Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13879
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-11-01, 22:42

Andej pisze: 2020-11-01, 22:32 Tak, protest to tylko wymuszanie zgody na zabijanie. To tylko okazywanie nienawiści wobec chorych nienarodzonych.
Protest to nie zabijanie. Przecież zabijają inni. I to za dobrą kasę.

To jakaś paranoja. Jeśli ktoś demonstruje za tym, aby upowszechnić zabijanie, to zrównuje się z morderca. Takie protestowanie jest czymś gorszym od morderstwa. Bo zwykle jest ono jednorazowe. A protestujący żądają, aby stało się powszechne. Aby miało znamiona czynu ciągłego.

Zdaję sobie sprawę, że wiele osób, może nawet większość, została zmanipulowana i protestuje z głupoty. Z braku wiedzy. I dla pieniędzy.

Protesty stały się okazją do fizycznego realizowania totalnej wojny z demokratycznie wybraną władzą. Typowe komunistyczne podejście. Przeraza mnie ta nienawiść do ludzi o innych poglądach. Do wierzących, Kościoła, Boga.

Te demonstrację pokazują prawdziwy obraz naszego społeczeństwa. Jak wielu jest w nim ateistów i agnostyków. A także wierzących w wymyślonych przez siebie bogów. Ludzi, którym się wydaje że wierzą Bogu, a wierzą tylko w swoje bożki.
Protest wywołała władza. W czasie epidemii. I to władza skierowała ludzi przeciwko Kościołowi.
Rozumiem, że godzisz się na zabijanie dzieci poczętych z gwałtu?
Twój rząd chyba na to zezwala?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2020-11-01, 22:47

sądzony pisze: 2020-11-01, 22:42
Andej pisze: 2020-11-01, 22:32 Tak, protest to tylko wymuszanie zgody na zabijanie. To tylko okazywanie nienawiści wobec chorych nienarodzonych.
Protest to nie zabijanie. Przecież zabijają inni. I to za dobrą kasę.

To jakaś paranoja. Jeśli ktoś demonstruje za tym, aby upowszechnić zabijanie, to zrównuje się z morderca. Takie protestowanie jest czymś gorszym od morderstwa. Bo zwykle jest ono jednorazowe. A protestujący żądają, aby stało się powszechne. Aby miało znamiona czynu ciągłego.

Zdaję sobie sprawę, że wiele osób, może nawet większość, została zmanipulowana i protestuje z głupoty. Z braku wiedzy. I dla pieniędzy.

Protesty stały się okazją do fizycznego realizowania totalnej wojny z demokratycznie wybraną władzą. Typowe komunistyczne podejście. Przeraza mnie ta nienawiść do ludzi o innych poglądach. Do wierzących, Kościoła, Boga.

Te demonstrację pokazują prawdziwy obraz naszego społeczeństwa. Jak wielu jest w nim ateistów i agnostyków. A także wierzących w wymyślonych przez siebie bogów. Ludzi, którym się wydaje że wierzą Bogu, a wierzą tylko w swoje bożki.
Protest wywołała władza. W czasie epidemii. I to władza skierowała ludzi przeciwko Kościołowi.
Rozumiem, że godzisz się na zabijanie dzieci poczętych z gwałtu?
Twój rząd chyba na to zezwala?
Sadzony, co za bzdury znowu wypisujesz.
Kosciol to nie sa ci ktorzy zabijaja.
Taki jego Rzad, jaki twoj Rzad.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13879
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-11-01, 22:50

Jozek pisze: 2020-11-01, 22:47 Sadzony, co za bzdury znowu wypisujesz.
Kosciol to nie sa ci ktorzy zabijaja.
Taki jego Rzad, jaki twoj Rzad.
A czy ja piszę, że Kościół zabija? Gdzie?
Ja nie wybieram. Żaden rząd (a raczej nierząd) nie jest mój.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2020-11-01, 22:54

A gdzie mieszkasz, poza granicami Polski?
Jak to nie twoj Rzad to pewnie i polskie prawo ciebie nie dotyczy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13879
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-11-01, 22:57

Jozek pisze: 2020-11-01, 22:54 A gdzie mieszkasz, poza granicami Polski?
Jak to nie twoj Rzad to pewnie i polskie prawo ciebie nie dotyczy.
Pewnie dotyczy, ale staram kierować się moralnym.
Prawo świeckie gdzieś tam sobie z boku jest.
Kierując się postępowaniem Chrystusa trudno złamać prawo karne.
Choć parę mandatów drogowych dostałem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2020-11-01, 22:58

I co, to prawo drogowe to egzekwuje twoj Rzad czy Andeja Rzad?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13879
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2020-11-01, 23:21

Jozek pisze: 2020-11-01, 22:58 I co, to prawo drogowe to egzekwuje twoj Rzad czy Andeja Rzad?
Andeja chyba. Dla mnie to mogą być nawet świnki 3.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Betula
Bywalec
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 13 wrz 2019
Has thanked: 61 times
Been thanked: 72 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Betula » 2020-11-02, 00:12

sądzony pisze: 2020-11-01, 22:27
Betula pisze: 2020-11-01, 21:43
sądzony pisze: 2020-11-01, 19:22 Wszyscy się zgadzamy, że zabijanie jest złem.
Wszyscy się zgadzamy, skąd zatem tak wielkie protesty?
Wszyscy na forum (miałem na myśli).
Poza tym protest to nie zabijanie, a wyrażanie swych poglądów, sprzeciw przeciw władzy i jej infantylnym zachowaniom.
"Protest to nie zabijanie, a wyrażanie swych poglądów" - jakich poglądów? takich, że protestujący chcą prawa do zabijania.

Każdy protest sprzeciwia się władzy, więc wybacz, ale kolejny punkt nie ma sensu. Z infantylnością to już w ogóle władza ani strajki nie mają absolutnie nic wspólnego.

Zdaję sobie sprawę, że część osób faktycznie idzie na protesty "bo nie lubią PiSu", ale kto na tym traci?
Z takim nastawieniem to jest rozgrywanie politycznych spraw cudzym życiem. Dlatego nie wyobrażam sobie, żeby osoba próbująca poważnie podążać za wskazaniami wiary, mogła z przekonaniem uczestniczyć w takim proteście.
Ostatnio zmieniony 2020-11-02, 00:32 przez Betula, łącznie zmieniany 3 razy.

Jednax

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jednax » 2020-11-02, 08:12

sądzony pisze: 2020-11-01, 22:50 Ja nie wybieram. Żaden rząd (a raczej nierząd) nie jest mój.
Nie wybiera, olewa wybory to obojentnośc. Nie jego rzond, nie jego Polska, nie jego Kosciol.

Tak jak w Warszawie zrobi to co demonstraci?
Obrazek

apis

Re: Komentarz aktualny

Post autor: apis » 2020-11-02, 09:11

https://www.gosc.pl/doc/6598161.Strajk- ... ultacyjnej

Czyli już nie tylko aborcja, ale też prawa osób LGBT, zwierząt, pracowników, kwestie służby zdrowia, klimatu i domagania się świeckiego państwa i usunięcia religii ze szkół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-02, 09:19

Powiem szczerze, dopuki była mowa o utrzymaniu kompromisu aborcyjnego, byłam z dziewczynami.
Ale jak wyskoczyły z tą darmową antykoncepcją...
Na mowie nienawiścią, jako przestępstwu aż smiechłam.
Ale najlepszy postulat to "żądamy Polski w UE".

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4672 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-11-02, 10:10

Padło tu pytanie, czy powinniśmy dążyć do stanowienia praw zgodnych z Ewangelią. Dla mnie, o ile nie jest to pytanie o kwestie czystko kultowe (powiedzmy: obowiązek chodzenia na Mszę Świętą czy poszczenia) jest ono dziwne w ustach katolika (bo oznacza tyle, co pytanie "czy powinniśmy dążyć do stanowienia sprawiedliwego prawa").

Ponieważ jednak ja nie jestem autorytetem, to przytoczę słowa osoby, która raczej jest autorytetem dla katolików (jak każdy święty). Przytaczałem już fragment, ale teraz przytoczę wraz z wcześniejszymi słowami, które odpowiadają wprost na to pytanie:

«W ciągłości z całą Tradycją Kościoła pozostaje także nauczanie o koniecznej zgodności prawa cywilnego z prawem moralnym (…) Tak więc ustawy, które dopuszczają bezpośrednie zabójstwo niewinnych istot ludzkich, poprzez przerywanie ciąży i eutanazję, pozostają w całkowitej i nieusuwalnej sprzeczności z nienaruszalnym prawem do życia, właściwym wszystkim ludziom, i tym samym zaprzeczają równości wszystkich wobec prawa. (…) Przerywanie ciąży i eutanazja są zatem zbrodniami, których żadna ludzka ustawa nie może uznać za dopuszczalne. (…) Tak więc w przypadku prawa wewnętrznie niesprawiedliwego, jakim jest prawo dopuszczające przerywanie ciąży i eutanazję, nie wolno się nigdy do niego stosować „ani uczestniczyć w kształtowaniu opinii publicznej przychylnej takiemu prawu, ani też okazywać mu poparcia w głosowaniu”.» – Jan Paweł II, Evangelium vitae, 72, 73/

Bezpośrednie słowa, bez politykowania i wyciągania "ale jednak", a w dodatku zgodne z naszą Konstytucją.

Dlatego też poniższe oświadczenie nie mogło brzmieć inaczej:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-11-02, 10:12 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1725
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Morkej » 2020-11-02, 10:43

ToTylkoJa pisze: 2020-11-02, 09:19 Powiem szczerze, dopuki była mowa o utrzymaniu kompromisu aborcyjnego, byłam z dziewczynami.
Ale jak wyskoczyły z tą darmową antykoncepcją...
Na mowie nienawiścią, jako przestępstwu aż smiechłam.
Ale najlepszy postulat to "żądamy Polski w UE".
A najlepszy postulat dotyczący dymisji rządu. Powołanie Rady Konsultacyjnej. Co za chory cyrk. Raczej Pani Marta Lempart zdaje sobie sprawę, że nie ma opcji, aby zrealizować większość ich postulatów zwłaszcza, żeby aktualny rząd podał się do dymisji.
Jednak jestem naprawdę ciekaw, kim Szanowna Pani zastąpiłaby nasz rząd. Jakimi politykami, z jakiej partii? Czy byłby to wybór demokratyczny, legalny, a może rewolucyjny?

Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-02, 11:08

Szymona komentarze już dawno są na mojej playliście do obejrzenia ;)

I że nadal wałkują tą "równość płac"... Miałam wrażenie że to już wszyscy tłumaczyli na milion sposobów. Nadal nie dociera?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4672 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-11-02, 11:31

W sumie mnie to nie bulwersuje: to że opozycja wykorzystuje każdy pretekst jest dla ludzi z poza polityki obrzydliwe, jednak leży (niestety) w zwyczajach politycznych.
Tyle, że nie powinni posuwać się rzeczywiście do wzniecania nastrojów agresywnych, ostro powinni (także w swoim interesie) reagować przeciw np. fizycznej agresji na obiekty sakralne a także np. domy polityków (cokolwiek o nich myślą).

ODPOWIEDZ