Prośby o modlitwę.

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Efezjan » 2018-01-29, 15:09

Abym dobrze przeżył zbliżające się rekolekcje i odbył wreszcie spowiedź generalną. Bóg zapłać z góry.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

konik

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: konik » 2018-02-07, 19:45

Dzisiaj zmarl moj przyjaciel. Westchnijcie prosze do Boga w jego intencji.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2018-02-07, 19:58

Masz to jak w banku, a może w Niebie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Benjamin

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Benjamin » 2018-02-07, 22:11

Dolaczam.

Mivia

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Mivia » 2018-02-07, 22:37

Amen

Jakub2

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Jakub2 » 2018-02-17, 12:46

Ja tez prosze o modlitwe bym sie dobrze przygotowal i operacja ktora mam za tydzien przebiegla dobrze.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2018-02-17, 16:51

Modlimy się w Twojej intencji. szczęśliwego zakończenia, pomyślnej rekonwalescencji i pewnej ręki operatora. Daj znać, jak będziesz po.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Magnolia » 2018-02-17, 17:36

obejmę modlitwą Twoją intencję Jakubie.

Ja proszę o modlitwę w intencji Jędrusia, którego czeka usunięcie jedynej nerki, dializy, transplantacja nowej.
To jest taki plan leczenia na ten rok, niby krótki, ale jak ruszycie wyobraźnią to da się zauważyć, że bardzo wiele trudnych sytuacji czeka tego chłopca i całą jego rodzinę.
A wiem, że ta rodzina modli się za tych, którzy się za nich modlą.
Ostatnio zmieniony 2018-02-17, 17:39 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Magnolia » 2018-02-18, 09:38

proszę o modlitwę w intencji mojego teścia, Jerzego i moich rodziców o nawrócenie i dobrą spowiedź - modlę się od roku i na razie brak efektów, dałam tez na mszę św w tej intencji i często przyjmuje za nich komunię św. Ale może wasze wsparcie przyniesie te owoce, które są im potrzebne jak pustyni woda.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2018-02-18, 09:59

Rozszerzę zakres próśb składanych permanentnie. Wprawdzie ogólnie modlę się o wiarę dla wszystkich ludzi. Choć w szczególności dla moich krewnych.
Myślę, że modląc się w Waszych intencjach (co czynię też permanentnie) bez szczegółowego wyrażania ich w modlitwie i bez znajomości konkretnych potrzeb, też wspieram Wasze intencje.

Podoba mi się to co napisałaś Magnolio. To, że w czyjejś intencji. Zwykłem to ujmować inaczej. Gdy żona pyta po co?, to odpowiadam, dlatego, że ty nie, albo dlatego, że on nie. Tak na przykład z poszczeniem. Nie musisz się tak ograniczać! Ale mogę by zrekompensować to, że ty nie chcesz. I średnia wychodzi przyzwoita. Bilans musi wyjść na zero, jak śpiewał Kaczmarek. Im więcej potrzeba dla kogoś, tym więcej musimy dawać sami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jakub2

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Jakub2 » 2018-02-18, 15:54

Wyglada na to ze wasze modlitwy sa wysluchane, bo pierwszy raz od kilku miesiecy sie wyspalem i obudzilem sie z usmiechem, nawet nie wiedzac dlaczego sie usmiecham, ale pewnie dlatego ze nie czulem i nie dzis od rana bolu, ktory od kilku mies. nie dawal mi usnac.
Jak tak dalej pojdzie to pewnie chirurg bedzie zdziwiony.

Kiedys nie rozumialem dlaczego nie mozna "pomoc samemu sobie" modlitwa, a dzis zrozumialem ze wtedy nie jest to po chrzescijansku, bo jest to jakby forma egoizmu.
Modlac sie za kogos nim nie jest.
Ostatnio zmieniony 2018-02-18, 16:00 przez Jakub2, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Magnolia » 2018-02-18, 19:35

Dziś na kazaniu bp Jareckiego usłyszałam coś, czego doświadczyłam wcześniej, czyli otrzymałam potwierdzenie, choć może to być oczywiste dla wielu: Post, modlitwa i jałmużna otwiera drogę łasce Mt 6
Więc jeśli ktoś uważa, że Bóg nie słyszy jego modlitwy, to warto sięgnąć do tego trio. :)

Jakub2

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Jakub2 » 2018-02-19, 18:13

Nie moge sie powstrymac przed napisaniem tego ze nie tylko nie czuje bolu, ale wykonywanie czynnosci ktore go takze sprawialy i potegowaly nagle staly sie normalne i jakby schorzenie przestalo istniec.
Na dodatek data operacji zostala dzis przesunieta o tydzien, z powodu braku chirurga ktory mial ja przeprowadzic.
Nie chce wyciagac zbyt daleko idacych wnioskow, ale zastanawiam sie czy poddac sie tej operacji, czy zmusic ordynatora oddzialu by wykonano dodatkowe badania przed operacja.
Obawiam sie ze ze schorzenia, ktore rozwijalo sie przez ponad 4 lata, pozostana jedynie wczesniejsze wyniki skanow i przeswietlen, swiadczace jedynie o tym ze istnialo takie schorzenie, a wyniki badan potwierdzaja jego postepowanie i stan z przed skierowania na konieczna operacje, wiec w takiej sytuacji operacja nie miala by wtedy sensu. No chyba ze chodzilo by o samych chirurgow by tego doswiadczyli.
Ostatnio zmieniony 2018-02-19, 18:14 przez Jakub2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2018-02-19, 18:44

Jeśli czujesz poprawę, to poproś o badania.
Ja bym jednak podchodził sceptycznie. Może to być reakcja psychosomatyczna. Przez kilka miesięcy przed operacyjeczką, którą miałem rok temu, wciąż jak przychodził termin, to nagle byłem chory. Aż pogadałem z anestezjologiem i mimo objawów wzięli mnie na warsztat. Uwinęli się 4 h wykonując 2/3 planu. No i mam chyba z głowy. Przynajmniej natenczas.

Koniecznie konsultuj. Każda operacja to inwazja. Jeśli zdecydowany regres, to warto przełożyć termin, ale nie rezygnować. Jeśli stały proces poprawy, można po konsultacji zrezygnować.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jakub2

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Jakub2 » 2018-02-19, 18:54

Troche tu trudno o dodatkowe badania przed operacja, bo oszczedzja kase do tego stopnia ze badania, przeswietlenia i skany z przed 3 lat uwazaja za aktualne i wystarczajace do tego by chirurg wiedzial co ma robic.
Nie zwracaja nawet uwagi na to ze w przypadku gdyby to byl np. nowotwor, to pacjent moglby nie zgodzic sie na operacje z jakichkolwiek wzgledow. ja np. nie zgodzil bym sie na ingerencje chirurga w takim przypadku, ale oni to ignoruja.
Moja prawniczka miala raka i lekarze dawali jej rok zycia pod warunkiem ze podda sie operacji i wszelkim innym zabiegom prewencyjnym po operacji jak chemioterapia i inne farmaceutyczne zabiegi.
Nie zgodzila sie i wbrew przewidywaniom lekarzy zyla 9 lat.
Moze to bedzie brzmialo nieprawdopodobnie, ale powiedziano mi ze "zobaczysz wszystko do konca" i tego sie trzymam i w to wierze.
Widzialem jedynie jak ten koniec bedzie wygladal i co sie stanie, ale to nie jest faktycznym zobaczeniem wszystkiego do konca, bo bylem tam w tym czasie do konca w ciele.
Ostatnio zmieniony 2018-02-19, 19:18 przez Jakub2, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ