest prawo ) koszty tej zbirki. Ale w sprawozdaniu podaje sie koszty do finansowki: cel zbiorki zas podaje sie do wiadomosci publicznej.
Sa to calkowicie odmienne dokumentacje.
Legalne i prawnie wymagane.
Sugerujesz że WOŚP fałszuje sprawozdania czy co? Bo nie do końca rozumiem.
https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/res ... cyjne_wosp
Dochodzi do tego amortyzacja i apanaze ( podroze, umowy dystrybutorskie itp. ).
Jest to kolejna rubryka. Do skarbowki na domiary albo odliczenia od kwoty zadatkowanej jako koszty z przychodyu dzialalnosci fundacji.

Kolejne pierdoly w stylu wampiry i wampirzyce ( chodzi o link .)
Z tego też się rozliczają. Policz swoje 2/3.
Ostatnio zmieniony 2020-10-20, 20:10 przez afilatelista_michal, łącznie zmieniany 1 raz.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1089
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 452 times
Been thanked: 177 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-20, 20:19

Otoz one stanowie te koszty. Buchalteria tusie klania.

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-20, 20:27

Andej pisze: 2020-10-20, 19:54 A mnie nie obchodzą Złote Melony i inne warzywa. A właściwie jemioły. Ani wszyscy krewni i znajomi królika.
To może się zainteresuj zanim będziesz cokolwiek pisał.
Interesuje mnie to, że najpierw należy ratować życie, a potem zdrowie. Oburza mnie to, że nie pozwala ratować życia. Tak byłbym oburzony, gdyby ktoś podarował mi piłkę, abym miał trochę ruchu. A potem, gdyby zobaczył, że bawię się nią z kimś innym, to zabroniłby tego.
Jest takie dziecinne powiedzenie: Kto daje i odbiera … Jeśli podarował, to oddał wszelkie prawa do swojego daru. Ale tylko, jeśli jest człowiekiem poważnym i honorowym. Nie obchodzi mnie, jak wiele są w stanie wydoić te wszystkie pasożytnicze spółeczki krewnych i znajomych. Dobrze, że cokolwiek daje. Ale w tym całym jego ruchu jest najważniejsze to, że mobilizuje młodych do angażowania się w sprawy społeczne. Wprawdzie indoktrynuje przy okazji, ale człowiek, nawet młody, jeśli posiada kręgosłup, to nie zejdzie na złą drogę cwaniactwa.
Fundacja w czasie finału zbiera na konkretne cele. W sprawozdaniach rozlicza się z tego. Przekazując sprzęt zawsze przekazuje go na konkretny oddział i cel. I tak w dużym stopniu wyręcza państwo. To że musi się chwytać łóżek z fundacji nie świadczy najlepiej o rządzących.

Na walkę z COVID też fundacja przeznaczyla konkretne środki i ich z kolei nie można przesunąć na coś innego. Tak działają wszelkie fundusze zewnętrzne. Brałeś może kiedyś pieniądze z funduszy unijnych albo norweskich? Czy jak dostaniesz dotację np. na wyposażenie klasy do biologii, możesz przenieść meble do klasy od historii?
Nie możesz.

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
Pompieri pisze: 2020-10-20, 20:19 Otoz one stanowie te koszty. Buchalteria tusie klania.
Zajrzałeś w te sprawozdania czy nie?
Ostatnio zmieniony 2020-10-20, 20:27 przez afilatelista_michal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-10-20, 20:33

afilatelista_michal pisze: 2020-10-20, 20:27 W sprawozdaniach rozlicza się z tego.
Niestety nie. Nawet na żądania sądu święte krowy nie dostarczają dokumentów.

Nie chcę przyjmować żadnej pomocy w zamian za indoktrynację. Przyjmę pomoc czynioną z życzliwości, ale nie z wyrachowania.

Gdybyś zdjął klapki z oczy, ujrzałbyś warzywa i witaminy.

Staram się powstrzymywać od odpowiadania arogancją na arogancję. Ale to trudne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1089
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 452 times
Been thanked: 177 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-20, 20:40

Ja mialem nawet kilka w reku. Zanim jeszcze przeszly przez magiel do oficjalnych komunikatow.

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-20, 21:15

Pompieri pisze: 2020-10-20, 20:40 Ja mialem nawet kilka w reku. Zanim jeszcze przeszly przez magiel do oficjalnych komunikatow.
I wynikało z nich że 2/3 pieniędzy jest przejadanie?

https://static.wosp.org.pl/trunk/upload ... p_2018.pdf
Czyli te dane są sfałszowane?

Dodano po 7 minutach 39 sekundach:
Andej pisze: 2020-10-20, 20:33 Niestety nie. Nawet na żądania sądu święte krowy nie dostarczają dokumentów.

Nie chcę przyjmować żadnej pomocy w zamian za indoktrynację. Przyjmę pomoc czynioną z życzliwości, ale nie z wyrachowania.

Gdybyś zdjął klapki z oczy, ujrzałbyś warzywa i witaminy.

Staram się powstrzymywać od odpowiadania arogancją na arogancję. Ale to trudne.
Na Frondzie to przeczytałeś czy Ci Matka Kurka powiedział?
Przypominam że Owsiak ten proces wygrał.

Ciężko jest nie przyjąć pomocy od WOŚP zwłaszcza jeśli masz dzieci. Na każdym oddziale dziecięcym w Polsce sprzętu z WOŚP jest pełno.
Ostatnio zmieniony 2020-10-20, 21:17 przez afilatelista_michal, łącznie zmieniany 2 razy.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1089
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 452 times
Been thanked: 177 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-20, 21:25

Wiecej.

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-20, 21:35

Pompieri pisze: 2020-10-20, 21:25Wiecej.
Mam nadzieję że zgłosiłeś to do prokuratury?

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1089
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 452 times
Been thanked: 177 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-20, 21:43

Mam nadzieje, ze rozumiesz temat inie bedziesz zadawal glupich pytan.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-10-20, 21:57

Czy do bzdur mam się odnosić? Napiję się soku z buraków, może zobaczę świat na czerwono.

Ale to wyjątek. Nie dla mnie tak wysoki poziom.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1089
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 452 times
Been thanked: 177 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-20, 22:03

Orkiestra robi duzo dobrej roboty, Przy okazji na tej dobrej robocie niektorzy sie slizggaja. Niestety.
To wszystko, co mialem do napisania w tym rozdzilae.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13788
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-10-20, 22:07

Pompieri pisze: 2020-10-20, 22:03 Orkiestra robi duzo dobrej roboty, Przy okazji na tej dobrej robocie niektorzy sie slizggaja. Niestety.
To wszystko, co mialem do napisania w tym rozdzilae.
Niestety większość z nas tak czyni i wcale nie zależy to od faktu czy twierdzi, że wierzy czy nie wierzy w Boga.
Ostatnio zmieniony 2020-10-20, 22:11 przez sądzony, łącznie zmieniany 2 razy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-20, 22:10

Pompieri pisze: 2020-10-20, 21:43 Mam nadzieje, ze rozumiesz temat inie bedziesz zadawal glupich pytan.
A ja mam nadzieję że odwołasz kłamstwo na temat Owsiaka i WOŚP.

Całe koszty wszelkiej administracji to jest kilka procent w stosunku do przychodu żadna kreatywna księgowość tego nie zmieni. To mniej niż wszystkie inne organizacje pożytku publicznego które znam.
Oczywiście kilka procent z sum którymi obraca WOŚP to są miliony złotych. Do rodziny Owsiaka trafiaja ułamek tek kwoty Wiadomo ile. Czy to dużo? Moim zdaniem jak za taką robotę to nie.
Jest atakowany od lat i pewne środowiska do których się zaliczacie dałyby się pokroić żeby go udupić i jakoś nie ma podstaw...

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Pompieri pisze: 2020-10-20, 22:03 Orkiestra robi duzo dobrej roboty, Przy okazji na tej dobrej robocie niektorzy sie slizggaja. Niestety.
To wszystko, co mialem do napisania w tym rozdzilae.
Jeśli kradną 2/3 czy nawet 1/3 to nie jest dobra robota. Czekam na Twoje dane bo to sensacyjne informacje.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1089
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 452 times
Been thanked: 177 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Pompieri » 2020-10-21, 10:24

To wszystko w tym temacie.

ODPOWIEDZ