Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2215 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-11-01, 15:18

Morkej pisze: 2020-11-01, 14:40 Masz na myśli Strajk Kobiet? Wybacz, że zapytam, ale z jakich konkretnie powodów brałeś udział w marszu?
Napisałem jak? kiedy? dlaczego i po co?
Mam nadzieję, że to wyjaśnienie wystarczy.
Nie wiem czy to grzech. Nawet jeśli to uwierz popełniłem i nadal popełniam większe.
Wierzę jednak, że oceni to Bóg, a nie ktoś w TV.

Każdy ma prawo grzeszyć, a Kościół tworzą również ludzie, którzy nie są nieomylni.
Właśnie dlatego, za grzeszność Kościoła, za jego potknięcia i niedoskonałości go kocham.
Bo jest taki jak ja.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

apis

Re: Komentarz aktualny

Post autor: apis » 2020-11-01, 15:20

Abi, nazywajmy zjawiska po imieniu. @sądzony, jak dziecko będzie chciało iść poskakać z wysokiego murku, to też pozwolisz? Ty ją pytasz, dokąd idziecie, a ona Ci mówi. Brak słów. Przykre, że dziecko musi to oglądać. Już widziałam w necie zdjęcia dzieci z transparentami. Naprawdę nie rozumiem. Rodzice powinni stać na straży wartości, ja się nie dziwię, że dzieci nie uznają wartości, jeśli nie uznają ich rodzice (piszę teraz ogólnie, na podstawie tego, co sama obserwuję wokół siebie).

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2215 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-11-01, 15:34

apis pisze: 2020-11-01, 15:20 Abi, nazywajmy zjawiska po imieniu. @sądzony, jak dziecko będzie chciało iść poskakać z wysokiego murku, to też pozwolisz? Ty ją pytasz, dokąd idziecie, a ona Ci mówi. Brak słów. Przykre, że dziecko musi to oglądać. Już widziałam w necie zdjęcia dzieci z transparentami. Naprawdę nie rozumiem. Rodzice powinni stać na straży wartości, ja się nie dziwię, że dzieci nie uznają wartości, jeśli nie uznają ich rodzice (piszę teraz ogólnie, na podstawie tego, co sama obserwuję wokół siebie).
Masz dzieci?
Uwierz staram się stać na straży wartości. Jednocześnie zawsze dając wybór (wybór oczywiście pomiędzy moimi propozycjami).
Przykre jest to, że dzieci oglądają tablety, telefony i internety lub są na siłę ciągnięte do kościoła
lub przystępują do I-szej komunii bo chcą prezenty, a nie umieją się przeżegnać.
Przykre jest to, że ludzie biorą śluby kościelne, a na naukach nie wiedzą ile jest Ewangelii i po co biorą ten ślub.
Przykre jest, że z 90% ochrzczonych jedynie 30-40% chodzi do kościoła.
Przykre jest, że moja babcia oddaje kasę na rydzyka lub moja matka chodzi w czerwonym płaszczu w jakimś zgromadzeniu choć jest korona
a mój ojciec obrabia księdzu pole mimo, że jest połamany.

Przykre jest, że nie ma w nas Chrystusa, a jedynie grzechy innych.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

apis

Re: Komentarz aktualny

Post autor: apis » 2020-11-01, 15:47

Nie mam dzieci, ale widzę, co się dzieje dookoła i widzę, jakie jest starsze pokolenie, i bardzo jest mi przykro.
I nie mieszaj tabletów do protestów, bo to chwyt erystyczny.
Wycofuję się z dyskusji, zanim zejdę do jej poziomu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-11-01, 15:49

apis pisze: 2020-11-01, 15:20 Abi, nazywajmy zjawiska po imieniu. @sądzony, jak dziecko będzie chciało iść poskakać z wysokiego murku, to też pozwolisz? Ty ją pytasz, dokąd idziecie, a ona Ci mówi. Brak słów. Przykre, że dziecko musi to oglądać. Już widziałam w necie zdjęcia dzieci z transparentami. Naprawdę nie rozumiem. Rodzice powinni stać na straży wartości, ja się nie dziwię, że dzieci nie uznają wartości, jeśli nie uznają ich rodzice (piszę teraz ogólnie, na podstawie tego, co sama obserwuję wokół siebie).
Pszczółki są bardzo pożyteczne i miododajne. Słuszne porównanie i słuszna uwaga. Rodzice są odpowiedzialni za dzieci i dlatego na nich ciąży obowiązek ukazywania dobra.


-----------------------
Przykre jest to, że dzieci oglądają tablety, telefony i internety lub są na siłę ciągnięte do kościoła - przez rodziców, którzy prezentami zastępują opiekę. Którzy nie są ludźmi wierzącymi, skoro swoim przykładem nie zaszczepili wiary. Którzy rzadko chodzą do kościoła i nie bardzo wiedzą, w jakim celu.
lub przystępują do I-szej komunii bo chcą prezenty, a nie umieją się przeżegnać. - przyznaję, to przykład totalnej obłudy. Marek o tym niedawno pisał, że są niewierzącymi, choć o tym nie wiedzą.
Przykre jest to, że ludzie biorą śluby kościelne, a na naukach nie wiedzą ile jest Ewangelii i po co biorą ten ślub. - To kolejny przykład obłudy, gdy ktoś nie chce w pełni uczestniczyć w życiu Kościoła, nie wierzy w sakramenty, ale w kościele biała sukienka, organy, śpiewy - tak ładnie. A tymczasem, aby zawrzeć ślub, warunkiem sine qua non jest bycie członkiem Kościoła albo poinformowanie przyszłego małżonka oraz księdza, ze tak nie jest.
Przykre jest, że z 90% ochrzczonych jedynie 30-40% chodzi do kościoła. i przykre jest to, że chodzą, zamiast należą=eć do KOścioła i w pełni uczestniczyć w sprawowanych sakramentach.
Przykre jest, że moja babcia oddaje kasę na rydzyka - bo przecież można za to kupić cukierki dziecku, bo można dać wnuczkowi, bo ten wstrętny Rydzyk (niechęć zaznaczona pisownią z małej litery) zmarnuje kasę. A w ogóle to najlepiej nikomu nic nie dawać.
lub moja matka chodzi w czerwonym płaszczu w jakimś zgromadzeniu choć jest korona - to haniebne, zwłaszcza czerwony płaszcz, i to, że do kościoła. Skandal, że należy do jakiejś wspólnoty. Powinno być karalne.
a mój ojciec obrabia księdzu pole mimo, że jest połamany. - a to już woła o pomstę do nieba. Powinien najpierw połamać księdza, a potem zaprząc go do pługa. Jak można komuś pomagać? Zupełnie nie rozumiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2215 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-11-01, 16:38

apis pisze: 2020-11-01, 15:47 Nie mam dzieci, ale widzę, co się dzieje dookoła i widzę, jakie jest starsze pokolenie, i bardzo jest mi przykro.
I nie mieszaj tabletów do protestów, bo to chwyt erystyczny.
Wycofuję się z dyskusji, zanim zejdę do jej poziomu.
Nie masz dzieci, nie byłaś na demonstracji więc "ariwederczi roma".
Pozdrawiam

Dodano po 5 minutach 36 sekundach:
Andej pisze: 2020-11-01, 15:49 (...) Zupełnie nie rozumiem.
No i ja akurat rozumiem, że Ty nie rozumiesz.
I nie będę Cię na siłę przekonywał.
Masz prawo nie rozumieć, masz prawo błądzić, masz prawo upadać.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Betula
Bywalec
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 13 wrz 2019
Has thanked: 61 times
Been thanked: 72 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Betula » 2020-11-01, 17:26

Piękna wypowiedź T. Terlikowskiego, polecam przeczytać całość:

https://teologiapolityczna.pl/tomasz-p- ... czenstwo-1

"Nie ma co udawać, że są to sprawy proste, że można je zbyć wzruszeniem ramion. Ale… nie jest prawdą, że od nikogo nie wolno wymagać heroizmu. Heroizm jest postawą, z którą niekiedy jesteśmy skonfrontowani i nikt nie protestuje (poza tą jedną sytuacją, jaką jest życie nienarodzonych), że mamy obowiązek ją podjąć."

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2215 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-11-01, 18:55

Betula pisze: 2020-11-01, 17:26 Piękna wypowiedź T. Terlikowskiego, polecam przeczytać całość:

https://teologiapolityczna.pl/tomasz-p- ... czenstwo-1

"Nie ma co udawać, że są to sprawy proste, że można je zbyć wzruszeniem ramion. Ale… nie jest prawdą, że od nikogo nie wolno wymagać heroizmu. Heroizm jest postawą, z którą niekiedy jesteśmy skonfrontowani i nikt nie protestuje (poza tą jedną sytuacją, jaką jest życie nienarodzonych), że mamy obowiązek ją podjąć."
Wybacz, ale zniosłem jedynie połowę.
Piękna i Terlikowski ...
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

afilatelista_michal

Re: Komentarz aktualny

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-01, 18:59

Dezerter pisze: 2020-11-01, 12:00 Michale twój drugi film opatrzony takim komentarzem:
grupa ok 40 mezczyzn zaatakowała uczestników protestu na wysokości Krupniczej. Dwie osoby zabrało pogotowie. Na ulicach wielotysięczne tłumy.
Znów wprowadzającym w błąd :(
ja opisuję to co widzę:
grupa rosłych mężczyzn oddala się z miejsca jakiegoś większego zgromadzenia - w ślad za nim podażą kilka osób (dziewczyny w tym popchnięta) filmujących ich i to agresywnie z bliska, pomimo ich wyraźnego komunikatu, że sobie tego nie życzą!
za dziewczynami podąża kilku ochraniających osoby filmujące, uzbrojonych w zakazane miotacze czegoś groźnego (zapewne pieprz). Jeden ze śledzonych i filmowanych facetów nie wytrzymuje i ponieważ dziewczyna nie reaguje na ostre i wulgarne komendy by go zostawiła w spokoju, uderza ją z liścia ipopycha, za co zostaje zakatowany miotaczem, na atak odpowiadają, ale nie wiemy jak, bo film się kończy.

W obu podanych przez ciebie filmach poszkodowana sama się doprasza i ryzykuje wchodząc z własnej woli i chęci w grupę agresywnych mężczyzn, wręcz podążając za nimi i prowokując (w drugim filmie) ich zachowanie, które oczywiście należy jednoznacznie potępić.
Gdyby to była moja córka dostała by ode mnie opierdal za durne zachowanie i by usłyszała, że "myślałem że jesteś mądrzejsza".
W takim razie faktycznie. Wszystko spoko. Nie ma problemu.

Awatar użytkownika
Betula
Bywalec
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 13 wrz 2019
Has thanked: 61 times
Been thanked: 72 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Betula » 2020-11-01, 19:08

sądzony pisze: 2020-11-01, 18:55 Wybacz, ale zniosłem jedynie połowę.
Piękna i Terlikowski ...
Może zechcesz szerzej napisać, co konkretnie nie podoba Ci się w tej wypowiedzi?

Ta wypowiedź jest wg mnie piękna, prawdziwa i przepełniona humanizmem. Co do tego ma nazwisko autora?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2215 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-11-01, 19:22

Betula pisze: 2020-11-01, 19:08
sądzony pisze: 2020-11-01, 18:55 Wybacz, ale zniosłem jedynie połowę.
Piękna i Terlikowski ...
Może zechcesz szerzej napisać, co konkretnie nie podoba Ci się w tej wypowiedzi?

Ta wypowiedź jest wg mnie piękna, prawdziwa i przepełniona humanizmem. Co do tego ma nazwisko autora?
Nic nowego nie powiedział (przynajmniej dla mnie) więc nie mogę nazwać tej wypowiedzi "Piękną".
Nie ujawnił czegoś niezwyczajnego. Wszyscy się zgadzamy, że zabijanie jest złem.

Takie mam pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem:
można zabić zdrowe dziecko z gwałtu zgodnie z prawem?

A Terlikowskiego nie znoszę tak jak wokalisty zespołu Fill oraz naleśników.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Betula
Bywalec
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 13 wrz 2019
Has thanked: 61 times
Been thanked: 72 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Betula » 2020-11-01, 21:43

sądzony pisze: 2020-11-01, 19:22 Wszyscy się zgadzamy, że zabijanie jest złem.
Wszyscy się zgadzamy, skąd zatem tak wielkie protesty? Autor tekstu zwraca uwagę na parę podstawowych spraw i wszechobecne zagmatwanie pojęć.
A Terlikowskiego nie znoszę tak jak wokalisty zespołu Fill oraz naleśników.
Pamiętam, że dawno temu zraziła mnie jakaś jego hardcorowa wypowiedź, omijałam raczej jego teksty i nadal z pewną obawą w nie klikam, ale ostatnio zaskakują mnie pozytywnie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-11-01, 21:58

Betula pisze: 2020-11-01, 21:43 Wszyscy się zgadzamy, skąd zatem tak wielkie protesty? Autor tekstu zwraca uwagę na parę podstawowych spraw i wszechobecne zagmatwanie pojęć.
Obawiam się, że obecnie większość osób jest zwolennikami zabijania. I to różnych sposobów zabijania. Orędownicy tego zastąpili słowo zabijanie różnymi eufemizmami. Przerywanie ciąży, eutanazja, terminacja, aborcja, odłączenie ... Wszystko po to, aby stępić ocenę. Aby zabijanie nie kojarzyło się ze śmiercią, ale uwolnieniem od kłopotu. Od bólu. Aby było to estetyczne. Miłe dla ucha. Dlatego tak wielu ludzi ma rozdwojenie jaźni. Z jednej strony mówią, że są przeciwnikami zabijania, ale żądają zabijania na życzenie. Na życzenie krewnych, opiekunów, rodziców, dzieci. A co jeszcze dziwniejsze, mówią o sobie, że są chrześcijanami. Chrześcijanami, którzy za nic mają Dekalog.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2215 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-11-01, 22:27

Betula pisze: 2020-11-01, 21:43
sądzony pisze: 2020-11-01, 19:22 Wszyscy się zgadzamy, że zabijanie jest złem.
Wszyscy się zgadzamy, skąd zatem tak wielkie protesty?
Wszyscy na forum (miałem na myśli).
Poza tym protest to nie zabijanie, a wyrażanie swych poglądów, sprzeciw przeciw władzy i jej infantylnym zachowaniom.

Dodano po 7 minutach 14 sekundach:
Andej pisze: 2020-11-01, 21:58
Betula pisze: 2020-11-01, 21:43 Wszyscy się zgadzamy, skąd zatem tak wielkie protesty? Autor tekstu zwraca uwagę na parę podstawowych spraw i wszechobecne zagmatwanie pojęć.
Obawiam się, że obecnie większość osób jest zwolennikami zabijania. I to różnych sposobów zabijania. Orędownicy tego zastąpili słowo zabijanie różnymi eufemizmami. Przerywanie ciąży, eutanazja, terminacja, aborcja, odłączenie ... Wszystko po to, aby stępić ocenę. Aby zabijanie nie kojarzyło się ze śmiercią, ale uwolnieniem od kłopotu. Od bólu. Aby było to estetyczne. Miłe dla ucha. Dlatego tak wielu ludzi ma rozdwojenie jaźni. Z jednej strony mówią, że są przeciwnikami zabijania, ale żądają zabijania na życzenie. Na życzenie krewnych, opiekunów, rodziców, dzieci. A co jeszcze dziwniejsze, mówią o sobie, że są chrześcijanami. Chrześcijanami, którzy za nic mają Dekalog.
Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. 31 Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych. Mk 12.30
Gdybyśmy jedynie o Tym pamiętali.

Dodano po 42 sekundach:
sądzony pisze: 2020-11-01, 19:22 Takie mam pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem:
można zabić zdrowe dziecko z gwałtu zgodnie z prawem?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2020-11-01, 22:32

Tak, protest to tylko wymuszanie zgody na zabijanie. To tylko okazywanie nienawiści wobec chorych nienarodzonych.
Protest to nie zabijanie. Przecież zabijają inni. I to za dobrą kasę.

To jakaś paranoja. Jeśli ktoś demonstruje za tym, aby upowszechnić zabijanie, to zrównuje się z morderca. Takie protestowanie jest czymś gorszym od morderstwa. Bo zwykle jest ono jednorazowe. A protestujący żądają, aby stało się powszechne. Aby miało znamiona czynu ciągłego.

Zdaję sobie sprawę, że wiele osób, może nawet większość, została zmanipulowana i protestuje z głupoty. Z braku wiedzy. I dla pieniędzy.

Protesty stały się okazją do fizycznego realizowania totalnej wojny z demokratycznie wybraną władzą. Typowe komunistyczne podejście. Przeraza mnie ta nienawiść do ludzi o innych poglądach. Do wierzących, Kościoła, Boga.

Te demonstrację pokazują prawdziwy obraz naszego społeczeństwa. Jak wielu jest w nim ateistów i agnostyków. A także wierzących w wymyślonych przez siebie bogów. Ludzi, którym się wydaje że wierzą Bogu, a wierzą tylko w swoje bożki.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ